CZ P-10C



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#136 » pon 6. bře 2017, 22:13

Nejsem velký příznivec CZUB, ale to co se tady kritizuje v předchozím příspěvku je ryze subjektivní. Mě naopak úchop připadá super (zkoušeno v podnikové prodejně), souhlasím s hodnocením spouště, je dobrá, ohledně vaklu u služební zbraně bych byl dost opatrný, co takový Glock či 1911 pro americké speciály (vyráběl je myslím Kimber a měli obrovské vůle kvůli spolehlivosti-záměrně). U služební zbraně bych rozhodně nečekal vůle jako od sportovního speciálu, co jsem měl v ruce např. Glocky tak všechny nějaké vůle měli, ale dalo se s nimi nastřílet. Důležitější je vůle v uložení hlavně.



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#137 » úte 7. bře 2017, 08:05

Mám G17 a vůle prakticky žádné v porovnání s P-10 (jasně že na G17 jsou vůle, ale ne tak obrovské oproti tomu co jsem zažil na P-10c)
Ohledně vůle a spolehlivosti... jsou to jen keci výrobců aby ospravedlnili levnější výrobu a jejich neschopnost. Napříklat V-AR nemá vůle žádné a je to naprosto perfektně zpracovaná a slícovaná zbraň a i přes to je maximálně spolehlivá a absence vůle ji nijak neomezuje ani v blátě a písku... takže jde opravdu jen o to jak si ospravedlnit to že to neumějí přesně vyrobit a nebo na to kálejí.
Ohledně úchopu tak nevidím problém ve stylu úchopu... spíš mě zarazil ten kluznej plast.
Vážně by mě ale zajímalo jak se CZUB vyjádří k propojení spouště s vypouštěčem zásobníku.
Předpokládám však že uvedou že to byl záměr...
Ještě sem si vzpoměl že shození závěru přez páčku vylo téměř o zlomení prstu, jak to šlo ztuha.
Což opět vyvrací to že byla zbraň už "vychozená" od věčného šoupání návštěvníkama veletrhu...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#138 » úte 7. bře 2017, 14:16

Mě P10 taky zklamala. Naproti ve stánku Steyru měly všechny jejich pistole (subjektivně) lepší spoušť a milionkrát lepší úchop. První dojem po vzetí P10 do ruky byl "ta řeže". Na druhou stranu je dobře, že už se o ni nemusím zajímat ani shánět, možná pár ran na nějaké předváděčce, když bude příležitost.



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#139 » úte 7. bře 2017, 18:22

Steyr M9A1 jsem měl a lituju že sem ho prodal.
Naprosto luxusní úchop a neuvěřitelná přesnost a spoušť. Na druhou stranu díky od výroby špatnému vytahovači nábojnic byla vybíravá na náboje a taky cena zásobníku byl problém.
O naprosté absenci jakéhokoliv doplňku (pouzdra a td.) ani nemluvě.
Na druhou stranu P-10 má krásně čitelnej reset, takže pro střelce, kteří toho nemaj moc "naběháno" je v tomhle velké plus - jen by bylo dobré zkrátit chod na reset, protože je děsně dlouhej.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#140 » úte 7. bře 2017, 22:44

Mě osobně přijde teda lepší když zbraň řeže do ruky než když klouže, protože ty výstupky jdou zahladit šmirglem. Kdežto na klouzající krám se musí kde co lepit, pak se to odlepuje, nemá to životnost, špiní ruce atd.



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#141 » čtv 9. bře 2017, 11:19

Tak zdá se, že chod spouště při zmáčknutí vypouštění zásobníku bez zásobníku je featurka pro snazší/rychlejší rozborku. Akorát by mě zajímalo, jestli by při tom mohlo dojít k odpálení náboje. Pokud ano, tak mi to přijde jako velmi ošklivá záležitost.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#142 » čtv 9. bře 2017, 11:57

Zajímavé že se o tom nezmiňije žádný recenzent. Dělá to i když je náboj v komoře? Znamená to že musím po každé výměně zásobníku přetáhnout závěr a vyhodit si náboj z komory? Tak to pěkně děkuju. Jsem zvědav co na to Zbrojovka.



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#143 » čtv 9. bře 2017, 12:43

Chování při náboji v komoře by mě taky zajímalo. Jinak tohle má asi suplovat vymáčknutí spouště před rozborkou, takže vyhození náboje z komory před rozborkou stejně člověk udělá. Ale tak celkově by mi přišlo strašidelný odpálit kromě spouští i vypouštěčem zásobníku. Ideální by bylo, kdyby člověk byl zvyklý vypouštět před rozborkou tímhle a kdyby náhodou zůstal náboj v komoře, tak by tohle tlačítko nic neudělalo -> to mi připomene zapomenutý náboj a že jsem vůl co nedělá rozborku pořádně. To řekl bych je ideální varianta lepší než promáčknutí spouště.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#144 » čtv 9. bře 2017, 13:56

Já teda nevím, ale tohle funguje jen když je závěr na záchytu, ne?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#145 » úte 14. bře 2017, 09:08

Tak mi dnes přistál ve schránce marketingový mail od CZUB. Informují:
"..CZ P-10 C je plnohodnotnou obrannou a služební pistolí, která bude v první fázi určena výhradně pro trh USA. V dalších regionech, včetně Evropy, by podle současných plánů měla přijít na trh na přelomu let 2017/2018.."
:o :(



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#146 » úte 14. bře 2017, 09:28

Buď rád. Američani tomu nic neodpustí a vychytají se na tom případné mouchy.

Jestli bude všechno cajk, tak si ji na konci roku koupím taky.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#147 » úte 14. bře 2017, 09:50

Otázka je, zde se mouchy vychytají i pro náš trh... :oops:



Bbbpetr
Příspěvky: 5

Příspěvek#148 » úte 14. bře 2017, 14:15

Na iwě byl můj hlavní tahák právě cz hlavně kvůli p10. Pro mě se fakt hezky držela. Z cz plastovek asi nejlíp. Slečna slibovala cenu pro ČR 15000, což se mi taky líbilo.. Ale kousek dál byl Steyr, a Walter, a v 3a sig sauer a berreta aaa... ehm. Je mi líto, ale na nějaké trošku objektivní hodnocení člověk potřebuje trošku soukromí. :oops:



alien1976
Příspěvky: 55

Příspěvek#149 » úte 14. bře 2017, 17:58

To mě hodně zklamali s tím datumem uvedení, tak dlouho se mi čekat chtít nebude asi.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#150 » úte 14. bře 2017, 20:16

Z webu czub:
Příspěvek byl publikován Únor 16, 2017.

Na základě častých dotazů na dostupnost novinek z portfolia České zbrojovky a.s. pro tento rok bychom vás rádi informovali o plánované dostupnosti následujících modelů na českém trhu:

CZ P-10 C – květen 2017

CZ 455 SCOUT – prosinec 2016

CZ 455 STAINLESS – duben 2017

CZ 455 THUMBHOLE YELLOW – květen 2017

CZ 527 EXCLUSIVE MAPLE EDITION – květen 2017

CZ 527 THUMBHOLE – prosinec 2016

CZ 550 SAFARI CLASSICS II. HIGH-GLOSS FINISH – duben 2017

CZ 550 SAFARI CLASSICS II. MATT FINISH – duben 2017

BRNO EXPRESS – únor 2017 (30R Blaser duben 2017

- See more at: http://www.czub.cz/cz/blog/2017/02/16/d ... JmCAL.dpuf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů