CZ P-10C



aikon85
Příspěvky: 1

Příspěvek#1021 » sob 27. led 2018, 11:00

Musím se pochlubit :D , po dlouhém čekání se mi povedlo z podnikovky v Praze dostat tritiová mířidla na P-10. Oproti mířidlům dodávaným na P-07/P09 jsou tritiové kapsle hezky ohraničené plastem (muška oranžovým, hledí bílým). Cena necelé dva tisíce. Omlouvám se za bídnou kvalitu fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1022 » sob 27. led 2018, 12:22

Jestli je černá P-10 stále nedostatkovým zbožím, na jednu se práší v ADDA Olomouc. Včera jsem ji tam okukoval :)



motlic
Příspěvky: 2

Příspěvek#1023 » sob 27. led 2018, 17:47

Zdravím,
včera jsem si ji půjčil na střelnici a celkem příjemné střílení až na jednu věc - pojistku spouště.

Jednak se projevilo zde již zmiňované kousání/štípání do ukazováčku, konkrétně do spodní části bříška prstu, které po 50 výstřelech začalo být otravné a kazilo střelbu.

A zadruhé - pojistka spouště se občas neodjišťovala spolehlivě - spoušť zadrhávala na začátku spouštění a v případě, když jsem na spoušť vyvinul při spouštění mírnou příčnou sílu, zbraň nespustila vůbec. Toto by se asi dalo odstranit důsledně správným spouštěním, ale dá se na to spolehnout při pudové obranné střelbě? U jiných zbraní (různé Glocky a PPQ) se mi to nestalo.

Setkal jste se s tím někdo, popřípadě vyřešili jste to nějak?

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#1024 » sob 27. led 2018, 18:08

Asghaad píše:Tuhle pracicku ma na svedomi Tomas Zendl - EvoArms z Olomouce.


Jakou povrchovou upravu provedl, aby to nerezlo ?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1025 » sob 27. led 2018, 18:26

obycejne cerneni, cela plocha je kryta kolimatorem takze nejake silenosti typu obnovovani puvodni povrchovky nitridaci je zbytecnost ale taky to neni jen zaspinene nejakym bazmekem ... nejsem zbrojir ale jak mi to vysvetloval tak to musel v cemsi vyvarit ... :)



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#1026 » sob 27. led 2018, 18:56

@Asghaad.
Musím se řiznat , že jsem se tím taky nadchl a už hodinu a půl surfuju co a jak. Oni ty oči asi lepčí už nebudou. @Asghaadovi díky za skvělou rychlou a obsažnou odpověď

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#1027 » sob 27. led 2018, 19:52

motlic: také se mi děje to s tím neochotným odjišťováním, ale považuji to spíš za důsledek (nesprávného?) způsobu spouštění. Také mám tendenci vyvíjet stranový tlak na spoušť, což je návyk z Glocka (jinak každý výstřel z Glocka strhnu). "Řeším" to tak, že spoušť před výstřelem "odjišťuji", tedy mírně namáčknu rovně a pak už si můžu položit prst ze strany pod tím svým úhlem.

Se štípáním jsem se setkal jen u Ruger LCP a tam nejspíš šlo o přenos velmi silných vibrací, vzniklých při výstřelu, na spoušť. U P10 jsem nic takového nepozoroval. Asi 2x se mi stalo, že jsem si přiskřípl opravdu malý kousek kůže tím pojistným jazýčkem. Aby se to stalo, je třeba vyvíjet opravdu značný tlak na spoušť ze strany. Tak velký tlak nevyvíjím, takže mě normálně neštípe. Netlačit na spoušť ze strany :)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1028 » sob 27. led 2018, 19:56

Jaké máte zkušenosti s ošoupáváním povrchovky při používání kydexového pouzdra?

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#1029 » ned 28. led 2018, 00:08

Řečeno toho tady bylo hodně. Jak dobrého tak zlého. Tuto zbraň jsem si byl 2x půjčit. Pokaždé jsem z ní vystřílel 150 nábojů (Ano není to moc). Chtěl bych se podělit se svými dojmy.
- Perfektně mi sedne do ruky (S porovnání s glockem, který pro mě je jako kdybych vzal neopracované poleno. Prostě nesrovnatelné).
- Agresivní grip: Jsem student a rozhodně rukama nějak výrazně nepracuju (i když občas přes léto tam nějaká ta lopata, krupáč nebo sbiječka padne) a stejně mě ani po těch 150 ranách nic nedřelo, nebolelo.
- Spouš: S žádným štípáním, neochotným odjišťováním jsem se nesetkal. Spoušť krásné plynulá. Podle mě musí být chyba v úchopu nebo položení prstu protože není možné aby to někomu dělalo a někomu ne.

Jsem relativně četsvý střelec, ale už jsem držel relativně dost pistolí a za mě je tahle jedna z těch dost povedených a příjemných. Samozřejmě, že je to mladá a ještě střeleckou komunitou ne pořádně vyzkoušená zbraň, ale to chce svůj čas, jako u každé zbraně.

Mám tu přečtené celé vlákno, a je až zarážející, jak jedna polovina si ji neskutečně vychvaluje a druhá na ni jen nadává. Mě příjde, jako že si nikdo neuvědomuje, že není možné vytvořit univerzální pistoli, která sedne každému (nemluvně o lidech kteří jen slyší o zbrojovce a i když tu zbraň ještě neviděli, tak už na ni nadávají).
No doufám, že jsem nikoho tímto příspěvkem nenařknul nebo urazil. A že si z tohoto příspěvku někteří třeba vezmou ponaučení.
Sám nad touto zbraní dost přemýšlím. Rozhoduju se mezí ní a ještě jednou a až našetřím zlaťáky, tak pro jednu z nich zajedu. :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1030 » ned 28. led 2018, 04:33

To mas jednoduchy, lidi co meli tu smulu a narazili na horsi kus (jako je u kazdeho i super znackoveho zbozi - od toho je zaruka) a hlavne zaryti Glockari nenechaji na P-10ce "nit suchou"...

Glockari totiz maji svuj kult "dokonale" pistole (na ktere se meni prakticky vsechno, spousti pocinaje, serezavanim a brousenim ramu konce) a bohuzel misto zajimaveho konkurenta, ktery donuti konecne Glocka prestat recyklovat design z 80tych let, vidi v P10 uplneho satana, ktery se dovoluje postavit se na stejnou uroven.

Problem je v tom, ze P10 je podle testu stejne "spolehliva" zbran jako Glock ( s vyjimkou par drobnych designovych much, ktere jsou v soucasne produkci uz vychytane ...) s vybornou ergonomii (narozdil od Glocka) a leze z krabice ve stavu na ktery milovnici Glocka musi investovat nemale penize (vymena miridel za kov, frezovani prednich drazek, vymena komplet spoustaku, frezovani pod lucikem, atd.)a s par vyhodama ktere Glock proste odmita (zasobniky z kovu misto poplastovane, prirozenejsi uhel uchopu, plne oboustranne ovladaci prvky, vetsi lucik vhodny i pro zimni rukavice ...)

A Glockari take radi zapominaji na fiaska jejich milovane firmy ke kterym mimno jine patri napr i explodujici hlavne u 40tek (tusim 3ti generace jestli si vzpominam dobre) a spatne navrzene vratne pruziny u 4te generace ... ale GLock je prece "Dokonaly" ...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1031 » ned 28. led 2018, 11:03

Takže asi tak - byl jsem už rozhodnutej koupit si P-10. Přesně do okamžiku, než se mi dostala do ruky na střelnici. Fungl nová byla, nejspíš z listopadovýho vrhu. Svůj dojem z ní jsem tady popsal. Zůstal jsem radši u G19 a nacpal do něj asi tolik peněz navíc, kolik by mě stála ta P-10. Přesně, jak popisuješ. Ale furt mi to přijde jako lepší varianta.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1032 » ned 28. led 2018, 15:02

mno nasel sem si ten tvuj starsi prizpevek a k nemu jen dodam :
1. vyhazovani zasobniku jde z tuha, jelikoz pri vypousteni ten mechanismus nadzvedava zasobnik a jde se tedy proti sile pruziny zasobniku, coz znamena ze pri plnem zasobniku to jde hur nez pri prazdnem, coz je z meho pohledu vyhoda - jedina situace kdy realne potrebujeme vyhodit zasobnik je pri prazdnem a pri plnem - at uz jde o zavadu nebo jen vybiti - vzdy manipulujeme druhou rukou s patkou zasobniku a vyjimame ho ze sachty. A tady je to kouzlo, ze pokud clovek pritlaci zasobnik nahoru do sachty, jde vypousteni naprosto lehce. jde tedy ciste o zalezitost nacviku spravne manipulace. Chapu ze nekomu to nemusi vyhovovat, ale z meho pohledu je pistole zabranujici nechtenemu vypusteni plneho zasobniku vyhoda :)

2. zachyt zaveru je skutecne pouze zachyt a ne vypoustec, alespon tak nefunguje. Holt cena za to ze je zachyt interni a masivni a ne jen kousek plechu co se zachytava v zubu na zaveru. Osobne mi to nevadi, jelikoz zaver vypoustim automaticky zarazenim zasobniku (jinak receno vypousteni zaveru neni treba vubec resit kdyz pri spravnem zarazeni spadne sam) nebo tahanim "za cumak" takze pro me je 100x vice dulezite dobre drazkovani v predni casti.

3. jazycek spoustove pojistky by meli doresit, kazdopadne s vyhodama co P-10ka ma dokazu odpustit ze jde ve spousti citit - radsi budu resit drobnou upravu existujiciho spoustaku (at uz vymenou spouste samotne nebo jen dolazenim tvaru pojistky) nez muset menit kompletni spoustovy mechanismus (coz muze taky v pripade nutne obrany pritizit pri hratkach se soudem)

4. miridla ve srovnani s Glockem kritizovat opravdu netreba ... :lol:



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1033 » ned 28. led 2018, 17:59

@Sanslogique Kdyz Ti to funguje, tak proc ne. Preci jen to je pro vetsinu z nas hobby a dobry pocit je kolikrat to nejdulezitejsi :) G19 je navic skvela sluzebni zbran a vyborny zaklad na tunning do zblbnuti.

P10C je preci jen prvni pokus o konkurenceschopny plastovy striker od CZUB a za mne musim rict (po kolikate uz) - jsem spokojenym zakaznikem.

Ta uprava na kolimator (diky Asghaadovi za ten napad) me ceka, pokud nevymyslim neco s mym ocarem... :) Navic to kombo s FDE svitilnou bude s (dnes uz raritni) FDE P10kou vypadat akuratne.
Jen ten kolimator budu muset nechat prestrikat :)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1034 » pon 29. led 2018, 23:00

Asghaade, mohl bys mi vysvětlit, jak si došel k těm všem nesmyslům o GLOCKovi, resp. k podání jeho vlastností, tak jak si to napsal? Ony všechny zbraně se MOHOU upravovat a v případě jejich rozšířenosti se tak děje ve výrazně větším množství než u pozapomenutých výrobků (např. uživatelé 1911 by o tom mohli nejen vyprávět, ale často si právě proto tuto zbraň kupují), nicméně se upravovat leckdy pro spolehlivou funkci nemusí, což nebývá obvyklé u výrobků, které se v burze bez poznámky "výběrový kus" či "laděná puškařem" nevyskytují... A k těmu pružinám Gen4...kéž by všechny (nejen) zbrojařské výrobky byly tak snadno uveditelné do plně funkčního stavu a s takovým přístupem výrobce. Jinak - ta pistole (P10C) je vizuálně fakt pěkná, tím bych to ukončil, abych nebyl označen za GLOCKaře nebo jinýho nepřítele svatého Grálu zasluhující tu nejpotupnější smrt...



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#1035 » pon 29. led 2018, 23:41

To je zase flame, tentokrát P10 vs. Glock ... :twisted:

Nechcete se pánové na to celé vykašlat a střílet tím co vám prostě vyhovuje?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů