CZ P-10C

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1036 » pon 29. led 2018, 23:54

To by bylo ideální, jen někdo má furt pocit, že musí ostatním ukazovat pindíka.



rothmans
Příspěvky: 7

Příspěvek#1037 » úte 30. led 2018, 11:41

Tak jsem se také stal čerstvým majitelem P10. 9.12.2017 spatřila světlo světa a byl to poslední kus v prodejně ARMED. V pátek jsem tedy koupil, udělal techničák a včera jsem vypustil 150 včeliček. Jsem naprosto spokojen po všech stránkách. Před tím jsem měl P07, P09 a tohle je prostě zbraň která mi sedla jako hrnec na prdel. Vysoký střelecký komfort a já z toho prostě teču... Jsem moc rád, že jsem zase vsadil na CZUB :clap: :thumbup:



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#1038 » úte 30. led 2018, 15:04

Jak jsme se tady bavili o tom kolimátoru a jeho montáží. Já jelikož už pistoli mám a k ní jsem si pořídil na starý kolena ještě i krátkozrakost.... navštívím pana Zendla z Olomouce a nechám si jím pistoli osadit. Nedalo mi to a oslovil jsem u CZUB zda by mi oni sami nenamontovali na moji pistoli kolimátor. Z odpovědí se s vámi podělím, snad vám to někomu kdo teprve koupi plánuje a chtěl by cestou kolimátoru jít pomůže:
,,"Vážený zákazníku,
mohu Vás informovat, že montáž na již vyrobený závěr neprovádime. Letos bude ale uvedena P-10C v úpravě Optics Ready, která bude připravena na instalaci kolimátoru včetně produktu fa. Vortex Viper. ,,". Tak asi tak



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1039 » úte 30. led 2018, 15:20

Biggle ja nerikal ze se MUSI upravovat, teda pokud nechces Glocka mit ve stejne "vybave" a funkcnosti jako P-10C ...

Pokud se spokojis s Glockem v zakladu je to jen na tobe, ale v tom pripade mas zbran ktera je drazsi nez P10 s hromadou chyb ktere P10 proste nema.

Pokud porovname P10C jak leze z krabice a Glockem jak leze z krabice tak P10 ma:

1. drazky v predni casti zaveru
2. vybrani pod lucikem pro lepsi uchop
3. mnohem prostornejsi lucik pro zimni rukavice
4. 1913 mil-spec picatinny rail
5. KOVOVA miridla s luminiscencnim zvyraznenim
6. oboustranne vypousteni zasobniku
7. MNOHEM lepsi spoust
8. hlubsi a "ostrejsi" drazkovani v zadni casti zaveru
9. normalni drazkovani hlavne, zadny polygonalni vyvrt


krome toho jak uz sem psal vyse je konstrukcne vhodnejsi pro montaz kolimatoru nez Glock

Jde tu proste jen o to ze vycurani cesi ve zbrojovce vzali do pracek Glocka, zkoukli co vsechno lidi BEZNE na nich upravujou a proste navrhli P10C tak aby z krabice lezla ve stavu na ktery lidi musi investovat nemale penize u prime konkurence. Clovek tkery che proste kver ktery vytahne a nemusi s nim nic delat ma tak na vyber z Glocka ktery ma svou (mirne prehnane nafouklou) reputaci a je prokazatelne spolehlivy, nebo zbran ktera leze z krabice ve vyrazne komfortnejsim stavu nez tovarni Glock, ale zatim nema spolehlivost proverenou lety praxe.

Komu staci tovarni Glock at si ho poridi a bude s nim pravdepodobne spokojeny, ale clovek ktery hned po koupi Glocka zacne menit, vrtat, frezovat a pilovat by mel dat P10C aspon sanci, jelikoz mu muze usetrit nemale vydaje, protoze valnou vetsinu tech uprav uz ma z tovarny ...
Naposledy upravil(a) Asghaad dne úte 30. led 2018, 15:27, celkem upraveno 1 x.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1040 » úte 30. led 2018, 15:25

@Pitras70 heh, ze by CZUB cichla k modernim trendum a zacala vyrabet "optics ready" tak jako vsichni ostatni velci vyrobci ? ...

mno tak ted uz jen kdyby mi zacli vyrabet muj ideal pistole na noseni - P10 s 5" hlavni a zavitem pro kompenzator, s "compact" rukojeti, razi .357SIG a pripravenou pro kolimator ... :lol:



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#1041 » úte 30. led 2018, 16:03

Neboooj všechno bude. Ale kde na to vezmem to fááákt nevím. Za mne bych se přimlouval o závit na ,, tišítko"



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1042 » úte 30. led 2018, 16:08

to je bohuzel stale nelegalni a pravdepodobne nikdy legalni nebude

a pochybuju ze CZUB nekdy udela kver na razi .357SIG (nebo jeste lepe plnokrevny 10mmAUTO ...)



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#1043 » úte 30. led 2018, 16:54

Tlumiče u nás sice nelegální jsou, ale závit na nějaké "úsťové zařízení" ne. Pro USA už zřejmě na něčem pracují: http://cz-usa.com/product/cz-p-10-c-suppressor-ready/. Třeba to v případě dostatečného zájmu pustí i na český trh. Zkoušeli jste napsat do CZ nebo se zeptat na podnikovce?

Co je na .357SIG a 10mm Auto tak super? Někde jsem četl, že od toho upouštějí i v USA. Pravděpodobnost vyřazení cíle to údajně nezvyšuje natolik, aby to kompenzovalo zhoršené chování zbraně a s tím spojený čas na opakované výstřely.



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#1044 » úte 30. led 2018, 16:56

Ale ten 5-ti palcový lauf udělají si myslím. Za mě....9 mm stačí.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1045 » úte 30. led 2018, 19:34

@Dalish - jasne ze pro amiky zavitovky delaji, delali i P-07/09 ve variante "Urban Grey" dokonce is se zvysenymi miridly a u nas ji jaksi sehnat bude problem :)

co se tyce tech razi, ptat se k cemu jsou je jako ptat se k cemu jsou 357Magnum a 41 Magnum v revolverech kdyz 38Special staci ... teda do te doby nez je potreba prostrelit prekazku (dvere, sklo/dvere auta nebo strilet na vetsi vzdalenost (s kolimatorem lepsi strelci nez ja trefi postavu klidne na 100m) kde vetsi rychlost a energie strely = lepsi draha strely. Krome toho ma skrcena nabojnice take vliv na spolehlivost nabijeni.

Samozrejme vetsi energie strely a rychlost maji vliv na ranivy ucinek, proto byl v minulosti v US u policie tolik oblibeny revolver v razi 357Mag a 357SIG byl specificky vytvoreny aby dal cajtum ve statech stejny "vykon" v samonabijeci verzi coz se jim kupodivu povedlo :)

jinak rozdil v rychlosti strel je dost markantni - podle prebijecich tabulek Lovexu pri 9.1 gramove strele a doporucene navazce ti Luger da 310 m/s a 357SIG 420 m/s ...

Takovy narust vykonu strely podle me stoji za 2 hilzny min v zasobniku

A zrovna .357SIG je v USA pouzivany (Tajna sluzba, MArshalls, Rangers + hromada policejnich sboru) akorat neni moc popularni mezi civilnimi strelci protoze je ten naboj 2x tak drahy nez Luger.


@Pitras70 jasne, ale tady jde o to aby odpovidal i zaver :) a co vim jedine pistole co se momentalne delaji v provedeni "full size" zaver a "compact" rukojet jsou Walther PPQ, SiG P320 (ktera je takova skladacka ze se klidna da zkombinovat fullsize + subcompact ... :D ) a Steyr M9 (a u toho si nejsem na 100% jisty)



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#1046 » ned 4. úno 2018, 20:22

http://cz-usa.com/product/cz-p-10-c-fde-white-nitride/ škoda jen, že CZUB se orientuje za velkou louži.. toto u nás nikdy nebude.. a jestli to někdo chce, musí to někdo dovézt sem.. tak jako beareaka s dlouhým škorpionem evo 3..



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#1047 » pon 5. úno 2018, 07:45

Vypadá hezky... jen nevím, proč má sníženou kapacitu zásobníku (10+1)?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1048 » pon 5. úno 2018, 08:07

Americke zakony, v nekterych statech je maximalni kapacita zasobniku omezena, tak jako napr nase nova (nastesti zatim neaplikovana) EU smernice omezuje pistolove zasobniky na max 20 ran



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#1049 » pon 5. úno 2018, 08:09




KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#1050 » pon 5. úno 2018, 08:14

Kiv61 byl rychlejší. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů