CZ P-10C



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1696 » stř 17. říj 2018, 15:33

Na P-10C mám Olight Mini, kydex na tuhle sestavu a vůbec bych neuvažoval ani o tréninku, ani o nošení bez světla. Zvlášť když nijak nepřečnívá zbraň a ještě to celé lépe drží v kydexu. Váhu člověk nevnímá, je to pár gramů a subjektivně na čumáku pistole to spíš pomáhá. Dnešní kolimátory na pistole jsou tak malé a lehké, že nosit skrytě s nimi, nebo bez nich není naprosto žádný praktický rozdíl. Moderní obranná a nakonec i služební pistole prostě světlo a kolimátor mít bude. Je to trend, kam věci směřují. Koneckonců proto jsou tu OR P-10.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1697 » stř 17. říj 2018, 18:16

locki: nevěřím, že P10C OR cílí na ozbrojené složky, vždyť ani P10 snad žádné nepoužívají. co by je vedlo kupovat OR? potřeba kolimátoru ve službě asi dost těžko.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1698 » čtv 18. říj 2018, 05:34

policejni slozky ve statech zacinaji povolovat kolimatory pro sluzebni pouziti s doslovnou podminkou ze zbran musi jiz z tovarny byt pripravena pro optiku (SWAT a federalove maji vyjimku, ti si muzou nechat schvalit i "custom" upraveny zaver ) a armada je pouziva uz davno u specialu

nevim co by melo na "kolimatoru ve sluzbe" byt nenormalniho, prave naopak, pro policii kde je strelba "na ostro" asi nejpravdepodobnejsi se prave vyhody optiky projevi nejvic a nevidim jediny duvod proc by napr nase Policie nemohla prezbrojit na P-10ky a rovnou in a OR ka (jen bohuzenl nase Meopta nedodava srovnatelnou kvalitu co se tyce kolimatoru takze domaci nakup v tomhle smeru asi nepripada v uvahu)

P10 OR je se "spuntem" misto montazni zakladny de-facto identicka s normalni P-10kou - kdo z nejakeho duvodu nechce vyuzit vyhod zamerovace ktery umoznuje 100% zaostreni na cil misto svidrani po miridlech at si ho tam nedava, kazdopadne si mysim ze drive nebo pozdeji zbrojovka P-10 ky do nasi policie i armady protlaci - nejspis se zacnou snazit az budou mit k dispozici i "full size" verzi.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1699 » čtv 18. říj 2018, 09:16

Argument o tom, že svítilna na zbrani vadí při každodenním nošení je mylný. Také jsem se toho bál, ale ve finále se ukázalo, že se mi P10ka se svítilnou nosí pohodlněji, než bez ní. Mam na ní Surefire X300U, což je jedna z největších svítilen, co se na pistole dává. Kdydex mám od OnGear a při IWB nošení na 3.-4. hodině je to pohodlnější, než nošení samotné pistole na stejném místě. Se svítilnou je ten kydex trochu širší a lépe sedí na místě a nepohybuje se/necestuje tolik. Zbraň je tak při nošení celkově stabilnější a větší plocha se více rozloží. Dost mě to překvapilo, čekal jsem, že to bude nepohodlný. Opak je pravdou.



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1700 » čtv 18. říj 2018, 21:27

Zdravím, chtěl bych si udělat radost, zvažuju nákup spouště TopStrely.
Můžu poprosit o nějakou zkušenost těch, co již mají?
Nejde mi o zbavení se "kousání", což je asi nejčastější důvod nákupu; to mě netrápí.
Jde mi o chování spouště. Zkrácený chod, plochý tvar a pružina 1,8kg by mi nejspíš mohly zlepšit soustřel.
Nečekám nějaké zázraky, ale chtěl bych vědět, jestli to za ty peníze stojí.
Díky.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1701 » pát 19. říj 2018, 05:27

vsechno tohle mas na poslednich 2-3 strankach tohohlr vlakna popsane asi 10x ...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#1702 » pát 19. říj 2018, 06:54

Souhlas s DoM na P10 mám od začátku APL-C. Na nošení to absolutně nemá vliv a jako bonus se zbraň díky tomu, že je o kousek těžší "na čumák" při opakovaných výstřelech tolik nezvedá.



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1703 » pát 19. říj 2018, 07:38

asghaad: hodnotná odpověď; přečetl jsem každý příspěvek tohoto vlákna
názory posledních pěti stran:
Dobik_DC: spokojenost; ale ani s pojistkou, kterou zmiňuje, problém nemám
mildaci a Machead: spokojenost; ale hlavní důvod koupě bylo zřejmě skřípání prstu

Chtěl jsem zjistit, jestli to kromě vyřešení "pojistky" a "kousání" nebude mít jen "placebo efekt".
A naivně jsem doufal, že jsem dotaz položil dostatečně jasně...

Díky předem za každý (věcný) názor. ;-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1704 » pát 19. říj 2018, 08:44

Podobnou úpravu jsem před lety provedl u svého G17. Poznatky následující:
- soustřel se opravdu zlepšil (cca o deset %) ale prst si na to časem zvykne, takže je to víc otázka tréninku, než pouhé výměny
- chod je plynulý, ale i přes veškeré leštění (do zrcadlova) se to nechovalo jako SH2, nebo CZ75
- s nejslabší setovou pružinou jsem začal mít problémy s odpálením při teplotách pod 10°C (náboje SB)

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#1705 » pát 19. říj 2018, 09:10

Moje důvody pro výměnu byly zkrácený chod a lepší chod pojistky.
S tou pojistkou to mám tak, že na původní jsem cítil jak když drhne po písku (ale žádné hrubosti jsem na ní nenašel) a to mi vadilo.
Co se pružiny týče, zatím nevím jakou zvolím. Aktuálně zkouším tu 1,8 kg.
S 1,6 kg jsem jen sušil, je příjemná, ale ta lehkost už je poměrně značná.

Jestli to za to stojí je indviduální, ale obecně to vidím tak, že pokud jsi "humpolák", dlabej na to, nech origo. Pokud máš cit v prstech a vytěžíš z kratšího chodu (nebo si na něj zvyklej z jiný zbraně), bude to po výměně příjemnější.

Dotaz - vy co máte tu 1,6 kg pružinu, odpaluje vám spolehlivě? Viz jak píše Letec 12, ale i jinde se dají najít úvahy/zmínky "že by možná nemusela odpalovat spolehlivě".



mildacl
Příspěvky: 27

Příspěvek#1706 » pát 19. říj 2018, 11:00

kofri píše:asghaad: hodnotná odpověď; přečetl jsem každý příspěvek tohoto vlákna
názory posledních pěti stran:
Dobik_DC: spokojenost; ale ani s pojistkou, kterou zmiňuje, problém nemám
mildaci a Machead: spokojenost; ale hlavní důvod koupě bylo zřejmě skřípání prstu

Chtěl jsem zjistit, jestli to kromě vyřešení "pojistky" a "kousání" nebude mít jen "placebo efekt".
A naivně jsem doufal, že jsem dotaz položil dostatečně jasně...

Díky předem za každý (věcný) názor. ;-)

Minulý víkend sme trénovali taktiku z různých poloh, vystřílel jsem 250ks a kousání žádné. Myslím, že placebo efekt to není, pouhá zkušenost.I střelba byla přesnější. Možná to někomu nevyhovuje, ale po výměně spouště a pružiny jesm velmi spokojen.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1707 » sob 20. říj 2018, 16:42

To "hauser": Nechal jsem si vyrobit dle vlastního návrhu pružinu a po změření měla na spoušti 1,62 kg. Originál mi ukázal 2,25 kg. Průměr pěti z měření. Avšak po prvních selhání odpálení jsem se vrátil k originálu. Rozhodně doporučuji jako minimum spolehlivosti oněch 1,8 kg. Krom lehčího překonání odporu mechanismu jsem nezaznamenal zmizení "zeď" efektu, jak tu někdo zmiňoval. Tuto slabou pružinu použít opravdu jen na mířenku a asi i pro zběhlejší střelce. Začátečník by mohl být překvapen, jak to jde zlehka :-). Ano, SH/SH2/*75 to není. Osobně si myslím, že největší vliv na přesnost střelby je v délce propadu spouště. Tož za mě k pružinám a originální spoušti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1708 » sob 20. říj 2018, 18:46

Souhlasím naprosto se vším co píšeš a mám podobnou zkušenost na svém G. :)

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#1709 » ned 21. říj 2018, 08:40

Pánové díky za info. Neodpálení riskovat nebudu. Nechám tedy 1,8. Už jsem si na ni asi i navykl. Ta zeď tam zůstává, jen samozřejmě i její odpor klesne.



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1710 » pon 22. říj 2018, 07:33

I já děkuju. Už mám objednáno. A předpokládám, že pružina 1,8 bude fajn...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů