CZ P-10C



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2266 » úte 26. bře 2019, 12:06

radim78 píše:No nevim, zda jsi je měl side-by-side v ruce a nebo alespoň viděl namontované na pistolích.
Shield RMS bych bezproblémů nosil i na P10C.
Nemá to sklo, ale čirý polymer.
Jedna featura, co mi nejde moc pod vousy je ta výsuvná patice na baterku - zdá se mi to fórovější.

Speciálně krátká verze je ideální pro zbraně jako P10S/ nebo singlestack ala G43.
Pochybuji, že firma, která dodává britské armádě desetitisíce kolimátorů, bude produkovat šmejd.
I ta voděodolnost už má údajně řešení - RMS-W . In natura jsem to ještě neviděl, tak nehodnotím.
Na P10C mi RMS přijde naprosto adekvátní. Tělo z leteckého hliníku by mělovydržet i pádovou zkoušku. V kombinaci s faktem, že RMS nemá sklo, by to mělo vydržet poměrně dost.


1. uz z pohledu je konstrukce nevalne pevnosti a jako dukaz se staci podivat na YT na recenzi od Sage Dynamics(https://www.youtube.com/watch?v=0hGk4EUs4_c) ... jeden pad a nejen ze sklo totalne na padrt ale i telo optiky zohnute takze nulova pouzitelnost ...

a nejde jen o pad, u obranne zbrane muze dojit k hromade ruznych narazu a kolizi ktere z tehle fajnovkove optiky udelaji nepouzitelny kus zprohybaneho odpadu ...

2. optika NENI VODOTESNA ... totalni fail pro skryte noseni a o pouziti pro "profesionaly" nemluve

3. pouze automaticke ovladani jasu = opet FAIL pro skryte noseni, jakekoliv umele osvetleni, obzvlaste kratkodobe typu baterka - at uz podvesna nebo rucni - znamena necitelnou tecku a absolutni selhani funkce optiky ...

jinak Shield RMS je jen prejmenovany Jpoint


takze opakuju jen MAGOR strci RMS na obrannou zbran na noseni coz P-10C bezpochyby je - tahle optika funguje jen a pouze za idealnich podminek, je priliz choulostiva na to aby se na ni clovek mohl spolehnout a v zakladu ji odpravi obycejna voda ...

Vortex Viper jako minimum pro spolehlivost a odolnost za nizkou cenu
Holosun 507C jako stredni trida nadupana vychytavkama
Trijicon RMR jako nejlepsi optika na trhu

cokoliv jineho je kategorie "hracka na strelnici" (Shield RMS, Docter, Burris, Leupold DPP ...) protoze selhava v nektere z hlavnich kategorii - odolnost, vydrz baterie, rozmery, spolehlivost ... a zrovna RMS ma "fail" rovnou ve VSECH kategoriich ...

na Shadow 2 OR na zavody ano, na P10C pro obranu zivota NE ...


PS: ze UK armada nemuze mit smejdy? a co prosimte podle tebe napr bylo totalni fiasco s Enfield L85? (https://www.youtube.com/watch?v=gDCRop6CRwY ) ...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2267 » úte 26. bře 2019, 12:11

Odouda: dik pokusim se to zlusit... zatim sem do toho mlatil co to slo a nic... nechci dopadnou jako kolega stim rozmlacemym telem od brodu



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2268 » úte 26. bře 2019, 12:16

dej si taky pozor na to abys nezarazil vyrazec do dutiny cepu

proste poloz ram na neco s volnym prostorem - jak zminovane vyse idealni je treba role pasky - a proste to vyklepej vyrazecem, pokud mas spravny rozmer vyrazece tak plastum okolo nemuzes nic udelat pokud ho budes drzet kolmo



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#2269 » úte 26. bře 2019, 12:32

Int1m1thy píše:Odouda: dik pokusim se to zlusit... zatim sem do toho mlatil co to slo a nic... nechci dopadnou jako kolega stim rozmlacemym telem od brodu

Sám jsem do toho nemlátil, ale nechal jsem to udělat prodavače, co mi zbraň prodával. Párkrát do toho pořádně hybnul a bylo to venku. Měl na to ale vyrážeč správného rozměru. Ovšem sám říkal, že čekal, že to půjde lehčeji, drželo to fest.



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#2270 » úte 26. bře 2019, 12:35

Ten vyrážeč 2mm od Tony není dost dlouhý na uplné vytlačení kolíku z tela pistole,ale pak to vytáhneš kombinačkama.



Miloš 1
Příspěvky: 30

Příspěvek#2271 » úte 26. bře 2019, 18:24

Tak pro mě dnes velké milé překvapení. Dopoledne telefon a v rámci reklamace nový rám asi nejlepší možná varianta a dokonce sčíslovaný se zbraní což je paráda žádne cestování do Soukalky a čekání na průkaz zbraně na rám. Příští týden by to mělo vše proběhnout. Vím že v tomhle jede jen lidský faktor technik neměl svůj den ale problém je to pro ostatni ze to rovnou neřešil na místě když to podělal. Přístup v Opletalce potešil a hlavně překvapil rychlostí a pani šéfová dodržela co slíbila.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2272 » úte 26. bře 2019, 18:42

No ten delnas si to ted taky pekne vyzere ... ;)

A tipoval bych ze takovehle banality budou delat pravdepodobne ucni nebo "mene kvalifikovana" sila



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2273 » úte 26. bře 2019, 19:01

Int1m1thy píše:akvak: mas nakej konkretni?


Mám tuto sadu někde z Hornbachu. Jsou dostatečně dlouhý a pevný. Na grip průměr 2mm.
Ještě jsem okouknul i P-10S a tam je stejný průměr.
Screenshot_20190326-190024_Gallery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#2274 » stř 27. bře 2019, 15:16

Dělal jsem to tím stejným vyražečem a nebyl nejmenší problém. Vše šlo na 3 rány větší silou. Grip jsem měnil 3x a pořád to drží stejně a čep je neponičen.



Cepin
Příspěvky: 17

Příspěvek#2275 » čtv 28. bře 2019, 21:29

Na prodejne v Praze by meli mit
CZ P-10 C FDE OR s prodlouženou hlavní 9x19
Vite nekdo jak to vypada? Myslim tu prodlouzenou hlaven....je to neco jako supressor ready?

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#2276 » pát 29. bře 2019, 01:18

Int1m1thy píše:Odouda: dik pokusim se to zlusit... zatim sem do toho mlatil co to slo a nic... nechci dopadnou jako kolega stim rozmlacemym telem od brodu


Doporučuju vyražeč, který bude mít hlavně úplně ploché čelo s hranou. Koupil jsem v obchodě s nářadím kvalitní a dražší sadu nicméně jsem si s tím zavařil, protože zrovna tyto vyražeče mají mírně zaoblené čelo a vyražeč mi po pár ranách zajel do čepu a roztáhnul ho... potom už nešlo ani z jedné strany vyrazit.

Mám koupený nový čep a nový hřbet ( kdybych se po výměně chtěl vrátit k původnímu) a jdu ten současný nějak "demontovat".



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#2277 » pát 29. bře 2019, 16:12

Tu P10 FDE s prodlouzenou hlavní jsem tam vidėl a je to se zavitem na konci hlavnė, na tlumič nebo kompenzátor...

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#2278 » ned 31. bře 2019, 22:21

Panove,vic strilejte jak kecejte.Ja mam P 10C pul roku,strilim,strilim,strilim,moc necistim.
Super zbran.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#2279 » ned 31. bře 2019, 23:06

Tak nějak .. :)
Čistím max. tak 3x do roka při cca 300 ranách/ měs.
Již přes 2 léta a tahle číza je naprosto bez problémů .. 8-)



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#2280 » stř 3. dub 2019, 19:07

Nevím jestli to někde tady je, ale tady je video: https://www.youtube.com/watch?v=2PR-jmQ7IAI&list=WL&index=7&t=0s že prodloužený závěr z P10F pasuje na P10C. Za mě dobré řešení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 19 hostů