CZ P-10C



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2476 » úte 9. črc 2019, 16:35

máte někdo zkušenost jen s upravou odporu na spoušti pomocí slabší pružinky? Spoušt mi celkem vyhovuje a nemam s ní problém.. jen bych rád docílil trochu menšího odporu. nechce se mi kupovat spoušt z topstreli jen abych vymenil pružinku za pár korun. Neda se nekde kopit jen slabší pružinka? nebo nezkoušel někdo jen o něco zkrátit původní?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2477 » úte 9. črc 2019, 19:56

kourk píše:Spoušt mi celkem vyhovuje a nemam s ní problém.. jen bych rád docílil trochu menšího odporu.
Proč chcete docilovat menšího odporu? Jestli bez problému neudržíte srovnaná mířidla při spouštění P10, tak máte problém, který nevyřeší úpravy zbraně. Vzhledem k určení zbraně je diskutabilní, jestli odpor už tovární spouště není příliš nízký.

Lidi si pro různé účely kupují různé zbraně.
Nesnažte se dělat z jedné zbraně víc zbraní současně, k ničemu dobrému to nepovede.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#2478 » úte 9. črc 2019, 20:43

Souhlas s Knopem. Přesto jsem to zkusil :-). Tedy pro kourka. Nechal jsem si udělat zkušebně pružinu s 1,65 kg. Občas to i neodpálilo, spuštění bylo příjemně lehčí, dokonce až moc. Ale jedu dál na originál 2,25 kg. Pokud chceš, tak kup originál a mínus 2-3 závity by měly být v pohodě.



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2479 » úte 9. črc 2019, 21:40

nevíš kde koupit original pružinku abych kvůli tomu nemusel jezdit do podnikovky do Prahy? nejaký e-shop?

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#2480 » čtv 11. črc 2019, 08:51

Pokud se nepletu, tak samotná pružina nelze koupit. Ta moje vyšla na 250 Kč plus doprava. Cena je v podstatě za nastavení stroje. Materiál při jednom kusu nemá smysl uvažovat. Nechal jsem si ji vyrobit v pérovně Ústí n/L. Trvá to cca 3 -4 týdny. Ale nakonec musím přiznat, že se mi návrh (výpočet) nepovedl na 100%. Zmotal jsem délku F8, tedy plně stlačenou. Byla zbytečně dlouhá. Příště to chce lepšího "strojaře".
Upřímně, prď na to.



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2481 » čtv 11. črc 2019, 21:27

Napsal jsem do Prahy do podnikový. Pružinka za 30 Kč. Zašlou i na dobírku. Dvě jsem si objednal a zkusím laborovat. Možná nakonec nechám origo, ale chci to zkusit. Zkusím jednu zkrátit o tři závity a uvidím.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2482 » pát 12. črc 2019, 05:37

kourk píše: zkusím laborovat ... Zkusím jednu zkrátit o tři závity
Ach jo. Ty poslední závity vypadají JINAK, než ty předchozí, protože těmi závity je ta pružina ukončená. Když ty závity odstraníte, pružina se opře o ten volný konec a zdeformuje se. Když je taková pružina v úzkém kanále, může se začít mnohem víc otírat o stěny toho kanálu, opotřebovávat se, opotřebovávat ten kanál (u některých zbraní je vyložený plastovou vložkou), a podobně.

Je to NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO, než bicí pružina u klasické 75-ky. Některé 75-ky jsou s nezkrácenou bicí pružinou skoro nepoužitelné. Jenomže v té pažbě nevadí, když se ta zkrácená pružina vyboulí, maximálně začne vrzat o ten plech vedle zásobníku (brzdu zásobníku) nebo víc opotřebovávat vodítko pružiny. Chápu, že se u někoho mohl vyvinout zvyk zkracovat bicí pružiny u 75-tek, jenomže je nesmysl tenhle zvyk přenášet na p10, protože je to úplně jiná zbraň!

NECHTE TU BICÍ PRUŽINU U P10 NA POKOJI!

A zapomněl jsem nejdůležitější věc - ono taky záleží na tom, jak je ta pružina tuhá a jaké je "pracovní rozmezí" stlačenosti pružiny. Zkracování bicí pružiny u úderníkové zbraně může být nesmysl sám o sobě díky parametrům a způsobu použití té pružiny.



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2483 » pát 12. črc 2019, 06:10

víte jak.. chybami se člověk učí.. a každý si do toho hovna musí šlápnout sám, i když je jinými upozornován!! :) Jak jsem psal.. zkusím to, a když uvidím že to je nesmysl.. nechám originál pružinu. Maximálně zničím jednu pružinu za 30kč.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#2484 » pát 12. črc 2019, 09:07

Ty brďo. 30 kaček za kus. V ceníku ND není samostatně. Holt líná huba holý neštěstí :-). Koncové závity jsou ploché, tzv. uzavřené. Když to ucvakneš, uber o něco méně a snaž se vyrobit jakoby dva závity na sobě a pak to přebruš do roviny. Ideálně ji potom natáhni na stejnou délku té původní. Zablbneš si a pak se stejně vrátíš z hrdosti k originálu. Protože to by bylo, aby to nešlo i s tou těžší. :-) Tím myslím precizní mířenku. Na vše ostatní leda originál.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2485 » pát 12. črc 2019, 09:40

Zbrousíš, nahřeješ poslední závit nad plynem a stlačíš. Následně jen dobrousíš do roviny.
Zabrušování není vhodné pro pistoli na sebeobranu!



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#2486 » sob 13. črc 2019, 03:02

Nevim jestli to tady uz je ale v podnikovke v praze mi rekli,ze budou mit optics ready zavery za "pouhych" 12 tisic. Kdyz si vezmu,ze za tu cenu je v USA custom ZEV glock zaver tak mi to prijde jako vtip ta cena. Vidim,ze jedina rozumna moznost je koupit od Ravager arms za 1500kc montaz na kolimator namisto zadneho miridla.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#2487 » sob 13. črc 2019, 10:21

A kolik by stalo frezovanibzaveru? Myslim, ze to tu nechaval nekdo delat... ale netusim za kolik...:-/



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2488 » sob 13. črc 2019, 15:04

Nebude lacnejšie predať a kúpiť s or ?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2489 » sob 13. črc 2019, 16:56

určitě to bude snazší, než hledat někoho, kdo by byl ochotný tu úpravu dělat



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#2490 » ned 14. črc 2019, 20:43

Tak ono prodat tu P10tku za 12 500 abych si koupil za 19 OR a to papirovani k tomu se mi fakt nechce. Ravager arms bude delat montaz namisto zadnich miridel za 1500 a vyska montaze zase tak zla nebude. Sehnat nekoho kto by jako frezoval zaver se mi nepodarilo sehnat vubec nikde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů

cron