CZ P-10C



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#286 » pon 15. kvě 2017, 14:44

Zulda: Díky za info - musím říct že mám velké nutkání si jí zajet vyzkoušet
Petzold: Nekaž nám náš entuziasmus z novinky, která vypadá konečně jako pořádnej českej glock co se bude i dobře držet :) beztak si většina stejně počká co ukáže aspoň rok praxe, ale je fajn se mít na co těšit



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#287 » pon 15. kvě 2017, 15:03

Já si z ní v Příbrami zastřílel minulý víkend na závodech. Bylo nás tam asi 14, stříleli jsme všichni stejnou. Hodnocení různá, shodli jsme se, že to má super spoušť. Osobně bych ale za svého G19 neměnil.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#288 » pon 15. kvě 2017, 16:53

@ Zulda G19 je naprosta jistota, p10c je oproti Gcku takove male a nevinne dobrodruzstvi... :mrgreen:
@Petzold Jsi prilis negativisticky, jednou to uz preci musi i nasim vyjit "napoprve"!!! :lol:
Minimalne ergonomie a oboustranne ovladaci prvky jsou dobra startovaci pozice.
Co se vydrze tyce, kdyz to snese bez problemu stejny pocet ran, co zatim dala moje G43, budu maximalne spokojeny.

Off topic - Bren 2 zatim nastesti neni v civilni verzi, tam bych delal do rozpoctu skaredou diru :)
Prisel mi na predvadecce opravdu, ale opravdu povedenej.
Evidentne, tam se hosi z CZUB napodruhe trefili. Snad to dovedou pretavit i v prodejni uspechy.

Pokud by takhle dopadla i p10c v2, tak si v Rakousku muzou vzit celozavodni dovolenou. :lol:
(toto berte s humorem)



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#289 » úte 16. kvě 2017, 10:15




misan
Příspěvky: 1

Příspěvek#290 » stř 17. kvě 2017, 22:04

Mám dotaz - měnil někdo hřbet rukojeti? V návodu se píše jen že se provádí po vyjmutí kolíku hřbetu - jak ale ten kolík vyjmout? Děkuji za všechny rady .-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#291 » stř 17. kvě 2017, 22:29

To bude stejné, jako u P-07 :-)
Opři to očko na poutko o pevnou podložku a zlehka zatlač. Něčím vymáčkni ten kolíček. A hlavně žádné násilí. Slož to zhruba stejně.



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#292 » čtv 18. kvě 2017, 05:33

pro zajimavost - kentaur zbrane je ma v predobjednavce za 15.295,-

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#293 » čtv 18. kvě 2017, 07:00

(stejně tak třeba Armed... oprava, to je při započtení 5% slevy pro členy LEXu)



bubinekj
Příspěvky: 21

Příspěvek#294 » čtv 18. kvě 2017, 07:14

misan píše:Mám dotaz - měnil někdo hřbet rukojeti? V návodu se píše jen že se provádí po vyjmutí kolíku hřbetu - jak ale ten kolík vyjmout? Děkuji za všechny rady .-)

Tady máš ukázku
https://m.youtube.com/watch?feature=you ... zM4g&t=406



chasa81
Příspěvky: 19

Příspěvek#295 » čtv 18. kvě 2017, 07:34

Jsem na cestě. Jedu se na ten zázrak podívat. ;)



chasa81
Příspěvky: 19

Příspěvek#296 » čtv 18. kvě 2017, 11:06

No byl jsem teď v Praze na ni kouknout. Zklamání. :( S dovolením jsem si k ni vytáhl můj G. A je to jako chudý příbuzný. Tak nějak málo bytelne až na hlaveň. Spravování pokulhává. Jel jsem koupit ji a nebo Glock. Vezu domu dalšího Glocka. Jediné pro pozitivum u CZ byl uchop. Ten je super. Poznámka: je to jen můj subjektivní dojem a názor. Ostatním se to nemusí jevit tak jako mne.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#297 » čtv 18. kvě 2017, 15:31

Přesně takové pocity měli lidi, když byly odkojení kovákama a viděli poprvé Glocka. Dal bych tomu čas. Už teď je vidět, že vývoj u CZ nezastavíš- tím myslím odstranění podle mě geniálním propojením spoušťového mechanismu s tlačítkem zásobníku.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#298 » čtv 18. kvě 2017, 16:43

V čem je to propojení, prosím, geniální ?



chasa81
Příspěvky: 19

Příspěvek#299 » čtv 18. kvě 2017, 16:59

ggrandcz píše:Přesně takové pocity měli lidi, když byly odkojení kovákama a viděli poprvé Glocka. Dal bych tomu čas. Už teď je vidět, že vývoj u CZ nezastavíš- tím myslím odstranění podle mě geniálním propojením spoušťového mechanismu s tlačítkem zásobníku.



No ale to byl kov versus plast. Dva odlišné systémy.
Teď jsem porovnával zbraně v naprosto stejne kategorii. Nezatracuji P10, ale oproti Glocku proste za mě pokulhává. Už ne tolik ale stále. A pokud mám zbraně za stejnou cenu. Beru proste to co je dle mě kvalitnější.
Třeba nebude špatná, možná bude i dobra, jen je skoda ze stačilo trochu víc to dotáhnout a mohla být výborná. A taky u mě doma.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#300 » čtv 18. kvě 2017, 19:30

Petzold: To, že s tím přišli asi jako první. Nebo aspoň neznám nikoho, kdo by to měl. Už jsem viděl ty plakáty v časopisech, chvástání u tendrů a asi z toho nic nebude :( :D Tento model mohl být tím správným odkazem na Cimrmana a jeho metody slepých uliček.
Edit: dost srandiček. Byl to asi takový problém jako na Glocku - neexistující. Sice další kazítko, ale nic vyznamného. Na Glocku, pokud zmáčknu tu jazýčkovou pojistku, udělá to to samé. Takže odhaduju, že tady se jazýček pojistky spouště opíral místo o rám o tlačítko vypouštění zásobníku. Je to krásně vidět tady: https://youtu.be/eUdPCtK1Zxo?t=11m52s
Možná by nebylo od věci se trochu zamyslet nad tím, jak ten kvér a jemu podobné(Glock) fungují než rozumovat do videa "průser"(https://www.youtube.com/watch?v=gobiTk5cNKU)

chasa81: Jasné. Jen jsem chtěl říct, že ne všechno, co vypadá poddimenzovaně, poddimenzované je. Myslím, že zrovna CZ už v historii ukázala, že poddimenzované může být i to, co vypadá bytelně :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů