CZ P-10C



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1591 » úte 21. srp 2018, 23:51

Asghaad píše:Docela by me zajimalo s cim si nebyl spokojeny na Glocku :)


no co si budeme povídat, Glock zaspal dobu nejen s ergonometrií a u G19 gen. 5 i v dizajnu. Největší problém mám v tom, že G19 gen. 5 není v MOS a bez patřičného ladění nepoužitelný. (plastové mířidla, hrozná spoušť, atd...) Zato CZ P-10 C OR byla hned z krabice použitelná a 100% funkční ( CZUB vychytala všechny porodní bolesti, za což jsem CZUB chválil a sklidil jen HATE...)
Jediné co z mého pohledu má Glock lepší je úplná rozborka, ale zas si říkám, že i auto si dneska člověk sám na silnici neopraví....
A na střelnici jsem dosahoval s P-10 C s klasickými mířidly stejných, nebo lepších soustřelů než s G19 gen. 5 s kolimátorem.
Připadá mi, že v mém okolí preferují Glocky jen ze setrvačnosti a sobeckosti ( když už si ty Glocky koupili, tak ať je mají i ostatní a kdyby něco tak dostatek zásobníků a náhradních dílů )
Tak a teď ho mě hates :lol:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#1592 » stř 22. srp 2018, 07:29

Nemáte někdo zkušenost s tímhle pouzdrem? Zda v rámci textilních alespoň nějak funguje? A neví někdo v jakém přesně odstínu se dělá varianta FDE? Nikde jsem v tom zbarvení pouzdro na fotce nenašel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1593 » stř 22. srp 2018, 22:37

ber kydex a nevyhazuj peníze za tyhle slepý cesty



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#1594 » čtv 23. srp 2018, 12:32

err_ : P-10C střílí i s pískem v útrobách, osobně nechtěně vyzkoušeno - pád pistole do písku, zvednutí a vysypání písku skrz hlaveň do útrob pistole. Po rozborce, protáhnutí hadem a sborce fungovalo vše OK, akorát občas nezachytil závěr. Skřípání písku v pistoli bylo brutální :) Vyfoukání vzduchem nestačilo, byla potřeba kompletní rozborka na prvočinitele. Umyl jsem ji v myčce :), poskládal ( je to jednoduchý ) a slouží dál.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1595 » pát 24. srp 2018, 20:57

Nezkoušel někdo na P-10C nějaký podobný držák kolimátoru, jako je na obrázku. Je jasné, že konečným řešením je P-10C optic ready, tohle řešení by mělo být jen na vyzkoušení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1596 » pát 24. srp 2018, 21:55

nezkousel jsem ma p10ce ale na mem Shadow 2 mam "FAB Defense Universal Scope Mount" a na odskouseni to bohate staci



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#1597 » sob 25. srp 2018, 07:32

U Shadowa se ta montáž dá pochopit, jsou na něj sportovní pouzdra kde je uchycení za lučík. Ale do jakého pouzdra se dá P10 s takovou montáží?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1598 » sob 25. srp 2018, 09:56

zadneho, ale je to "trochu" levnejsi na otestovani optiky nez nevratne vyfrezovani zaveru



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1599 » sob 25. srp 2018, 12:14

@majlont - vyzkošet se to dá jen přibližně, je to pak moc vysoko a poněkud objemné. Radši se s někým domluv kdo to má a ještě ušetříš:-)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1600 » sob 25. srp 2018, 14:52

Alesh31: je spousta firem co to pouzdro při osobní návštěvě vyrobí naprosto stejně jako je dělá na podvěsný světla a lasery



PospaT
Příspěvky: 1

Příspěvek#1601 » sob 25. srp 2018, 22:30

Tak jsem si po čekání (až se odladí prvotní nedokonalosti) také pořídil P-10. Rozmýšlel jsem se mezi P-10, Glockem 19 a PPQ, ale úchopem i vzhledem u mě vyhrála P-10.

Síla potřebná na vyhození zásobníku se mi zdá ještě v pohodě, ale vypouštět závěr mám fakt problém :) Zatím jsem z ní nestřílel, tak snad to časem půjde lehčeji.

Jinak jsem se při nákupu neporovnával nástřeláky, ale zajímalo by mě, jestli mají vůbec nějakou vypovídající hodnotu, když jsou provedeny jen 3 střely. Nástřel je z upnuté zbraně, nebo jen z ruky? Nástřelák k té mojí jsem si prohlížel až doma a podle něj "táhne" trochu nahoru vpravo s rozptylem 19,5. Viz. obrázek https://www.2i.cz/i/JhezD Lze tomu věřit a měli jste výrazně lepší nástřel z výroby? Je mi jasné, že to není žádná mířenková pistole, ale jako střeleckého začátečníka by mě zajímalo, jestli z toho mám případně vycházet, nebo všechno přisuzovat rukám a míření.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1602 » ned 26. srp 2018, 00:43

na moji zaver nejde shodit jinak nez potahnutim nebo zatlacenim na zachyt z obou stran, ale druha vec je ze zaver sam spadne kdyz zarazis zasobnik dostatecne razantne

nastrelake je spis papir o tom ze zbran funguje nez o presnosti, muj Shadow 2 je rozhodne presnejsi nez to co ma na nastrelaku a to same u me p-10ky - s oporou rozptyl cca 1-2 centimetry na 18m( aspon takovy rozptyl jsem mel kdyz sem nastreloval optiku) a na nastrelaku rozptyl cca 5-8 cm.



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#1603 » pon 27. srp 2018, 20:09

Když jsem ji koupil, vypouštění zásobníku i shazování závěru šlo hodně těžce. A asi po stovce vystřílených nábojů a několika čištěních dnes všechno lehce a v pohodě...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#1604 » pon 27. srp 2018, 20:21

Ashghaad:
Existuje nějaký zásadní důvod/potřeba shazovat závěr jinak než "potáhnutím"? :twisted:

Zásobník pak stačí zatlačit trochu zpět a vypadne skoro sám ..
Mmch. není to bug ale požadovaná feature ze strany hlavního kontraktora této pistole .. ;)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1605 » pon 27. srp 2018, 22:19

Potahovani je nejjistejsi, ale taky nejpomalejsi zpusob ktery nejvice narusuje strelecky uchop, s tim ze jeste zalezi jestli strelec taha za "zadek" nebo za "cumak" a jaky spusobem.

krome toho na moji krochne s optikou se za zadek taha trosku hur kdyz si nechci matlat po skle - v realu nepodstatne, na strelnici otravne, ale stejne taham za cumak tak jako tak, pokud teda neshazuju zarazenim zasobaku coz je vetsinou :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů