Jakou CZ - první zbraň...



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#181 » pon 3. dub 2017, 06:39

Paztom: běž do full size, SH2 určitě dobrá volba :)
"Časové omezení" 1xtýdně na střelnici bych chtěl taky... a jestli budeš takhle často na střelnici, tak potkáš a uvidíš různé zbraně i lidi a určitě budeš chtít taky nosit, tak hned doporučuji nějakou druhou zbraň ve velikosti subcompact.
Compactní velikost bych zrovna vypustil, tu jedině jako universální, když neplánuješ další zbraň... (většina z nás neplánuje další zbraň, ale každý je kupuje, protože prostě je potřebujeme...)
... každý si tím musí projít, tolik moje zkušenost.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#182 » pon 3. dub 2017, 11:01

Hlavně je Shadow 2 úplně jiný typ zbraně, než ty ostatní.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#183 » stř 5. dub 2017, 17:01

Paztom píše:Ahoj, vím že se to tu už mnohokrát řešilo, ale i tak bych se rád zeptal a znal názor vás zkušenějších.
ZP v očekávání a jelikož mě to hodně chytlo, tak přemýšlím i nad koupí. Problém je, že nevím moc co. :D
Hodně tíhnu k CZUB a přemýšlím kterou od nich. Měl jsem možnost a střílel jsem z CZ 75 B,SP-01 a Shadow 2.
Shadow 2 mě asi nejvíc bavil a seděl.
Chtěl bych zbraň primárně na střelnici, ale i trochu na nošení (avšak minimálně). 90/10% Střelnice/nošení.
Mé časové možnosti jsou lehce omezené a tak plánuji, tak 1x týdně střelnici. Občas 1 za 2 týdny. Rozhodně nechci jít nějakou profi drahou. Spíš jako takový koníček a odreagování.
Moji adepti jsou a rád bych znal váš názor a doporučení.
Shadow 2 (lehce jsem se do ní zblíznil jak je úžasná :D ), SP-01, 75 ať už obyč nebo compact. P-07/P-10 jsem neměl možnost držet, tak nevím.
Vím že je to celkem velké finanční rozmezí a raději bych trochu ušetřil, ale v rámci toho Shadowa 2 bych si možná i připlatil. :D


Můj názor (po nějakým tom +/- roce, co už vlastní zbraň konečně mám):

- pokud chceš chodit na střelnici 1x týdně (někdy 2x, dobře počítejme se 40 návštěvami za rok), tak bych pak moc neřešil za každou cenu to, kolik ta zbraň stojí. I když budeš hodně velkej škudlil a vysypeš způsobně jen krabičku lugerů, tak tě to bude stát i s poplatkem za střelnici tak pětikilčo za návštěvu. Takže bych trochu ubral na tlaku na cenu, protože ta začne být postupem času podružná.

- pokud to chceš "trochu na nošení, ale fakt minimálně", tak bych tenhle aspekt vůbec neuvažoval a koupil to, co ti bude sedět na střelnici. Jinak ti hrozí, že uděláš zbytečný "nosící" kompromisy, co tě budou 90 % času srát na střelnici a jen 10 % možná budou mít nějakej význam při nošení.

Jinak já (jako zakladatel tohohle tématu) jsem nakonec vybral toho Compacta. Není to úplně blbá volba, mám tu zbraň rád, ale dneska už bych možná volil trošku jinak... ;-)

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#184 » stř 5. dub 2017, 18:05

Dík všem. No asi nakonec půjdu do toho shadowa 2. Možná ještě SP-01. Mojí finální kandidáti :D



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#185 » stř 5. dub 2017, 19:55

Pak řekni jak jsi se rozhodl a proč. Dělám teď, víceméně, stejný rozhodnutí.



G&R
Příspěvky: 6

Příspěvek#186 » čtv 6. dub 2017, 06:45

Moje první zbraň byla (a stále je) Shadow 2. Na nošení se opravdu nehodí, ale na střelnici to je luxusní kousek :-). Takže za mě doporučuji. Myslím si, že málokdo odolá nákupu další zbraně, takže časem lze dokoupit něco, co ti neurve pásek :-)...



Gemini
Příspěvky: 10

Příspěvek#187 » čtv 6. dub 2017, 21:00

To: PictusCZ - a do ceho bys teda sel dnes?

Ja resim stejny dilema - kterou jako prvni? Shadow2 na strileni nebo P09 na blbnuti. A tak dlouho jsem se nemohl rozhodnout, az jsem si k zadosti o ZP podal rovnou dve povolenky :lol: :twisted:

Btw - jsou prodejci ochotni k nejake sleve nebo bonusu javic kdyz budu brat dve? "Mnozstevni sleva" ... )

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#188 » čtv 6. dub 2017, 21:12

Na blbnuti si kup co chces. Az budes mit ujasnene pozadavky, to bude jina vec

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#189 » pát 7. dub 2017, 07:50

Nezavrhoval bych ani variantu první zbraně "CZ" v podobě nákupu nové CZ P07 Kadet v ráži .22LR.
+ získání návyků
+ levný trénink
+ velikost 1:1 k dospělé verzi P07 9mm
+ a vlastně se dá i nosit
+ vzhledem k ráži lze očekávat dlouhou životnost
+ velikostní kategorie "kompakt", jenž nosí (mým) odhadem 40-50% držitelů ZP-E
+ kapacita 2x 10 dostatečná pro všechny typy použití

- výkon náboje pro OZŽM (diskutabilní)
- někteří střelci se prý nechají ovlivnit chováním ráže 22LR a poté mají problém s "dospělou ráží" (individuální)

Každopádně, pro někoho by tohle mohla být inspirace, pro jiného dobrá volba, pro dalšího třeba nevhodné.

Sám za sebe mohu napsat, že "kdybych tenkrát býval byl věděl" jak se věci a souvislosti mají, tak bych se snažil najít právě takové řešení. Nicméně v roce 1999 jsem o nějakých střeleckých diskuzích neměl potuchy, internet o rychlosti 64/128kBit jsme měli asi půl roku, nabídka zbraní byla jaká byla a tak jsem byl rád za CZ83 v 7,65mm. S pravidelných tréninkem Vás tyhle, dnes de-facto exotické ráže "svlíknou do trenek".

Ilustrativní obr.:
p07kadet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Gemini
Příspěvky: 10

Příspěvek#190 » pát 7. dub 2017, 12:28

Nad kadetem taky zvazuju, presne jak pises. Levna strelba, ale trosku se prave obavam te male raze, rikam si ze rovnou zacnu na plnotucny. I jsem zvazoval koupit P07 a k tomu adapter, ale cenovy rozdil adapter od cele pistole neni tak velky, bohuzel.

No jeste par navstev ruznych strelnic a zkouseni a uvidime. Kazdopadne mam docela velkou ruku, jsem velkej chlap, takze mensi mi moc nesedi a musim krivit uchop nebo spravny uchop ale pak mackam spoust prstem hodne blizko u dlane, ten prostredni clanek a kloub bliz u dlane.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#191 » pát 7. dub 2017, 12:38

U pistolí 22LR je vždy velkým otazníkem spolehlivost, obecně jsou vybíravé na a tím za mě nevhodné k nošení. Jinak se kloním spíše k variantě, že začínat na 22LR jako s cestou k dospělé ráži ničemu neprospívá - ta ráže se prostě chová jak vzduchovka. Ale to je věcí názoru.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#192 » pát 7. dub 2017, 13:14

22 jako prvni zbrani bych se vyhybal obloukem, spis neco v 9L uz kvuli cene. A pozor na ten ukazovacek, spousteni vsim co je dal nez prvni kloub ti v budoucnu vytvori problem

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#193 » pát 7. dub 2017, 13:54

>Gemini: Samostatné vlákno o P-07 Kadetu je zde: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=26&t=7831
Já osobně mám dvě pistole ráže .22 a jednu 9mmL (vše konkurenčních značek). Konkrétně spolehlivosti P-07K bych se až tak nebál, jejich majitelé popisují vcelku bezproblémový chod. A osobně se svou 40 let starou pistolí .22LR mám zkušenost 0 závad za 2.000 výstřelů S&B Standard.

Když se řekne "první zbraň", tak mi nabíhá husí kůže a snažím se člověka odradit od nevhodných rozhodnutí. Už jsem v životě viděl několik trezorovek koupených v "prvotním nadšení" jako funglovky a při jejich prodeji s celkovým nástřelem do 100ran přitom 10 a více let starých. Příčinou "zatrezorování" byla nejčastěji nevhodná ráže či velikost.

Myslím, že pokud člověk chce "nějak normálně" chodit na střelnici (~ 1x měsíčně), pak by v jeho portfoliu neměla malorážka chybět a já se ji nebojím doporučit jako první zbraň vůbec. Ono je potřeba to vnímat v celkovém kontextu zbraňové problematiky, tedy abych upřesnil své mentální pochody, je nutno brát v úvahu:
- nechtěné následky při použití v rámci OZŽM
- posuzování v souvislosti s výkladem KN/NO ( http://zbranekvalitne.cz/legislativa/40/2009#p28 )
- riziko vlastního zranění při nesprávné manipulaci
- riziko zranění při selhání zbraně
- vznik materiálních škod při nesprávné manipulaci či selhání
- finanční náklady na střelivo - trénink
- životnost zbraně a jejích dílů
- prodejnost zbraně (určitě lepší než exotické ráže)
- možnost zapojení začínajících střelců (ženy, děti, zbraňo-fobně vyplašení kolegové v práci a další gun-virgin)

Je to samozřejmě rozhodnutí každého. Já si myslím, že koupit jako první malorážku ať už zmiňovanou P-07K nebo (možná i lépe) bazarovou typu Beretta 71 není vůbec špatná volba, samozřejmě je potřeba se vyhnout neosvědčeným typům. Pak je to o dalším vývoji každého držitele ZP.

*Začal jsem střílet v roce 1985 v armádním střeleckém klubu Kutná Hora (vzduch + LR), v armádě mi byla přidělena služební zbraň Sa58 a CZ52 (Tokarev), poté služební CZ83 u civilní ochranky, následně stejná zbraň na soukromý ZP. Nakonec jsem stejně dospěl k .22LR. Nejsem žádný "odborník", za život jsem vystřílel kolem 500k výstřelů.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#194 » pát 7. dub 2017, 16:09

Taky se přidám, ZP nemám dlouho a taky jsem zvažoval jakou zbraň. Po sebezpytování kdy se sám označím za mentálně způsobilého na nošení jsem se rozhodl pro Shadow 1. A jsem spokojený. Protože se mi na střelnici daří chodit jednou týdně, řešil jsem provozní ceny. Tak jsem přibral Sig 1911 v 22lr. Po prvotním nadšení a vysypání krabičky až dvou jsem se zklidnil :-) a teď strílím s 22lr a trénuji úchop, spouštění, koukání na mířidla a podobně. A střídám to s 9L v poměru zhruba 3:1. A nesebekriticky :-) mohu říct že když se mi něco začne dařit s malorážkou tak to je v podstatě shodné i s 9L. A naopak. Rozdíl ráže (tedy zpětný ráz) moc neřeším a ani nevnímám jako problém, protože už je stejně dávno střela za terčem když to kopne. Jediný rozdíl je v rychlosti srovnání zbraně, silnější kope drobe víc. Ale nemám to tak že 22lr nekope a nechová se jako dospělá zbraň. Mám ji celokov tak i hmotnostně docela odpovídá. A náklady na střelbu jsou téměř o dvě třetiny nižší než u 9L.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#195 » ned 9. dub 2017, 18:11

Můžu se zkušeného zeptat, co natrénuješ s 1911, ještě k tomu v malorážce za spouštění,držení a vůbec všechno vůči Shadowu? Dyť ta zbraň má naprosto jinačí těžiště a hmotnost(200g rozdíl), sklon, tvar rukojeti, SA vůči SA/DA, spoušť s pohybem čistě vzad a ne po kružnici jako CZ...dyť to snad ani víc rozdílné nemůže být.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50, Richard1978 a 2 hosti