Jakou CZ - první zbraň...



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#136 » pát 8. črc 2016, 20:41

podle mého se nejvíc povrcových vad schová do laku. Brynýr a elox už toho tolik neschovají ( s eloxem mám dokonce tu zkušenost z práce, že naopak "ukáže"). U leštění a podobných úprav je to hlavně o rukách toho, kdo to dělá a jak umí. Osobně , kdybych měl možnost si vybírat, tak bych bral povrchovku v pořadí nerez /satén/, nerez /leštěný/, brynýr/elox a až jako poslední variantu lak.

Uživatelský avatar
ssmss
Příspěvky: 4

Příspěvek#137 » pát 7. říj 2016, 13:56

Ahoj,
prokousal jsem se tímto vláknem a musím říct, že se ztotožňuju s více názory. Také přemýšlím o své první pistoli - a jistě ne poslední. Stále jsem rozmýšlel, který typ, jakou velikost, značku apod. Nakonec jsem si uvědomil, že nemá cenu dlouze porovnávat a přemítat, která je o fous lepší, lehčí, nebo snad levnější. Prostě jsem si zašel na střelnici a do obchodu, osahal si několik favoritů a jeden mi prostě sedl jako pr.. na hrnec. Nyní je mi úplně jedno, že je to full size. Prostě jsem se do ní zamiloval a proto strávím většinu svých střeleckých poznání s ní. Protože ještě dlouho nenastane doba, kdy budu cítit vyzrálost jí u sebe nosit. CZ SP 01 Shadow. ... jo je veliká, těžká ale co když ji miluješ :) Je to asi jako SC1 všechny body co psal mi byly velmi sympatické..
Prostě a jednoduše, začnu tou co jsem si vysnil a až narazím na problém že chci jinou(rozuměj potřebuji lehčí, menší, apod), budu chodit na námluvy, než si nějakou zase namluvím :D
Chci ale poděkovat všem diskutujícím, upevnilo to mé rozhodování :)

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#138 » ned 9. říj 2016, 17:29

Dospěl jsi do stádia jako každý , koupil jsi tu co se ti líbila ... Já šel do obchodu pro Beretu a také jsem se vrátil se Shadowem :) . Ať dobře střílí a na nošení zapomeň :lol:



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#139 » ned 9. říj 2016, 21:12

No, jak už jsem psal, racionální úvaha to je a není, jak se to vezme.

1) Člověk se často ptá na radu, ale většinou už má v hloubi duše cosi vybráno a vlastně chce jen od ostatních slyšet, že zvolil správně.

2) Sňatky z rozumu nefungují nikdy. Když si udělám přehled čistě podle účelu, co bych všechno chtěl s pistolí dělat a jaké technické nároky bych chtěl uplatnit, tak mi vyjde něco, co umí "od každého trochu". V mém konkrétním případě jsem si to "něco" vyzkoušel, blbě se mi z toho střílí a technicky tomu úplně nevěřím. Taková zbraň může být objektivně ideální, ale subjektivně je to průšvih, protože se s ní nezžiju, nebudu jí věřit a nic se s ní tím pádem nenaučím.

Pro sebe si z toho dělám ten závěr, že je potřeba se v prvním kroku rozhodonout víceméně intuitivně, další kroky rozhodovat až postupně při nabytí zkušeností a v případě neúspěchu se o jeden vrátit.

I proto jsem místo podle striktního účelu šel podle subjektivních měřítek a rozhodl se pro "velkou" čézetu. Nošení je sice tím pádem v pytli, ale aspoň jsem si jistý, že za rok budu vědět víc.

Co se týče tohoto diskusního vlákna, tak jeho hlavní poslání bych viděl ani ne tak v radách co si koupit (protože to je čistě subjektivní), jako spíš v upozornění, co si rozhodně nekupovat z objektivních důvodů - zbraně konstrukčně nepovedené, vyžadující výrazně pokročilé znalosti v obsluze a údržbě apod. - tj. to, co může pro začátečníka znamenat zjevné vyhození peněz a případně znechucení a ztížení dalšího postupu.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#140 » pon 10. říj 2016, 13:30

SC1, moc pěkně shrnuto :). Také jsem přes zkoušení všech CZetích "prcků" (aby se to dalo nosit, i když to hned neplánuji) a čtení všech rad, vrátila na začátek, k Shadow 01 s kterým se mi střílí moc dobře a asi mám též vybráno :).

Uživatelský avatar
ssmss
Příspěvky: 4

Příspěvek#141 » úte 11. říj 2016, 10:20

takže máme vlastně skoro všichni podobný vkus :)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#142 » úte 11. říj 2016, 11:38

Mno tak u mě to dopadlo tak, že mám CZ 75 Compact a zkušenější střelci měli pravdu (že mi jeden kvér stejně dlouho nevydrží), protože dneska jdeme s kamarádem zastřílet novou akvizici, Berettu 71. Pak si dám chvíli od rozšiřování arzenálu pokoj, nicméně se s mou drahou polovičkou stěhujeme do jinýho bytu a už mám tak ve skrytu duše vyhlídnutej takovej výklenek v komoře, kam by nějakej menší trezůrek na zbraně (od tří kusů výš už budu muset mít něco lepčího než pokladničku, kam se vejdou dvě pistole se zásobníkama) vměstnal... takže asi tak :-D

Každopádně s CZ 75 Compact (ocelová verze) jsem zatím moc spokojenej a svojí volby nelituju :-)

EDIT: Ad SC1 - jo, sepsal jsi to moc pěkně. Mně tohle vlákno určitě v něčem pomohlo, nasměrovat se správným (aspoň z mého pohledu) směrem... Ne třeba úplně ke konkrétnímu typu, ale spíš čemu se vyhnout, na co si dát bacha, to člověk taky ocení. Nakonec jsem snad vybral dobře a jsem spokojen.

Tak a jsem zvědavý, jaká zbraň bude ta třetí v pořadí :D :lol: :lol:



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#143 » úte 1. lis 2016, 22:05

Zdravím všechny, jsem tu nový, na úvod řeknu - mám čerstvě zbrojní průkaz, střílel jsem z ČZ P-09, 75B a z několika Glocků. Vážně uvažuji o koupi ČZ 75 D Compact, ale vadí mi na ní málo viditelné luminiscenční tečky, zejména ta na mušce. Oproti P-07 či P-09 je to opravdu výrazný rozdíl. Co myslíte - zvyknu si na to, nebo se na to nedá zvyknout a mám rovnou uvažovat o jiném hledí a mušce (jaké?) či kvůli tomu raději volit jinou pistoli? Děkuji předem za názory.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#144 » stř 2. lis 2016, 00:17

Hmm, můj CZ 75 Compact trpí stejnou vadou, luminiscenční tečky jsou úplně k ničemu - za světla skoro nejsou vidět a ve tmě taky ne, ani po extra osvícení. Docela hanba pro výrobce. Myslím, že si nezvykneš. Pistoli bych ale kvůli tomu neměnil, jestli Ti jinak vyhovuje. Já zvolil raději železný a rozhodně nelituji. Na mířenku ale moc nemysli, na tu je ta hlaveň přece jenom krátká.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#145 » stř 2. lis 2016, 09:25

Musel jsem se jít podívat a ta moje nesvětélkuje taky. Ale protože za tmy asi mířenku provozovat nebudu, jsem ochotný jí to odpustit, když to jinak vypadá, že mi byl vylosovaný celkem povedený kus.
Řekl bych, že CZ75D compact není špatná pistole na začátek, alespoň já jsem s ní spokojen (ale kupoval jsem ji novou a r.v. až 2013)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#146 » stř 2. lis 2016, 10:16

Abych se přiznal, tak ty tečky ani moc nepoužívám a začínají mi být jedno, jak moc svítí.

Na kurzu jsme dokonce řešili, že je nejlepší je zatřít černou barvou, aby nerušili při míření ...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#147 » stř 2. lis 2016, 14:25

Tady plati stejne jako jinde, podle vkusu kazdeho soudruha. Nekomu vyhovují široký
a a vyrazná miridla s barevným zvýraznenim, nekdo má rád cistě černa. Ja osobne pro sport preferuju vpredu cerveny světlovod a vzadu ciste cerne. Spory jsou i o šířku svetlovodneho vlakna. Na kratší dálky je lepsi silnejsi a na delsi tenčí. Celkove je to o tom, jakou streleckou disciplinu preferujete a na vkusu kazdeho strelce..



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#148 » stř 2. lis 2016, 19:08

Děkuji za reakce. Přemýšlím nad tím. Ještě si teď v katalogu prohlížím P-01 Ω. Tělo vypadá stejně jako u 75D Compact. Má (z mého pohledu lepší) mířidla jako P-07 a P-09, jiný tvar spouště (rovnější, na P-09 mi z toho trochu sjížděl prst do té škvírky mezi spoušť a lučík, ale třeba mám jen špatnou techniku) a jiný tvar kohoutu (to je asi vedlejší). A je omega (tento rozdíl moc neumím posoudit). Chtěl jsem nějakou "osvědčenou" a "prověřenou" zbraň, jako je 75D Compact. Ale jsem teď nahlodaný tou P-01 Ω. Samostatné téma na P-01 Ω jsem tady nenašel. Napadá vás, prosím, něco, co u zvažování tohoto modelu vzít ještě v úvahu? Anebo k těm vyjmenovaným rozdílům? Díky.



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#149 » stř 2. lis 2016, 19:48

Doporučil bych zauvažovat o CZ 75 Compact Shadow Line. Mám tuto zbraň 5 měsíců, vystříleno cca 700 nábojů. Jsem nad míru spokojen. Myslím si, že těch 3 500 Kč stojí za to investovat navíc. :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#150 » stř 2. lis 2016, 19:56

Nejdriv si omegu vyzkousej a porovnej. Nemusi vyhovovat kazdemu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů