Jakou CZ - první zbraň...



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#61 » úte 19. dub 2016, 12:35

Farocku, kde budou tebou zmiňované pistole si netroufám říci, ale věřím, že budou s novými modely stále na špici, stejně tak věřím, že ČZ za těch 40 let již zvládne doladit svou ČZ 75 do kvality a spolehlivosti dnešních Glocků, Waltherů, Hecklerů a dalších kvalitních zbraní.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#62 » úte 19. dub 2016, 15:05

No bylo to myšleno trochu jinak ale budiž naběhl jsem si sám.
BIGGLES :zatím jsem neměl tu čest ani potřebu něco reklamovat, vše šlape jak má.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#63 » úte 19. dub 2016, 16:31

dejvgsr píše:. Jsem spokojený, ve středu přihlásit na policii a v sobotu asi obě holky konečně provětrám. Takový malý obřad. Je možné, že ta pistole bude zlobit, je možné, že určitě jsou na trhu lepší varianty, já jsem se prostě vzhlíd v téhle a třeba přibudou ještě nějací bráškové či sestřičky. jednu zbraní to začíná ........


Do háje zelenýho, kde to bydlíte, lidi? To furt jak to mají pražáci všechno bůhvíjaký a prd, já "ve středu přihlásím" a čekat na průkaz zbraně budu 14 dnů... Teda už vlastně jen týden, jupííí :-)

Jinak gratuluju k nákpu, mně už tady moje CZ 75 Compact spokojeně odpočívá v kufříku a čeká na první nasazení :D :lol:



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#64 » úte 19. dub 2016, 17:09

Ještě otázka pro znalce, dá se u CZ 75 D Copact vyměnit zpoušť za jiné provedení, chtěl bych to zcela rovné. Když jsem najel na CZ E-shop, tak tento typ spouště byl uveden i pro CZ 75 C. Půjde to případně zaměnit?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#65 » úte 19. dub 2016, 18:44

dejvsgr: Obávám se, že rovná spoušť je jen pro SA zbraně. Tedy bys musel (nechat) vyměnit celý spoušťák.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#66 » úte 19. dub 2016, 19:46

Jak pise fix. Taky ji mam, taky jsem koukal i po firemnich, i u Zendla apod. Teoreticky ano, ale vsechno je na SA. Jinak (treba jenom jiny tvar spouste) nikde nemaji. A kdyz se podivas do luciku pri domacknuti spouste, tak tam ani neni prostor pro nejakou rovnou...



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#67 » stř 20. dub 2016, 09:26

Serz, děkuji, přesně jak říkáš, ten prostor v lučíku, asi opravdu tam není prostor pro rovnou spoušť. Moc díky. Jo dnes jsem Čízu zaregistroval na policii, vše trvalo 15 minut na počkání.



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#68 » pát 22. dub 2016, 20:13

Dobrý večer všem, dnes jsem se odpoledne dostal na střelnicia poprvé vyzkoušel novoučkou CZ 75 D Compact. Musím zdůraznit, že do dnešního dne jsem vystřílel díky přípravě na ZOZ a vlastní zkoušky tak asi 60 ran ze dvou pistolí CZ 75 B. Stříleno na 10 a 15 m, něco v černém, něco v bílém a něco i mimo. Dnes jsem dal 80 ran, střelivo SaB, žádná závada, žádný problém. Pistolový terč 25 metrů, opět něco v černém a něco bílém ale vždy vše v terči. Pak jsem střílel na železný terč a to mě bavilo asi nejvíc. Jsem tedy úplný začátečník, přesto z pistole mám velmi dobrý dojem, splnila má očekávání. Jednoznačně mě vysoce převyšuje, potřebuji trénovat. Úchop jistý, pevná mířidla v pohodě, spoušť dle mého v pořádku.
Dalších 60 ran pak padlo z SA 58, no to je taky mazel. Výborná střelba je přes kolimátor, ryzí nadšení. No už si mě taky označkovala, trochu natrhla obočí.
Prozatím s pistolí spokojenost, i přes moji krátkou zkušenost mohu doporučit.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#69 » stř 27. dub 2016, 21:05

Tak dneska přišla řada i na mě, dopoledne vyzvednutí průkazu zbraně (prosím vesničany, ať zase nepruděj, že u nich je to na počkání) a na šestou jsem měl už rezervovanou střelnici :-)

CZ 75 Compact mi do ruky sedl krásně, sice jsem se chvíli srovnával se spouští, která je trošku tvrdší, než už pistolí, se kterými jsem zatím střílel, ale to uvidím, jestli si zvyknu, nebo bych ji nechal drobně poladit... ale to byla drobnost, jak jsem zjistil, když se soustředím na správnou techniku spouštění a "necukám", lítá to tam fajn. Takže ve středu terče začínalo být postupem času čím dál víc děravo, což mi dělalo radost :-)

Takže za mě paráda, dneska jsem tam poslal 65 ran a bylo mi na střelnici fajn :-)

Ještě drobná otázka - miřidla CZ 75 by měla být fluorescenční a měla by být vhodná pro míření za snížené viditelnosti. Ale ta moje nějak moc "nesvětélkujou" - mám podezření, že je to možná zaflákaný tím olejíčkem od doby, kdy jsem to "odkonzervoval" - pokud ano a je to příčina, čím by bylo vhodné ty puntíky očistit, aby začaly zase "fungovat tak, jak mají"? :-)

dejvgsr: Cos proboha s tím SAčkem dělal, že máš natržený obočí? To ti nabančil ten kolimátor? :-)

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#70 » stř 27. dub 2016, 21:47

PictusCZ:
Na firemních stránkách CZUB se u CZ75 Compact m.j. píše: "mířidla jsou vybavena třemi luminiscenčními body pro míření za snížené viditelnosti".
Pozor - neplést fluorescenci a fotoluminiscenci. Jsou to fyzikálně rozdílné optochemické jevy! Fluorescence se uplatňuje za denního světla, fotoluminiscence pak za šera a za tmy po předchozím "nabití" přirozeným nebo umělým osvětlením. Jestli ty tři zelenobílé tečky svítí ve tmě málo, zkus je předtím na chvíli (pár vteřin) nasvítit intenzivním světlem, nejlépe LED svítilnou. Potom by měly šajnit poměrně hodně a svit by měl držet desítky minut až jednotky hodin s klesající intenzitou.
Pokud tomu tak nebude, zase to v CZUB ojebali a použili buď fotoluminiscenční pigment s malou schopností nabíjení nebo před nanesením ftlm bodů na miřidla předtím neaplikovali základní bílou retroreflexní barvu, aby se pigment nabíjel "obousměrně", t.j. jak přímým dopadem fotonů zepředu tak i odraženými fotony od základní barvy "zezadu" (duální nabíjení). A nebo tam dávají fluorescenci a lžou na svých stránkách, protože fluorescence sama za tmy nesvítí!



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#71 » stř 27. dub 2016, 21:54

Jo pardon, máš pravdu, luminiscence, mea culpa, už toho mám dneska dost :-D

Spíš mi šlo o to, kdyby to bylo fakt zaflákaný tím olejem, čím je nejlepší to čistit.

Zkusím je tedy "nabít" - je fakt, že pistole byla v trezoru, pak pod trikem v pouzdře a na střelnici už bylo v boxu celkem šero, takže tam se to nemělo moc kde nabít :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#72 » čtv 28. dub 2016, 05:56

U CZ ani nova miridla moc nesviti a po roce je to dost zoufale



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#73 » čtv 28. dub 2016, 06:00

PictusCZ píše:Tak dneska přišla řada i na mě, dopoledne vyzvednutí průkazu zbraně (prosím vesničany, ať zase nepruděj, že u nich je to na počkání) a na šestou jsem měl už rezervovanou střelnici :-)

CZ 75 Compact mi do ruky sedl krásně, sice jsem se chvíli srovnával se spouští, která je trošku tvrdší, než už pistolí, se kterými jsem zatím střílel, ale to uvidím, jestli si zvyknu, nebo bych ji nechal drobně poladit... ale to byla drobnost, jak jsem zjistil, když se soustředím na správnou techniku spouštění a "necukám", lítá to tam fajn. Takže ve středu terče začínalo být postupem času čím dál víc děravo, což mi dělalo radost :-)

Takže za mě paráda, dneska jsem tam poslal 65 ran a bylo mi na střelnici fajn :-)

Ještě drobná otázka - miřidla CZ 75 by měla být fluorescenční a měla by být vhodná pro míření za snížené viditelnosti. Ale ta moje nějak moc "nesvětélkujou" - mám podezření, že je to možná zaflákaný tím olejíčkem od doby, kdy jsem to "odkonzervoval" - pokud ano a je to příčina, čím by bylo vhodné ty puntíky očistit, aby začaly zase "fungovat tak, jak mají"? :-)

dejvgsr: Cos proboha s tím SAčkem dělal, že máš natržený obočí? To ti nabančil ten kolimátor? :-)

CZ 75 COMPAKT Shadow line má dle mne luxusně upravenou spoušť již z výroby ...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#74 » čtv 28. dub 2016, 06:44

Serz píše:U CZ ani nova miridla moc nesviti a po roce je to dost zoufale


OK díky za ohlas. Takže nějak "pucovat" to nemá asi smysl, pravděpodobnost, že jsem to pokazil já zapatláním olejíčkem pravděpodobně asi nebude velká, jak jsem koukal :-) Jinak mně to zas až tak nevadí, jsem zvyklý mířit bez "světýlek", jen když tam ta fičura je, proč to nezkusit. Zkusím je ještě "nabít" a uvidíme :-)

jarynn: To je super, jenže já nemám Shadow line :-) Nemůžu říct, že by mi ta spoušť vyloženě vadila, jde o zvyk :-) Já zatím střílel spíš z kvérů, které si jejich majitelé "vymazlili", včetně spouště :-)



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#75 » čtv 28. dub 2016, 11:29

PictusCZ: Jo byl to kolimátor, v samém rozjaření jsem si puško nezapřel dobře do ramena (kompík co tam mám, je nějak účinnej, moc nekope), čumím do kolimátoru a mačkám spoušť. Tupá rána, střílím dál, po střelbě otřu čelo a krev na ruce. Hm, takže už jsem její.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů