Alfa Combat, Defender



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#16 » ned 17. črc 2016, 13:42

Shrek píše: Nějaký tip na co si dát u tohoto modelu bacha? Děkuju moc.

Zkontrolovat klasicky vůle závěru, hlaveň vs závěr (při zamčení i při rozboru), hlaveň musí být jako zrcadlo s čistými drážkami (pokud ji teda majitel před prodejem dobře vyčistí), dále zkontroluj stav drážek kontejneru, ve kterých závěr jezdí - nemají být vybroušené a závěr v nich nemůže mít citelnou vertikální vůli.

Svoji mám 4,5 roku a nástřel už může být tak 6-8 tis, přičemž si myslím, že dvojnásobek pro ní nebude problém. Náhradní díly jsou pak za pár korun v alfa proj v Brně (čep záchytu závěru apod,



Shrek
Příspěvky: 16

Příspěvek#17 » ned 17. črc 2016, 18:42

Děkuji příteli, budu na to myslet, už se na ní těším...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#18 » ned 17. črc 2016, 21:33

To je ta alfa za 4500 Kč z bazaru? Lákavá nabídka a podezrelele pro mě nízká cena. Nic nenaznacuju.



Shrek
Příspěvky: 16

Příspěvek#19 » pon 18. črc 2016, 04:43

audis: jojo, to je ona :-D Taky se mi to zdá málo, ale co, třeba se zadaří. Už dvakrát se mi podařilo koupit za pěkný prachy zbraně a střílí parádně... Tak snad to bude do třetice všechno dobrý....

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#20 » pon 14. srp 2017, 02:50

Ahoj uvažuji o defenderu jako k první zbraní, v hledáčku mám ještě p07. G 19 nechci, blbe se mi drzi a nelibi se mi. Má tu někdo přímou zkušenost s obema? U defendera je jasná + cena a bude asi o neco užší než p07, p07 má zas deckoking..... Kterou by jste si vybrali a proč? Díky

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#21 » pát 15. zář 2017, 18:34

Tak jsem si ji koupil, dnes nabouchano 150 SB bez závady. Lítá mi to s ní překvapivě pěkně na začátečníka. Dobrá zbraň.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#22 » sob 16. zář 2017, 08:18

Za ty peníze velmi dobrá volba.Měl jsem defendra v plastu i železe,měl jsem combata v plastu i železe a všechny velmi dobře udělané a všechny velmi dobře stříleli.Nyní mám combata irona,nového a také velmi dobré.Proč za téměř o třetinu lacinější zbraň než je CZ se nechá udělat velmi dobrý kus.Měl jsem za život také cca 5 pistolí CZ 75 a tak mohu srovnávat.Zajímavé je,že se mi nikdy nestalo aby u Alfy praskl záchyt závěru,tak jako u CZ,tam jsem měl dva.Ale je věc,která mi u Alfy vadí a to je integrovaná muška na závěru,což je již v dnešní době málo vídané.Další věc co mně vadí je ta,že přebíjené náboje se musí dělat kratší,protože vývrt je nacpán blíže ke komoře,a musí se s tím počítat,ale na originál Sel Bel,akorád.Musí se dávat větší pozor na povrch,protože finální úprava je dost háklivá na poškrábání,jelikož ji nosím pouze na střelnici,nic,co bych nezvládl.Dále mi vadí,že na záchytu závěru po cca 500 stech ranách drobně vznikne vůle mezi tyčkou,co je v závěru a páčkou,co zachytává závěr,je to tím,že jsou dělány ze dvou kusů,u CZ je děláno z kusu jednoho.Jinak vůle hlaveň,závěr nulová,vůle závěr tělo s vůlí minimální,tak,aby to fungovalo.Hlaveň silnější než u CZ,vyjmutí zápalníku elegantně bez vytloukání čepu pro vytahovač.Je toho ještě více,za mně spokojenost,a hlavně cena.21 tisíc u CZ oproti 13 tis.u Alfy Irona.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#23 » sob 16. zář 2017, 13:31

U mého kousku se nyní (po 5 letech?) začal projevovat neduh, a to vysouvání čepu spouště. Sice ještě nevyskočil, ale všiml jsem si, že po dvou návštěvách střelnice je zralý na zaklepání zpět. Ale to nějak vyřeším snad sám. Uvažuji o nové kompaktní pistoli, ačkoliv alfa funguje stále dobře a po té době jsem si všiml, že opotřebení se projevilo pouze na zámku mezi hlavní a závěrem, kde už nejsou tak ostré hrany jako u nové zbraně. I kdybych pořídil novou, alfu si nechám, přeci jen to byla moje první. :)



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#24 » ned 17. zář 2017, 18:16

Zavolejte si do prodejny Alfy v Brně a určitě Vám rádi nový čep za pár haléřů pošlou.Samozřejmě,že po určitém počtu ran,při tomto druhu uzamčení bude docházet k mírnému otupení ozubů uzamčení,to ale není závada,děje se to u všech značek.Kdysi mi u CZ 75 došlo dokonce k ohnutí ozubů,a to byl teprve problém.Jen tak pro zajímavost,kolik máte nastříleno?



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#25 » ned 17. zář 2017, 22:12

Co konkrétně nazýváte ono "ohnutí ozubů" ?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#26 » ned 17. zář 2017, 23:28

No pokud by mělo dojít k ohnutí či vytlučení ozubů, tak se tím zvýší vůle hlaveň-závěr. U alfy jsou zatím pouze obroušené hrany zubů, na závěru ani to ne. Ale to už by musela mít zbraň najeto fakt hodně. Moje má odhadem 6-8 tis. ran, přesná čísla si nepíšu, beru to podle průměru, co vystřílím za měsíc.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#27 » pon 18. zář 2017, 10:18

Moje Alfa Iron Combat ma nalitano 700 a 11x jsem mel zavadu a je na reklamaci. Aniz by byla stara hilzna vytazena a vyhozena z komory, zaver tlacil novy naboj na skluzavku a tim doslo ke skripnuti napul vytahnute nabojnice v komore a nasledne zadrzce. Na strelnici ok, ale v sebeobranne situaci to je ale dost na nic.

Presel jsem na Glocka 17, ten ma nalitano cca 370 a zatim jede naprosto bez problemu.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#28 » pon 15. led 2018, 10:47

Zdravím,
nenašel by se prosím nějaký ochotný majitel Alfy Defender, který by mě nechal z pistole vystřelit? Ideálně i z Alfa Police, ale primárně mě jde o Defendera. Něco málo můžu pučit na oplátku.
Lokalita: Brno, Tišnov, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou, Svitavy, Moravská Třebová

A ještě bych měl jeden dotaz k hlavni. Jak moc velký je rozdíl mezi tou kónickou (polygonální) a klasickou hlavní? Příp. jaká je jejich životnost?



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#29 » pon 23. říj 2023, 11:07

Ahoj,
díval jsem se na nový web výrobce, ale nevidím tam pistole , ani luger , ani 6,35

Přestali je vyrábět? v kategorii zbraně mají jen revolvery, karabiny, flobertky
https://www.alfaproj.cz/

CZUB ubyla konkurence?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#30 » pon 23. říj 2023, 14:05

Oni je nikdy nevyráběli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů