Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#331 » pon 7. bře 2022, 09:08

AntonŠpelec píše:Měnit opotřebovanou hlaveň? To vážně někdo dělá?
Ano dělá. U pistolí, se kterýma se fakt třenuje a třeba střílí nějaký "závody", se prostě pro pár desítkách tisic musí vyměnit, protože vývrt je už ojetej a přesnost jde dolu.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#332 » pon 7. bře 2022, 09:15

Pokud vybíráš vyloženě už jen mezi P09 a 75B (a máš P10C), tak bych ti čistě pragmaticky doporučil tu ocelovou.
Ne proto, že by byla nutně lepší. Obě v klidu přežijou cokoli v z nich stihneš vystřílet, ale máš zatím jenom jednu zbraň.
Přijde mi fajn si vyzkoušet co nejrůznější, ať zjistíš, co ti vyhovuje. A podobných pak nakoupit víc.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#333 » pon 7. bře 2022, 09:16

@HLAP: Rozdíly jsou ve vzhledu, úchopu a chování. Ocelová pistole je těžší a z principu se trochu chová klidněji, ale na žívotnost hlavních částí pistole provedení rukojeti vliv nemá. Ani jedna zbraň se nehodí na vrcholový sport, kde potřebuješ maximální výdrž. Tam už se vyplatí investovat do Shadow2, CZ TS2 či ještě dražších. Moje rada, pokud nevíš, vyzkoušej si obě. Co ti sedne a na co máš peníze, to ber.

@AntonŠpelec : Ano, jsou jedinci co nastřílí desítky tisíc ran (např. střelci IPSC), tam už to jinak nejde, než měnit hlaveň. To se ale nebavíme o takovém tom příležitostném střílení, ale o profi sportovcích.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#334 » pon 7. bře 2022, 09:28

No, můj dotaz směřoval primárně na P09. To by mě vážně zajímalo, jestli někdo ze zbraně v ceně do 20 tisíc vystřelí řeknu 30 tisíc ran, tedy za minimálně 120 tisíc korun a pak si jde do ní koupit novou hlaveň. No odpovím vám, nikdo takový neexistuje a pokud by se teoreticky někdo takový našel, tak nekoupí novou hlaveň, kde by měl ještě starosti s papírováním, ale prodá ji jako mírně použitou a koupí si novou a samozřejmě lepší...



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#335 » pon 7. bře 2022, 10:22

Jsem také názoru, že u P-09 klekne dříve všechno ostatní, ale hlaveň bude ještě v pohodě.
Kamarád který vlastní P-09 už 2x měnil kontejner. Nemá nastříleno ani 10k.

Jak už bylo předemnou psáno, pokud tazatel má P10ku, tak bych volil raději klasiku ocelovou 75B. Ta bude na mířenku vhodnější. A Shadow bude ještě vhodnější ;)
Podotýkám, že ze všech uvedených zbraní, jsem nastřílel dost nábojů.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#336 » pon 7. bře 2022, 10:27

Za mně je také Shadow 2 nejlepší volba, pokud ji nechce mít člověk jenom doma v trezoru. Jestli chceš chodit pravidelně střílet, tak ta investice se vyplatí.



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#337 » pon 7. bře 2022, 11:28

Máte někdo zkušenosti s P-01 s ocelovým rámem, to by mohla být levnější varianta Shadowa,
jen jsem neviděl variantu s pákou vypouštění kohoutu

Bezpečnostní prvky: Blokace úderníku | Manuální pojistka | Bezpečnostní ozub

vypouštění kohoutu mají na netu pouze jako možnost u p-01 se slitinovým rámem



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#338 » pon 7. bře 2022, 12:00

Tu ocelovou P01 mám, zajímá tě něco konkrétního?
Jestli jde předělat pojistka na decocker nevím. Matně si teď vybavuji, že to nejde, ale nechci kecat.

Alternativa Shadow 2 to rozhodně není. Mám z ní vystříleno tak 6-7k a ta spoušť už asi bez zásahu lepší nebude. Je sice dobrá, ale se spouští na S2 se to nedá srovnávat.

Obecně bych ji asi moc nedoporučoval.
Já ji mám rád, ale není to moc praktická zbraň.
Na nošení je šíleně těžká (je těžší než velká 75B), na střelnici/závody zase pro někoho krátká.
Moje důvody jsou akorát 1) líbí se mi 2) kratší mi padne dobře do ruky 3) byla to moje první zbraň, takže jsem nehledal nic "optimálního", jen něco, co mě snad přežije a bude se mi z toho dobře střílet



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#339 » pon 7. bře 2022, 14:26

Nevidím moc důvodů proč pořizovat 75B omega, určitě bych šel do klasického spoušťáku, už proto, že pokud s tím chce někdo trénovat třeba tu mířenku, tak je daleko vhodnější, dá se luxusně poladit... Jediné co bych zvažoval, je klasická 75B nebo Shadow 1, pokud teda zrovna nechci SH2 (cena, někomu tak úplně nesedí do ruky...) SH1 je pořád skvělá a konkurence schopná zbraň za rozumnou cenu.
Jinak výborné hlavně po ergonomické stránce byly modely Shadow Line, možná že ještě někde nějaká leží...



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#340 » pon 7. bře 2022, 16:11

bbobb, díky, já měl P-01 se slitinovým rámem,

vypouštění kohoutu mi vyhovovalo, pojistku bych nechtěl.

S2 jsem zkoušel, víc mi vyhovovala spoušt na staré p-01

To co mám zatím drží, díly na to nejsou, už má 18 let, takže nejnovější není, tu celoocelovou p-01 bych výhledově bral jako náhradu



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#341 » pon 7. bře 2022, 16:48

rain: No treba prave proto, ze nekdo muze tusit, ze na ni nic upravovat nebude. Pak ma ta omega pravdepodobne trochu lepsi spoust z tovarny, lepsi (podle mne) miridla a to vypousteni kohoutu misto pojistky. A tim padem pro nej ma smysl poridit omegu.



xHonza96
Příspěvky: 14

Příspěvek#342 » úte 3. kvě 2022, 09:42

Zdravím střelecké kolegy. Měl bych dotaz ohledně výběru zbraně. Do teďka mám Glocka 17. 5g., co se týče spolehlivosti a údržby, tak jsem spokojený, ale už nejsem moc spokojený s mířenou střelbou a jeho spouští. Proto jsem se rozhodl Glocka prodat a pořídit si čézetu. Rozhoduji se mezi SP-01 SHADOW a SHADOW 2, je mezi nima opravdu takový rozdíl aby se mi vyplatilo připlatit si cca 8 000,-Kč za shadow 2? Jde mi hlavně o plynulost spouště a přesností střelby. K jaké variantě by jste se přiklonili vy?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#343 » úte 3. kvě 2022, 10:10

K modelu 75 ts.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#344 » úte 3. kvě 2022, 10:19

Oproti Glockovi bude každá CZ skvělá na mířenku. Záleží jak moc to myslíš vážně, podívej se do peněženky a podle toho do ní investuj.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#345 » úte 3. kvě 2022, 11:12

xHonza96 píše:Zdravím střelecké kolegy. Měl bych dotaz ohledně výběru zbraně. Do teďka mám Glocka 17. 5g., co se týče spolehlivosti a údržby, tak jsem spokojený, ale už nejsem moc spokojený s mířenou střelbou a jeho spouští. Proto jsem se rozhodl Glocka prodat a pořídit si čézetu. Rozhoduji se mezi SP-01 SHADOW a SHADOW 2, je mezi nima opravdu takový rozdíl aby se mi vyplatilo připlatit si cca 8 000,-Kč za shadow 2? Jde mi hlavně o plynulost spouště a přesností střelby. K jaké variantě by jste se přiklonili vy?
Než budeš úplně přecházet na diametrálně odlišný mechanismus jen kvůli spoušti, vezmi si do ruky nějakého Canika a porovnej si jeho spoušť s glockem. Třeba ti to bude stačit, i vzhledem k ceně.

Jinak Shadow má sa/da, kdežto tso sa. Někomu může da chybět a proto si tso nekoupí, přestože v sa může být lepší než shadow...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů