Jakou CZ - první zbraň...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#1 » pát 8. dub 2016, 16:30

Ahoj všem,

mám úspěšně vyřízený ZP i povolení k nákupu zbraně kat. B a momentálně se rozhoduji, jakou zbraň koupit. A je to složitější, než jsem čekal :lol: Jelikož jsem patriot, tak mě to pořád táhne k produkci ČZ (dalším kandidátem byl Glock), ale popravdě jsem pořád na vážkách, co vybrat.

Popíšu svou hrubou představu:

- zvažoval jsem full-size pistoli, ale teď bych se po úvaze nebránil ani nějakému kompaktnějšímu provedení, pro lepší skryté nošení
- raději kovovou, než plasťáka (mám k tomu nějaké předsudky - ale nechám se případně zlomit, když budete dost přesvědčiví) :-D
- ráže je jasná, 9x19..
- nošení - nechci si ji pořizovat proto, abych ji nosil 24/7, ale zase na druhou stranu když s tím půjdu třeba na střelnici, rád bych, aby se dala nosit nějak pohodlně. Obavu mám hlavně z léta, jsem člověk, co mu vedro docela vadí a představa, že na sobě budu mít nějaký hábit, abych schoval bouchačku, mě docela děsí...
- účel - pevně doufám, že to vždy bude jen střelba do terče. Zaujaly mě i LOS, takže bych rád zkusil v budoucnu to a rád bych, aby na to ta zbraň byla aspoň trochu vhodná
- cenový strop orientačně 20k, když bude méně, budu rád, když o chloupek více a mělo by to opravdu smysl, jsem přístupný dohodě
- dobrá přesnost a spolehlivost
- potěší možnost úpravy střenek pro menší ruku, protože nemám úplně megapazouru :-)

Dosud jsem měl vybranou CZ SP-01Tactical, ale to mi přijde opravdu celkem velká a těžká "kráva", na druhou stranu se říká, že se z ní dobře a přesně střílí... Ale ta hmotnost a rozměry mě opravdu nahlodaly... neměl by někdo nějaký jiný tip, který by splňoval výše uvedené? Případně mě třeba přesvědčíte, že se SP-01 Tactical to zas tak hrozný není a "dá se"?

Koukal jsem třeba na CZ 75D Compact (P-01 vs. P-02 bych si případně rád nechal poradit), jak je na tom ta?

Jinak jsem měl možnost zatím střílet v této ráží a kategorii z Walthera PPQ, Glock 17, CZ 75B... Walhter nebyl úplně můj šálek kávy, Glock 17 nebyl špatný, ale není to "naše" a je z plastu :-D No a 75B se mi držela i střílela prima, jen ta velikost a hmotnost by mohla být lepší...

Tak, snad mě neukamenujete a snad tu tenhle příspěvek není obden... Předem dík

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#2 » pát 8. dub 2016, 17:34

Asi by pro tebe bylo řešením CZ75 Compact Omega. Tam by teoreticky byly dodrženy všechny tvoje priority. Problém je jen s tím, že asi zatím na trhu fyzicky není a nikdo neví kdy bude.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#3 » pát 8. dub 2016, 17:39

Ano, je to opravdu těžká rada... Začnu trochu obšírněji a možná mě nebudeš zprvu chápat (a i ti, kteří to tu budou číst). Položím Ti nejprve pár otázek a Ty si na ně odpověz, psát to sem nemusíš, jsou to i osobní věci.
Kolik ti je let ? Jsi do zbraní fanda, máš k nim hlubší vztah nebo se jen "neseš" na aktuální vlně uprchlické krize a potenciálních restrikcí z EU/EK ohl. zbraní ? Jak máš velký pazoury ? Jaká je tvá tělesná konstituce (třasořitka, hromotluk) ? Zbraň budeš chtít vice nosit (málo střílet) 90% :10%, hodně střílet (málo nosit) nebo půl na půl ? V práci nosíš oblek nebo libovolné ošacení (to pokud budeš zbraň tahat s sebou i v prac.procesu) ? Upřednostňuješ zbraň se skrytým bicím mechanismem nebo klasiku s viditelným kohoutem ? Chceš si pořídit zbraň novou nebo "jetou" z bazaru? Jsi ortodoxní patriot (CZUB, Alfa Proj, Kora Brno, Gunexpert...)?

Já když jsem před xx lety uvažoval podobně, zprvu jsem taky chtěl CZ produkci (Glocky mě neoslovily ani tenkrát ani teď), ale nakonec jsem skončil u Hecklera (HK USP 9mm L) po zralé úvaze a referencích na něj. A dodnes nelituji. Je to klasika s kohoutem, polymerový rám, SA/DA, pojistka zároveň s integrovanou možností vypouštění bicího mechanismu, 15+1 ran, černá relativně velká ale zároveň lehká full size zbraň. Podotýkám ale - moje volba, můj názor :)
A později se arzenál rozšiřoval a rozšiřoval... Jeden z mých přírůstků je zde na fotce nad jménem - SW .45 ACP

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#4 » pát 8. dub 2016, 22:21

Jeste tam chybi jedna dost zasadni otazka: Chces jen reklamovat nebo i strilet? :-P



kiv61
Příspěvky: 575

Příspěvek#5 » pát 8. dub 2016, 23:09

Kup si novou 75B v základu za necelých 16k a střílej.
Pokud Tě tohle hobby chytne, stejně nezůstaneš u jedné a za rok vystřílíš rozhodně víc než Tě ta pistole stála ... ;)



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#6 » sob 9. dub 2016, 00:56

Vem si do ruky CZ 75 COMPACT SHADOW LINE .... nebo ještě lépe pokud máš možnost zní zkus střílet.... Ono je asi složité mít naprosto univerzální zbraň....



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#7 » sob 9. dub 2016, 01:27

Na tvou otázku ti dám poměrně přesnou odpověď... Měl jsem úplně stejné rozhodování jako ty a nakonec jsem si vybral právě CZ 75 compact shadow line. Byl jsem s ní 3x na střelnici a zatím vystřílel 120 nábojů. Jsem naprosto spokojenej a můžu jen doporučit. :-)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#8 » sob 9. dub 2016, 06:45

Zdarec pánové, díky za prozatimní odpovědi :-)

Takže nejprve k tomu, co psal jamira:

Je mi 34, vztah ke zbraním mám dlouhodbě kladný, byť jsem se ke zbrojáku dokopal až celkem nedávno, ale už někdy od patnácti jsem blbnul se vzduchovkou, posledních šest sedm let hraju airsoft, poslední rok a půl dělám Krav Maga a asi i tam jsem se ke zbraním dostal zase o kousek blíž... a tak jsem k tomu přechodu na "ostré" postupně dospěl. Nejsem takový ten "ultrafanda a zbraňový srdcař a fanatik", ale rozhodně se taky nenesu jen na nějaké vlně :-)

Má tělesná konstituce je... řekl bych střední.. nejsem ani třasořitka, ani hromotluk, při své výšce 185 cm vážím cca 90 kg, část toho je ve svalech, část toho v deformační zóně na břiše :-D

Ze zbraně bych chtěl především střílet (a ideálně co nejmíň reklamovat :-D), necítím se nějak extra ohrožen, abych měl v plánu ji nosit běžně u sebe. Nicméně když už k tomu sem tam dojde, rád bych, aby to nošení bylo přiměřeně pohodlné. Ono vůbec jak jsem se dostal k té nejistotě - jak bylo zmíněno, hraju airsoft a mám tu Berettu 92F, co by měla být rozměrově podobná a váhově ještě o 300g lehčí než ta SP-01 Tactical co jsem měl vybranou. No a vyhrabal jsem tu i nějaké Dasta pouzdro a zkoušel to nosit na běžné opasku na kalhotách s běžným oblečením a přišla mi celkem velká, tak ve mně začalo hlodat, jestli náhodou by nebylo lepší něco trochu menšího, byť jsem do té doby pořád trval na full-size kvéru. Jinak i v recenzi na SP-01 Tactical, co jsem viděl na YouTube, ji sice chválili, ale explicitně tam říkali, že na skryté nošení je krapet velká a těžká...

Pokud jde o práci, tak tam můžu nosit v podstatě oblečení jaké chci, nejsem "kravaťák", byť v kanclu dělám a tak jednou dvakrát do měsíce oblek taky musím "nahodit". Nicméně - já neplánuju zbraň tahat do práce...

Raději bych klasiku než skrytý bicí mechanismus, bazarovou se trochu bojím kupovat, protože se v ní tolik nevyznám, abych poznal, jestli je na ní něco špatně, takže možná raději novou se zárukou. A co myslíš "ortodoxním patriotem"? :-)

Jinak díky za tip na CZ 75 Compact Shadow Line, vypadá zajímavě, omrknu to ;-)

Teď musím nahodit maskáče a hurá na airsoft, tak večer si tu zase s potěšením přečtu další názory a tipy. Zatím díky! ;-)

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#9 » sob 9. dub 2016, 08:15

"Ortodoxním patriotem" myslím to, že jsou tací, kteří z různých důvodů nedají dopustit na produkci CZUB, chválí jí kudy chodí, koupí jejich zbraně chtějí podporovat český výrobek a českou ekonomiku atd. Ne, že bych měl něco proti čízám, jsou to koneckonců (až na nějaké vyjímky) i pohledově hezké zbraně, ale když si v jiném "konkurenčním" foru začínajícím na S....... přečteš dlouhé vlákno ohledně spolehlivosti, reklamovatelnosti a dalších aspektech kolem pistolí z produkce CZUB, zahlodá v tobě mnoho pochybností, zda si od nich zbraň koupit. Psal to myslím nějaký zbrojíř od PČR a že ten si rozhodně nemá důvod vymýšlet...
Ale abych uherskobrodské jen nehanil - sám mám Sa 58, srdcovka z vojny. Tu prostě člověk musí mít! A chodí na 100% 8-)

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#10 » sob 9. dub 2016, 08:33

No, ja si chtel koupit "ceskou", Glock jsem nechtel, protoze radsi kohout. Nakonec jsem si koupil brnenskou Alfu Carry (Police) a jsem spokojenej (i kdyz je to CZ od Itala dle CZ). Za 10.000,- funglovka a rozdil v cene cca 6-8 tisic jsem nacpal do vnitrniho pouzdra od Sakala a naboju, ktere jsem prostrilel ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#11 » sob 9. dub 2016, 08:49

když se dívám na zbraně ČZ, liší se často materiálem (hliník, ocel, slitina). jakému a proč dávat přednost?



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#12 » sob 9. dub 2016, 19:15

Ortodoxním patriotem tedy nevím, jestli úplně jsem. Ale ano, táhne mě to k ČZ a pokud by se povedlo vybrat mou první zbraň z jejich produkce, budu rád :-)

Dneska jsem na airsoftu okukoval kolegovu CZ 75D Compact (myslím samozřejmě věrnou AS repliku) a rozměrově by se mi asi líbila víc, než SP-01 Tactical... V čem je lepší (horší) ta Shadow Line?

Doporučili byste mi kdyžtak nějaké vhodné pouzdro na pohodlné skryté nošení?



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#13 » sob 9. dub 2016, 20:33

Tady jsem koukal na recenzi a celkem ji tam pán chválí, akorát tam u vypouštěče kohoutu povídá, že to má vliv na chod spouště, ale je to "řešitelné" - řešil to někdo už a dá se to nějak rozumně vyladit? Plus, jak je na tom ta hliníková s vydrží?

https://www.youtube.com/watch?v=kDx3BtSHLwg



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#14 » sob 9. dub 2016, 22:17

Pictus jakou výdrž máš na mysli?

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#15 » ned 10. dub 2016, 06:03

Asi má na mysli počet ran po kterých se ty drážky v hliníkovém rámu opotrebuji natolik aby to mělo vliv na přesnost a nebo funkci zbraně. Taky patří hliníková čezeta mezi moje kandidáty a myslím si že to není zbraň na tisíce ran měsíčně, ale určitě to při správné péči přežije minimálně dvakrát tolik střeliva než kolik za ni majitel dá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory, Mysak_PB, Ozzy1 a 2 hosti