CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#901 » pát 8. pro 2017, 22:10

Neměl jsem možnost ji rozebrat, takže jen datum výroby. 11/17



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#902 » pát 8. pro 2017, 22:11

Datum výroby se pozná podle nástřeláku nebo ještě jinak?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#903 » sob 9. pro 2017, 18:36

Kamarat s ktorym chodime po sutaziach, IPSC striela so Shadowom a LOS s CZ P-10. Ma z nej vystrielane niekolko tisic a pochvaluje si. Zadrzky nemava. Jediny problem boli zasobniky. Ale uz su dostupne aj +2



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#904 » sob 9. pro 2017, 19:39

Tak další problém, jestli jsem to správně pochopil, vypadl mu 2x záchyt zásobníku. Nicméně borec z toho vysmahl 1715 ran a následně dalších 300, aniž by to čistil nebo mazal. Navíc borec zmačkne spoušť, pak jí ručně vrátí dopředu a diví se, že se mu pistole sekne. Čert ví, co všechno s tím ještě dělal.
Tomu teda říkám torture test pitomcem.
https://www.youtube.com/watch?v=1Ofogrja42I



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#905 » sob 9. pro 2017, 21:49

Tak to tady ctu a nejak moc nechapu ty zaujate nazory proti CZ UB ... no nic, shlidnul jsem tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=D1MdXdydbH0 (CZ P-10 C Pistole - Střelnice HD)

A chci se zeptat, prosim vas, nekdo z okoli: moravska trebova, svitavy, lysice apod. kdo by me z toho nechal parkrat bouchnout? Mam rad svoji CZ P-07 a rad na pistoli vidim normalni kohout, ale tohle me zaujalo. Prosim SZ at tu nejsme moc OT.
Diky.

edit: K tem Glockum, me se to proste blbe drzelo. Takze bych podotknul k tem hadkam, u pistole je to dost casto i o subjektivnim dojmu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#906 » ned 10. pro 2017, 09:11

OT jsem promazal, vraťte se k CZ P-10C, netapetujte to tu pocitama a osobníma dohadama o nich (to si vyřešte do pošty pokud máte tu potřebu) a pište věcně k tématu.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#907 » ned 10. pro 2017, 14:18

Zdravim, ze své P10 jsem stihl vystřílet necelých 600 ran. Dneska mi odešel zápalník, ulomil se. Stalo se to ještě někomu?



faajn
Příspěvky: 21

Příspěvek#908 » ned 10. pro 2017, 16:13

Používal jsi při sušení školní náboje nebo jsi spouštěl bez? Tohle se totiž občas stává přitom, když často spouštíš bicí mechanismus naprázdno.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#909 » ned 10. pro 2017, 16:38

Školní náboj jsem měl, ale ne vždy. Každopádně za takovou chvilku (mám ji od září) mi to přijde jako průser. Menší množství úderů naprázdno musí vydržet už kvůli bezpečnostnímu stereotypu.



lzet
Příspěvky: 7

Příspěvek#910 » ned 10. pro 2017, 19:36

P10-c byla láska na první pohled (asi jsem lokálpatriot) a současně první pistole.
Tak dnes první samostatná premiéra na střelnici (moje po získání ZP v listopadu) a premiéra s P10-c. 100 nábojů 50/115grc a 50/124grc. Prvních 10 střel rozptyl byl hm, nebudu se chválit. Pak se to začalo ustalovat a cca 75% v černém na 10-12 m. Budu muset ještě hodně pilovat. Nevím jak kopou ostatní pistole ale tohle se mi zdálo jako super. Dopilovat nestrhávání a bude to pohoda. Jo a střenka po 100 výstřelech be rukavic v pohodě. Těším se s kamarádem na další návštěvu střelnice. Horší je, když míříte brýlemi pro čtení ( kde jsou ty časy, když jsem přečetl vše bez nich) a terč je v dáli celkem rozmazaný. Takže každá trefa do černého je dle mně obrovský úspěch. Tak ať žije P10-C.



Bruno85
Příspěvky: 1

Příspěvek#911 » ned 10. pro 2017, 21:10

Dovolím si přispět vlastní zkušenstí s P-10c
mám jednu z prvních P-10C v provedení FDE nastříleno cca 2500 SB a pár hodin sušení, prozatím bez závady.
Podotýkám, že jsem byl vždy zastánce zbraní s vnějším kohoutem a ocelovým rámem a už jsem byl téměř rozhodnutý pro P-01 s ocelovým rámem, ale nakonec to vyhrála P-10C.
Jediné na co si člověk musí zvyknout je trochu jiné ovládání zádržky zásobníku, oproti jiným zbraním CZUB a co bych vytknul je záchyt závěru. S prázdným zásobníkem je téměř nemožné závěr shodit. Výhoda je, že je zbraň jak pro léváky tak i praváky, bez nutnosti cokoliv předědávat.
Náboje jsem střílel SB jak FMJ (7,5g a 8g) , SP (8,0g) tak i SUBSONIC (9,0g a 9,7g) bez závad.
Úchop super, ale na to může mít každý trochu jiný názor. Pokud je člověk čas od času zvyklý udělat něco rukama nemusí se bát zdrsnění :), čas od času zbraň nevystaví střeleckou pohotovost, ale to je chyba mého úchopu a dlouhých prstů.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#912 » ned 10. pro 2017, 21:34

Z P-10C mam vystrielanych okolo 1500 nabojov, vzasade len vlastne prebijance Ares. Okrem 2 zadrzok spojenych so strelivom (nedolisovana zapalka, teraz v zime slaba navazka) ziadny problem.

Nasusene (bez skolneho naboja) je mozno dvojnasobok vystrielanych nabojov (susim kazdy den). Rok vyroby 2017, vyrobna seria C.

Maximalna spokojnost. Mam tiez Shadow 2, detto. Da sa povedat, ze tieto pistole z novej produkcie robene na novych CNC masinach su uz velmi slusne spracovane. Okrem nich mam aj Glock 19.

Ani s jednou zbranou ziadne problemy. Lenze narozdiel od Glock 19 je P-10 vo fabrickom stave, kdezto G19 uz presiel upravou spuste, vymenu mieridiel, stippling, vymenu vratnej pruziny a domceku spuste (gen 4. a caste kominy).

Len tolko ku „Glock perfection“.



PaoloG
Příspěvky: 6

Příspěvek#913 » pon 11. pro 2017, 15:27

Já měl evidentně "štěstí" na špatný kus. Kupováno v říjnu, hned po první střelbě šla na reklamaci (ohnutý vyhazovač, který interně drhnul o závěr). Po měsíci se mi vrátila "opravená". Vyhazvač vyměněn, srovnán.

Nicméně - vydržela u mě týden. Při střelbě se nyní sesouvá zadní čelo závěru, sekne se o tělo braně a nedovře se závěr. Toto se projevuje cca každých 50 výstřelů. Takže už je zase na reklamaci a budu bez pistole další měsíc.

Tudíž jsem si koupil zbraň za 16.000, která za první 3 měsíce stráví 2 měsíce v továrně na opravách. Když se dívám zpětně, raděj bych si pár tisíc připlatil za Gen 5.

CZUB mám každopádně rád, pistole mi sedí, ale evidentně P-10C je nedodělek a my v roli beta testerů.

Tolik k těm z vás, co ostatní obviňují, že P-10C schválně haní a hledají každou příležitost, jak pistoli kritizovat.



Hodo65
Příspěvky: 74

Příspěvek#914 » pon 11. pro 2017, 15:44

Skutečnost, že někdo má na P-10C nalítáno mnoho tisíc bez jakýchkoliv závad a problémů a někomu se to sype hned od začátku, bych spíš než úplně špatný konstrukci přisuzoval spíš nevyrovnaný kvalitě výrobního procesu, mizerný průběžný výrobní kontrole a ještě mizernější výstupní kontrole. Myslím, že jinak vcelku povedenou zbraň to ta pokulhávající kvalita hodně degraduje. Škoda.

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#915 » pon 11. pro 2017, 19:46

Tak dneska dorazil konečně "tunning" na P10, mířidla a pružiny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů