Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#121 » sob 4. čer 2016, 15:37

Ja s Tebou souhlasím. Podle mě je v pořádku, i když má člověk takto dve různé pistole na různé použití, jen už je na uživateli, aby se k tomu postavil tak, jak píšeš a cvičil i s tou druhou.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#122 » sob 4. čer 2016, 17:09

rcc píše:Jasný - univerzální, takže vlastně na ..... na obojí. Je to však každého věc, mně by full-size či kompakt při denním nošení obtěžoval a nejsem ho schopen skrytě nosit. A přitom na střílení je full-size nepřekonatelná, alespoň pro mne s velkýma rukama. Jestli to někomu vyhovuje, tak ať se s tím klidně tahá, tzn. nosí.

Jo, takže budeš mlátit x stovek ran měsíčně z full a ta na nošení si pšoukne max 2x za rok. No a pak se dostaneš do situace, kdy ji budeš muset použít a najednou zjistíš že s ní nejsi sžitej a je ti vlastně na prd.
Rozumná volba je dne mě ta, že s čím střílím to nosím. Popřípadě to můžu střídat, ale mít jednu na dril, střelbu, závody a druhou na nošení je dle mě prostě blbost.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#123 » sob 4. čer 2016, 18:18

wigum: to tu nikdo neříká... sušit/trénovat/střílet se podle mne musí ze všeho, co člověk případně míní vážně nosit... akorát já s PPQ prostě netrénuju/nebavím se střelbou na 50m.. ta je ti podle mně stejně v ohrožení k ničemu... s tím co nosím si trénuju 5-25m víc asi nemá moc smysl... oběma, jednou, slabou... tohle u Shadow neřeším... tam si to prostě jen užívám.. možná se pletu, ale full size ti asi lépe ukáže, kde děláš chybu ty/já jako střelec, než menší... ale jsem játro, takže se klidně nechám poučit...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#124 » úte 28. čer 2016, 08:27

Jakou CZ? Žadnou,každá jiná 9luger je lepší jak CZ.
To je zkušenost člověka který pracuje jako programátor v softwarove firmě.
Jelikož tuhle zbraň nemá jako pracovní nástroj ,tak to neřeší.
Výhoda dobrá přesnost a možnost reklamace.
Já sám z ní střílel,ty ódy co se říkají a píší jsem nepoznal.Jinak každý ať si koupí co chce.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#125 » úte 28. čer 2016, 15:46

Enerccio : jejda, ty jsi ale děsnej troll ... za 2 měsíce jsi napsal 390 hodnotných příspěvků, jako tento.
Tvůj soud je asi tak relevantní jako od mé 9-ti leté dcery ... Prostě abys něco plácl ...

Mé doporučení je Alfa, mám ji, cena skvělá, zpracování taky dobrý. rozdíl proti např. G19 je cca 30% nebo taky např. 1300 SB 9mm Luger ...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#126 » úte 28. čer 2016, 17:07

Ale on je opravdu troll, viz vlákno který glock :-D



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#127 » úte 28. čer 2016, 17:21

jo to je reakce na ten prispevek :)

Zbytečná a nemístná - uděleno varování. Peggy

Uživatelský avatar
bizwiz
Příspěvky: 9

Příspěvek#128 » úte 5. črc 2016, 07:09

Trochu mi čtení tohoto vlákna připomnělo situaci u švédského stolu. Dát si první ty vajíčka nebo koláče? Co třeba začít zapečeným lilkem? ... A stejně všichni tušíme, že nakonec skončíme přežraní a u jednoho jídla nezůstane.
Vlákno má v názvu "první zbraň" a ten kdo diskuzi založil tedy předpokládal, že bude nějaká druhá a možná třetí. Já bych nabídl tento postup: a) vytvořte si seznam "zbraně, které chci vlastnit", b) podle financí (vždy, když našetříte nebo to projde u manželky) kupujte a odškrtávejte
Pamatujte, nakonec budete mít dost a je jedno, která byla ta první.
Já to mám takhle: Ještě nejsem mentálně srovnaný s potřebou zbraň nosit, takže moje první bude (pokud seženu) CZ Shadow 2. Když dojdu k závěru, že je dobré mí něco u opasku, tak mám v seznamu G43, XDS, možná menší HK, možná bych šel do nějaké .45 ACP ráže ... kdo ví.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#129 » čtv 7. črc 2016, 20:58

Původně jsem tu chtěl taky vznést otevřený dotaz, ale pak mi tak nějak došlo, že spíš chci od ostatních slyšet to, co jsem si původně sám myslel :-). Tak to radši udělám jinak a napíšu rovnou, kam se moje myšlenky ubírají.

1) Zbraň chci hlavně na rekreační střelbu, ale ne čistě sportovní, spíše "civilní". Pokud by byla příležitost, rád bych zkusil i něco akčnějšího (i když LOS u nás zatím není).
2) Neuvažuji (zatím) o soustavném nošení, uvažuji spíše obranu rodiny (domácnosti), v terénu minimálně.
3) Moje frekvence návštěv střelnice je 2 - 5x za měsíc, což představuje cca 150 - 500 ran podle situace a nálady.
4) Plastové zbraně, které jsou "těžké na závěr", mi jsou vyloženě nepříjemné. Nepadnou mi P-07 a P-09, spíše neutrální je Glock, ale naopak H&K byl celkem OK.
5) Nejvíce věřím oceli, potom dlouho nic, potom plastu z osvědčené výroby, nejméně litině.
6) Ve strojařských záležitostech mám konzervativní postoj, preferuji osvědčené vzory před experimenty.
7) Neuvažuji o častých výměnách zbraně, spíše bych rád koupil něco trvanlivého. Pokud časem zjistím, že se hodí přikoupit něco dalšího, budiž, pořídím větší trezor, ale teď to není rozhodující.

Tak mi z toho nějak vychází pořídit si tradiční CZ-75, ideálně v nerezové variantě.

Jestli v té úvaze vidíte chybu, tak prosím křičte nahlas. Díky.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#130 » pát 8. črc 2016, 05:51

Tahle uvaha mi prijde docela rozumna a souhlasim s ni, byt sam jsem sel do hliniku :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#131 » pát 8. črc 2016, 06:04

No ma prvni CZ je skorpik vz 61 a druha nejspis bude skorpik evo :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#132 » pát 8. črc 2016, 10:24

SC1: Byl jsem nedávno v podobné situaci a rozlousknul jsem to takto:
Chápu ty druhé, co jim vadí nosit full size CZ, ale nepatřím mezi ně ;) asi mi klasika nerez CZ 75 B na nošení sedla. Má to cca 1,2kg a gaťe mi to dolů netahá. Když mi to přijde nepohodlné, tak to vyřeší etuje. Před koupí jsem z ní nepráskl ani ránu, ale měl jsem ji v ruce a sedla jak "prdel na hrnec" :) Asi to je první a na dlouho jediná ... vzhledem k tomu, že musím řešit i jiné investice. Na střelnici si z ní parádně zapráskám a je dobrý pocit, že u sebe nosím totéž, s čím práskám na střelnici. Protože se alespoň trefím, když bude třeba. Sice je to trochu těžší, ale jistota a přesnost při míření je díky tomu úplně jinde.
POZN.: K té jistotě při míření - dělali jsme pokus ;) s mojí nerez 75B a tatovým G19. Po 10min dynamické fyzické zátěži (účel byl rozklepat pracky) jsem zkoušel zamířit. S G19 bych si nelajznul vystřelit ani na 5m, abych netrefil jinam, jak mi lítala muška! Naopak téžká full size s delší záměrnou mi hodně zklidnila třes. A ve stresu se třesou ruce dost, pokud nejsem válečný veterán. A tahat kvér na veřejnosti nejspíš stres vyvolá ... toť jen taková úvaha ;) sry za ten sloh, ale ještě to tu nezaznělo a je to podle mě dost důležité "+" pro nošení těžší váhy.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#133 » pát 8. črc 2016, 10:56

CZ75 full size se dá nosit docela v pohodě. Taky jsem ji takhle nosíval...
Úvaha SC1 je smysluplná, jen bych možná místo nerezu bral brynýr. Pod brynýr se prý nedá zakamuflovat nějaká vada materiálu apod. U nerezu bych si tím už jistý nebyl.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#134 » pát 8. črc 2016, 17:22

Musis se ale smirit s tim, ze se to nekde oboucha...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#135 » pát 8. črc 2016, 20:17

Děkuji za odpovědi.

Ještě k té povrchové úpravě a materiálu. Měl jsem za to, že CZ-75 se dělá buď z klasické oceli lakovaná na černo (http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... b-124.html), nebo z nerezové oceli ve dvou stupních kartáčování/leštění (http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... nless.html a http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... ition.html). Nebudu zastírat, že "New edition" je můj aktuální favorit.

Každopádně o brynýru nemám tušení, leda že bych u té černé zaměnil lak s brynýrem (???). Za druhé mi není jasné, jak do nerezu schovat vady materiálu. Přeci jak lak, tak i brynýr (podobně jako třeba elox u hliníku) je povrchová úprava a může něco schovat. Naopak nerez je přeci přirozený povrch materiálu (pouze opracovaný do nějaké definované drsnosti), takže nic neschová. Nebo se pletu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů