CZ P-10C



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1771 » stř 14. lis 2018, 19:21

Kluci, to vam cz plati,abyste jen kyvali a nepouzivali hlavy? Tohle konstrukcni reseni a provedeni je proste spatne. Ale co cekat od nekoho, kdo bude tvrdit, ze kdyz je zbran slozena, funguje blokace jinak. Jo a podivejte se, jakym zpusobem zkracuje napr. spoust od topstrely namacknuti. To uz prestava legrace.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1772 » stř 14. lis 2018, 19:30

Honzajan: tak ono když mu výrobce zbraně řekne, že je to takhle v pořádku, že ve složeném stavu to funguje správně a proti tomu je slovo někoho neznámého, kdo napíše anonymně, že si myslí, že je to určitě špatně. tak komu by podle tebe měl spíš věřit?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1773 » stř 14. lis 2018, 20:23

Lepší, než někomu věřit, je zamyslet se nad věcí sám. Fungování téhle zbraně vůbec není složité na pochopení a navíc některé problémy jsou vidět na první pohled.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1774 » stř 14. lis 2018, 21:02

Se dalo cekat, ze majitele tehle pistole, budou neustle obhajovat jeji "kvalitu a promyslenost" konstrukce.
Kazdy kdo trosku dovede posoudit mechaniku, a zamyslet se nad funkcnosti, tak v tomhle tom, vidi proste velikou slabinu. Ocividne je tam tolerance, takze nekdo to ma lepsi, jiny horsi a vic vyklochtane a tim padem moznost selhani tehle pojistky. Co to bude delat treba po 10tis vystrelu, tam se uz projevi nejake opotrebeni a je dost pravdepodobne, ze padova pojistka nebude funkcni.

Jinak resit tady to, ze CZUB napise dopis, kde vysvetluje ze to je vlastne v poradku, je taky jen takove tahani za nos :-D Hloupejsi lidi tomu uveri, ostatni jen krouti hlavou a prevraceji oci...
Oni maji dlouholetou zkusenost v tom, ze veskere problemy neradi resi...Navic kdyby oficialne nekdo od nich potvrdil fakt, ze tohle reseni je ponekud nepromyslene a je to vazna slabina, tak by se asi z naslednych reklamaci posr...

Az ta pistole nekdomu "sikovne" spadne, a ustreli nekomu hlavu, potom se to treba bude resit :-(

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1775 » stř 14. lis 2018, 22:11

já nikde nic neobhajuju. jenom jsem napsal, že chápu, když někdo spíš věří výrobci dané zbraně než přezdívce na fóru. tím se nechci dotknout odbornosti nikoho tady.
a zamyslet se každý samozřejmě může. jen si nemyslím, že každý je schopný posoudit, zda na to má nebo nemá vliv jestli je závěr nasazený nebo není. a pokud to vliv má, tak jak velký.
mě by přišlo nejrozumnější dojít do podnikové prodejny a ukázat jim to. pokud budou tvrdit, že je to v pořádku, tak ať mě ukáží, že to úplně stejně je i na jiné nové pistoli. jistě jich tam pár mají a pokud se to bude chovat jinak, tak reklamovat.
věřit, že jedna z pojistek nefunguje, reklamoval bych to.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1776 » stř 14. lis 2018, 22:35

Pánové fascinuje mne, jak dokážete zasvěceně a sofistikovaně řešit pšouky z juťubu :)
Jsem majitelem první P10C na značkách z podnikovky v Opletalce a za ta kila nábojů jsem zaznamenal přesně 0 problémů.

Nikde nic neleze, nikde se nic nezachytává.
No a pojistku předepnutého úderníku jsem sice študoval, jako úplně nesmrtelné řešení
mi to nepřišlo, ale při simulaci se pokaždé zachytla. Tolik k tomu fórovému plastu.

Hlavní jsem prohnal střeliva S&B v ceně několika násobků ceny P10C a mé dojmy jsou veskrze pozitivní.
Možná by stálo za to méně diskutovat na zdejším fóru a neuškodilo by občas zajít na střelnici a tam si P10C alespoň půjčit! :)
(marketingového mága CZUB tímto prosím o kontakt na SZ - na sponzoringu se zajisté domluvíme ;) )
Jinak P10C je jediný (a mimo G43 od Gastona nejlevnější) kousek z dílny CZUB v mém sejfu a vzhledem k funfactoru té pistole v brzké době přibude další bráška... :)



kofri
Příspěvky: 13

Příspěvek#1777 » stř 14. lis 2018, 23:55

Na rovinu, nechci to řešení pojistky hájit, jen se nad tady psaným zamyslet.
Mně pojistka funguje při simulacích na sundaném závěru za všech okolností. P10ka má najeto asi 1k, a celkově jsem s ní naprosto spokojenej.

Když už by byl problém v prasklém plastovém pouzdru úderníku, tak by to měl střelec zjistit při čištění a ten domeček vyměnit...

Jinak normálně se ten domeček v závěru opravdu neohýbá a ani vlastní pojistka tam na ose nemá nějakou šílenou vůli; úderník se o ní při simulacích opírá hezky plochou na plochu.

A při vlastní střelbě je při stisku spouště, a začátku pohybu úderníku, pojistka odsunuta.
Takže jak je možné mít kontaktní plochy/hrany pojistky a úderníku jakkoliv oběhané, a to až tak, aby po sobě dokázaly sklouznout - vychýlit pojistku???

A jak se tedy vlastně testuje pádová bezpečnost kompletní zbraně, když prvních 1000 pádů pistole (odhad od boku) bude předepnutý úderník pevně opřený o konec táhla spouště, a na tu pojistku dojde až po jeho případném zlomení?

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1778 » čtv 15. lis 2018, 07:12

Kazdy ma ruzne vnimani, takze nekomu takovahle vec prijde jako mozny problem a nema k tomu duveru, a jiny nad tim mavne rukou a neresi to. Je to o pristupu, nic vic :D Ale jestli vam to opravdu na pistoli nevadi, ze ma ruzne nedostatky, tak neni co resit :D Asi jako s Kofolou..

radim78: Kolik je nekolikanasobek ? Jestli priblizne vis, kolik jsi vystrilel naboju, tak to klidne napis. Celkem by me i zajimalo, jak tvoje pistole vypada zevnitr, jestli by ti nevadilo nafotit, jak je to ruzne opotrebovane a hlavne po kolika realnych vystrelech to tak je :-)

Jinak by ses divil, ja sice do toho remcam, ale uz jsem z toho strilel vicekrat a mel to taky rozebrane.Ovsem se jednalo o zanovni pistoli, kde to vice mene vsechno slo spise ztuha, nez hladce. Ale to neni nic zvlastniho. Od CZ jsem mel plno zbrani a nejake taky stale vlastnim, ale tahle pistole me vubec nepresvedcila kvalitou ani zpracovanim(resenim) a takovych lidi je zde opravdu hodne, kdo tuhle pistoli tak vnima.

Neda mi to, ale kazdy si urcite vsimnul, jak najednou je vice inzeratu na zanovni P-10C za male penize. Proc se ti lidi toho zbavujou hmm ? :D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1779 » čtv 15. lis 2018, 07:26

Mam na P-10C odbuchane cca 8 tisic, nic sa neprehyba a padova poistka funguje (teda, pri tom rozoberacom "teste"). Poslednych cca 1000 ks je tam spust od Top Strely. Pravidelne tu vidim tie iste mena, ktore pluju a hania a pritom P-10C v ruke ani riadne nemali. Ako chlapci, Glock vam nikto neberie, nik vam CZ nenuti, tak prosim, nemusite sa navazat a vsade sirit aky je to smejd (obzvlast ked ste to videli tak niekde na strelnici).

Mam aj nejaky ten Glock, aby som nebol obvineny zo zaujatosti (vlastne G19 bola moja prva zbran a nedam nan dopustit)



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1780 » čtv 15. lis 2018, 07:48

Existuje víc variant provedení sestavy úderníku? Má sestava na videu nešťastný souběh výrobních tolerancí? Má výrobní vadu? Má poruchu (už jsem psal, že vypadá, že je ten kontejner prasklý)? Dělal s úderníkem majitel něco neobvyklého?

Osobně jsem CZ P10c měl v ruce jednou a pojistka na mě působila jako maličká velice snadno pohyblivá věc na měkké pružince, která nevypadala vůbec spolehlivě. Takže mě osobně to, co bylo na videu, vůbec nepřekvapilo. I kdyby video náhodou bylo podvrh s úmyslem poškodit zbrojovku, hlavní konstrukční myšlenka té pojistky je diskutabilní a současné provedení je prostě ŠPATNÉ, COŽ JASNĚ VIDÍ KAŽDÝ, KDO MÁ ASPOŇ NĚJAKÝ SMYSL PRO TECHNIKU.

Určité kontrukční řešení někdy vyžaduje velice pečlivé a precizní provedení, aby všechno správně a spolehlivě fungovalo. Současné provedení na mě tak nepůsobí.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1781 » čtv 15. lis 2018, 08:04

boha jeho, ta pojistka je naprosto v poradku ... jedine co na ni kdy muze selhat je pruzina jaku u KAZDE JINE

to ze je lehka a pruzina slaba je umysl diky kteremu nema p-10ka spoust jako krompac ... to ze je to "malicke" a se "slabouckou pruzinkou" je umysl a vyhoda oproti konkurenci kde padovka pridava naprosto zbytecne odpor na spousti a zhorsuje chod ...

blokace funguje nabehem na sebe kolmych ploch, ktere pri funkcni pruzine a neposkozenem ulozeni proste nemaji sanci "sklouznout"

a ano na moji p-10ce funguje bezchybne


mimochodem ono "chybne" provedeni pojistky ma za nasledek taky to ze narozdil od Blocka se da zaver vyfrezovat pro optiku pekne hluboko kde prave block narazi na problem predimenzovane padovky ktera jde naprosto nesmyslne skrz pulku zaveru

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#1782 » čtv 15. lis 2018, 08:09

Se to tu pěkně rozjelo. Ale asi by to chtělo uvést pár věcí na pravou míru.

Ani já neberu CZUB odpověď jako 100%ní dogma. To sem naznačil tou závorkou "(ani jsem jinou nečekal)". Ale když se řeší takováhle věc, je lepší ji mít.

Bylo by bylo fajn, neobviňovat diskutující z nesmyslů. "Otravný koment - se dalo čekat že majitelé ji budou hájit" je zcela mimo mísu a naopak shazuje úroveň komentů přispěvatele. Jelikož ji mám, zajímá mne to právě o to víc. Nestojím o troly, hejty, ale ani o růžový adorování. Chci přijít věci na kloub.

Pro mne je v tuto chvíli důležité, že se mi kvér chová jinak než ten na videu a z této diskuse si beru jednu kontrolu při čištění navíc.

Kofri,Asghaad, Radim78 - to znamená že vám pádovka zachytí i když v rámci testu jen se závěrem natahnete úderník až dozadu?

HonzaJan (nebo kdo se na to cítí) - bylo by možno to s tou TopStřelovou spouští blíže rozepsat? Asi tuším že vítr fouká od většího předepnutí, ale erudovanější popis bych uvítal.

Dík všem co se snaží o konstruktivní diskusi na úrovni.



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#1783 » čtv 15. lis 2018, 08:33

Knop píše:současné provedení je prostě ŠPATNÉ, COŽ JASNĚ VIDÍ KAŽDÝ, KDO MÁ ASPOŇ NĚJAKÝ SMYSL PRO TECHNIKU.

Naprosto ukázkový argumentační faul :lol:
Knope, člověk se smyslem pro techniku nesoudí dané řešení na základě "Osobně jsem CZ P10c měl v ruce jednou" a neověřeného videa na youtube bez znalosti dalších souvislostí co se s danou pistolí dělo a proč. Jisté je, že tímto způsobem se správnost a účinnost technického řešení v praxi neposuzuje ;)



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1784 » čtv 15. lis 2018, 08:35

Pádová zkouška jako taková je test celé zbraně v normálním stavu. To znamená, že při pádové zkoušce pravděpodobně vůbec nedojde k sesmeknutí úderníku ze spoušťové páky nebo jiné závadě, která by umožnila otestovat funkčnost pojistky.

Tof: já už jsem argumentoval dostatečně věcně a konkrétně, viz např. pět konkrétních návrhů, jak sestavu úderníku vylepšit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1785 » čtv 15. lis 2018, 09:25

Tak to ich posli do CZUB :)

Ako pozri, nic v zlom, ale skutocne usudzovat technicke riesenie z 1 videa z neznameho zdroja a z 1 drzania v ruke je take, ehm, no nedostatocne.

Ver tomu, ze vsetci co tu P-10C mame chceme, aby bola maximalne bezpecna a spolahliva. Ved ju nosime nabitu! Oblubenost CZ neoblubenost CZ, emocie musia ist stranou, ak sa jedna o potencionalne nebezpecnu vec, ktora ohrozuje mna ako jej vlastnika.

A akosi sa mi nechce verit, ze by si to CZ chcela lahkomyselnostou zobrat na zodpvoednost stylom "funguje to a riesenie je uplne OK" ak by to riesenie OK nebolo.

Viete si predstavit, co by sa v USA v takom pripade zomlelo? To by to chlapci mohli uplne zabalit. Obzvlast, ked rozbiehaju vyrobu v USA a chcu ist do tamojsich statnych zloziek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů