CZ P-10C



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#1831 » sob 17. lis 2018, 21:09

Když už se tu bavíte o těch spouštích. Pokud to někdo tuní u nás, tak tam dá Top střelku, pokud v USA tak HBI Theta trigger. Je někdo schopen je porovnat? Mám připravenou tu Topstřeláckou a k tomu všechny mody od Cajun Gun Works. Dostat do Čech HBI je pro mě zatím trochu oříšek, tak jestli to má vůbec cenu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1832 » sob 17. lis 2018, 21:24

Dostat sem něco z USA - to přeju hodně štěstí... nevěřím že by se to vyplatilo...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1833 » ned 18. lis 2018, 00:12

Zde slibovane foto z utrob "staricke" P10C FDE.

Test nevycistene zbrane. Udernik napnuty rukou a vypusteny...

Jestli spravne chapu mechanismus fungovani vnitrnosti P10C, tak neco podobneho v praxi realne nemuze nastat. Udernik zustal viset tak, jak je na fotce. Na zapalku by jej slo "dotlacit" , ale to by ji nemohlo odpalit.

Jeste edit - zde to funguje, jak ma...

IMG_20181118_0004507-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1834 » ned 18. lis 2018, 08:52

radim78 píše:...
Do spatnych svetelnych podminek to nebude idealni, ale dokud na P10C nebude nejaka kombinace svetlovodu s tritiem, tak je to asi to nejlepsi, co jde vymyslet.
Takze pokud z vas nekdo blbe vidi, tak se netrapte a nekde si zkuste jina miridla. Pro mne to je mozna zachrana od predpekeli pistoloveho kolimatoru :)


spatne svetelne podminky pro svetlovod spolehlive resi baterka, pokud nemaji miridla dost svetla samy tak si proste prisvitis a jeste ti krasne podsviti cil takze miridla nadherne srovnas (+ oslepi pripadneho protivnika atd :) nesmi to samozrejme byt nejaka bludicka ale aspon 600+ lumenova zbranova svitilna)

osobne muzu doporucit Streamlight TLR-1 HL - 800 lumen svetlo, prijemne ovladani a testy co sem videl tak to manik hazel ze 3m na beton a svitila dal :)


jinak neni treba se zdrahat, jestli se ti nechce nechat kuchat zaver u puskare tak si proste kup Optics Ready P-10ku :P



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1835 » ned 18. lis 2018, 08:56

petr.spiller píše:Když už se tu bavíte o těch spouštích. Pokud to někdo tuní u nás, tak tam dá Top střelku, pokud v USA tak HBI Theta trigger. Je někdo schopen je porovnat? Mám připravenou tu Topstřeláckou a k tomu všechny mody od Cajun Gun Works. Dostat do Čech HBI je pro mě zatím trochu oříšek, tak jestli to má vůbec cenu.



no muj nazor je, ze TopStrelaci si nechali dovezt HBI z USA a tady to proste obslehli :) ale je to samozrejme jen nazor ... :P

a ne neni to jednoduchy, USA veskery zbrojni material blokuje na exportu a na kazdy jednotlivy kus se musi zadat o povoleni, takze bohuzel na tuningove dily z USA muzeme zapomenout dokud se nekdo s patricnou licenci nerozhoupe a nezacne dovazet ve velkem.



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#1836 » ned 18. lis 2018, 09:29

Asghaad píše:no muj nazor je, ze TopStrelaci si nechali dovezt HBI z USA a tady to proste obslehli :) ale je to samozrejme jen nazor ... :P

Také mám ten pocit a vlastně by to snad bylo i dobře :-)
Exportní limit na malé, nepodstatné věci je $100, ale to už tady určitě na jiných místech bylo napsáno. Pak se to dá vyřídit nějakým relativně snadným postupem na americké straně. Nakoupil jsem nějaké pružinky, nový úderník a další kosmetiku za $85. Firma v USA vyřídila papíry na export a poslala. Celkové náklady jsou ovšem $160 :-) Záležitost na pár dní. Co s tím udělají celníci u nás zatím nevím. Pokud ovšem jednotlivý kus stojí více než to kilo, tak je to NO GO.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#1837 » ned 18. lis 2018, 09:47

2 radim78
Pokud by měla pojistka spolehlivě zafungovat. Musela by hrana na úderníku zůstat před hranou pojistky a ne až za ní.
Jenže k tomu by byla v tomto provedení pojistky potřeba minimálně daleko tvrdší pružina, nebo úplně jiná konstrukce.
Já se spíš přikláním k názoru, co zde již proběhnul. "Pojistka úderniku" je na p10 jen pro to, že jí vyžadují různé tendry, požadavky .... Jinak by tam díky konstrukci spoušťového mechanizmu vůbec nemusela být. I z toho důvodu je tak subtilní, aby co nejméně ovlinila chod spouště.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1838 » ned 18. lis 2018, 11:02

@Asghaad mas pravdu - s dobrou svitilnou to jde perfektne i ve tme.
S tou OR mas taky pravdu. Dost o ni premyslim, ale nekde jsem cetl, ze nove P10 nemaji kompatibilni zasobniky s puvodni P10C?

Pokud k te kompatibilite zasobniku "stara" / "nova" P10 C / F nekdo vite vic - diky za info.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#1839 » ned 18. lis 2018, 12:01

Knop:
Žádné formální vzdělání ve strojírenském oboru nemám a dokonce nechci, aby mi někdo věřil! Snažím se tady k problému předkládat racionální argumenty


Dobře, nejsme tu na vojně, abych tě nutil odpovídat. Ale pokud máš takový ušlechtilý zájem, pak bych byl rád abys také reagoval na můj páteční příspěvek, vůbec jsi na něj nereagoval. Rád se podívám na racionální argumentaci.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1840 » ned 18. lis 2018, 12:23

Aris: týden reagovat nebude dostal za to jeho trolení banán

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#1841 » ned 18. lis 2018, 14:30

Drobne dily projdou s malym rizikem v obalce napr. jako soucastky motoru
Jen je musi koupit nekdo ve statech a poslat



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1842 » ned 18. lis 2018, 18:11

zásobníky P10C a P10C OR nejsou kompatibilní, OR nemá oboustranné tlačítko vypouštění zásobníku jako P 10C, ale volitelné pravá - levá, je to vidět i na obrázcích na stránkách CZUB.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1843 » ned 18. lis 2018, 19:35

jak talcitko zaveru souvisi se zasobniky?

tu informaci, ze jsou zasobiky jine nez u puvodni p10c, pac je nove vyreseny kontejner jsem jiz nekde zaznamenal, ale nikde to nebylo vic rozvedeno.

zatimco pri kompatibilite by melo logiku si koupit OR verzi P10F - na ipsc production optics, tak ted nevidim ani omylem - jen bych motal zasobniky...



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1844 » ned 18. lis 2018, 20:11

Psal jsem zásobníku, ne závěru:-) jen si nejsem jistý co má přední kontejner společného s vypouštěcím tlačítkem zásobníku. Prostě nešlo použít stejné otvory na zásobníku C pro OR, je to konstrukční změna, takže se zásobník nezachycuje z jeho čelní strany, ale z boku jako u P-07/09. Jak jsem koupil, tak prodávám.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#1845 » ned 18. lis 2018, 21:10

radim78 píše:tu informaci, ze jsou zasobiky jine nez u puvodni p10c, pac je nove vyreseny kontejner jsem jiz nekde zaznamenal, ale nikde to nebylo vic rozvedeno.

Koukni na příspěvek v tomto vláknu z pátku 28. zář 2018, čas 14:22. Máš to tam i s fotkama

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů