CZ P-10C

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#1156 » čtv 15. bře 2018, 08:28

Taky jsem jí koupil a taky mě dře. Nejvíc na prostředníku a prsteníku silné ruky. Ovšem trochu se obávám, že ta textura je tak agresivní, protože ten plast sám o sobě se mi zdá dost "klouzavý", takže pokud by tam ty výstupky nebyly, taky by pistole při výstřelu v ruce "plavala". Mám v plánu to chvíli nechat a pokud si nezvyknu, tak zkusím pod lučíkem obrousit, případně nalepím Talon grip...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1157 » čtv 15. bře 2018, 09:43

Pak se ale nabízí otázka, proč tu zbraň kupujete, když Vám nesedí do ruky ....



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#1158 » čtv 15. bře 2018, 09:56

Ze stejnýho důvodu, jako mám všechny ostatní. Líbí se mi, chci si ji zkusit a vzhledem k licenci ji mám levnější a bez papírování. Dám ji šanci, uvidíme, jak bude střílet.

Uživatelský avatar
Janele
Příspěvky: 7

Příspěvek#1159 » čtv 15. bře 2018, 11:39

Tady dávám pár postřehů na P-10 C OR “Optics Ready” od Aegis Akademie
https://www.facebook.com/AegisAkademie/ ... 5472371471



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1160 » čtv 15. bře 2018, 15:14

Praktická pro Prahu a okolní střelce, co se vyskytují na Avimu. Kdo se nechce podomácku mordovat zlomenými vrtáky a jiným harampádím s čepem výměny gripů, mají tam na půjčení přesně to správné vytloukadlo s ideálním kladívkem. Jde to s tím naprosto v pohodě. Za tři minuty máte hotovo i s vyzkoušením, který back strap nejlépe sedne.

Po výměně za velikost L je střelecký komfort lepší, ruka po 160 ranách míň dodrbaná, než s S gripem po 50. Takže správná velikost dle očekávání pomáhá. Přesto chce zdrsnění doladění. Vzhledem k tomu, co všechno se ladí na jiných pistolích je to maličkost. Ta otázka proč si člověk kupuje pistoli co mu nesedí v ruce...sedí, jen povrch je fakt zbytečně agresivní do dlaně. Zbytek už tu padnul. Třeba na SW MP9 M2 to udělali taky hodně ostré, ale textura je jemná a tím problém není.

Všem zvažujícím nákup opravdu doporučuju koupit si P-10C s tritiovými mířidly! Je to mnohem lepší střílení. Zvlášť, když pistole stojí úplně stejné peníze. Kapsle v mušce je lemovaná oranžově, ideálně kontrastní a skvěle se na ni ostří.

Prvních 160 ran na střídačku SB 7,5g a 8g, dle očekávání žádný problém, spokojenost. Přesnost zbraně vynikající, předbíhá mé střelecké schopnosti, takže se není na co vymlouvat. :-)



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#1161 » čtv 15. bře 2018, 16:55

Když tady každý chválí tritiové mířidla, nevíte, kde je samostatně dokoupit? Na stránkách CZUB nejsou. Díky.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1162 » čtv 15. bře 2018, 18:37

Tritia jsem na stánku na IWA viděl dvoje. Jedny mi přišly nic moc. Ta druhá naopak super čitelná. U nich mi prislo ale drobné mínus - Moucha se zdála plastová.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1163 » čtv 15. bře 2018, 20:58

No komplet rozborku P-10 by měly stačit průbojníky 2 a 3 mm. Kus cca 75 Kč od TONA. Na ten výrazný checkering jemný pilníček na nehty a potom lehce smirkem cca 600. Vše kolem oblepit a hlavně nespěchat. Dá se to krásně "ohladit". Někomu to zkrátka nesedí a nic není naprosto dokonalé.



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#1164 » čtv 15. bře 2018, 21:44

Tak už se objevila i na oficiálním webu:
https://www.czub.cz/cz/produkty/pistole ... -c-or.html
Tak trochu jsem doufal v sympatičtější cenu :D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1165 » čtv 15. bře 2018, 23:18

No s tou CZ cenou to dopadlo ještě docela dobře.
Pistole pořád stojí méně než Trijicon RM06 :)
Pro našince asi budou na P10C OR zajímavé Vortexy, Falke, nebo jiné "méně DUTY" varianty za zlomek ceny.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#1166 » pát 16. bře 2018, 19:44

Cena je víc jak 3 000 Kč nižší než za G19 gen4 s MOS mi přijde velmi sympatická. Osobně mně zaujal kolimátor Shield RMS, sedí tam jak prd*l na hrnec. Více fotek je na FB Aegisu.
Obrázek



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1167 » ned 18. bře 2018, 14:51

Majkl píše:Taky jsem jí koupil a taky mě dře. Nejvíc na prostředníku a prsteníku silné ruky. Ovšem trochu se obávám, že ta textura je tak agresivní, protože ten plast sám o sobě se mi zdá dost "klouzavý", takže pokud by tam ty výstupky nebyly, taky by pistole při výstřelu v ruce "plavala". Mám v plánu to chvíli nechat a pokud si nezvyknu, tak zkusím pod lučíkem obrousit, případně nalepím Talon grip...


Po Majkla-také mě to docela dřelo,hlavně na dlani.Vzal jsem manželky diamantový pilník na nehty,jemně jsem popiloval vršky hrotů a je to super.Obrus není vidět,drží to krásně v ruce a už to nedře.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1168 » ned 18. bře 2018, 19:36

Akorát je divné že to takhle nejni už od výrobce...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1169 » pon 19. bře 2018, 07:41

protoze ne kazdy ma rucicky jak slecinka :)

me osobne ten uchop vyhovuje tak jak je, ale pro ty kterym nevyhovuje je ocividne velmi jednoduche si to pribrousit jak je libo ...

a jak zde bylo milionkrat psano, ta pistole byla designovana jako sluzebni pistole pro ozbrojene slozky pro pouziti s RUKAVICEMI ...



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1170 » pon 19. bře 2018, 09:50

pro mě je to taky v pohodě...

ale večer jsem na to mrknul, a při zadním pohledu na výměnný hřbet je vidět, že ty výstupky - čtverečky, jsou orientované jedním směrem. Takže uprostřed tvoří kvádříky, ale na zaoblených krajích už jsou to "stříšky".
A přesně tak to i cítím v ruce, kraje jsou "ostřejší".
Takže jednoznačně to byl úmysl, není to nedočištěním při výrobě nebo tak něco...

IMG_20180319_094740.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů

cron