CZ P-10C



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1846 » ned 18. lis 2018, 23:30

diky rozdil v kontejneru vidim.
rozdil v zasobnicich (pripadne, zda pujdou upravit pro funkci v obou) mi neni uplne jasny



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1847 » pon 19. lis 2018, 07:46

Nové zásobníky mají o díru víc. Pokud máš vrtačku a jehlový pilník, dají se upravit.



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#1848 » pon 19. lis 2018, 08:21

Fotka je lepší než tisíc dohadů si myslím. V levo nový.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



syonius
Příspěvky: 2

Příspěvek#1849 » pon 26. lis 2018, 20:54

Otazka pre tych co vymienali svetlovodnu musku. Ktoru priemer vlakna ste vyberali 1mm alebo 1,5mm?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1850 » úte 27. lis 2018, 16:37

Takže Radim78 také demonstroval, že pojistka není funkční, nenapsal ale, z jaké vzdálenosti úderník na pojisku pouštěl. Jak už jsem psal, pojistka sama má být spolehlivá (jinak by byla potřeba pojistka pojistky), to znamená, že pojistka musí být schopná zadržet i úderník, který je napnutý víc, než je napnutý v přednapnuté poloze. Podle mě je tedy není vůbec přehnané požadovat po pojistce, aby zadržela i úderník napnutý nadoraz.

P10 bohužel nevlastním, ale bylo by zajímavé zjistit posun úderníku v přednapjatém stavu a v okamžiku spuštění. Dalo by se to snadno zjistit tak, že by se změřila vzdálenost zadní strany úderníku v přední poloze (zachycený za pojistku) od zadní hrany závěru, potom pistoli dát dohromady a pomocí proužku papíru vsunutého zezadu mezi závěr a tělo pistole odměřit posun při přednapnutí a pak spustit a změřit, o kolik se proužek dále vysunul.

Myslím si, že si každý vlastník může otestovat, zda mu pojistka úderník udrží, podle mě by měla udržet i plně napnutý úderník, někomu možná bude stačit, když udrží pouze přednapnutý .

Dále by bylo zajímavé zjistit, jak moc se pojistka kývá na ose, mohlo by se měřit třeba na konci výčnělku, který je v normální poloze nejníže. Mohla by se měřit vůle "volná" (působit na pojistku jenom malou silou) a potom trochu přitlačit a pozorovat, jestli se deformuje plastový kontejner a jaká vůle bude potom.

Kdyby se podařilo dát dohromady data o tom, jestli pojistka úderník udrží z přednapnuté polohy, z krajní polohy a údaje o vůli, dalo by se z toho potom zjistit, zda třeba velikost vůle pojistky má souvislost s tím, jestli pojistka funguje nebo nefunguje. Aby všechno bylo korektní, bylo by ale potřeba nějak standardizovat sílu, s jakou se bude vychylovat pojistka. Napadlo mě teď tlačit na ní tlačítkem propisovací tužky, protože v tuhosti pružin v propiskách pravděpodobně nebudou velké rozdíly.

Mám ještě vzkaz pro prodejce nebo výrobce spouště, která vážně narušuje bezpečnostní mechanismus zbraně. Jestli závažnost problému nechápete sám, zkuste se poradit s právníkem. Ta zbraň je zkonstruovaná s tím předpokladem, že je táhlo spouště v přední poloze a je pevně zafixované na tom čepu pružin táhla. Jestli prodáváte nebo vyrábíte spoušt s tím, že kupujícího neupozorníte na negativní ovlivnění bezpečnostních mechanismů zbraně, padá veškerá odpovědnost za škody na vás. Hlavní problém je ale v tom, že se něco tak nebezpečného vůbec vyrábí a prodává, a nejenom v tom, že kupující na to nejsou upozorněni.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#1851 » úte 27. lis 2018, 17:27

Mám P-10C se spouští od TOP STŘELY http://www.topstrely.cz/kategorie/cz-p1 ... le-cz-p10/

Domníváš se, že tahle spoušť je v něčem nebezpečná ? Můžeš to prosím rozvést ? Nerad bych při manipulaci se zbraní ohrozil sebe nebo někoho jiného.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1852 » úte 27. lis 2018, 17:32

Ano, už jsem to tady vysvětloval dostatečně. Táhlo spouště je se spouští z Top střely posunuto více vzadu, to znamená, že v klidové poloze není zajištěno proti pohybu tak, jako táhlo u zbraně s tovární spouští. Táhlo je "bezpečně uzamknuté" na místě jenom tehdy, když je úplně vepředu. Demonstroval to tady pista1.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1853 » úte 27. lis 2018, 17:44

Boha jeho Knope ty si fakt nedas rict ...

proste musis tady sirit naproste bludy a desit lidi co se o P-10 ku zajimaji a jednim dechem dodas ze ji nevlastnis ... jinak receno varis z vody a placas tady naprosty kraviny.


bludy typu "pojistka musi fungovat i pro stav na ktery neni projektovana" jsou tak mimo realitu, ze fakt nechapu co timhle sirenim fam a pomluv hodlas docilit ...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1854 » úte 27. lis 2018, 17:47

Pane, mám vysokoškolské vzdělání, o oblast mechanismů zbraní se dlouhodobě zajímám a moje odborná způsobilost v této oblasti by ověřena před komisí MV, jsem zkušební komisař. Přestaňte mě laskavě osobně napadat a argumentujte věcně.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1855 » úte 27. lis 2018, 18:02

vecne argumentovat s clovekem kterej si mysli ze sezral vsechnu moudrost sveta a nenecha si tu vysvetlit svoje MYLNE nazory ani od lidi kteri tu do DETAILU vysvetluji funkce a principy o kterych dotycny "Ded Vseved" nema ani potuchy , pak nema smysl v tom pokracovat ...

Aris to tu cca 3 stranky zpet popsal do detailu a naprosto perfektne, ale to tady nekdo s prehledem ignoroval ze ...



ale dobra dame tomu jeden posledni pokus, tvrdis ze tahlo spouste s Topstrelackou spousti neni zajisteno proti pohybu, jenze ono je, vis ona je tam ta PRVNI a NEJDULEZITEJSI padova pojistka - jazyckova pojistka spouste samotne ktera absolutne blokuje chod tahla za vsech okolnosti dokud neni odjistena ...

jak tady nekdo prirovnaval tuhle famu k afere SiG P320, tam slo v prvnim pripade jen a pouze o to ze SiG naprosto nesmyslne odstranil prave tuhle pojistku ze spoustoveho mechanismu ...

jak uz tady nekolik lidi opakovane zduraznovalo, ona "padova pojistka" je az to POSLEDNI co zajistuje padovou bezpecnost ...

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#1856 » úte 27. lis 2018, 18:08

Pišta se snad nebude zlobit že jej ocituji ale když se na něj Knope odkazujete, tak u TopStřelácké spouště píše, cituji:
"V normální předepnuté poloze je páka taktéž u zamčena a k výstřelu dojít nemůže, stejně jako u originální spouště."
Z toho pro mne vyplývá, že v klasickém "nadrcnutém" (hodím včelku do komory a kvér do kydexu) stavu, je to u obou
spouští stejně bezpečné (Pišta1 me kdyžtak opraví, myslel-li to jinak).
Jakýkoli další pohyb spouště který by měl na situaci vliv už se řídí pravidlem "když nechceš střílet, tak tam ten prst nestrkej" a to už je o člověku a ne zbrani.
Též tu máte argumentační dluh vůči příspěvku od Arise na který jste neodpověděl.

Já to technicky neposoudím, takže za konstruktivní diskusi jsem vděčen, ale vy Knope, už ji tu bohužel nepředvádíte.
EDIT - koukám že Asghaad mne předběhl...
Naposledy upravil(a) hauser dne úte 27. lis 2018, 18:10, celkem upraveno 1 x.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1857 » úte 27. lis 2018, 18:09

nevlastnit něco co kritizuju to nemá smysl dále komentovat. jen dodám NEKRMTE TROLA :roll: :roll: :roll:



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#1858 » úte 27. lis 2018, 18:11

Tak jsem se začal zajímat o "novou" spoušť... koukal jsem na Hb industries a mají tam zajímavý video :idea:https://www.youtube.com/watch?v=29d3ujFhH40
Pokud je tedy česká spoušť "okopírována", tak by měla fungovat stejně, tedy měla by být stejně nebezpečná /dle jistých/ názorů/, ne?...

Jinak bych se chtěl zeptat, v čem je horší plastový vedení vratný pružiny oproti ocelovému?...

Děuji za odpověď :-)



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1859 » úte 27. lis 2018, 18:24

Na videu je vidět test, zda se spoušť při specifickém úhlu dopadu může posunout díky setrvačnosti vzad nebo ne. Problém se spouští, který tady diskutuji, nesouvisí s pohybem spouště, ale s tím, že instalování spouště způsobí u P10 změnu spoušťového mechanizmu zbraně. V čem změna spočívá jsem už vysvětloval dostatečně. Že změna snižuje bezpečnost zbraně je zřejmé.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1860 » úte 27. lis 2018, 18:42

@Knop muj pokus byl z napnuti doslova na doraz. Neco takoveho v praxi nemuze nastat.
Presto nedoslo ke stavu, kdy by mohlo dojit k odpaleni naboje. Timto s nesmyslem o padove pojistce koncim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti