Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#301 » sob 14. pro 2019, 11:01

jen připomenu záruky u těchto výrobců
cz tuším 2 roky Glock 5 let
Já střílel na předváděčce z P-10c i G48 ale ani jedna mi nevyhovovala, jsem zvyklí na 3 palcovou hlaveň
a jednořadý zásobník
U p-10 pokud se dostaneš na ten zadní odpor a pak až vystřelíš, tak může být přesnější než glock, ale chce se to naučit

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#302 » sob 14. pro 2019, 12:21

Mr.Slider píše:Ten Glock 48 jsem nenašel, kde by se dal vyzkoušet, tu CZ P-10C si chci zajít teď o víkendu nebo v pondělí, jak mi to vyjde, vyzkoušet.

jinak G48 je nová zbraň mimo mainstream, takže těžko ho na nějaké střelnici potkáš k vyzkoušení - spíše sleduj předváděcí akce Glocku (aktuálně běží jedna v Trigger Service) a na nějakou si zajeď, ostatně je to dobrý způsob, jak si udělat představy o spoustě zbraní naráz
...alternativně se domluvit s nějakým majitelem tady - v příslušném vlákně tu tipy jsou



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#303 » sob 14. pro 2019, 16:00

Shadow 2 je skratka zavodny special, nie je to zbran urcena na nosenie. To su plastove zbrane. Ono sa to nezda, ale tych 1.5 kg si pri noseni vsimnes. A kedze pistol sa nosi vzasade vo vnutroopaskovom puzdre, bude ti Shadow 2 kvoli dlzke prekazat a bude tlacit.

Aj tak casom neskoncis len u jednej pistole. Ja mam P-10 aj Glock 19 na nosenie, Shadow 2 na sutaze, 1911 na take to zabavne zuvanie.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#304 » sob 14. pro 2019, 19:16

tomasek: Záruka CZ je 24 měsíců na dřevěné součásti a povrchovku a 36 měsíců na vše ostatní.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#305 » ned 15. pro 2019, 11:17

díky za aktuální info, já kupoval Čezetu asi v roce 2005



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#306 » ned 15. pro 2019, 16:32

Já nedám dopustit na railovaný Dcompact,koupil jsem to v akci za 11 tyček a dneska jsem po střelnici počítal v deníku,kolik to už odstřílelo,no a během 3000ran ani jedna porucha,závada,prostě nic a to jsem zkoušel snad veškeré tvary koulí,co jdou do lugra nacpat a i opravdu hodně slabé laborace,opotřebení matroše taky skoro žádné.Přesností mě po dlouhé době,kdy jsem nepistolničil opět mile překvapil. Koupil jsem to i přes veškeré horory,které se dají na českých forech přečíst a nelituji toho,je to výborná pistole i velmi pěkná.

Třeba s glockem jsem se i přes veškerou snahu ani nepřiblížil tomu,co jde nastřílet s D compactem. Citelně lepší výsledek jsem měl s ocelovým Shadowem,ale to holt není na nošení

OT smazáno, odměny rozdány



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#307 » úte 7. pro 2021, 01:40

Ahoj mám dilema,plasták 9mm,váhám mezi Walther pdp 4,5 a Canik TP9 SFx,stejná cena,obě pěkný,stejně se ovládají atd. takový dvojčata Má někdo zkušenosti? Rady typu nepodporuj Erdogana mě nezajímaj, Je někde otlapkat na jednom místě obě?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#308 » úte 7. pro 2021, 06:50

A umiš taky číst? Tady jsi ve vlaknu CZ, takže ani W, ani C ti nikdo neporadí. :(



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#309 » úte 7. pro 2021, 09:11

Velice se omlouvám velebnosti,překouknul jsem to CZ,za trest si nedám viržinko,Ještě jednou poníženě prosím o odpuštění a slibuji,že se to víckrát opakovat nebude.



Golemus
Příspěvky: 8

Příspěvek#310 » úte 1. bře 2022, 13:04

Zdravím všechny. Krátce po tom co jsem si pořídil zbroják a svou první zbraň CZ P10M (první soukromá zbraň, nastříleno mám už hodně), tak má manželka zatoužila chodit na střelnici se mnou. Bohužel tu P10M téměř ani nenatáhne, je to nová neochozená zbraň, ale skoro ji ani neudrží při střelbě. Proč? Protože má krásná věčně mladá žena má 37kg po dvou dětech a ruce jak dvě párátka (v místě bicepsu ji obejmu ruku palcem a ukazováčkem). Na druhou stranu si říkám, že je určitě i spoustu dětí, které mohou střílet sportovně a věřím, že zvládnou i devítku. Poradíte mi prosím nějakou čízu, která by byla pro mou ženu nejvhodnější, tak aby se naučila dostatečně střílet a mohla jít dělat zbroják alespoň skupiny E. Potřebuji aby to byla devítka, ale aby se co nejméně projevoval zpětný ráz. Pro mě je to těžko soudit, protože mám 125kg a 2 metry, takže pro mě je většina pistolí jak flobertka :-D (myšleno s nadsázkou). Nejíc se přikláním k CZ 75 D compact, nebo CZ P10C. Ale to jsou pořád realitivně drahé zbraně. Díky za každou radu.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#311 » úte 1. bře 2022, 13:18

Dát měkčí vratnou pružinu a střílet přebíjené čajíčky, pak vyhoví jakákoliv devítka...



Golemus
Příspěvky: 8

Příspěvek#312 » úte 1. bře 2022, 13:24

AntonŠpelec píše:Dát měkčí vratnou pružinu a střílet přebíjené čajíčky, pak vyhoví jakákoliv devítka...

S municí souhlasím, ale měkčí pružina jí sice umožní snáze natáhnout zbraň, ale zpětný ráz bude stejný i se slabší municí ne, protože nemusí překonávat tak silnou pružinu a víc to se zápěstím hodí dozadu?



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#313 » úte 1. bře 2022, 13:34

Slabší pružina hlavně kvůli tomu snazšímu natažení. Zpětný ráz je u menší navážky menší bez ohledu na pružinu.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#314 » úte 1. bře 2022, 13:34

Ty pružiny můžeš vygooglit, ale obecně to bude tak, že ty kratší budou tužší. Tzn. ta P10C i 75 compact budou mekčí, ale full size 75 ještě víc.
Moje přítelkyně má problém natáhnout i CZP01 (v podstate 75D), takže bych na to moc nespoléhal.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#315 » úte 1. bře 2022, 13:35

Pokud se nepletu, tak s těma compactama měly problém i policistky, že je nedokázaly natáhnout, je tam na to málo místa a špatná ergonomie. Ale P-10c jde podle mě velmi lehce. Ale teda osobně pokud je to jenom pro zábavu, tak bych jí pořídil malorážku ... a pokud je to na nošení, tak spíše něco jako G42 i za cenu jiné ráže. No a pokud je opravdu mimořádně slabá, tak SW dělá řadu EZ, která je na to celá přímo dělaná - vše je speciálně stavěné pro slabší lidi (natahování, spouštění, plnění zásobníku...).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti