CZ P-10C

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1516 » sob 28. črc 2018, 23:04

Adnedz: Zvlastni to je, zkus to zaklepnout a sleduj, jestli pri zaklepavani to neklade extra maly odpor. Mozna je ten cep nejaky "pojebany" a neroztahuje se jak by mel. Kdyz se ti to vysune po strelbe znovu, tak bych to proste reklamoval.

Nedavno jsem mel pujcenou P10ku a ac me celkem zaujala, tak ta spoust je tedy opravdu nedoresena. Konkretne ten jazycek spouste, odblokuje spoust jen tehdy, kdyz je prst spise na spodni casti spouste, coz neni moc domyslene. Kdyz jsem strilel tak, ze jsem si zbran stahnul k telu (prst mimo spoust) a nasledne pak zapichnul zbran na cil a chtel vystrelit, tak automaticky ten prst nedavam tak nizko do luciku a tam nastal problem ten, ze pri snaze stisknout spoust, se konalo zadrhnuti spouste o ten bezpecnosti zobacek. Proste je tam nejaka blba tolerance, a tak jsem si nechtene ztrhaval rany. Kdyz jsem strilel mirenku, tak v tom problem nebyl, to jsem ten prst uz smeroval vice dolu, aby 100% mackal na ten jazycek spouste. Ale i tak, ta spoust je takova divna a na konci moc tvrda, nez to vystreli.
Takze celkove by to chtelo poladit, aby se s tim dalo normalne strilet.

Dela tenhle problem i nekomi jinemu, nebo se jednalo o nejakou vadnou spoust ? Necetl jsem zde vsechny problemy tehle pistole, takze jestli se to oprobiralo, tak se omlouvam. Ale treba s Geckem takovy problem jsem nemel nikdy, takze asi nebudu uplne jelito :-D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1517 » sob 28. črc 2018, 23:59

je to 3 mesíce , al emyslím že něco podobného lehce jsem zažil na předváděčce s P10c, kde s emi zdála P10C už trochu opotřebovaná (rozhrkaná). Rok předtím na jiné předváděčce fungovala ok a a komfort střelby perfekt.



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#1518 » ned 29. črc 2018, 10:34

Taky mi jeden pružný kolík vylezl. Klepnul jsem ho zpátky a budu sledovat.



titanik
Příspěvky: 2

Příspěvek#1519 » ned 29. črc 2018, 13:03

Adnedz píše:
20180728_181232.jpg
Stalo se tohle nekomu? Cca po 150 ranach to takhle vyleze. Jde to nejak opravit nebo poslat do cz?

Mě vylezl ten druhý čep na tomto kontejneru. Znovu jsem ho zaklepl a jel vyzkoušet - stejný problém po 80ti ranách. Zbraň jsem reklamoval. Vyměněn celý kont
ejner a čep se mi zdá silnější. Ostatní čepy jsou jakoby na koncích zozklepané. Od opravy zatím 300 ran bez problému.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#1520 » ned 29. črc 2018, 18:37

jj, taky mi po cca 200 ranách vylejzá tenhle čep a taky doprava. Už jsem ho zatlačoval zpátky několikrát. Chystám se ho zakápnout vteřiňákem...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1521 » pon 30. črc 2018, 06:41

Majkl - nic nelepte, kdyby to mělo být slepené, výrobce by to tak dodával. Čep tam má držet mechanícky třením, a když nedrží, tak nechte výrobce, aby problém vyřešil. Třeba mu dodali čepy špatného průměru atd...



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#1522 » pon 30. črc 2018, 09:33

Zdravím kolegové. Nemáte někdo k dispozici talon grip pro P10ku a nebo nebudete někde objednávat? Děkuji



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1523 » pon 30. črc 2018, 19:52

To Knop:Snad nemyslíte,že byly dodány čepy špatného průměru?To by potom ukazovalo na to,že přibližné strojárstvo,to dává dohromady tak, jak to přijde pod ruku bez řádné kontroly.To je přesně postup jako u Duty,na co si uživatelé stěžují,tak se to snad pokusíme odstranit,což se jim podařilo,částečně,odstranit až po letech.Omlouvám se za OT.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1524 » pon 30. črc 2018, 20:38

Tak samozřejmě je taky možné, že byly dodány bloky s větší dírou, nebo si zbrojovka omylem tu větší díru vrtala sama.

Situace mohla vzniknout i při fungující vstupní kontrole, kdy z krabice čepů namátkově vybrali pár čepů, které byly v pořádku, neznamená to, že byly v pořádku úplně všechny. Některé situace prostě nastanou, nikdo nemlůže předpokládat, že dodavatel najednou začne dodávat výrobek s nekonzistentním parametrem nebo že omylem dodá smíchaných víc druhů výrobku.

Myslím, že zbrojovka za tuhle situaci za určitých okolností nemusí být odpovědná, ale taky si myslím, že se to mělo zachytit při konečné montáži, kdy dělníci měli poznat, že tam ty čepy jdou nějak neobvykle lehce zaklepnout.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1525 » úte 31. črc 2018, 05:20

Knop: Ty budes dokonaly zakaznik. Tobe bych chtel prodavat.
Zbrojovka je zodpovedna za kazdy kousicek kovu a plastu i konstrukce,co ti proda. Cokoliv z toho, co se nepovede musi ze zakona dat do poradku. A to,ze to neumi vyrobit nebo zkontrolovat, me jako zakaznika nezajima.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1526 » úte 31. črc 2018, 07:12

Napsal jsem, že zbrojovka ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ nemusí být odpovědná za VZNIK téhle situace. Kromě toho jsem začínal komentovat tím, že si zákazník nemá problém řešit sám tím, že bude čep lepit, ale že to má nechat vyřešit výrobce. Takže opravdu nevím, na základě čeho vzniknul předchozí příspěvek Honzyjana.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1527 » úte 31. črc 2018, 12:42

Chytré rady jak si to sám opravit. Proč???
Pokud výrobek (jakýkoliv) vykazuje vadu, má se reklamovat u prodejce, kde jsem koupil. A pokud se v tom budu vrtat sám, reklamaci mi velmi pravděpodobně oprávněně zamítnou!
A pokud se závada zopakuje, tak jim to můžu vrátit, nechat si vyplatit zpět plnou kupní cenu + náklady na reklamaci (např. cestovné apod.) a koupit něco jiného.
Tak je to podle nového Občanského zákoníku, který obecně platí i pro prodej takového zboží, jako je nová pistole, nebo ojetý tank.
A vůbec nechápu , že by "za určitých okolností nemusel být výrobce odpovědný...". Ledaže by se v tom už hrabal ladič - amatér (a nebo i některý nešikovnější profesionál) a změnil vlastnosti výrobku. Pak by mohla záruka zaniknout.



Kral jan
Příspěvky: 6

Příspěvek#1528 » úte 31. črc 2018, 13:26

Chce to brát trochu z nadhledem, všude se najde horší kus. Já mám 2x CZ a 2X Glock a všechny jsou v pohodě

provokace a OT promazány, "odměny" rozdány, prosím dál věcně a bez zbytečných hejtů. McFly

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1529 » úte 31. črc 2018, 19:11

Dnes jsem byl na předváděčce Walterera v Olomouckém timpu a můžu s klidem říct, že P-10 mi pasije víc :). Docela jsem zvědavý na full verzi.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1530 » úte 31. črc 2018, 20:19

Letec 12: A ví se už jestli a kdy bude?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů