Jakou CZ - první zbraň...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#226 » pon 2. dub 2018, 15:54

CZ P10 má skutečně dobrou spoušť. Mně od ní na podzim odradily informace, že se v CZUB moc nedaří ve výrobě. A že se hodně musí dolaďovat ručně. Takže jsem měl obavy ze všeho- výroba přeplněná, ve skluzu a s náhradním materiálem (Proto vznikly FDE- neměli černý plast).
. Ovšem lepši tvar jazýčku spouště má podle mně HK. Jazýček pojistky je uprostřed a netvoří jakési nůžky jako (nejen) u P10.
Jinak se mi s P10 střílelo veeeelmi dobře
Ovšem HK SFP9 se mi taky líbila víc vzhledovĕ. Není přes ní vidět pod závěrem což pro Glocky a P10 neplatí. (je tam docela škvíra.).



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#227 » pon 2. dub 2018, 16:10

@keram.
G Gen4 a starší jsou rozhodně horší spoustě než gen5. Lze je sice vyměnit za tuningove záležitosti, ale to už cenu G zvrhava směrem, kde ji asi mít nechceme.

Ikdyz je to do jisté míry věc vkusu a názoru.

Na P10C šlo zpočátku leccos dost ztuha, ale po pár návštěvách strelnice se dostavilo podstatné zlepšení. U gen5 spoustě to bude obdobné. Osobně bych si zkusil nějakou predvadecku - ty mají nalitano... :)

Mám doma G i P10 a regulerně posilhavam po P10C OR, nebo S2 OR.

Nejsem čistý fanboi CZUB (jejich produkce je u mne v trezoru v menšině), ale P10C a S1 a S2 se jim zatraceně povedli.
Navíc P10C v FDE byla, je, a uvidíme zda i nadále bude, v našich luzich a hájích lehká rarita.
Snad nás CZUB nebude ignorovat a pustí sem i neobvyklé barvičky závěru a rámu, ať je z čeho vybírat.

Nečetl jsem celé toto vlákno, ale pokud chcete střílet víc, tak není od věci přemýšlet nad dostupnosti náhradních dílů. Ne, že by se tyto služební zbraně sypali několikrát do roka, ale slyšel jsem i stesky na nedostupnost náhradních dílů jistých renomovaných značek. Když na vás zrovna padne Cerny Petr - klidně si člověk počká dost dlouho, než to dorazí z USA apod.

To ovšem naštěstí není případ G a snad ani CZUB... :)

Což ovšem nepoucitelne neodradí a klidně budou posilhavat po Sig 365 ;)

@Indian Skvira mezi závěrem a tělem nestrili a nemá vliv na cokoli, takže asi tak...

Mám doma nádherně spasovanou 1911 a lépe to už umí asi jen CUSTOM značky, ale pokud bych si mel vybrat, zda vsadit svůj krk na precizní strojarinu u me 1911, nebo na nahodile ze záhonku vyhrabaneho Glocka umyteho pod vlažnou vodou - neváhal bych ani vteřinu a vsadil na Glocka :lol:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#228 » pon 2. dub 2018, 19:21

Jsem nepsal, že škvíra střílí. Jen se mi nelíbí. A estetika věci je pro mne taky důležitá. Takže pro mne subjektivně má vliv... na mou volbu za co utratím své peníze...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#229 » pon 2. dub 2018, 23:09

@ Indián - pak je to naprosto vporadku :)
Ano i estetika má svůj význam.
Přeci jen to je pro nás hobby a radost je na prvním místě. :)

Mám pár estetický vydarenych kousků, ale pokud by mělo jít do tuhého - kdykoli si místo nich vezmu P10C nebo jakékoli G, skviram navzdory... ;)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#230 » úte 3. dub 2018, 08:23

Ony ty škvíry a vůle mají u služebních pistolích i svůj význam a mnohdy je to konstrukční záměr. Třeba že z nich lépe vypadává bordel (písek) a zvyšuje to spolehlivost. U mířenkářského speciálu je samozřejmě situace jiná.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#231 » úte 3. dub 2018, 18:32

A jaký je nějaký podstatný rozdíl v té FDE verzi oproti klasice P10C? Děkuji za objasnění.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#232 » úte 3. dub 2018, 20:06

@Keram. Myslím si že jediný rozdíl je ta barva. Na předvádĕčce jsem se dozvěděl, že v CZUB byli v krizové situaci, protože dodavatel jim nedodal včas černé barvivo (Nebo jak se to jmenuje) do plastového granulatu. A měli jen barvu ne FDE. A tak vyrábĕli ž toho co měli, aby nakrmili trh. A tak první sériové P10 byly FDE. Na začátku se zdálo, že to lidí moc nechtějí. Paradoxně dnes je po FDE sháňka.
@Pablo.gs. souhlasím, že zemědělské vůle a škvíry zcela pravděpodobné pomáhají spolehlivosti atd. Na plasťácích mně právě baví to, jak jsou řádově méně náročné na údržbu. Např. u HK SFP9 se doporučuje hodně zašpinĕný rám umýt ve dřezu vodou s Jarem a potom prostřikat vhodným mazivem. Jako ve filmu Stůj nebo maminka vystřelí. :). A pokud se mi zbraň líbí tak je to navíc bonus, který mně přesvědčí proč si ji koupit.
Zatím jsem se neodhodlal utratit raketu za některou z těch nádherných zbrani jako jsou STI, KIMBER apod.
Snad později. Zatím jen "dělníky " na blbnutí combat atd.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#233 » stř 4. dub 2018, 10:14

2Keram: podle katalogu jsou u FDE verze z výroby tritiová mířidla. Podobně tomu bylo/je i u P-07 FDE.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#234 » čtv 5. dub 2018, 11:56

Díky za objasnění.
Jen info k dostupnosti P-10c FDE je až září 2018. Dříve prej nebude. Dnešní info přímo ze zbrojovky.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#235 » čtv 5. dub 2018, 17:52

Ach jo. to teda stále posouvají. mě psali před pár dny, že počítají se začátkem druhé půlky roku 2018. tak jsem se těšil na červen/červenec. skoro uvažuju, jestli se na čekání nevykašlat a nekoupit tu černou.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#236 » stř 10. črc 2019, 11:53

Zdravim,

volne navazu, ZP mam ve vyrobe, uvazuju o kandidatech na porizeni, a jak jsem to tu cetl jsem na tom dost podobne jako hodne lidi. Mam kandidaty hlavne (vlastne uz jenom) z CZUB, pocitam ze to je prvni pistole, vim ze budou dalsi. Samozrejme ze je pujdu provetrat a mam skoro vsechny i kde. Muj kandidat c. 1. je P10, mam moznost zkusit P10C osobne jsem ale uvazoval o P10SC, semicompact. Osobne ji rikam jezevcik :D Mate s ni nekdo nejakou zkusenost? Pro a proti? nevim jestli ji nekde maji k zapujceni na vyzkouseni. Na zacatek (jsem fakt novacek) chci hodne strilet a trenovat, casem nejaky LOSik a kurzy obranne strelby, neminim na zacatku denni noseni, ale prilezitostne (kdyz pak pujdu na strelnici) nebo nekam s rodinkou vyrazime a bude moznost si zastrilet i jinde tak kdyz neni k dispozici trezor (dovca) tak logicky vzdy u sebe.

Co se tyce Ska tak mi prijde uz moc mrnava, celkem bych rad i delsi (presnost strelby a moje vyuka).

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#237 » stř 10. črc 2019, 12:10

klidně do toho SC jdi, ono samo o sobě není přesnější, ale delší záměrná a víc váhy na čumáku prospějí...
rozdíl nositelnosti je oproti C nulový (k zapůjčení na střelnicích ji asi nepotkáš, protože budou mít spíš C)... problém u S je v tom, že pažbička je krátká a při zlepšení úchopu prodlouženou botkou zásobníku jsem zaznamenal jeho uvolňování (asi jsem ho při výstřelu malíčkem přizdvihoval, nebo možná špatný kus)

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#238 » stř 10. črc 2019, 12:17

Diky za potvrzeni myslenek. Ja si rikam ze moc nebude, potrebuju hlavne poradne prubnout P10C, kdyz bude sedet tak jeslti sedi i SC uz snad posoudim otlapkanim na prodejne. Co se tyce velikosti pazbicky, u Shadow2 by se mi tam vesel jeste jeden prst :D Merim 172 a vazim 75kg a mam celkem maly ruce. Diky za tip se zasobnikem, budu se na to soustredit jestli by to mohl byt problem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#239 » stř 10. črc 2019, 14:14

S mými malými rukami s obtížemi dosahnu na tlačítko záchytu závěru pistole p10. V tomto směru jsou pro mě lepší jiné pistole. A spousta dalších pistolí je naopak ještě horších.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#240 » stř 10. črc 2019, 14:25

nojo, to má každý jinak... já třeba záchyt závěru používám jen k vystavení prázdné komory = tedy opačně, k zachycení, nikoliv shození... a jsem rád, že je o pár mm kratší, než abych na něj pohodlně palcem dosáhl, jinak bych si ho nechtěně blokoval vysokým úchopem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: aToM, Embory, hrabě X, Simier a 3 hosti