CZ P-10C



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#241 » čtv 11. kvě 2017, 07:57

Prostě stará "dobrá" CZ. :mrgreen: Zase nezklamala. Kupujícím této značky jen jedno, komu neni rady....



dapCZ
Příspěvky: 12

Příspěvek#242 » čtv 11. kvě 2017, 08:15

ten vyklad je mozny, protoze jsem to slysel od vice lidi, ze meli problem s dodavatelem. Muze to byt klidne urban legend. Kde je pravda nejspise nezjistime, ale udajne je to uz vyresene a cernou pro CZ vyrabi - s casovym skluzem, ale vyrabi a par kousku uz se k lidem dostalo.
Naposledy upravil(a) dapCZ dne čtv 11. kvě 2017, 08:32, celkem upraveno 1 x.



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#243 » čtv 11. kvě 2017, 08:26

Tyhle problémy se stát můžou kterémukoliv výrobci, je ale důležité v jaké fázi vývoje a výroby produktu. Pokud je to už ve fázi distribuce zákazníkům, není to pro výrobce dobrá vizitka. Taky jsem zvažoval výměnu své CZ P01 (D Compact) za CZ P10C, ale asi to ještě pár let počká, stávající zbraň vyrobená koncem roku 2013 mi funguje naprosto bezvadně a trefuje čím dál líp :) . A k nářkům na očouzený předek zbraně ve verzi FDE, něco podobného se řešilo i u Shadow 2 Urban Grey, taky docházelo k tomuto jevu, asi důsledek střílení... . Můj názor je, že zbraň má být barvy černé, pak není co řešit.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#244 » čtv 11. kvě 2017, 08:48

Vzhledem k tomu, že povýstřelové plodiny se po výstřelu nešíří pouze vpřed se nelze divit tomu, že přední část pistole je po střelbě očouzená, je to jako kdyby se člověk divil tomu, že po tom, co topí v kamnech je komín od sazí. Na světlém provedení rámu je očazení vidět víc než na černém, je to běžný jev, který není nutno řešit jinak než běžným čištěním.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#245 » čtv 11. kvě 2017, 10:22

mc.ready: Upřímně - přijde mi lepší, když zachytí problém s kvalitou materiálu od dodavatele a zpozdí dodávku, než aby nám tu prodávaly krámy co praskají a pak se vymlouvali při reklamacích.



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#246 » čtv 11. kvě 2017, 11:30

Tk se mě dostaly do ruky dvě fungl nové P-10 určené k prodeji.
A světe div se, už není spojený vpouštěč zásobníku se spouští...
To co je na videu už nefunguje a to se přitom CZUB holedbal že je to záměr a bezpečnostní prvek
Takže odstávka v CZUB vysvětlena.



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#247 » čtv 11. kvě 2017, 12:12

Beran: Černé nebo FDE ?



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#248 » čtv 11. kvě 2017, 14:24

černé



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#249 » čtv 11. kvě 2017, 14:54

Píšeš určené k prodeji...nemáš tedy nějakou informaci o tom, kdy by se měli objevit na prodejnách atd ? Případně nějaké další info ohledně údajných problémů s rámy apod ? Díky.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#250 » čtv 11. kvě 2017, 16:41

@Beran Potvrzuji Tva slova.
Nove kusy do volneho prodeje nemaji tuto "vychytavku" s propadem spouste.
Na druhou stranu, kdyz k propadu doslo pri zachycenem zaveru pohybem zaveru vpred po prebiti, spoust se zase natahla.
Komicka situace mohla asi nastat pri taktickem prebiti s nabojem v hlavni. Nad hlavou vam to svisti. Okolo samej padouch. Vy mate skoro prazdny zasobnik a po vymene za plny si musite na potvoru jeden naboj vyhodit z komory? D-) No vratme se nohama na zem. Snad to takhle nebylo mysleno a ani u tech testovacich nefungovalo...

Ostra FDE to ma jiz vporadku, jak pise Beran.

Mimochodem svetla FDE verze se v predni casti ramu opravdu pekne prasi :lol: , ale to se dalo ocekavat a bude nutne bud cistit, nebo vypadat jako prasak. Za mne to je jasne... :twisted:

P.S. Nemate nekdo prakticke info, jak hodne zvladne p10c spolehlive bez cisteni?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#251 » čtv 11. kvě 2017, 19:53

Černá, co jsem z ní střílel o víkendu, fungovala naprosto standardně. 15 lidí s ní odstřílelo závod, takže během 4 hodin cca 1500 ran bez jediné závady. Taktické přebití jako u každé zbraně.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#252 » čtv 11. kvě 2017, 21:09

Antony30011 píše:Dneska jsem se na P10 ptal v jednom brněnským kšeftu. Prodejce mě od ní odrazoval, že prý byly testovat na akci zbrojovky a dozvěděli se, že se budou inovovat rámy, protože amíkům praskají. Co je na tom pravdy nevím, jak jsem koupil, tak prodávám. Prohlížel jsem si celý sortiment striker-fired pistolí a prostě došla řeč i na českou SF.


docela by mě zajímalo odkud to zjistili, protože ať hledám jak hledám, ani na anglicky mluvících stránkách nic o prasklém rámu nedohledávám.. možná fáma, možná pravda.. nevím ale z té co jsem střílel v hovoranech bylo nastříleno hodně a nejevila na první pohled známky něčeho zlého..



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#253 » čtv 11. kvě 2017, 23:53

4 pitrsm:
Jedna je už prodaná a druhá putuje na prodejnu do Brna na Veslařskou (nechci vkládat firmu)...



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#254 » pát 12. kvě 2017, 07:02

-Ať hledám jak hledám nikde nevidím na netu žádnou kritiku ohledně praskajících rámů. Tak to bude asi pouze přesvědčení toho vědátora z ..brněnskýho obchodu". Patrně bude ortodoxní Glockař.
-Vůle zbraně je absolutně v pohodě, protože to lítá kam má. Vystříleno 250 nábojů, pak jsem hadříkem setřel konec zbraně s ústím hlavně a byo to. Sáfristy, ale musí to být pro někoho veleproblém.....vždyť si jí stejně po střelbě čistíme ne?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#255 » pát 12. kvě 2017, 07:30

Jediné, co se mě osobně na P10C nezdá, je blokace úderníku. Působí to dost fórově a vyfrézovaný prostor v závěru působí značně neesteticky. Naopak, spoušťový mechanismus oproti G vypadá (bez detailní rozborky) solidně, žádné lisované plechy natahující úderník. Stejně tak pistole Steyr mají na stejném místě masivní blok - a to na mě prostě působí jako technicky lepší řešení. Ale je to jenom pocitovka, protože lisované plechy u G prostě fungují a fungují, takže je to, jak píšu, jenom pocit...

Pán z CZUB na prezentačce říkal, že černé zatím nebudou, protože čekají na dodávku vyhovujícího polymeru od dodavatele. To by mohlo implikovat, že zjistili, že první várka byla z nějakého důvodu nevyhovující - a nebo prostě musí počkat, až výrobce vyrobí a dodá potřebné množství.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů