CZ P-10C



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#661 » pát 8. zář 2017, 18:14

Dnes jsem měl CZ P-10C možnost na střelnici v Lulči vyzkoušet a byl jsem více jak příjemně překvapen. Přesnost hodnotím jako excelentní a doufám, že se netýká jen mnou testovaného kusu. Co mne neobvykle překvapilo, byl perfektní zástřel z továrny. Teď jen, aby byla někde k skladem ....



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#662 » pát 8. zář 2017, 21:38




Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#663 » sob 9. zář 2017, 08:52

Už jste přemýšleli nad svítilnou, svítilnou s laserem...?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#664 » sob 9. zář 2017, 09:15

Svetla se tu resi jinde staci hledat



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#665 » sob 9. zář 2017, 09:29

Tak měl jsem na mysli konkrétně ve spojení s touto zbraní, proto se ptám tady. Jestli už někdo něco zkoušel nasadit, jak to vypadá, mezery, škvíry, pouzdra (na to jsem zatím nic neobjevil)...

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#666 » sob 9. zář 2017, 09:50

Carloss píše:Už jste přemýšleli nad svítilnou, svítilnou s laserem...?



Ahoj ;-) mrkni v tomhle vláknu na příspěvek 537 a pak 548 spolu s 550 jinak zatím asi nic :-)

Jinak já mám z práce M3X je to jen svítilna bez laseru, ale velká a moc přesahuje, než na nošení je to spíš plácnout ji na kvér na střelnici pro zábavu střílení ve tmě....



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#667 » sob 9. zář 2017, 09:56

Carloss: Jak už jsem psal, kupoval jsem z Číny "Surefire XC1", vyfoceno tady (a v tom příspěvku dávám i odkaz na jinou svítilnu+laser, kterou mám taky objednanou a až dorazí, podám report).

Ta XC1 po 210 ranách stále svítí, po střelbě se trochu uvolnil dotahovací šroub a viklala se, stačilo dotáhnout. Na té kolejničce v polymerovém rámu je před ní vidět na obou stranách trochu otřepané místo (plastová "špona"), asi jak se při zpětném rázu zakousávala. Možná by nebylo od věci vložit mezi svítilnu a tu kolejničku nějaký plíšek, který by to rozložil.

P10_C_plastova_spona.jpg


Na střelnici mám tohle obyčejné univerzální pouzdro, tam se vejde i se svítilnou a vpředu je místo na jeden zásobník, na skryté nošení by to ale moc nebylo, zvlášť na mojí útlé postavě. ;)

Pouzdro.jpg


Nějaká těsnější pouzdra řeší na tomhle fóru https://www.ar15.com/forums/handguns/My ... 37-176055/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#668 » sob 9. zář 2017, 18:57

Tak jak jsem slíbil píši nějaké mé zkušenosti. Tak vystříleno nějakých 180 ks nábojů z toho asi 50ks deset let starých přebíjených. Vše bez problémů, jediné co, jak už tu někdo psal při doražení zásobníku se párkrát stalo že se závěr sám uzavřel. Zkoušel jsem to nasimulovat asi desetkrát doma se školním nábojem a ani jednou se mi to nepovedlo tak nevím jestli jsem si třeba ukazovákem brnkal o vypouštění závěru. jediné co bylo trochu nepříjemné párkrát jsme ucítil štípnutí v prstu jak se mi skřípla kůže mezi pojistku na spoušti a spouští. Jinak se z toho nadšený. Už jen doladit mé chyby co se týče strhávání atd. I manželka která vlastní BUL M5, který má poladěný na soutěže, P-10 chválí.



Mem
Příspěvky: 40

Příspěvek#669 » sob 9. zář 2017, 20:24

xmanasm: To je pokud vím vlastnost, že to má při prudším doražení zásobníku rovnou spustit závěr* a tím hned natáhnout první náboj do komory. Při střelbě s měněním zásobníků je to velmi pohodlné.
*A jde to udělat i doražením rukou, kolega na střelnici když se mu závěr sám nespustil, tak do toho zásobníku zezdola znova praštil a bylo. :)



xmanasm
Příspěvky: 27

Příspěvek#670 » sob 9. zář 2017, 20:51

Mem: Ale jak jsem psal doma jsem to zkoušel se školníma a do zásobníku jsem mlátil jak hluchej do vrat a nic. Jinak mi to samozřejmě vůbec nevadí.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#671 » sob 9. zář 2017, 21:18

Dneska sem se přehoup přes první tisícovku, konkrétně 1075 kousků. 95% vlastní přebíjenky, bez jediný závady.

Schválně jsem zkoušel "vypouštění závěru" zásobníkem.
IMHO to je jen čistě mechanická záležitost, rozhodně ne uměle vytvořená funkce. Šuple se nezasouvá kolmo k závěru ale mírně směrem vpřed. Takže ve chvíli kdy se dorazí šuple k rámu,se pohne rám trochu do předu, ale "těžkej" závěr zůstává na místě, než se nepatrně stlačí vratná pružina a vezme ho sebou. Když je ten moment hybnosti dostatečnej, tak aby se zmenšilo tření mezi závěrem a záchytem natolik,že pružina záchytu zvládne schodit záchyt a závěr spadne.
Pokud dorážíš plný těžký šuple tak potřebuješ daleko menší intenzitu nárazu, než když použiješ prázdný šuple.
Jo, i prázdným šupletem bez náboje se vpohodě schodí závěr ;)

2 xmanasm: Máš novou nezajetou pistoli, až něco nastřílíš a styčný plochy se ohladí tak ti to půjde taky :)



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#672 » sob 9. zář 2017, 21:42

Teprve dnes jsem se dostal k tomu, abych provětral P-10C na střelnici. Vystříleno 150 nábojů. Stovka přebíjenky koupené na střelnici, zbytek S&B FMJ 115 gr.
Jako první jsem nabil přebíjenky a cca prvních 6 kousků skončilo "zaseknutím". Přešel jsem na S&B a střílelo to krásně, pak se zřejmě pistole "rozchodila" a bez problémů spolykala zbytek přebíjenek.
Momentálně řeším pouzdro... zatím jsem koupil Dastu, ale uvažuji o kydexu.
S pistolí zatím naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#673 » sob 9. zář 2017, 22:45

Snad na každém DOBRÉM střeleckém kurzu, nebo aspoň průměrném, se učí, že se bouchat do dna zásobníku nemá. Zásobník se doráží s citem, ne boucháním. Nevím jestli spuštění závěru je konstrukční vada nebo účel, každopádně, má tam vypouštěč závěru nebo lze jednoduše závěr chytit, stáhnout a pustit k opětovnému nabití. Některé školy (tuším že přímo Izraelská, už si nepamatuju která, mám toho více) to naopak dělá takhle, stalo se na dost případech, že se po vypuštění závěru přes vypouštěč stala závada (samozřejmě záleží i na typu zbraně a náboji - ogivál, komolý kužel), proto se učí závěr raději stáhnout na doraz a více tak stlačit vratnou pružinu byť jen o pár mm a pak vypustit... Na střelnici když si boucháním do zásobníku způsobíte závadu je to asi fuk, to se v klidu odstraní ale během např. závodů kde řešíte vteřiny a během toho ještě řešíte závadu...nedej bože v obranné střelbě, tak nevím ( samozřejmě, během obranné střelby asi nebudete přebíjet zásobák... to už není obranná střelba ale regulérní boj proti exotovy co se s váma někde v nákupním centru přestřeluje automatem :-D ) každopádně je to jedna za základních věcí správné manipulace se zbraní....

Další věc, dát do nové neochozené zbraně přebíjené náboje? No nevím, když si je budu dělat sám, a budu vědět, kolik mám prachu, co mám za střelu, po kolikáté je ta nábojnice už přebíjená, budiž. Ale kupované od někoho, no nevím :-) Je to novej kvér, je třeba ho zajet spolehlivejma nábojema. Je to jako u auta, když si koupíš nové auta, taky hned nebudeš předjíždět s mezi plynem na trojku 100km/h, ale prvních pár kilometrů jízdy necháš pořádně zajet motor, kroužky a tak.... Jak kdo se o to stará, tak dlouho mu to i vydrží a o způsobených závadách nemluvím :-)



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#674 » ned 10. zář 2017, 00:01

Shepard píše:Snad na každém DOBRÉM střeleckém kurzu, nebo aspoň průměrném, se učí, že se bouchat do dna zásobníku nemá. Zásobník se doráží s citem.... Na střelnici když si boucháním do zásobníku způsobíte závadu....


Právě jsem zjistil, že jsem absolvoval samé podprůměrné kurzy. :-( Mě tam totiž učili, že zásobník se doráží razantně (vždycky stejně, při nabíjení i přebíjení) a při závadě je bouchnutí do dna zásobníku (doražení zásobníku) první věc co mám udělat, pak přetáhnout závěr.
Vím že dostanu od admina po koulích za off-topic, ale nutně potřebuju vědět který je ten DOBRÝ kurz kde se to učí "s citem".
Děkuji za info.

Uživatelský avatar
Shepard
Příspěvky: 22

Příspěvek#675 » ned 10. zář 2017, 01:46

Není bouchání jako bouchání, je to slovíčkaření, rázně dorazit ano, ale ne do toho ,,jebnout" vší silou tak aby mi sjel závěr tím rázem... a záleži na typu závady. Tímhle stylem si uděláš dablfíta a znovu bouchnutí do zásobníku a opětovné obtažení závěru ti moc nepomůže to tomu ještě přidá a máš tripla :-D a to jsem ještě neviděl a snad to ani nejde :-D

Jinak os. pošta

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů