Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
Standa_Ov
Příspěvky: 12

Příspěvek#151 » sob 5. lis 2016, 15:39

zeli: P-01 Ω není vyrobená a nikdo neví, kdy se zase začne vyrábět :(



jawak
Příspěvky: 2

Příspěvek#152 » pon 7. lis 2016, 11:03

Před 14 dny jsem P01 - omega zakoupil ve firemní prodejně CZUB v Praze a od té doby jsem ji byl 3x vyzkoušet na střelnici. Zatím naprostá spokojenost i při mířené na 25 m. Zatím nastříleno cca 150 ran.



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#153 » pon 7. lis 2016, 12:32

jawak: takže se dá i s kompaktem střílet napřesno na terč?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#154 » pon 7. lis 2016, 13:12

Vždy záleží jaký kompakt, čím to střílí, na jakou vzdálenost a kdo to drží. A taky co podle Tebe znamená "napřesno". Někomu stačí na 25 m trefit černou, jinej je nakrnutej za cokoliv menšího než 9.



jawak
Příspěvky: 2

Příspěvek#155 » pon 7. lis 2016, 14:00

Není to čistokrevná sportovní zbraň, ale určitě se s ní dá rozumně střílet i na terč. Tuhle zbraň bych hodnotil jako kompromis pro nošení a střelnici zároveň. Před koupí jsem zkoušel P07, P09 a Compact a P01-omega mě padla nejlépe do ruky. Dobře vyřešené je posunuté hledí na zadní hranu závěru a pro nošení o 120g nižší váha proti CZ75 Compact - jinak cena je naprosto srovnatelná.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#156 » stř 9. lis 2016, 15:05

Střílet na terč s Compactem se dá. Ale - délka hlavně u Compactu je 92.5mm, délka hlavně full-size modelu je 114mm, tedy rozdíl v délce více jak 20mm, podobný rozdíl je i v délce mířidel. Jak dopadne přesná střelba s Compactem ve srovnání s full-size modelem? Na 25m bude mít Compact o cca 1/3 větší rozptyl (jestli jsem dobře počítal).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#157 » stř 9. lis 2016, 16:25

hackerjack píše: Na 25m bude mít Compact o cca 1/3 větší rozptyl (jestli jsem dobře počítal).


Takhle to nefunguje, 2 cm délky hlavně nemají prakticky žádný vliv a kratší záměrná znamená pečlivěji srovnat miřidla. Ale v přesnosti s porovnáním kompakt/velká hrají největší rozdíl ruce. A střelba z delší a těžší zbraně je samozřejmě pohodlnější.



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#158 » stř 9. lis 2016, 19:31

Pokud je to jak pise sided, tak to me uklidnuje a bavi, jsem rad, kdyz zalezi hlavne na rukach, aspon budu mit co trenovat a motivaci.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#159 » stř 9. lis 2016, 21:50

Mam neco nastrileno s p-01 a s phantomem. Na p-01 mam odladenou spoust. Vysledky na 20m jsou prakticky stejne. Je to rukami



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#160 » úte 15. lis 2016, 17:35

jawak: tak to ti ji závidím a užívej si ji ;-) Já obvolal půlku republiky a nikde ji nemají, prý nejdříve na jaře.
Serz: tak to je super zpráva, že se z ní dá střílet na přesnost (tak nějak s kámošema, závodit s ní nebudu).

Mimochodem - nevíte náhodou o nějaké střelnici, kde tu P-01 Omega mají a kde by se dala vyzkoušet? Někde na Moravě, anebo v Praze? Díky.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#161 » sob 19. lis 2016, 15:32

Tak jsem dozrál, CZ 75 P-01 Shadow. Nemá blokaci. Ale až se sám budu cítit na nošení, tak už stejně budu mít další, a ta blokaci bude mít :-)
Díkes všem debatujícím.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#162 » sob 19. lis 2016, 19:33

I když zatím ještě stále vybírám, zkusím sem dát pár postřehů pro stejné zelenáče, jako já :lol: . Od léta obcházím střelnice a zkouším podle rad zkušenějších osahat, co se dá.
1, pokud chcete jetou zbraň, moc si nenavypůjčujete, na většině střelnic mají obvykle až na pár výjimek, na půjčení relativně současné prodávané zbraně, občas nějakou historii CZUB.
2, původně jsem si byl jist že z více důvodů (finance, zdraví, jenom občasné nošení...) chci Berettu 70 v .22 nebo jinou obdobnou malorážku, a u té zůstanu :mrgreen: . Když jsem před zkouškou vystřílel pár desítek až stovek v 9 L, seznal jsem, že jednak mají pravdu všichni, kteří tvrdí, že střílet jenom z krátké malorážky a potom přejít na větší ráži může být problém (ještě tak .32, z revolveru), je to opravdu docela velký rozdíl, ne že by se 9 L nedal v pohodě zvládnout, ale prostě se zbraň chová jinak, vezměte to vážně v úvahu, a pokud si nejste na 200% jistí, že zůstanete pouze u krátké .22, tak to aspoň občas, na začátku radši vždycky, vystřídejte, nebo z malorážky nějakou dobu nestřílejte vůbec. Zpátky na malorážku můžete přejít vždycky, alespoň tak to vidím zatím já.
3, po asi 15 vyzkoušených zbraních docházím k závěru, že zatímco původně jsem chtěl něco menšího aby se dalo občas nosit, teď se mi nejlíp střílí z velkých full size nebo sportovních (Shadow mi vážně sedí :-) ), po překonání mentální bariéry se mi zalíbila ráže .45. i když do ní kvůli financím asi nepůjdu, nebojte se toho, minimálně vyzkoušet není od věci, když se jí člověk snaží poctivě držet, kopne sice víc, ale dá se to v pohodě, samozřejmě nesmíte zkoušet dát hned při první návštěvě stovku ran v kuse.
Každý si z toho vemte, co chcete, držím palce při výběru té první, jak všichni píšou, už je mi jasné, že u jedné nezůstane. Samozřejmě, pokud někdo zkušený uvede mé případné omyly na pravou míru, budu jen rád ;) .



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#163 » stř 23. lis 2016, 12:50

re: cmd_ - s tím vybíráním jsem na tom podobně. ano, s největší a nejtežší, ještě k tomu vyladěnou na závody, se do terče střílí nejlíp. ovšem poslední korekcí výběru po vykoušení asi 12 zbraní, jsem se zas vrátil k té první :)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#164 » ned 11. pro 2016, 20:13

Tak jsem byl dneska vyzkoušet novýho Shadowa. Až jsem se sám překvapil :-). Táhne mi to drobet doleva, asi budu muset pocvičit úchop a prst na spoušti. Rozptyl nahoru/dolu je tím že nevím jak koukat správně do mířidel :-D

Jo, a protože jsem ho nechtěl nechávat v autě vzal jsem ho na vyjížďku s kobylou, prázdný (samozřejmě) v náprsní kapse bundy. I fullsize by se asi dala nosit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#165 » ned 11. pro 2016, 20:24

Ppindian : Pokud na 25 metrů, tak fakt hodně dobrý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů