CZ P-10C

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3721 » čtv 11. kvě 2023, 14:02

medvěd: tak pokud je to tak, jak psal výše JYbour, že se to ochodí a bude to ok tak to přestávám řešit a uvidí se. Je fakt že vystřílených cca 800 nábojů není nic. Prostě uvidím časem. Říkám znovu, jinak na tu pistoli nedám dopustit, je to miláček :-) Ještě dotaz - když jsi dal spoušť od Topstřel, zmizela zeď nebo ne ?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3722 » čtv 11. kvě 2023, 14:29

Topstřey zkrátí délku chodu před stisknutím, a pokud vyměníš pružiny tak změkčí spoušť, nic jiného to nezmění. Pokud chceš víc, musel bys rozebrat a leštit. To je pak změna docela velká.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3723 » čtv 11. kvě 2023, 14:51

Ta tovární duralová je víc než dobrá a cokoli měnit na spoušti je u p10c vyhazování peněz. Na 10 m soustřel vždy 9-10, na 15m občas 8, jinak zase 9-10 a to je u služební pistole málo? Jasně, trvá cca min. 1000 výstřelů, než začne být spoušť "pěkná", ale není to Glock, kde se musí pořád něco měnit, aby za něco stál a úchop se změnit nedá. Dej tomu ještě jednou tolik a na nic nehrab, nechápu tuhle potřebu zku.vit za každou cenu co už funguje. Taky jsem chtěl p10ku po 500 ranách prodat, kámošovi chodila spoušť narozdíl od mojí nádherně, ale on měl přes 2000 ran. Začal jsem sušit a víc střílet a zlepšení bylo znát. Nakonec jsem stějně koupil G19 5gen., abych zjistil, že p10c je prostě ve všem mnohem lepší, akorát musí dozrát.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3724 » čtv 11. kvě 2023, 15:34

Ta firemní duralová je propadák. Stejný tvar jako plastová, stejně dlouhý chod, nulové vylepšení. Výhodou dobře provedeného ladění je, že získám příjemnější chování hned a nemusím čekat přes 2000 výstřelů (pro někoho dva tréninky, pro jiného i několik let) a doufat, že si to konečně nějak sedne. Každý ať si dělá co uzná za vhodné, není jen jedna cesta, ale neměl by bránit jinému v tom co uzná za vhodné on. Natož hanět něco co přímo nemá.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3725 » čtv 11. kvě 2023, 15:48

Znovu - jak jsem psal, vadí mně tam ta zeď a mírné občasné drhnutí... Pokud to drhnutí časem zmizí, ok. Zeď jsem myslel že by mohly vyřešit Topstřely, ale pokud ne, nic s ní zřejmě udělat nepůjde. Občas střílím pro zábavu mířenku, a ta zeď je pro mířenku peklo...



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3726 » čtv 11. kvě 2023, 16:49

Je vidět, žes tu duralovou viděl jen z parníku, kámoš má základní, já dural a je to nebe a dudy. Délka chodu jak píšeš skoro stejná, ale naprosto odlišný tvar, kdy plastová je půlkulatá a prst po ní klouže do stran, duraloá je plochá a prst se ani nehne. Ta zeď mi taky vadila, teda při sušení, ale při střelbě je to opak a je to výhoda a terče to dokazují. Samozřejmě se taky může stát, že někdo tu spoušť má prostě blbou a nepomůže ani 3tis. ran, protože co kus to originál. A to drhnutí nedělá spoušť, ale zápalník. Nesmí se mazat, jinak na sebe nabere bordel. Ten jedinej bych po obvodu vyleštil a odmastil, tím se nic nepokazí, jen získá.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#3727 » pát 12. kvě 2023, 11:43

A co víc střílet a míň se v tom šťourat? P10 má spoušť v pohodě. Mám origo plastovou, nastříleno 7000 ran a chodí parádně. Spoušť dobrého střelce bez tréninku stejně neudělá.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#3728 » pát 12. kvě 2023, 11:54

Tu závěrečnou větu bych tesal do kamene.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3729 » pát 12. kvě 2023, 13:13

Alesh31: věř mi že já fakt radši konám než trávím stovky hodin nesmyslnýma diskuzema... Pokud mně něco nevyhovuje, řeším to :-) Když jsem P10C kupoval, rozhodoval jsem se ze dvou finálních zbraní - G17/5 a P10C. Na Glockovi mně nesedí moc úchop, na CZ spoušť. Spoušť se dá ale řešit, úchop nikoliv, proto jsem šel do P10. Zatím jsem vyměnil pružinu, aby byl lehčí chod, je to lepší, ale pořád mně vadí ta zeď. V mém okolí nikdo P10 zatím nemá, tak sonduju kde se dá. Mám ještě možnost zkusit ty Topstrely.cz ale co tady psali tak ta zeď tam víceméně pořád bude, tak se rozhoduju jestli to přestat řešit nebo to ještě zkusit s těma Topstrelama...

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#3730 » pon 22. kvě 2023, 10:18

Na strelnici. ... spravce s P10C ... dostrilel... zaver vzadu ... vymena zasobniku....silnejsi dorazeni noveho plneho zasobniku .... zaver tim dorazem sam "spadne" ... do ted vpohode ... delaji to i jine pistole.... jenze v tomto pripade zbran sama vystreli ... nastesti do bezp. prostoru strelnice.... nikde jsem se o teto zavade nedocetl .... nahoda? Nebo se mam obavat ze se mi to muze stat taky .... na co si davat pozor... pripadne slyseli jste nekdo o teto zavade? Na zbrani se nic spatneho nenaslo ....



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#3731 » pon 22. kvě 2023, 10:26

P10 nemá blokaci úderníku? :o

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 58

Příspěvek#3732 » pon 22. kvě 2023, 10:31

Ma ... takovou malinkou ktera zboku tlaci "palec" pred udernik .... funguje na zkrutu ... asi blbost, ale napadlo me ji o jednu otocku vice napruzit
https://m.youtube.com/watch?v=NCz_GjAFk ... YWZldHk%3D



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#3733 » pon 22. kvě 2023, 10:38

Tak to je jako kdybych si v autě musel poštelovat brzdový pedál, aby to vůbec brzdilo.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3734 » pon 22. kvě 2023, 10:58

V tom videu je pip výřez kde ukazujou, že měl někdo blokaci blbě poskládanou. Je to teda spíš jako by někdo (v továrně nebo sám kutil) v autě zapomněl brzdu zapojit nebo tak.
EDIT: a v diskuzi to vypadá, že to tak mělo víc lidí :|
Naposledy upravil(a) morho dne pon 22. kvě 2023, 11:12, celkem upraveno 1 x.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3735 » pon 22. kvě 2023, 11:05

WALACHMOTORS píše:slyseli jste nekdo o teto zavade? Na zbrani se nic spatneho nenaslo ....

Neslyšel, ani se mi to během 4000 ran nestalo. Asi kreativní kutil? Nebo někdo skládal blbě kusy pro US trh?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů