CZ P-10C



Pitras70
Příspěvky: 35

Příspěvek#961 » stř 27. pro 2017, 21:35

Asi mám štěstí. Ruku mám velkou a nejsem žádný bankovní úředník, takže ostřejší rysy pažbiček spíše ocením s výhodou pevného úchopu. I když s tím díky bezplatné střelnici v práci dělám úplný kraviny tak nemám žádnou závadu a to používám Wd-čko. Mám provedení FDE a z těch tady zmiňovaných poruch mohu potvrdit pouze jedinou. Když s tím práskáš jako blázen tam se ti očadí pod hlavní zepředu. To se dá ale utřít. Koli jsem toho vystřílel od asi 4000 ran nesleduju. To proklatý pérko co tady frčelo asi před měsícem jsem nezahlídl i když jsem se fakt snažil a ať do toho láduju co chci/co seženu furt to střílí bez poruchy. K tomu baterka z Číny za 550,kaček a pouzdro -asi kydex či co? taktéž od čajfongů za asi 300 a jenom radost. Asi jsem Štěsťák, ale taky nejsem rozmontovávač a smontovávač a tak mi slouží. Hodně štěstí při nákupu

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#962 » čtv 28. pro 2017, 07:51

OT promazáno, "trol" potrestán a vy ostatní - "nekrmte troly"

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#963 » čtv 28. pro 2017, 18:55

Byl jsem u prodejce a prohlédl si čtyři nové kousky, Rozborka včetně prohlídky nástřeláku. Co kus to jiná ves. Každá měla jinou charakteristiku i odpor spouště. Dvěma látal závěr nahoru dolu víc jak milimetr. Když jsem s nimi zatřepal tak to kvedlalo (klapalo). Dva kusy byly bez vůle. Zajímavé, že na nástřelném terči to takový rozdíl nebyl i když nejlepší soustřel měla pistole z minimální vůlí, druhý nejlepší měla ta z největší vůlí. Neobjektivně hodnoceno, vůle je hlavně otázka osobního vkusu. Někomu nevadí, jinému ano. Rozdíly v rozptilu byly od 3cm do 8 cm na 15m. Ač mám průměrně velkou dlaň, pasoval mi nejlépe nejmenší hřbet (S), větší (M,L) činily úchop nepřirozený. Ke dvěma zásobníkům jsou ještě dodávány dvě prodlužovací botky a dva imbusové klíče. Mířidla nejsou špatná, ale na G5 mi pasují víc.

Mám pocit, že nerovnoměrná jakost zbraní degraduje jinak docela povedenou konstrukci. Někdo tak má smůlu, jiný štěstí. To je škoda. Jinak ta zbraň není špatná.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#964 » čtv 28. pro 2017, 23:57

Jen technická:
"Nástřelák" rozhodně nijak nevyjadřuje přesnost zbraně ale pouze a jen její funkčnost z hlediska výstupní kontroly ..

Pak praktická:
P10C není v žádném případě terčový speciál co by měl přežít 2-3 generace střelců ale běžné spotřební "idiotproof" plastželezo pro ozbrojené složky a jako "by product" na nošení pro civily za účelem OZŽM. A toto zadání splňuje více než dostatečně.
Cokoli jiného od ní očekávat je jako se vydat se sériovou fabií na Dakar ...



BIBOP
Příspěvky: 15

Příspěvek#965 » pát 29. pro 2017, 12:50

Letec 12 píše:Byl jsem u prodejce a prohlédl si čtyři nové kousky, Rozborka včetně prohlídky nástřeláku. Co kus to jiná ves. Každá měla jinou charakteristiku i odpor spouště. Dvěma látal závěr nahoru dolu víc jak milimetr. Když jsem s nimi zatřepal tak to kvedlalo (klapalo). Dva kusy byly bez vůle. Zajímavé, že na nástřelném terči to takový rozdíl nebyl i když nejlepší soustřel měla pistole z minimální vůlí, druhý nejlepší měla ta z největší vůlí. Neobjektivně hodnoceno, vůle je hlavně otázka osobního vkusu. Někomu nevadí, jinému ano. Rozdíly v rozptilu byly od 3cm do 8 cm na 15m. Ač mám průměrně velkou dlaň, pasoval mi nejlépe nejmenší hřbet (S), větší (M,L) činily úchop nepřirozený. Ke dvěma zásobníkům jsou ještě dodávány dvě prodlužovací botky a dva imbusové klíče. Mířidla nejsou špatná, ale na G5 mi pasují víc.

Mám pocit, že nerovnoměrná jakost zbraní degraduje jinak docela povedenou konstrukci. Někdo tak má smůlu, jiný štěstí. To je škoda. Jinak ta zbraň není špatná.


A datum na nástřelném terči ???

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#966 » pát 29. pro 2017, 14:50

vše listopad



lzet
Příspěvky: 7

Příspěvek#967 » pát 29. pro 2017, 15:56

Tak jsem si byl včera opět zastřílet. Sice jenom 120 nábojů. 95% v černém, paráda. Asi po první desítce mi závěr nedojel až na doraz (zůstal viset cca 5mm před koncem) tak jsem párkrát protáhl závěr a v pohodě. Netuším čím to bylo. Pak už naprostá spokojenost. Kamarád mi půjčil Berettu malorážku. Oproti mojí P10 mi připadala jako prskavka. Mno trefil jsem terč. Nevážila skoro nic takže ji udržet v klidu byl pro mně problém. Když jsem se podíval na terč kamaráda, tak taky nic moc. Na boj zblízka asi dobrá. Pak jsem mu já půjčil mojí P10. Navzdory tomu, že je skalní glockař tak ji pochválil jak je přesná. Měl všechny rány v černém. Tak tolik o včerejším odpoledni. Přeji všem příjemný Silvestr a šťastný nový rok s P10 nebo s jakoukoliv oblíbenou kamarádkou.
p.s ani po těch 120-ti ranách jsem neměl problém s gripem

Uživatelský avatar
arbo73
Příspěvky: 15

Příspěvek#968 » sob 30. pro 2017, 08:34

kiv61 píše:Jen technická:
"Nástřelák" rozhodně nijak nevyjadřuje přesnost zbraně ale pouze a jen její funkčnost z hlediska výstupní kontroly ..

Pak praktická:
P10C není v žádném případě terčový speciál co by měl přežít 2-3 generace střelců ale běžné spotřební "idiotproof" plastželezo pro ozbrojené složky a jako "by product" na nošení pro civily za účelem OZŽM. A toto zadání splňuje více než dostatečně.
Cokoli jiného od ní očekávat je jako se vydat se sériovou fabií na Dakar ...


kiv61... Myslím, že jsi to napsal naprosto přesně!!!

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#969 » pon 1. led 2018, 10:55

OT promazáno, příště rozdám pauzy na oddych..

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#970 » pon 1. led 2018, 16:05

baris píše:Bohužel má zkušenost s P-10 nedopadla nejlépe, reklamoval jsem jí s prasklinou na rámu a zde několikrát zmiňovanou vylézající pružinou. Reklamace vyřešena odstoupením od smlouvy a vrácením peněz. Tak snad někdy příště.


Ahoj baris. Stejného místa jsem si všiml i u své zbraně. Po tvém příspěvku jsem to porovnal se svou pistolkou. Po přečkaném infarktu (jsem totiž jeden z těch, co si ty pichlavce trochu ošmoulil pro své nezednické ruce) z důvodu zamítnuté reklamace jsem se podíval i na foto z webu UB a zatím mi to vychází spíše na "bordel" ve vstřikovací formě. Mám ji od 8/2017 a nástřel je z 5/2017. Kdyby byl někdo podobně hloubavý a poskytl foto svého kusu budeme jistě všichni rádi.

baris_ram.jpg

Jinak jsem s ní spokojen. Po úpravě pichlíků se mi s velkým hřbetem drží dostatečně pevně, i příjemně a neklouže. Služební spoušť v pohodě a na těch 25 m myslím dost dobrá zbraň. Rychlé tempo je také slušně zvládnutelné. Přeji nám tedy jen spolehlivost a hlavně výdrž.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#971 » pon 1. led 2018, 19:43

Také tam mám něco jako mikrotrhlinku. Koupeno v 6/2017, nastříleno cca 2000ks většinou přebíjených, závady k dnešnímu dni = 0.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kral jan
Příspěvky: 6

Příspěvek#972 » pon 1. led 2018, 20:23

IMG_20180101_201421.jpg


u mne není nic vidět
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Satte
Příspěvky: 10

Příspěvek#973 » úte 2. led 2018, 10:13

Trhlinku tam mám taky, tvarově naprosto stejné.
Nástřelný list 09/2017



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#974 » úte 2. led 2018, 13:04

Ja tam tu ,,trhlinku,, mam taky, uplne stejnou. Takze je jasny, ze to neni prasklina, ale pouze otisk ze vstrikovaci formy, ktera ma tenhle kaz. Pistole fachci tak jak ma a ani jsem nic jineho necekal, kdyz jsem si ji kupoval. A ani, kdyz jsem nejdrive procetl tohle cele forum:) Je to kus plastu a zeleza, spotrebni vec, ktera svuj ucel plni na sto procent.



Gatling71
Příspěvky: 29

Příspěvek#975 » úte 2. led 2018, 17:08

S takovouto tenkou linkou jsem se kdysi setkal u jiného, křehčího, plastu. Jednalo se tenkrát o zjevně nedokonale promíchanou masu materiálu kde vzniklo slabé (nepropojené) místo. Může k tomu dojít zřejmě při vstřikování do formy (třeba při nižší teplotě (?)). V místě té linky nakonec výrobek praskl.
P10C je jistě z nesrovnatelně pevnějšího plastu ale to že se tato linie dotýká otvoru pro čep by mi asi nedalo důvod nad tím mávnout rukou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů