CZ P-10C



briese
Příspěvky: 2

Příspěvek#1606 » stř 29. srp 2018, 12:42

Zdravím všechny. Moje P10 má vystřeleno 1030 ran a jsem naprosto spokojen, s přesností spíše nadšen. Problém mám zatím pouze jeden, ten se projevoval prvních 500 ran, nyní už ne; takže nevím, jestli budu posílat na reklamaci nebo ne. Při střelbě se vysouval kolík zádržky zásobníku.

Chci se zeptat na jednu věc: při základní rozborce, když natáhnu dozadu zápalník a pustím, většinou se "probije" malinkým kroužkem automatické pojistky (odsune ho). Dělá vám to taky? Z jakého natažení zápalníku má tato pojistka v praxi jistit? Jestli z plného, pak by byla podle mě hodně poddimenzovaná a nespolehlivá. Doufám tedy, že jen z nějakého předepjatého stavu, je to tak?



Alakhai
Příspěvky: 1

Příspěvek#1607 » stř 29. srp 2018, 14:29

briese:
Pokud pojistka nefunguje jak má, doporučuji zkontrolovat osazení pružinky (viz. třeba zde https://youtu.be/NCz_GjAFkx0). Na mé byl z výroby úplně stejný problém, oprava svépomocí na dvě minuty a od té doby pojistka zapadá spolehlivě.

Jinak mám odstříleno cca 1500 ran, převážně FMJ od S&B, bez jediného problému, takže za sebe mohu váhajícím jen doporučit.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1608 » stř 29. srp 2018, 21:37

briese píše:Zdravím všechny. Moje P10 má vystřeleno 1030 ran a jsem naprosto spokojen, s přesností spíše nadšen. Problém mám zatím pouze jeden, ten se projevoval prvních 500 ran, nyní už ne; takže nevím, jestli budu posílat na reklamaci nebo ne. Při střelbě se vysouval kolík zádržky zásobníku.

Chci se zeptat na jednu věc: při základní rozborce, když natáhnu dozadu zápalník a pustím, většinou se "probije" malinkým kroužkem automatické pojistky (odsune ho). Dělá vám to taky? Z jakého natažení zápalníku má tato pojistka v praxi jistit? Jestli z plného, pak by byla podle mě hodně poddimenzovaná a nespolehlivá. Doufám tedy, že jen z nějakého předepjatého stavu, je to tak?


P-10 je stejne jako Glock castecne predepnuty udernik, tzn spoust dokoncuje napinani pri stisku a proto taky vetsina vahy spuste zalezi na tvrdosti bici pruziny.

takze ta pojistka nemusi udrzet udernik natazeny az ke zdi ale jen to v jakem stavu je pri natazenem, castecne predepnutem, uderniku. jak daleko je realne udernik natazeny v pohotovostnim stavu se mea lae neptej to fakt nemam paru :)



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1609 » sob 1. zář 2018, 12:16

Dobrý den. Tak pistole zpět po 14ti dnech od puškaře a byli zadány úpravy- instalace nové spouště, kontrola mnou nasazené světlovodné mušky, a správné usazení mnou vyměnovaného gripu, který měl vůli. A jak to dopadlo? Nová spoušť instalována (Topstřely) a dána nejlehčí pružina (1,6kg) Nová spoušť funguje skvěle, namáčknutí je perfektní, je plošší na dotyk a tudíž vymizí případné strhávání do stran. Spoušť je opravdu lehká a občas vás opravdu výstřel překvapí, takže bacha! Ale to hlavní je, že předtím mi pistole střílela do levé dolní čtvrtiny terče (na 25m) a nyní jsem nestačil zírat, když prvních 5 střel bylo v černém! To navazuje na další věc a tou je muška, kterou konstatoval puškař jako dobře nasazenou. Každopádně se střelba zlepšila. Co se týká gripu, tak puškař konstatoval, že je blbě vylisovaný, tudíž jsem já nezničil díru na čep, nebo čep samotný. Což se potvrdilo, když jsem doma opětovně vyměnil grip na Medium a drží tam jako přibitý. Pistole je to suprová a po prvních rozpacích po její koupi se mi líbí čím dál více. Vezmu li v potaz že v USA stojí 10k kč v přepočtu, tak tam snad ani jinou volbu nemají :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1610 » sob 1. zář 2018, 13:26

tak at slouzi, jen fakt pozor na tu spoust pokud ji budes nosit - ZADNY LATKOVY POUZDRO - tvrdy Kydex je u takhle lehke spouste proste nutnost :) a spous je presne duvod proc jsem hodil P-07 do trezoru a presel na P-10ku, jelikoz spoust je jeden z nejdulezitejsich faktoru pro presnou strelbu a p-07 ma OTRESNOU spoust ...

jo a mimochodem americani udavaji cenu bez dane, jelikoz kazdy stat v unii ma jine dane tak zbozi ma "doporucenou cenu" v zakladu a dan berou jako neco navic, tzn k cene v USA pridej jesnte nasi uzasnou DPH.

porad levnejsi nez u nas, holt vyhoda vetsi konkurence a jednodussiho papirovani jelikoz jedina cast v USA ktera musi mit razbu serioveho cisla a atest je ram, zaver a hlaven jsou tam brany jako spotrebak ktery si muzes objednat prez net bez papiru.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1611 » sob 1. zář 2018, 23:27

Používám kydexové vnitřní a vnější.. bohužel cena 3k za obě.. Upřímně jsem začínající a nataženou se jí prozatím neodvažuji nosit.. (ke své smůle) Jinak "drsné držení zbraně v ruce nijak nepociťuji a je to jen k dobru.. člověk musí mít pocit, že má v ruce zbraň.. a pár kolegům co jsem jí pujčil si to pochvalovalo.. dobrá spoušť a držení.. to nejčastěji slyším z jejich úst.. člověk má až radost natáhnout podélně ukazováček a dotknout se zdrsněných výstupků..



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1612 » pon 3. zář 2018, 15:37

Zdravím kolegy,P10c mi sedla.Na začátku vypouštění zásobníku bylo tužší, ale po cca 600 včelkách to bylo volnější. Teď se mi asi dvakrát stalo při závodech, že mi zásobník samovolně vyjel ze šachty. Při přebíjení jsem ho dorážel, dával jsem si pozor i na dotek vypouštěče stajně mi po výstřelu sám vyjel.Stalo se vám to někomu? Dával jsem bacha i na úchop(kalíšek),abych ho náhodou nenatlači na horu, ale po druhém výstřelu byl zase venku.Koukal jsem i do šachty, jestli tam není nějaký bordel,což při přebíjení v terénu by nebyl problém,ale bylo to čisté.Máte někdo takové zkušenosti?Díky.



Adnedz
Příspěvky: 11

Příspěvek#1613 » úte 4. zář 2018, 17:15

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s reklamacni dobou? Daval jsem zbran na reklamaci kvuli vylezajicimu cepu. Diky



titanik
Příspěvky: 2

Příspěvek#1614 » úte 4. zář 2018, 18:41

Za 14 dní jsem měl reklamaci vyřízenou. Taky čep.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1615 » ned 9. zář 2018, 20:08

Pro srovnání: P-10C a P-10C optic ready s kolimátorem VENOM vedle sebe. Vypouštění zásobníku je na OR pouze vlevo a starý zásobník nelze použít do nového typu. Ta starší, bez kolimátoru, bude k prodeji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1616 » stř 12. zář 2018, 13:53

Díky kolegům za zmínku o svítilnách Olight. Pořídil jsem nabíjecí PL-MINI. Trochu s obavou, jak to přesně bude sedět na P-10C, protože jsem nenašel fotku svítilny přímo na naší pistoli. Takže pro lehčí případné rozhodování dalším:

Obrázek

Obrázek

Svítí to překvapivě silně s reálným využitím do 25 metrů díky většímu rozptylu kužele. Na blízko, do 10 metrů, solidní středový kužel se správnou mírou periferního světla. Po všech stránkách vynikající provedení.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#1617 » stř 12. zář 2018, 22:23

locki: mě na ní vadila právě ta intenzita světla. když jsem si s ní zkusil projít byt, stačilo si nešikovně někde na rohu posvítit z blízka na bílou stěnu a bylo to dost nepříjemné na oči.



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#1618 » pát 14. zář 2018, 21:10

Také patřím mezi velmi spokojené vlastníky této zbraně. Potvrzuji nosím střílím a su happy. I muj syn s ní kosí popery. Jinak už to tady někdo psal, omlouvám se neuvedu jmémo. Ten samý problém s pružinkou pojistky. Když jsem si to přečetl tak jsem se kouknul a ejhle to samé. pruža nenasazena správně. Nicméně spoušť od Topstřely super. Už z výroby tam mám tritia a koupil lampu u té bohužel baterie A123 moc nevydrží, ale zato propaluje. Pokud jde o střelivo tak u mne nejlépe a nejpřesněji jde Fiocchi Black mamba a pak subsonik ten těžší od Španělské SB. Ale i normální střelivo je v pohodě. Pokud jde o pouzdro tak kyex vnější ještě musím koupit kydxove vnější ale jen pro zbraň bez světýlka.

Jen takový dotaz, když jsem zbraň kupoval v Praze v obchodu CZUB prodavač mi tvrdil, že není potřeba zbraň mazat. Což se mi nezdá všechny mé zbraně i i ty co jsem vlastnil vždy vyžadovali mateřskoéu péči v podobě oleje popřípadě mazaciho tuku.



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#1619 » pát 14. zář 2018, 21:14

Sedmej, to máš pravdu, ale vem si to, že třeba v noci Tě někdo napadne a Ty mu blikneš do obličeje a bude Tvůj a nemusíš ani střílet. Ber to jako výhodu.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#1620 » pát 14. zář 2018, 22:12

youkyto:
" ... CZUB prodavač mi tvrdil, že není potřeba zbraň mazat. Což se mi nezdá všechny mé zbraně i i ty co jsem vlastnil vždy vyžadovali mateřskoéu péči v podobě oleje popřípadě mazaciho tuku."

Už se to zde řešilo o pár stránek zpět.

Každého osobní volba/boj komu čemu věřit - jestli vyškolenému zaměstnanci ve firemní prodejně či svým osobním dojmům/zkušenostem spolu s různě posbíranými info někde po netu .. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sedek a 21 hostů