CZ P-10C



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#676 » ned 10. zář 2017, 07:07

To o tom zajizdeni kveru je takovy nesmysl, ktery jsem tu jeste neregistroval.
A k vypousteni zaveru-vse ma sve pro a proti. Ale zakladem je pouzivat spolehlivou kombinaci naboj/zbran a nemusim resit, jestli pomoct naboji par mm zaveru vzad, pri jehoz obsluze jsem videl nesrovnatelne vic problemu nez vypoustenim zaveru tlacitkem.



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#677 » ned 10. zář 2017, 10:35

Shepard píše:Další věc, dát do nové neochozené zbraně přebíjené náboje? No nevím, když si je budu dělat sám, a budu vědět, kolik mám prachu, co mám za střelu, po kolikáté je ta nábojnice už přebíjená, budiž. Ale kupované od někoho, no nevím :-)


Výhradu beru... Nicméně tady je to o tom, že správce střelnice je můj dlouholetý kamarád a náboje co mi nabídl přebíjí i pro svou vlastní potřebu a používá je. Beru to tedy tak, jako bych si je přebíjel sám. ;)



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#678 » ned 10. zář 2017, 10:41

ggrandcz píše:To o tom zajizdeni kveru je takovy nesmysl, ktery jsem tu jeste neregistroval.


Zřejmě narážka na můj příspěvěk... všimni si prosím, že jsem u výrazu rozchodil použil uvozovky. Ber to jako subjektivní pocit laika, který se střílením začíná a snaží se popsat to, že prvních pár výstřelů skončilo s nábojnicí uvízlou ve vyhazovacím okénku a poté co vystřílel pár origo nábojů, se mu stejná závada s přebíjenkami již neopakovala. Tak mě laskavě "nechytej za pysk", prostě jsem jen popsal první zkušenosti s novou pistolí po první střelbě. ;)

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#679 » ned 10. zář 2017, 11:25

ggrandcz píše:To o tom zajizdeni kveru je takovy nesmysl, ktery jsem tu jeste neregistroval.
A k vypousteni zaveru-vse ma sve pro a proti. Ale zakladem je pouzivat spolehlivou kombinaci naboj/zbran a nemusim resit, jestli pomoct naboji par mm zaveru vzad, pri jehoz obsluze jsem videl nesrovnatelne vic problemu nez vypoustenim zaveru tlacitkem.



Tak ona je taky střelba a střelba, stejně tak manipulace a manipulace se zbraní. Když budeš jen stát na palebné čáře a dělat díry do terče eventuelně cinkat na popry je to úplně jedno. Když budeš dělat bojovou a obrannou střelbu tam už je to trochu jiná liga. A ono když jsi viděl tímto způsobem nesrovnatelně více problémů, tak když tu čtu některé experty, se ani nedivím. Mají jen strohé základy a někteří ani ty základy nemají (nikoho konkrétního tu nenapadám) . A to, že mají zbrojáky řadu let a řadu let střílí z nich znalce a odborníky nedělá ;-) Já mám zbroják krátce, ale jako voják co slouží přes deset let z bojovky mám nastříleno několik tisíc a nasušeno několik stovek hodin, bohužel jsem si párkrát zkusil v reálu i tu bojovou střelbu, na soutěžích se bavím s ostatními odstřelovači z AČR nebo PČR takže tu problematiku znám a ovládám. Nicméně jak bylo v jednom našem krásném filmu: Záleží na vkusu každého soudruha..... aneb každý dle svého gusta. A jenom - není to tlačítko, ale vypouštěč závěru

Toto se vesměs doporučuje u Glocka protože má ostrý úhel skluzavky a jiné náboje než s ogiválem se občas koušou, proto se doporučuje stahovat závěr a vypustit. Uvadím to tu, protože CZ-P10 C je kopie Géčka, sice úhel je tam jiný, ale tahle manipulace sníží riziko závady na minimální....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#680 » ned 10. zář 2017, 12:07

Shepard píše:Zásobník se doráží s citem, ne boucháním.

Fakt, jo? :D

Budu se muset příště zeptat pánů Müllera a Charváta, proč tak zbytečně riskují, když (jejich slovy) "razantně doráží zásobník do zbraně." :shock:

The Truth About Guns:
Also worth noting: the P-10 C “auto forwards” — releasing the slide from lock upon firm insertion of a full magazine. Some shooters assume this is an error or a design flaw; it’s there on purpose.

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#681 » ned 10. zář 2017, 12:14

Razantně ano, silně ano, ale samozřejmě s citem, ne to tam vší silou naflákat! Neslovíčkař a používej rozum! Není s citem jako že jemně ho pohladím a opatrně zasunu... ale s citem abych do něj nemlátil! Prostě normálně :-)

A až Zdenu s Milošem uvidíš, pozdravuj je od Sheparda ;-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#682 » ned 10. zář 2017, 12:24

Rozeznám rozdíl mezi s citem — razantně — vší silou ;) (aspoň doufám), a na to jsem narážel. Ten auto—forward by měl fungovat i bez flákání vší silou. P10c ovšem vypadá, že je z výroby tužší, než třeba po 500 výstřelech a to má zřejmě vliv i na AF...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#683 » ned 10. zář 2017, 12:36

S auto—forwardem se pojí mně zatím jediná známá závada na P10c: Při použití JHP se širokou dírou, v zásobníku, který není nacpaný na plných 15, se první podávaná kousne o feed rampu.

https://www.glocktalk.com/threads/cz-p1 ... s.1664651/

U nás asi kvůli Áčkovým JHP takový problém nehrozí, na dalších stránkách vlákna se ale zmiňují další potenciální problémy.

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#684 » ned 10. zář 2017, 12:47

Jop, to je nemoc Glocků, je tam ostrý úhel jak jsem tady už psal, taky se tu řešilo jestli to bude u P-10 jakožto kopči Géčka. Obecně to dělají i náboje se střelou s komolým kuželem než s klasickým ogiválem...



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#685 » ned 10. zář 2017, 18:38

To o tom zajíždění byla reakce na Sheparda. Samý nesmysl.
A co se týče vypouštění závěru potažením jsem zatím viděl, že jednoduše někomu sklouznul a nic se nestalo, musel znovu. Dál jsem viděl rozřezané ruce od mířidel při téhle činnosti a nejlepší byla prasklá pružina záchytu závěru, takže tahal, ale neutahal vůbec nic :D
BTW Glock nemá žádnou nemoc, ne nadarmo je to nejpoužívanější kvér mezi policajtama a kdyby měl nemoc, není tomu tak. 17 mi nebere polopláště, 26 brala vše. Navíc když jsem teď schválně zkoušel ručně najet závěrem s nábojem v zásobníku tak, aby se opřel o skluzavku a pak pustil závěr, tak se nabilo vše od ogiválů, přes komolé kužely subsoniků, tak i dva druhy jhp. Zásobník skoro prázdný, tak i úplně plný. Už několikrát jsem se setkal s tím, že vojáci jsou odborníci na to, co dělají, ale to neznamená, že jsou odborníci na zbraně.
Co se týče automatického shazování závěru, tak to je fíčura, o kterou rozumný nezávodní střelec nestojí. Dá se to poladit vybroušením záchytu. Udělat na něm úhel, aby musel záchyt při pohybu dolů skoro trochu potlačit závěr dozadu.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#686 » pon 11. zář 2017, 05:36

Poladit myšleno automatické shazování zrušit? To by bylo zajímavé, protože mě osobně dost znervózňuje, že P10 sama neshazuje 100% vždy a všem. Tím pádem se nedá trénovat na pravidelnost a každé přebití znamená loterii, jaký úkon bude následovat...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#687 » pon 11. zář 2017, 05:45

Pak bude páka záchytu závěru hodně ztuha a bude pak snažší to shazovat potažením závěru. To asi taky není účel.



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#688 » pon 11. zář 2017, 14:55

Dnes dorazila tahle svítilna s laserem. Proti té svítilně XC1 je to tedy pořádná obluda. :lol:
Jak svítí zjistím, až do toho seženu CR123A (do XC1 jde obyčejná AAA).

Svitilna1.jpg

Svitilna2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#689 » pon 11. zář 2017, 16:32

Mem píše:Dnes dorazila tahle svítilna s laserem. Proti té svítilně XC1 je to tedy pořádná obluda. :lol:
Jak svítí zjistím, až do toho seženu CR123A (do XC1 jde obyčejná AAA).

Svitilna1.jpg

Svitilna2.jpg


Tak pak dej i vědět jaké pouzdro jsi k tomu dokoupil Čekám na dodávku od čuníků a tahle fotka mne kapánek vyděsila.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#690 » pon 11. zář 2017, 19:23

ggrandcz píše:To o tom zajizdeni kveru je takovy nesmysl, ktery jsem tu jeste neregistroval.
A k vypousteni zaveru-vse ma sve pro a proti. Ale zakladem je pouzivat spolehlivou kombinaci naboj/zbran a nemusim resit, jestli pomoct naboji par mm zaveru vzad, pri jehoz obsluze jsem videl nesrovnatelne vic problemu nez vypoustenim zaveru tlacitkem.

Pokial nekupis ladenu zbran tak kazda nova pistol je "surova". Niektore viac, niektore menej, zalezi od vyrobcu, strojoveho vybaveniam materialu... Najlepsi priklad je aplikacia medenej pasty na Glockoch. Urcite ani P-10ka nieje vynimka, napriek tomu ze nove pistole CZ su uz na tom co sa tyka opracovania lepsie ako starsia produkcia. Keby boli vsetky suciastky vylestene tak, ze by si uz nemalo co sadnut, cena zbrane by bola ovela vyssia, lebo skratka strojova vyroba bez zasahu puskara to nedokaze.
Na mnozstvo vystrelenych nabojov a skusenosti som sa pytal preto, ze kamarat ktory P-10 ma tvrdi ze po 500 ranach je spustanie prijemnejsie ako ked ju kupil, aj ked aj z vyroby bola strelba v pohode. Odhadnut to dokaze, kedze je sportovy strelec (IPSC, LOS) co vybucha rocne tisice ran. Takze jednoznacne, aj P-10C prospeje zabehnutie, tak ako aj inym pistoliam zo seriovej produkcie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů