CZ P-10C



notarget
Příspěvky: 1

Příspěvek#916 » pon 11. pro 2017, 20:17

@Izet - zkus pouzit na strelbu bryle o 1/4 mozna 1/2 slabsi nez mas na cteni, u me tenhle kompromis

funguje docela dobre



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#917 » úte 12. pro 2017, 13:41

Pěkné a velmi názorné video s popisem asi všech známých závad na P-10 C. A tu vylézající pružinku na černém kusu má stejnou jako já. :/

https://youtu.be/bYRYTaLGtmA



baris
Příspěvky: 3

Příspěvek#918 » úte 12. pro 2017, 21:22

Bohužel má zkušenost s P-10 nedopadla nejlépe, reklamoval jsem jí s prasklinou na rámu a zde několikrát zmiňovanou vylézající pružinou. Reklamace vyřešena odstoupením od smlouvy a vrácením peněz. Tak snad někdy příště.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#919 » stř 13. pro 2017, 14:14

Tak jsem si vyzkoušel fungl novou P-10 na Spořilově. Tlačítko vypouštění zásobníku je třeba mačkat kladivem, shození závěru taky ztuha, ale dejme tomu, že to se ochodí. Čelo závěru se dalo snadno posunout cca 1-2 mm dolů prstem téměř bez násilí. Vyhazovač ohnutej trochu nahoru, jak je tu rozebíráno.
Nicméně při střelbě žádnej problém (ale mých 50 ran není měřítko), vyjma nutnosti po dostřílení mačkat tlačítko vypouštění zásobníku slabou rukou, nebo úplně změnit úchop, abych ten pitomej čudl vůbec dokázal zmáčknout.
Co mně ale nebetyčně pilo krev je ten jazýček spouště. Od prvního namáčknutí. Nepříjemnej jak kámen vbotě. A to nejvíc střílím Glockem 19.
Mířidla mi taky úplně nesedly, ale to už je věc vkusu a přípaně výměny. Naopak tzv. agresivní grip se mi líbil.
Každopádně počkám na druhou generaci.

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#920 » stř 13. pro 2017, 15:57

Tak tritium je namontováno, cca hodina práce. Muška sedla krásně, hledí se muselo kapku obrousit. Foceno mobilem bez blesku.
trit.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



OndraGT
Příspěvky: 25

Příspěvek#921 » stř 13. pro 2017, 16:14

Dnes jsem si byl vyzkouset P-10. Jsem strelec zacatecnik a dnes jsem si podal zadost na nakupni povoleni :) Dal jsem si 50 ran. Ta dlouha spoust mi prisla skoro horsi jak na CZ 75 se kterou jsem trenoval (berte me s rezervou, me zkusenosti se zbranemi jsou na urovni velkeho zacatecnika :) ) Grip na pazbicce mi prisel az moc ostry, na moji ruku. Behem strelby se mi dvakrat stalo, ze vypadl zasobnik. Po prvnim vypadnuti jsem myslel, ze jsem ho spatne docvaknul, tak jsem si dal priste zalezet... a znova. Pred tim druhym vypadnutim jsem ho po narazeni zkusil vytahnout a nesel. V sachte byl docela dost volny. Taky v techto dvou pripadech mi po vystrileni zasobniku nezustal stazeny zaver. Vyhazovac mi prisel v poradku a zbytek nevim, rozborku jsem nedelal. Kdyz pominu me obcasne strhavani tak 40/50 bylo v cernem.
...asi ale pujdu do P-07. Nejak se mi vic libi :)

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#922 » stř 13. pro 2017, 16:37

SansLogique: Co se týká toho tlačítka vypouštění zásobníku a tlačítka shození závěru, tak si myslím po dosavadních zkušenostech, že s tímto mají problém hlavně ti, co nemají vyloženě velkou dlaň. U této pistole musí mít palec dostatek prostoru na páku, aby mohl zatlačit na tyto tlačítka s rezervou a né, aby tak tak na tlačítka dosáhl, to pak na zatlačení musí vynaložit víc síly. Ani výměna hřbetu za nejmenší velikost nepomůže. Na střelnici s tím měli problém taky dva moji kolegové, co nemají opravdu velké dlaně. Moje P10 má najeto 800 a už je to daleko lepší. Jinak po namontování DPM pružin je pistole ještě klidnější, rychleji v záměrné, závěr nenaráží tvrdě do rámu, pružiny ho zachytí. Ale zase shození závěru s prázdným zásobníkem je opravdu pro kulturistu:-))) a to tam mám nejslabší pružinu...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#923 » stř 13. pro 2017, 16:49

Naco zhadzujes zaver s prazdnym zasobnikom? Na podobnu vec sa stazovali niektori aj u G43. Ved ked mam vystavenu strelecku pohotovost, bud vkladam plny zasobnik a zhadzujem zaver. Alebo vybijem, skontrolujem komoru a spustim zaver.



OndraGT
Příspěvky: 25

Příspěvek#924 » stř 13. pro 2017, 17:06

Spatne jsem to napsal. Mel sem namysli samozrejme ze nezustal vzadu



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#925 » čtv 14. pro 2017, 13:26

P-10 v akci http://www.beareka.cz/pistole/pistole-c ... -luger.htm

arbo73 - na Glocku mám největší grip a obvykle ty největší rukavice, co se seženou. Taky 188 cm. Malou ruku teda asi nemám.

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#926 » čtv 14. pro 2017, 18:31

SansLogique: Tak to máš stejné míry jako já, hold to chce větší sílu. Mě osobně to opravdu nevadí. Jinak ta cena v akci s těma mířidlama je luxusní, mě už ta moje stála jako HK VP9:-)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#927 » čtv 14. pro 2017, 21:20

SansLogique:
Dnes jsem si zkusil na Spořilově tu jejich novou P10c.
Má nasazený S střenky. Vcelku mi vyhovovala, jsem zvyklý se skládat rukou staré jednořadé 7.65.
Vypuštění zásobníku šlo lehce, když se jemně domáčknul do šachty. Vypuštění závěru trochu tužší než u G19 Gen5, ale lehce zvládnuté jedním prstem.
Se spouští jsem si rozuměl, zpětný ráz byl příjemný. Ve všem mi sedla lépe než G19 Gen5
Asi do ní půjdu.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#928 » pát 15. pro 2017, 20:31

Chapu,ze nekteri strelci mohou mit problem se spoustenim zaveru nebo vyhozem zasobniku. Jde pomerne tuze, ale chlapi, pripada mi to trosku jako prehnana zenska histerie. Nevykladejte mi,ze prumerny chlap nestiskne tyhle tlacitka razantne a durazne a je to. Kdyby tohle napsala moje zena ve stylu !Nejde mi to! , tak ji rozumim, ale tohle. Ja s tim problem nemam a osobne mi to spise vyhovuje, vnitrni pouzdro pistole v nem a nemusim se bat, ze mi vypadne zasobnik kdyz si nekde sednu. To stejny s Gripem, je trosku drsny ale fakt vyborne podrzi proti skluzu a i s mokrou rukou. Je to neco podobnyho jako kdyz mi jeden muj znamy rika! Z te tve CZ 97 strilet nechci, je moc tezka a ty tvoje hlinikovy strenky me studi do ruky...:D



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#929 » pát 15. pro 2017, 22:36

Jinak jeste k vyhazovaci a k desticce zapalniku. Vyhazovac ma byt vyhnuty lehce nahoru a musi lehce lizat pohybujici se zaver, potom spravne nakopava prazdne nabojnice a vyhazuje ven. Desticka zapalniku se u vsech pistoli pohybuje cca az 2 mm nahoru a dolu. Je jistena samotnym zapalnikem a nema jinou fixaci. Staci se podivat po demontazi na samotnou konstrukci. Takhle je to proste udelane. Pokud se vyskytl nejaky problem v tomto smeru, bude na vine zrejme nejaka individualni chyba, ne konstrukcni.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#930 » pát 15. pro 2017, 22:41

Jediny opravdovy problem vidim v te pruzine tahla spouste, ktera u nekterych zbrani vyleza skrze ram nahoru. To je zcela jasna kontrukcni chyba, kterou je treba napravit radne rovne odlitim ramu. A ne zadnou pridanou ploskou ve tvaru kosticky... Tady musi czub zamakat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů