CZ P-10C



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3646 » čtv 3. lis 2022, 20:26

Muj poznaznatek je ten ze po nastrileni necelych 10k jsme si na sebe zvykli natolik, ze zadne drhnuti nevnimam. Nevnimal jsem ho teda ani moc na zacaku, mozna prvnich par stovek, mam teda od zacatku tovarni duralovou spoust, ale ta se podle me lisi jen spousti a nicim jinym. Pruziny, tahla vypadaj stejne jako na uplnym zakladu. Neni to super jemna sportovni spoust, ale takovou, bych teda osobne ani na EDC nechtel. Za me pokud je to zbran na noseni tak ma byt spoust "sluzebniho" charakteru, predstava ze pak nekde ve stresu odmacnu neco co nechci, jen abych na strelnici byl na milimetr ve stredu terce, ne diky. Pokud ma tohle nekdo jako tercovku pak asi proc ne. Bez problemu se da i za dost dynamickeho pohybu na rozumnou vzdalenost trefovat do tercu a vyhejbat se netercum asi je to o tom se spolu tak nejak szit a hlavne strilet, strilet a strilet.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#3647 » pon 12. pro 2022, 21:30

Ahoj, chci se zeptat na vylézání čepů na kontejneru a jinde na zbrani. Je to stále problém? Zajímalo by mě zda se to děje i na zbrani vyrobené během posledního roku. Díky za odpověď.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3648 » pát 16. pro 2022, 05:22

Kupoval jsem si P10c letos a kolega taky, obě vyrobené letos. Jemu čepy drží, mně vylezl ten zadní.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3649 » čtv 22. pro 2022, 23:40

Jiri_t píše:Ahoj, chci se zeptat na vylézání čepů na kontejneru a jinde na zbrani....


Ja ji mam neco pres rok a pul takze vyroba starsi nez rok a pul nastrileno jak jsem psal k 10k, a obcas se slusne zahreje. Vysledek zadny cepy nevylezaji. Je pravda ze jediny cep na ktery jsem sahal, byl ten co jisti hrbet pac jsem si tam daval Lko.
Jen poznamka k podobnym zavadam asi bych to uplne neresil i kdyby si nasel na internetu 100 ruznych lidi co jim ten cep leze ven, kolik je tehle pistoli mezi lidma v CR a celosvetove? Ti vsichni nebudou psat na forum ze jim to funguje v pohode... podle rocenky za rok 2021 vyrobila cela skupina 380695 kratkych palnych zbrani, tim netvrdim, ze je to pistole co nemela a nema svoje mouchy jen bych z toho nedelal ze kazda druha co se vyrobiy je na odpis.



DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#3650 » ned 22. led 2023, 08:47

Staří cca. 8měsíců. Nastříleno 1000. Nošeno denně. Čištěno pravidelně vším možným. Čep nevylézá ani jeden. Jediné, co mám, je vetší vůle mezi předkem závěru a rámem zbraně.



palec
Příspěvky: 5

Příspěvek#3651 » čtv 26. led 2023, 21:53

Ahoj, nemáte někdo nastříleno větší množství S&B XRG 9mm 100gr z p10c? Vystřílel jsem cca 100 ks bez jediné závady, ale zajímalo by mě, jestli nemá někdo větší statistický vzorek.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#3652 » pát 27. led 2023, 16:27

S tímhle nábojem nikdo rozumný nebude střílet vyšší počty. Prostě vyzkouší pár ran pro ověření funkce a po zbytek života je bude nosit a občas obměňovat za novější.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3653 » ned 29. led 2023, 15:40

kdyz jsme u tohohle tematu mam vystrileno 500ks PROARMS CZ Custom Defense 115gr bez problemu kdyby je nekdo sehnal a chtel nosit, ale uz je nemaji takze z dlouhodobeho hlediska asi prejdu taky na XRG tak pak dam vedet, taky chci otocit cca 500ks nez tomu zacnu verit.
Kazdeho vec co laduje ale uprimne cokoliv co neni klasicky FMJ ale ma nejak jinak tvarovanou spicku muze delat za ruznejch situaci ruzne zavady a nechtel bych to zjistit az to budu potrebovat. Takze za me par vystrelenejch naboju pro muj pocit jistoty nestaci.



jiri.zbranekvalitne
Příspěvky: 1

Příspěvek#3654 » pon 13. úno 2023, 02:20

Tak jsem si na střelnici vyzkoušel P10F a každá rána zádržka.
Tuto zbraň určitě nebrat. Tím pádem to jsou podle mne plastové hračky a raději se budu rozhodovat pro nějakou CZ - 75. Ty lepší jsou však těžké, jako kredenc, protože nejsou z plastu, ale z kovu. Ale jestli mít zbraň na obranu, tak sice ne na každodenní nošení. Ale na občasné nošení a hlavně se čas od času procvičovat ve střelbě. K čemu by bylo doma skladovat něco, z čeho by se nedalo alespoň jednou měsíčně si přesně zatrénovat nebo dokonce mít na obranu zbraň, která by de-facto nebyla samonabíjecí, ale zádržkovací-opakovací? To nemůžou myslet vážně, stalo se mi to na předváděčce ČZ v Petřvaldu. Co rána, to zádržka. Prý to bylo proto, že to byla NOVÁ ZBRAŇ, která měla silnou vratnou pružinu. Jak tak koukám na ty obrázky vyhazovačů, tak nová zbraň přece musí projít nějakými zkouškami a proto se na ní ve zkušebně vyrazí CIF. Problém je někde jinde, ale já proto rozhodně do žádné P10 (a raději ani Gloga) nepůjdu.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#3655 » pon 13. úno 2023, 06:10

Co bylo za strelivo? Co znam lidi v okoli s p10c, tak naprosto spolehliva se vsemi SB a Alsa, akorat Agulia zadrzky.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#3656 » pon 13. úno 2023, 09:30

Taky přidám svůj poznatek. CZ P10C, 3700 ran.
Nesetkal jsem se s “co rána to zadrzka” ;)
Zkouším jakékoliv střelivo co najdu… jediný co mi udělalo nějakou závadu bylo prebijene se slabší laborací. Ani si nevzpomínám ze bych měl u továrního nějaký selhac.. asi hold dobrý kus.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#3657 » pon 13. úno 2023, 10:18

jiri.zbranekvalitne píše:Tak jsem si na střelnici vyzkoušel P10F a každá rána zádržka.
Tuto zbraň určitě nebrat. Tím pádem to jsou podle mne plastové hračky a raději se budu rozhodovat pro nějakou CZ - 75. Ty lepší jsou však těžké, jako kredenc, protože nejsou z plastu, ale z kovu. Ale jestli mít zbraň na obranu, tak sice ne na každodenní nošení. Ale na občasné nošení a hlavně se čas od času procvičovat ve střelbě. K čemu by bylo doma skladovat něco, z čeho by se nedalo alespoň jednou měsíčně si přesně zatrénovat nebo dokonce mít na obranu zbraň, která by de-facto nebyla samonabíjecí, ale zádržkovací-opakovací? To nemůžou myslet vážně, stalo se mi to na předváděčce ČZ v Petřvaldu. Co rána, to zádržka. Prý to bylo proto, že to byla NOVÁ ZBRAŇ, která měla silnou vratnou pružinu. Jak tak koukám na ty obrázky vyhazovačů, tak nová zbraň přece musí projít nějakými zkouškami a proto se na ní ve zkušebně vyrazí CIF. Problém je někde jinde, ale já proto rozhodně do žádné P10 (a raději ani Gloga) nepůjdu.


Hele netuším, kolik jsi toho v životě nastřílel (tohle je zatím tvůj jediný příspěvek tady), ale z tohodle "výlevu" se mi zdá, že závada byla spíš ve střelci než ve zbrani .......



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#3658 » pon 13. úno 2023, 10:47

Hodně dávno jsem nakoupil 1000ks 9 luger Geco. Žádná pistole s nima nepřebila, v samopalech chodily. Mám jich ještě pár schovaných, při školení na ZP je občas přimíchám do zásobníku, aby vyrobily zádržku. Spíš bych to tipoval na náboje, než na pistoli.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#3659 » pon 13. úno 2023, 14:48

Koli tvrdej vratnej pruzine moze zbran robit zadrzky. Koli tomu sa aj na prvych G gen.4 robili vymeny vratnej pruziny. Boli robene na vykonnejsie vojenske strelivo a pri beznom zaver nedosiel az do zadnej polohy. Ale to pripad jiriho.zk asi nebude. Z P-10F som strielal bez problemov aj IPSC prebijane strelivo s faktorom 128. Skor to odhadujem na chybny uchop, moc povolene ruky.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#3660 » pát 17. úno 2023, 21:02

Na Cecku jsem videl nekolik zadrzek zpusobenych hodne slabym uchopem ale to bude problem skoro s kazdou pistoli. Jinak jsem zadrzku potkal akorat s nekterejma JHP. Selhacu jsem mel hned nekolik v posledni varce sypanych 250ks STV arms 124gr FMJ ale to bylo 100% na strane naboju.
Zdraham se verit ze by na predvadecku nekdo pri smyslech dal a nechal pistoli s naboji co zavadej doslova pri kazdy rane.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů