Jakou CZ - první zbraň...



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#106 » stř 1. čer 2016, 22:54

To je velmi dobrá služba od obchodníka, opravdu dobrý přístup k prodeji.
Na druhou stranu, pokud netrváte na odečtení půjčovného, můžete to mít levnější. Půjčení jedné zbraně výjde na 100-300 dle střelnice a zbraně, takže 4 zbraně za 800. Hodina na stavu vyjde v průměru na 200. Jen obvykle musíte obejít víc střelnic, málokde mají vše co chcete zkusit.

Já jsem během vybírání své první zbraně vystřílel celkem asi 500 nábojů z 8 zbraní. Nákladů vůbec nelituji. Ikdyž zbraň mám, stejně si jednou za čas hodlám půjčit nějaký zajímavý model. Ostatně už během výběru té první mi začlo být jasné, že nebude jediná.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#107 » pát 3. čer 2016, 00:12

zdar.. nevím, jestli ti to pomůže, ale já to řešil tak, že moje první zbraň byla "dvě"... projel jsem si kdeco, ošahal kdeco... ve finále jsem dospěl k názoru, že prostě jedna mi požadavky nesplní... chtěl jsem něco pro zábavu/na střelnici/na naučení a taky jsem chtěl něco, co se dá případně nosit... nemyslím, že se to dá úplně zkombinovat... abych to zkrátil, pořídil jsem si CZ 75 SP01 SHADOW, nádherná zbraň, v podstatě žádný recoil, zatím z ní teču blahem, 4/5 na 50m do postavy žádný problém, ale dát si to na opasek, sundá mi to kalhoty... takže jakmile měl u nás v krámě Walthera PPQ M2, šel jsem do něj okamžitě... opět nádherná zbraň(pro mne), s vnitřním pouzdrem pohodové nošení i pro rachytiky jako já, byť úplně malinká teda zrovna není, ale jakmile jsem jí vzal do ruky, nebylo co řešit... ta ergonomie je prostě boží, alespoň pro mojí pazouru... osobně nechápu, jak může někdo udržet v prackách 07 nebo 09, přišlo mi, že držím tužku...



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#108 » pát 3. čer 2016, 17:18

Heuréka! Správně, jsou zbraně na střílení a na nošení. Každý by měl popřemýšlet na co jí chce. Pokud na obojí, bude potřebovat min. zbraně dvě. :-)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#109 » pát 3. čer 2016, 19:13

A já si vždycky myslel, že pistole na nošení by měla i střílet :roll: a teď jsem dozvěděl, že potřebuji ještě jednu. Akorát teď nevím, jestli mám pistoli na nošení a mám si koupit na střílení nebo jestli mám na střílení a mám si koupit na nošení. Kdo mi pomůže z toho ven :?:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#110 » pát 3. čer 2016, 19:19

Ono je asi nejlepší nebrat vážně všechny ty rady co tu každý expert dává ...



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#111 » pát 3. čer 2016, 21:24

tak já rozhodně žádný expert nejsem a ještě dlouho nebudu.. jen jsem dal k dobru to, co funguje pro mne... střílím pochopitelně z obou a nevidím nic špatného na tom, že pro různé situace preferuji různé zbraně... nejde přeci o to, že by jedna uměla jen tohle a druhá jen tamto... ale tak sorry no... vrátím se jen k pročítání...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#112 » sob 4. čer 2016, 07:16

Ja treba chapu, ze si nekdo poridi pistoli na noseni a pistoli na strileni. Treba v pripade, ze si koupi Glock 17 na strileni a Glock 26 na noseni. Obe pistole jsou si dost podobne, maji stejnou spoust, stejne ovladaci prvky, stejnou razi. Clovek nemusi menit navyky a s obema pistolema se rychle nauci strilet.
Nebo 1911 s 5" hlavni na strileni a 1911 s 3" hlavni na noseni. A tak by se dalo pokracovat dal, i u jinych vyrobcu.
Dava mi to smysl, kdyz mam dve pistole od jednoho vyrobce, stejne konstrukce, stejny model, jen jedna je full size a druha subcompact.
Poridit si na strileni Sig Sauer P 210 Legend na strileni a na noseni Glock 43, me osobne uz jako rozumne reseni neprijde. Ale proc ne, kdyz se strelbe z obou pistoli venuje stejne peclive a poctive strili. Ne, ze strili ze Sigu 500 ran za mesic a z Glocku 43 vystrili jeden zasobnik za mesic a to jen proto, ze ma obavu, ze se mu pri nabijeni a vybijeni zasouvaji strely do nabojnice, nebo proto, ze naboje uz jsou zasle a on chce nosit leskle. A zbytek casu Glock 43 travi jen jako ozdoba na opasku, nebo tezitko.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#113 » sob 4. čer 2016, 07:35

Branibor: on to asi myslel tak, že když budu každý týden chodit střílet pro závavu, tak nebudu chodit s velkou ráží v malém těle, která bude zase ideální na nošení. takže si koupí třeba na nošení malého Glocka a na zábavu nebo sportovní střelbu velký těžký Shadow nebo klidně něco v .22.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#114 » sob 4. čer 2016, 08:22

Já si třeba na nošení chci pořídit něco úplně jinýho než CZ. Se dvěma skoro stejnýma pistolema bych si připadal jako blbec, resp. by mi to přišlo jako vyhazování peněz.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#115 » sob 4. čer 2016, 12:04

Já reagoval na tohle nesmyslný tvrzení.

rcc píše:Heuréka! Správně, jsou zbraně na střílení a na nošení. Každý by měl popřemýšlet na co jí chce. Pokud na obojí, bude potřebovat min. zbraně dvě. :-)


Stačí ti klidně jedna. Takovej Glock 19 je dobrej příklad univerzální zbraně. Pokud pak ale chceš víc času věnovat sportovnímu střílení, tak si klidně kup speciál za 60 tisíc, proč by ne? Ale tohle fórum čtou i lidé, co vybírají první zbraň a tvrdit jim, že musí mít zbraně dvě je nesmysl.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#116 » sob 4. čer 2016, 12:28

Jasný - univerzální, takže vlastně na ..... na obojí. Je to však každého věc, mně by full-size či kompakt při denním nošení obtěžoval a nejsem ho schopen skrytě nosit. A přitom na střílení je full-size nepřekonatelná, alespoň pro mne s velkýma rukama. Jestli to někomu vyhovuje, tak ať se s tím klidně tahá, tzn. nosí.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#117 » sob 4. čer 2016, 13:20

Upřímně mě celé toto vlákno připadá trochu na hlavu. Připadá mi divný, že si někdo řekne "tak teď jsem dostal nápad by bylo děsně fajn mít nějakou pistoli"

Předně bych očekával, že když začne nad zbraní vůbec uvažovat, že si zajde aspoň několikrát na střelnici, jednak si zkusí, co to střelba vůbec je, a vyzkouší si tam několik kusů, aby získal přehled v jejich rozdílech.

Když už si řekne, že chce jednu vlastnit, tak v této chvíli už by měl mít na střelnici něco nastřílelo a měl by tušit, co je 75, glock, Hk. A hlavně by měl mít představu PROČ ji vůbec chce! Jakmile má jasno proč ji chce, má jasno jestli chce velkou, kompakt nebo piňďu.

Má jasno, na co zbraň chce a tudíž i typ zbraně a v této chvíli již přichází rozhodování na značku a konkrétní model. TEPRVE NYNÍ má tady na foru objevovat a zjišťovat rozdíly. Přečte si vlákno o glocich, cz, apod.

Já nejdřív párkrát navštívil s kamaradem střelnici jako že "hustý, zabouchame si z ostrejch". Když přišla myšlenka udělat ZP a koupit, věděl jsem, že mě to především baví a obrana by byla vhodná. Začal jsem tedy porovnávat podobné typy zbraní různých velikostí. G17 vs G19 apod. Zjistil jsem, že kompakt je to pravé. Pak porovnával kompakty různých značek, až jsem se zamiloval.

Nyní chci k p07 pořídit G43 na nošení. Nelituji koupě p07, je nádherná, miluju ji, baví mě s ni střílet. Nosit se "dááá", ale praktická moc není na mou štíhlou postavu, proto chci G43 na nošení. Neřeším že to je jiná značka, úplně jiný systém, prostě chci právě tuhle, protože ji chci. Jestli s ní budu cvičit nebo bude jen ležet už je můj problém, jak se k tomu postavím.

Takže proboha, když si něco pořizuji, tak snad protože tu věc z NĚJAKÉHO důvodu chci a ten důvod bych si měl předně promyslet a sám mi zodpoví řadu otázek. Auto si přece taky kupuji, protože mám představu na co ho budu používat a tak vím jaký chci, a ne že "je v módě mít auto, tak si ho taky pořídím a na fóru se zeptám, jestli je lepší sedan nebo kombík" Lidi.... :-D

Na závěr by mě zajímalo, kdo se rozhodl ten můj slohový výplod vůbec přečíst :-D:-D



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#118 » sob 4. čer 2016, 13:34

Já to četl a smysl to dává :-)



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#119 » sob 4. čer 2016, 13:36

:) já to dal.. a souhlasím s tebou.. to, co jsem psal výše je vlastně jen závěr toho, co píšeš.. co jsem chtěl a na co jsem to chtěl, jsem věděl dávno předtím, než mi zalaminovali ZP.. je ale fakt, že prostě tomu člověk musí obětovat čas i peníze.. nic nenahradí si zbraň osahat, vyzkoušet.. zaplatit střelnici/instruktora, už jen proto, aby se člověk ze samého nadšení první týden neodstřelil..



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#120 » sob 4. čer 2016, 14:48

WereWolf: Ja to taky prelouskal. Jen si nejsem jisty, jestli si pochopil to, co jsem napsal o par prispevku vys?
Ve svem prispevku pises:
Nyní chci k p07 pořídit G43 na nošení. Nelituji koupě p07, je nádherná, miluju ji, baví mě s ni střílet. Nosit se "dááá", ale praktická moc není na mou štíhlou postavu, proto chci G43 na nošení. Neřeším že to je jiná značka, úplně jiný systém, prostě chci právě tuhle, protože ji chci. Jestli s ní budu cvičit nebo bude jen ležet už je můj problém, jak se k tomu postavím.
A tady vidim problem, na ktery jsem narazel v mem prispevku.
Dam priklad:
Koupis ke sve CZ P07 (tahle pistole se mi libi a fandim ji) jeste Glock 43 (ten se mi vubec nelibi, ale design nestrili). Budes chodit na strelnici, glocka na opasku, P07 v kufriku. Strilet budes prevazne z P07, protoze s ni te to bude vic bavit. Dejme tomu, ze v pomeru, ktery jsem uz popsal. 500 ran z P07, jeden zasobnik z Glock 43, za mesic. Souteze LOS, pokud budes chtit natrenovat nejakou akcni strelbu budes taky strilet s P07. Na tehle pistoli si osvojis nejakou rutinu a casem to bude automatika. Treba takovy selhac na zapalce, tak jen promacnes spoust v DA a na druhy odpal naboj odpalis. To u Glocku neudelas, tam budes muset znovu pretahnout zaver, abys neodpaleny naboj vyhodil z komory, znovu nabil a pak muzes palit. A tady vidim hlavni nebezpeci toho, ze si nekdo koupi pistoli, ktera ma slouzit k jeho obrane. V pripade, ze se bude muset branit a v tom stresu nebude schopen tu pistoli ovladat. Treba viz ten selhac na zapalce. Zvykly u P07 znovu promacknout spoust v DA to udela i u Glocku a je pruser. Nez si uvedomi, ze to tak nepujde uz muze byt protivnikem zlikvidovan.
Takze pokud chces pistoli na noseni, tak je treba s ni strilet a osvojit si na ni patricnou rutinu. Ja sam mam vic zbrani a obcas nosim. Proto ja osobne se vic venuji strelbe z pistole, kterou nosim. Koupil jsem si ji na obranu, ne proto, ze jsem ji chtel a musel mit. Pokud bych tu pistoli nosil a neumel ji rychle a bezpecne ovladat, tak mi bude k nicemu.
Takze abych to dokoncil. Nevidim problem mit vice pistoli ruzne kostrukce, ruznych vyrobcu, ruznych systemu ovladani, ale te pistoli, co je urcena k noseni by mel majitel venovat patricny trenink, aby byl schopen v pripade nebezpeci ji rychle a bezpecne ovladat. Ne, ze si ji koupi jen proto, ze je mala a dobre se skryte nosi. To je dost malo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů