CZ P-10C

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1651 » čtv 27. zář 2018, 10:50

Tak já to s originálem měl zcela opačně. Teď pokládám prst skoro nahoru na to pocitově nejširší místo. Občas při namačkávání ji vezmu trochu bokem a jazýček si zadrhne. Když jsem ji měl skoro u lučíku, tak tam právě docházelo po výstřelu ke skřípnutí kůže až k vytvoření malého puchýře. Každý si musí najít to své správné místo. A zrovna u P-10 C v tomto případě vlastní střelba je znatelnější oproti sušení. Sušit ovšem třeba :-)-



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1652 » pát 28. zář 2018, 08:04

majlont píše:Pro srovnání: P-10C a P-10C optic ready s kolimátorem VENOM vedle sebe. Vypouštění zásobníku je na OR pouze vlevo a starý zásobník nelze použít do nového typu. Ta starší, bez kolimátoru, bude k prodeji.

Chtěl bych se zeptat, jak je řešená zádržka vypouštění zásobníku u jednostranného použití pro optic ready.Je to středovou kolíbkou jako u klasiky nebo je záchyt do bočního výřezu v zásobníku? když by měl někdo foto, bylo by to fajn.Díky.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1653 » pát 28. zář 2018, 13:22

P-10C optic ready (rok výroby 2018)
20180928_141335.jpg


P-10C (rok výroby 2017)
20180928_141415.jpg


Mimochodem, ta druhá (2017) hledá nového kamaráda :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1654 » pát 28. zář 2018, 13:28

majlont píše:P-10C optic ready (rok výroby 2018)
20180928_141335.jpg


P-10C (rok výroby 2017)
20180928_141415.jpg


Mimochodem, ta druhá (2017) hledá nového kamaráda :-)

Super foto,díky.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1655 » pát 28. zář 2018, 20:22

necituj předchozí příspěvky přečti si pravidla

Uživatelský avatar
Dobik_DC
Příspěvky: 19

Příspěvek#1656 » úte 9. říj 2018, 21:38

tak už jsem do toho taky prásknul ... a hned jsem vyměnil i spoušť ... tady je ta moje nová holka :P
asi nemusím představovat, ale jen pro jistotu :) CZ P-10C & Inforce ALPc & spoušť od TopStřely.cz (je to pecka ... plus je tam vyměněná bicí pružina za 1,6kg)
a ráno si jdu hned zapráskat ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1657 » stř 10. říj 2018, 16:51

Dej pak vědět, jak se ta nová spoušť chová... A jak je složitá výměna :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1658 » stř 10. říj 2018, 17:18

Vymena je jednoducha, jedine co je treba je vyrazec na cepy a zabere asi 10 minut

jinak spoust z Topstrely ( podle me obslehnuta HB Industries z emeriky :) ) v kombinaci s odlehcenou udernikovou pruzinou ji docela strasidelne odlehci (nemam merak ale prirovnal bych to k 75kove spousti v SA ...)

jinak zkrati predbeh spouste na minimum ...

jen tak pro prdel jsem ted vzal svuj Shadow2 a kdyz srovnavam spouste take je s touhle upravou P-10 prakticky identicka ...

ano plastovy bazmek s vymenenou spousti ma STEJNOU spoust jako sportovni (neladeny, ale u SH2 toho krome odlehceni moc na lazeni neni :) ) special za skoro dvojnasobek v SA ... oprava, ta P-10kova spoust ma kratsi predbeh nez tovarni Shadow 2 ...

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1659 » stř 10. říj 2018, 19:29

Takže za nákup stojí? Nejde mi ani tak o pull (takže bych nechal standardní pružinu), jako spíš o chod..

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#1660 » stř 10. říj 2018, 19:44

Asghaad píše:Vymena je jednoducha, jedine co je treba je vyrazec na cepy a zabere asi 10 minut .....


Prosím tě o radu (ale i kohokoliv jiného) asi jsem úplný poleno nebo nevím. Chtěl jsem si vyměnit hřbet u rukojeti. Koupil jsem vyražeče ⌀2 a ⌀3 mm - trojka velká už od pohledu. Dvoujkou jsem začal vyrážet čep, až se mi podařilo, že vyražeč prošel skrz čepem. :?
Dnes jsem koupil vyražeč ⌀2,5 mm a ten je taky velký. Tak čím to kdo prosimvás vyrážíte, když tady přesný výrobky k tomuto určený jsou k ničemu?

Díky moc za rady.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#1661 » stř 10. říj 2018, 19:49

ten mensi das na hranu te trubicky a vytlacis ven.. na to neni treba vyrazec, tam neni cep..
viz prispevek od dapa na 22 strane.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1662 » stř 10. říj 2018, 20:01

cep tam je a to pruzinovy takze vyrazec JE NUTNY

ja to vyrazel dvojkou a slo to v pohode, pouzit spis min sily a pomalu nez do toho mlatit a rozrazit cep



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1663 » stř 10. říj 2018, 20:04

DoM píše:Takže za nákup stojí? Nejde mi ani tak o pull (takže bych nechal standardní pružinu), jako spíš o chod..


dle eho nazoru rozhodne ano, i pokud nebudes odlehcovat je sirsi plocha TS spouste jasne lepsi, jazicek pojisky zaliza uplne a ten zkraceny predchod je sakra znat - de facto to resi vsechny "neduhy" ktere se daji tovarni spousti vytknout



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#1664 » stř 10. říj 2018, 20:10

je jen ze nepotrebuje kaldivo na mravence

Uživatelský avatar
Dobik_DC
Příspěvky: 19

Příspěvek#1665 » stř 10. říj 2018, 20:47

DoM píše:Dej pak vědět, jak se ta nová spoušť chová... A jak je složitá výměna :)

Ahoj,
záleží na způsobu užívání. Každopádně se značně zkrátí namáčknutí či chceš-li, první chod spouště. Na resetu se to tak markantně neprojeví, ale je řekl bych o chlup kratší.
Samotná spoušt je širší a rovná, takže máš větší plochu pod prstem. I samotná pojistka spouště je o něco širší a "vroupkatá". V porovnání s originálem je pojistka jinak řešená (tvarově), takže pokud položíš prst na spoušť tak se zcela spoušť "odblokuje" a je v podstatě jedno, v jaké části spouště máš prst (berme vertikální polohu).

Samotná výměna je pak asi na cca 10min. (stručné shrnutí)
- základní rozborka
- demontáž pojistky (demontážní destička + kostka demontážní destičky)
- vyklepnutí:
--- svinutého kolíku předního bloku
--- čepu předního bloku (drží i spoušť)
--- svinutého kolíku zadního bloku 2x
- vyjmutí předního a zadního bloku + záchytu závěru
- vyklepnutí čepu spoušťové páky
... tímhle si rozložil vnitřek téměř na prvočísla, teď stačí zaměnit samotnou spoušť a tím to postupem ovšem od zadu celou pistoli složíš zpět
... potřebné nářadí je vyrážeč čepů o průměru 2mm a 3mm + samosebou kladívko či paličku a v neposlední řadě i hlavu :lol:

mmj., hodně mi v tom pomohl youtube.com ... konkrétně video CZ P10 Theta Trigger Install by HBI

Držím palce s montáží ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů