CZ P-10C



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#3001 » sob 28. bře 2020, 09:24

jezekif píše:
Jestli vidím dobře na jedné fotce je 14.40 a na druhé 14.23, tak rozdíl je 0.17mm tedy skoro dvě desítky. Ať počítám jak počítám, tak pořád je rozdíl desetina (skoro dvě) a ne pár stovek!


Díky, přesně na tohle jsem narážel. Jedno měření je na vnitřní a druhé na vnější hroty. Odchylky vzniklé tlakem na jezdec posuvky se tedy sčítají. Jenom tohle ti dá +- 0,1mm.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3002 » sob 28. bře 2020, 21:54

Ano máš pravdu, proto jsem použil ty papírky. Otázku za milion, jak to bude střílet mi pomohl odpovědět/zklidnit známý a pár příspěvků na US fórech. Měl něco podobného a taky se bál, nakonec se ukázalo, že situace není tak hrozná. Takže už "spím" klidněji :D a jsem zvědav zvědav a pln očekávání jaké budou výsledky na střelnici.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#3003 » ned 29. bře 2020, 16:01

Nejhorsi je pak zjisteni, alespon u me, ze moje 16 leta dcera strili pak lepe s touhle pistoli nez ja :)

Pak je ti treba nejaka vymluva na vule u hlavne k prdu :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3004 » ned 29. bře 2020, 17:49

Ja bych to reklamoval. Neni mozne, aby sluzebni pistole mela vule.
Ty zavrene strelnice uz lezou lidem ocividne na palici.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3005 » úte 31. bře 2020, 21:33

Byl jsem si dnes popovídat s prodejcem na téma vůle v závěru CZ P10 a zjistil jsem při přímém srovnání, že to dělaly i další dvě nové zbraně ze skladu. Takže očividně spíše vlastnost služební zbraně a než chyba výroby. Pravdou je že hlaveň se ještě opírá o kulisu v těle pistole a tím dodatečně vymezuje vůle. Každý výrobce má drobné rozdíly v konstrukci a zkušenost z Glocku, tak zřejmě nelze automaticky aplikovat na P10. Pro mě je tedy problém vyřešen.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3006 » pon 6. dub 2020, 21:56

Nezlob se na me, ale pokud nemas digitalni posuvku ASPON od Mitutoyo, tak se vubec nesnaz nic merit. Daleko presnejsi je stara analogova Sometka, nez bezne dostupne hobby digitalni posuvky.
Tohle meri aspon trochu presne. https://www.klz.inshop.cz/500-181-30-po ... ez-vystupu
Naposledy upravil(a) tomas fuk dne pon 6. dub 2020, 22:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#3007 » pon 6. dub 2020, 22:02

tvl dlouho se tady neukazu a uz se u P10 resi mereni mikrometrem kde to ma jakou vuli? maj gad...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#3008 » úte 7. dub 2020, 04:26

To vies, pan je strelec co z pistole dava 10tky na 500 m, akykolvek posun ci tolerancie sposobuju nepresnost. Dokonca aj na 10 m je potom problem trafit terc. Sice to je vzdy problem medzi zbranou a zemou, ale u nich to vzdy bude problem tolerancii u sluzobnej zbrane :D

Neprestava ma fascinovat, akymi piiip sa zaciatocnici dokazu zaoberat…



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#3009 » úte 7. dub 2020, 06:10

No, na něco se to musí svést, když nechci přiznat, že jsem slepejš a mám ruce volšový! Ale jinak jsem viděl, že to jde i z té služební, když se to umí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3010 » úte 7. dub 2020, 08:48

Myslím, že teoretizovat o mých schopnostech je předčasné a mnohem zajímavější bude až budu mít PZ vystřelím, nafotím, porovnám třeba se svojí s G17. Pak můžeme podiskutovat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#3011 » úte 7. dub 2020, 09:10

Prepac, ale fakt riesis voloviny…

Menej teoretizovat, viac strielat. V 2. svetovej sa pri vyrobe Mosiniek nikto nesral s toleranciami, nebol na to cas a ani kvalita vyroby. A ono div sa, odstrelovaci s tym davali nemcov jedna basen…



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3012 » úte 7. dub 2020, 09:40

Kdyz uz nejake odstrelovaci pusky byly, tak to byly vyberovky, kde se sesly tolerance a puska strilela lip nez ostatni. Souhlasim, ze se tu resi nesmysly, ale protiargumentovat jeste vetsim, fakticky spatnym argumentem je nekde na pomezi, az za hranici Cimrmanovske geniality.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#3013 » úte 7. dub 2020, 10:37

Letec 12: jo ty si stim jeste ani nestrilel a uz resis ze to ma vule a ty maji vliv na presnost? oukej....



ŇUF
Příspěvky: 13

Příspěvek#3014 » úte 7. dub 2020, 11:05

Nechápu, proč do něj tak jebete, když se tady jen řešil problém v tom, že CZUB má různé tolerance !
Já když si zaplatím za nějaký výrobek, tak očekávám, že bude precizně vyrobený, když se zbrojovka chlubí tím, jak mají špičkové stroje atp...

(Vůle mezi závěrem a rámem zbraně jsou kvůly spolehlivosti.) Ale vůle mezi závěrem a hlavní, budou závisle na přesnosti a o to tady jde. Ono se to po pár tisících ještě zvětší, takže majitel musí předpokládat, že vůle bude větší. Takže se přesnost ještě posune dolů :-(

Machead: Ty tady srovnáváš pušku s pistolí a její vůle. Ovšem je vidět, že ti uniklo to podstatné !
Puška bude mít pořád pevnou hlaveň i s mířidly. Takže tady nehrozí žádná nechtěná stranová, nebo výšková korekce. Ovšem zde se probírala vůle závěru vs hlavně !!! A to je sakra rozdíl.

Ovšem pokud Ty střílíš na 10m a i tak máš soustřel hala bala, jak to výjde. Tak je v tvém případě opravdu jedno, jak vyklochtanou pistoli si koupíš :-D

Nechápu místí zabedněnost, že pořád CZUB tak bráníte. Já si při koupi zbraň vybíral a vzal si takovou, která neměla vůle. Jak jednoduché. A u jiných zbraní v objímce hlavně, žádnou vůli taky nemám. A ty výběrové ani nebyly.

Hold někdo umí, a jiný jen čumí.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#3015 » úte 7. dub 2020, 11:11

Vůle mezi dírou v závěru a hlavní je k čemu dobrá k posouzení?
Hlaveň je fixovaná v kulise v rámu a zapadnutím do vybrání v závěru. Vždyť ta hlaveň tou dírou jen prochází, nesmí dřít při jakékoli poloze během cyklu, tj. i když je hlaveň šikmo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů