CZ P-10C

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#871 » pon 27. lis 2017, 07:51

Čekám, kdy sem někdo napíše:

Kombinačkami jsem ukroutil vyhazovač a považuji to za konstrukční závadu ...

Fakt ty zbraně po každé ráně rozebíráte a kontrolujete stav ??



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#872 » pon 27. lis 2017, 15:40

Jo asi jo. Tady je to samej ,,špekuloso" Stosedmatřicetkrát denně ji rozeberou a složí. Tlačí na různý kolíčky a pružinky tak dlouho až se jim vychýlí a pak o tom melou dokola jak pokaženej flašinet. K dnešnímu dni mám nastříleno přes 3700 nábojů, Cpu do toho co seženu a neseká se nic . Občas to stříknu WD-čkem a utřu si opálený okolí havně, páááč mám FDE.
Bóže!!!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#873 » pon 27. lis 2017, 15:44

Aegis napsal na FB:

Byla příležitost prohnat pár stovek nábojů ze tří velikostí pistole CZ P-10 a přímo je porovnat resp. zjistit, jak se liší chování při střelbě menší (S = subcompact) a větší verze ( F = Full-size) od kompaktních P-10 C, které už rok používáme.

Takže rychlé zhodnocení, stejně byste se ptali ;-)

P-10 F se stručně dá proporcemi charakterizovat jako "CZ P-09 bez kohoutu", se vším, co z toho vyplývá. O velikosti rukojeti napoví fakt, že používá upravené zásobníky z P-09 s kapacitou 19 nábojů resp. 21 s botkou. Střelecky se chová ještě o malý kousek lépe než P-10 C.
P-10 S je při střelbě velmi dobře ovladatelná, subjektivně o něco lépe než např. G26, hlavně pro jistější úchop. Podle nás to bude (až bude…) hodně výrazná zbraň v kategorii subkompaktů.



MK75
Příspěvky: 5

Příspěvek#874 » pon 27. lis 2017, 17:00

Pitras70
Moje řeč i zkušenost



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#875 » pon 27. lis 2017, 17:56

Ale nebude, pač je to kvalitativně vyrobeno v CZ a tím to hasne a za tím si stojím. To, že si to u nás koupí pár dobrodruhů a v USA několik chudých střelců, co se rozhodují mezi Taurusem a CZ z toho nedělá bestseller. Jak to u všech svých zbraní ráda proklamuje CZUB.



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#876 » pon 27. lis 2017, 20:42

z mojí P 10C odstříleno cca 4000, závada žádná, žere všechno a jsem prase, tak jsem první 2 000 vůbec nečistil, co mne prudí je plnění zásobníků, když jich naplníš hodně za den, je to nepříjemné, jinak vše ok

Uživatelský avatar
honzu
Příspěvky: 8

Příspěvek#877 » stř 29. lis 2017, 10:21

Včera jsem si zkusil P10 FDE v Avimu.
Musím říct, že se mi opravdu líbí. Střílelo se mi zní dobře. Chod spouště je fakt super. Váha samotná taky. A jak řekl kamarád, Ono to nekope. (tolik)
Úchop byl super i když bych M vyměnil za S. Oba jsme takový střední postavy, takže ruce jako lopaty nemáme.

Trochu mě překvapila velikost. Kamarád má CZ 75 Compact AČR a ta byla o fous menší. Vzhledem k tomu, že jsem ji chtěl na nošení, tak nevím nevím. Ještě se rozhoduju.

Ale to FDE se mi prostě líbí. Vystříleno cca. 50 nábojů a nepociťoval jsem žádnou bolest ze vzorování, jak tu někteří píší. Možná je to jen málo, ale měli jsme omezený čas.

Ta zbraň je dobrá. Moc dobrá.

Máte někdo informace, jak to vypadá s řešením těch cca. 3 problémů, které se u P10 zatím vyskytly? (Pružinka, praskliny rámu a problém se závěrem, jak tam cosi přeskočí)

Uživatelský avatar
honzu
Příspěvky: 8

Příspěvek#878 » stř 29. lis 2017, 10:35

Imho máte někdo zkušenosti s objednávkami věcí na P10 z USA? Koukal jsem, že jsou už k dispozici Tritiová mířidla a spousta dalších věcí zde se neprodávajících. Nebo jen neumím hledat...



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#879 » stř 29. lis 2017, 12:04

Dneska vyzkouseno 50 ks SB 150gr. Subsonic. Bez jedine zavady.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#880 » stř 29. lis 2017, 13:29

Pružinku, mám pocit, řeší jakýsi nálitek na rámu. Jestli je to finální rešení netušim. Ten závěr sám o sobě nepřeskočí, je potřeba tomu pomoci. O rámu jsem nečetl nic. Tak jako tak, taky jsem jí chtěl na nošení, ale strach mi to nedovolí :D

Uživatelský avatar
honzu
Příspěvky: 8

Příspěvek#881 » čtv 30. lis 2017, 09:53

zeroozero: Strach bych z toho neměl. I přes všechny tyhle problémy se jedná o jednu v současnosti nejlépe udělanou zbraň ve své kategorii. Rozhodl jsem se, že do ní půjdu i na to nošení.A jsou to jen 3 věci, které je možné si při koupi překontrolovat.
Nemáte někdo info, kdy by měla být k dispozici nová várka? Všude vidím jen předobjednávky.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#882 » čtv 30. lis 2017, 10:26

Nejlépe udělanou zbraň? To je dost odvážné tvrzení. Problém těchto závad je ten, že při nákupu je zjistit nemusíš nebo se ještě ani neprojevují. V žádném případě tě nechci odrazovat, mě se taky moc líbí, ale v mých očích nemá důvěru. V každém případě doufám, že se zbrojovka pochlapí a vyladí p10 k dokonalosti.

Uživatelský avatar
honzu
Příspěvky: 8

Příspěvek#883 » čtv 30. lis 2017, 11:00

zeroozero: Podle hodnocení na internetu ano. O "Jednu z nejlepších". Ne nejlepší. Prošel jsem spoustu for a zkouknul hromadu videí o P10. Jasně, je potřeba ji ještě poladit. Ale s ohledem na nové modely zbraní od Glocka a jiných výrobců to není o nic horší. Každá z nich má nějaký problém v první generaci...



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#884 » čtv 30. lis 2017, 12:47

To je opravdu k zasmání.Jedná se o jednu z nejlepších pistolí.Koupil jsem HK P 30 a ani jsem jej nerozbalil,a takovou dlouhou dobu střílí a střílí.A Vy si zde radíte,na co si dát při koupi pozor.To mi připomína v minulosti zkoušenou P 07 Duty,toto je to samé.Když jsem zde radil ať si počkáte,až bude mít někdo nastříleno kolik tisíc ran,tak jste se mi vysmáli,a nyní se někdo chlubí,že vystřílel 150 ran bez problémů.Nebuďte zatvrzelí,a opravdu si počkejte,oni během pár let to snad dají do pořádku.Vždyť třeba od Glocka je to cenově cca 2 tis.Kč,a to je jiná liga,zvlášť nyní gen.Ale komu není rady,tomu není pomoci.



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#885 » čtv 30. lis 2017, 13:34

honzu: Neber si to osobne, ale jsi totalne mimo realitu :-D

Jak pise jantar, je plno mnohem lepsich zbrani, ktere proste strili za kazdeho pocasi, rezimu a bez nutnosti neco serizovat, dobrusovat atp. Taky strilim HK P30 a za me je to jasny faforit. Nula zavad, nosim, susim, strilim :-P Hk neni zase o tolik drahsi, aby to stalo na rozvaze pri rozhodovani !

Tahle P-10 me tezce pripomina K100, kde majitele taky byly nadseni, ze odstrileji 200 ran bez zavady.
Proste P-10 je nedotazena zbran, at si tady kazdy veri nebo ne. Co jsem sledoval ruzne fora ja, tak zadna slava :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů