CZ P-10C

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#451 » pon 10. črc 2017, 15:24

Pokud nechcete investovat do vyrážeče závlaček, který se k tomu hodí nejvíc, tak zkuste ten vrták. To je asi nejlevnější řešení.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#452 » pon 10. črc 2017, 15:25

Vrták je křehkej, zajdi do železářství a kup si tzv. ,,nástřelák" je to ocelovej hřebík kterej jde nastřelit/zatlouct i do betonu, vypadá nějak takhle.
http://www.jfptrade.cz/pracovni-spary/1 ... 9el%c3%a1k



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#453 » pon 10. črc 2017, 15:57

Já mám sadu vyražečů udělanou z hodinářskejch šroubováků, po ubroušení špiček sem je ohřál nad plynem do červena, zakalil v oleji a jsou v pohodě.



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#454 » pon 10. črc 2017, 16:59

Díky za tipy. S tím "nástřelákem" bych to asi ještě mohl zkusit, pokud bych někde sehnal kus s přesnou tloušťkou. Do ladění na potřebný průměr pilníkem bych už ale nešel.
U každého dalšího pokusu mé obavy o poničení kolíku nebo pažbičky stoupají, i proto jsem nezkoušel vytloukat ho z obou stran, ale raději jen z jedné. Potřebuji ho tam po výměně bezpečně použít znova.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#455 » pon 10. črc 2017, 17:28

Glocktool by nepasoval? Používám ho na všechny zbraně co mám, v pohodě.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#456 » pon 10. črc 2017, 17:37

Musí to být uživatelsky rozebíratelný spoj, takže je buď něco špatně a je třeba to reklamovat, a nebo se toho moc bojíte a je třeba přitlačit. Aneb co nejde silou, jde ještě větší silou. :) Kupte si ten vyrážeč, než najdete hřbet který Vám bude sedět, tak to chvíli potrvá a budete je přehazovat víckrát.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#457 » pon 10. črc 2017, 20:16

Panove, resil jsem stejny problem. Nejdriv jsem si nevsimnul, ze ten cep je duty a pouzil mikro krizacek. Vysledek se dostavil - roztloukal jsem "nejtek" :) Nasledne jsem vzal P10C na strelnici a tam mi pujcili adekvatne veliky vyrazec. Stacila chvilka pistole na mekkem, abych ji neotloukl a hrbet byl vymenen za velikost M.
Ted dost jednoduchy zlepsovak a divim se, ze me to nenapadlo hned napoprve...
Horka voda z rychlovarne konvice by mela polymer adekvatne roztahnout - cep pak pujde doslova jak po masle bez nasili.



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#458 » pon 10. črc 2017, 20:29

No nevím, s tou horkou vodou. Už jsi to zkusil v praxi? :) Nezůstanou po tom roztažení nějaké nasledky, deformace atp.? Přeci jen ta pažbička není jen držák hřbetu, ale musí do ní mimo jiné dobře pasovat i zásobník.



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#459 » pon 10. črc 2017, 21:21

Je to skutečně o vhodném nástroji. Čep je dutý a má na sobě zubaté výstupky aby držel. Já zkusil výše uvedenou radu (pista1-díky) a vyražeč si zhotovil z ubroušením z hodinářského šroubováku o průměru 2mm (jen jsem ho ubrousil ani nekalil). Za použití tohoto nástroje a kladívka šel čep ven v pohodě. Jen je vzniklý vyražeč celkem krátký, takže nevytlačí čep úplně a kousek stále zůstává uvnitř. K úplnému vytáhnutí ale už postačily kombinačky.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#460 » pon 10. črc 2017, 21:23

Az budu menit hrbet priste - napisu zkusenosti. :)
Jde o to, ze roztaznost polymeru je vyrazne vyssi nez u kovu. Kdo nekdy menil kloboucky, nebo drzadla u hulek na lyze - vi o cem pisu. Staci rozumne polit horkou vodou a pak lze ocekavat kyzeny vysledek. Zmeny vlastnosti polymeru pri takto kratkodobem a minimalnim zahrati bych se osobne nebal.

Pokud to tu cte nejaky expert z CZUB - rad se necham opravit. ;)



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#461 » pon 10. črc 2017, 21:31

Co se týká kydexových pouzder, tak já si ihned s pistolí koupil v Opletalce i kydexové vnější pouzdro na pistoli (1.451,-) a také další kydex na dva zásobníky (1.371,-). Dají se najít i na e-shopu czub. Vyrábí je právě RH Holsters (alespoň předpokládám, protože na obalech je jejich logo). Takže možná není třeba čekat a jsou takto skladem. Nebo budou na zakázku vyrobené v něčem jiné ?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#462 » pon 10. črc 2017, 21:39

Popravde nevim v cem by melo pouzdro byt jine. Ja koupil OWB v Opletalce i s pistoli.
Ano je to RH holsters.
Mam od nich koupene i IWB pouzdro na G43.
Za mne naprosta spokojenost.



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#463 » pon 10. črc 2017, 21:56

Ohledně pouzdra - také jsem už vybíral a můžu potvrdit, že i v podnikovce nabízí pouzdra od RH Holsters. Akorát tam mají myslím jen jeden "nejběžnější" typ od vnitřního a jeden od vnějšího. Zatímco na zakázku si můžete nechat vyrobit různé úpravy a konfigurace na míru, jako např. sweetguard, jiná poutka (šířka nebo i typ), barva, provedení pro leváka atp.



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#464 » pon 10. črc 2017, 22:04

Mimochodem (i když to už asi odbočuji od tématu vlákna), jaký důvod vás někoho vedl k tomu, že kydex na zásobník jste vybrali dvojitý, tj. pro dva zásobníky? Já o tomhle zrovna moc nedumal a objednal jednoduchý. Beru to tak, že jeden bude vždy ve zbrani a v pouzdře pak ten druhý. Nebo zkrátka máte tři?



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#465 » pon 10. črc 2017, 22:07

To je pravda, je to běžné, černé pozdro. Já jako začátečník bych asi ani nevěděl, co jiného si přát a jaké případné úpravy volit. Takže praxe ukáže, zda vyhovuje, nebo by bylo lepší něco jiného. U vnitřního pouzdra by byla customizace předpokládám důležitější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů