Jakou CZ - první zbraň...



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#166 » ned 11. pro 2016, 20:40

Asi na 15m, zatím .-)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#167 » stř 11. led 2017, 10:03

Ahoj
Tak došlo už i na mě.
ZP v očekávání a vybírám svou první zbraň. Vzhledem k možnostem (výběr, cena, puškař) jsem se rohodl pro CZ UB.
Ráže bude 9mm Luger, skrz ekonomilku a chování + možnost se dostat k lisu v tehle konfiguraci.
Rozhodně to nebude moje poslední zbraň, časem bych rád rozšířil jak zbraně, tak spektrum ráží.
Vztah ke zbraním mám, baví mě, vždycky jsem nějakou doma chtěl.

Primárně vybírám zbraň pro zábavu, bude mě bavit to čistit, sušit s tím a střílet na střelnici. Rád bych se časem účastnil i LOSů a nějakých jiných soutěží, spíše dynamických.

Co se nošení týká, nebudu to nosit 24/7, ale občas bych si to vzít chtěl. Mám 170 cm, 100 kg.

No a teď adepti :-)

Shadow2
+ celokov, vyladěná zbraň, bude zábavná a střelba s ní bude pravděpodobně snažší, velikost pro úchop
- velikost / vhodnost pro nošení, hmotnost, cena

P07
+ cena, velikost (nošení), dle recenzí bude střelba taky dobrá
- velikost (úchop), polymer rám

Ještě mám ve výběru CZ75 NewEdition a P10C.

Máte nějaké rady a tipy?
Díky moc!!!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#168 » stř 11. led 2017, 10:31

Zkus si tu P-07 i s jinými hřbety pažby, úchop se dá vyladit.

A ten polymer není zase až taková nevýhoda, leda by jsi s ní chtěl někoho mlátit po hlavě. Já ji mám a jsem spokojen.

Hlavně si zkus co budeš moci, třeba já včera testoval i revolvery a 1911. Rozhodně si nech ukázat a vyzkoušej co Tě napadne.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#169 » stř 11. led 2017, 13:01

[quote="SlashKO"]Ahoj
Tak došlo už i na mě.
ZP v očekávání a vybírám svou první zbraň. Vzhledem k možnostem (výběr, cena, puškař) jsem se rohodl pro CZ UB.
Ráže bude 9mm Luger, skrz ekonomilku a chování + možnost se dostat k lisu v tehle konfiguraci.
Rozhodně to nebude moje poslední zbraň, časem bych rád rozšířil jak zbraně, tak spektrum ráží.
Vztah ke zbraním mám, baví mě, vždycky jsem nějakou doma chtěl.

Primárně vybírám zbraň pro zábavu, bude mě bavit to čistit, sušit s tím a střílet na střelnici. Rád bych se časem účastnil i LOSů a nějakých jiných soutěží, spíše dynamických.

Shadow 2 a P 07, uvedl jsi dvě pistole, které jsou naprosto dokonale rozdílné. :-) Pokud chceš pistoli nosit, Shadowa 2 bych nedoporučoval. Je to veliká a těžká pistole, takže se nijak pohodlně nenosí, nemá pádovou pojistku navíc je plná ostrých hran které ti budou rozdírat oblečení. Na druhou stranu, střelecký komfort je ve srovnání s P - 07 prostě nesrovnatelný. Musíš si vybrat zda chceš víc nosit, nebo střílet. :-) ( střelbou nemyslím občasné vyhnaní pavouků z hlavně ale pravidelný trénink a účast na závodech LOS a IPSC).Já mám na závody 2 x Shadow 1 a nosím služební Compact 75 PČR. Když jezdím po závodech, tak Shadowa nosím a je to o dost méně komfortní než Compact)



Apollo
Příspěvky: 11

Příspěvek#170 » stř 11. led 2017, 13:40

Ahoj,
myslím, že pro čerstvého držitele ZP bude P-07 hodně solidní zbraň, protože v rámci kompaktů si ji pořizují mnohem a mnohem zkušenější. Polymer bych viděl jako plus. Ta P10C tu ještě pár týdnů nejspíš nebude v prodeji, ale podle videí z USA vypadá minimálně stejně dobře jako P-07. Takže s tou P-07 rozhodně chybu neuděláš. Přeji šťastný výběr :)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#171 » stř 11. led 2017, 13:54

Díky za reakce :-)
Počítám nákup cca v půlce Února, k P10C už bych se měl teoreticky dostat.

Jsem si vědom, že P07 a Shadow2 jsou úplně rozdílné pistole, proto se mi nedaří rozhodnout, kterým směrem jít :-).
Chci určitě víc střílet, než nosit :-), ale zas občas bych nosit chtěl.
P07 by mohla potom pomoct nějaká nadstandartní péče, LW hlaveň od Zendla a vylepšit spoušťák. Vylepšit spasování už u polymeru moc nejde (proto je uveden v - ).
No ale jsem si vědom toho, že do střeleckého komfortu Shadow2 bude mít pořád kus.
Pak je ještě varianta 75 NewEdition, menší než Shadow, větší než P07, celokov. Při vhodné péči (spasování a upravy u Zendla) by to mohl být kompromis mezi Shadow2 a P07 jak ve velikosti, tak v komfortu střelby a nošení.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#172 » čtv 12. led 2017, 09:47

Mám Shadow1 no a na nošení také uvažuji P07/P10 to š uvidím jak se pohne cena po uvedení desítky na trh .....



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#173 » čtv 12. led 2017, 15:21

Včera jsem si vystřílel cca 100 ran z P10. Teď ani v budoucnosti jsem o nákupu zbraně od CZUB neuvažoval (tedy kromě toho, že mám Shadow Orange) ale tenhle plasťák mě více než příjemně překvapil. Subjektivně perfektní úchop, perfektní střelba, intuitivní ovládání. Absolutně nemám co vytknout, naprosto srovnatelné s Waltherem PPQ, pro mě mnohem lepší než Glock (to kolik vydrží neřeším, protože o tom nikdo nic neví) pokud bych si chtěl kupovat první zbraň, rozhodně bych počkal na P10 a to i kdybych nechtěl zbraň jen od CZ. Na 90 % bude přírůstek do trezoru.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#174 » čtv 12. led 2017, 22:33

Tak teď vážně nevím, když vidím tu recenzi, kdyby stála těch 14-15 kKč, asi bych jí na zúžený seznam na první kousek do trezoru zařadil, ale co si počít, když nejde vyzkoušet. Navíc nejspíš primárně půjdou do Států a tady na ně budeme čekat. Škoda jen, že subcompact bude bůhví kdy, už by to chtělo něco svého, to půjčování už mě nebaví.



zeli
Příspěvky: 16

Příspěvek#175 » pát 27. led 2017, 22:38

Ahoj vsem, tak uz jsem stastnym majitelem prvni zbrane. Dekuji vsem za rady! Mam CZ P-01 Omega, pred tydnem jsem si ji privezl z prazske podnikove prodejny, nakonec to netrvalo az do dubna. Zatim spokojenost, dnes jsem poprve strilel, slo mi to lip, nez z fullsize, sedi mi. A strilel jsem i dokonce (a to napoprve) presneji, nez z P-09 ci 75B. Muska a hledi z P-09 je super.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#176 » sob 28. led 2017, 07:15

Tak gratuluju, myslim na zacatek dobra volba, at ti dela jen radost... a neboj u jedne nezustane. Jestli te chytne mirenka, pripadne k tomu i v kombinaci s nejakou akcni strelbou typu IPSC, tak pak Shadow te asi nemine...vlastni zkusenost ;) ;) ;)

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#177 » ned 2. dub 2017, 22:23

Ahoj, vím že se to tu už mnohokrát řešilo, ale i tak bych se rád zeptal a znal názor vás zkušenějších.
ZP v očekávání a jelikož mě to hodně chytlo, tak přemýšlím i nad koupí. Problém je, že nevím moc co. :D
Hodně tíhnu k CZUB a přemýšlím kterou od nich. Měl jsem možnost a střílel jsem z CZ 75 B,SP-01 a Shadow 2.
Shadow 2 mě asi nejvíc bavil a seděl.
Chtěl bych zbraň primárně na střelnici, ale i trochu na nošení (avšak minimálně). 90/10% Střelnice/nošení.
Mé časové možnosti jsou lehce omezené a tak plánuji, tak 1x týdně střelnici. Občas 1 za 2 týdny. Rozhodně nechci jít nějakou profi drahou. Spíš jako takový koníček a odreagování.
Moji adepti jsou a rád bych znal váš názor a doporučení.
Shadow 2 (lehce jsem se do ní zblíznil jak je úžasná :D ), SP-01, 75 ať už obyč nebo compact. P-07/P-10 jsem neměl možnost držet, tak nevím.
Vím že je to celkem velké finanční rozmezí a raději bych trochu ušetřil, ale v rámci toho Shadowa 2 bych si možná i připlatil. :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#178 » ned 2. dub 2017, 22:31

Sis uz odpovedel. Sh-2, kdyz budes chtit nosit vic, a to budes, tak si poridis compact od nejakeho vyrobce

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#179 » ned 2. dub 2017, 22:35

Díky. Asi jediné co mě drží na vážkách je ta cena no :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#180 » ned 2. dub 2017, 23:07

V tomhle konicku levne veci nebyvaji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 2 hosti