CZ P-10C



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1246 » stř 11. dub 2018, 08:39

uhh je to mazadlo doufam suchy typ ala uhlik ? protoze udernik ma byt z duvodu usazovani necistot suchy - je sice fajn ze ti s tim chodi spoust lip, ale vsichni vime ze mazadla zachycuji a udrzuji necistoty a zrovna u uderniku se to muze zvrtnout v totalni nefunkcnost zbrane.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1247 » stř 11. dub 2018, 09:38

locki píše:......
Zaroven tomu hodne pomohlo i promazani celeho mechanismu Interflonem. Dostal jsem ho k nakupu v jedne prodejne v kapatku a nic moc od toho necekal.
......


Co přesně jsi to dostal za mazadlo ??? Mají docela široký sortiment ...



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1248 » čtv 12. dub 2018, 07:01

Asghaad: Tohle jsem už četl víckrát a neřídím se podle toho. Ze zkušenosti to považuji za velice nepravděpodobné a výhody promazaného a tím i chráněného mechanismu mi přijdou převažující. Dokonce jsem četl i nějaké info, ovšem nepotvrzené, že u G je to dokonce zakázáno a polemiku o tom. Vždycky jsem prokapával na všech pistolích i puškách mechanismus úderníku nějakým mazacím olejem. Pár kapek, většína zase vyjde a že by to bylo někdy i po 500 ranách nějak špinavé, aby to zavdávalo na postupné ucpávání mi nepřišlo reálné. Za 20 let jsem u žádného mechanismu nezaznamenal ani známku chodu omezeného nachytáním nečistot na mazivo, dokonce si myslím, že to prokápnutí při čištení po střelbě působí proti. Problém by mohl být při použití maziva, které při nízkých teplotách tuhne, ale takové už snad ani žádné není. Myslím, že i z popisu mazadla, který je níže za odkazem kolombovi by moje mazací praxe mohla projít, tohle mazadlo by snad nemělo dělat problém žádným způsobem.

kolombo: Interflon lube TF GUN - https://www.interflon.com/cz/products/1 ... on-lube-tf



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1249 » čtv 12. dub 2018, 07:18

pokud cistis casto a poctive tak ucpani opravdu moc "nehrozi", ale jinak nejde o uplne ucpani ale o to ze necistoty muzou pribrzdit udernik a pak uz zalezi na munici a tvrdosti zapalek jesti praskne nebo ne.


jinak pro me osobne jsou ruzne "superspecialni" olejicky zbytecnost :)


kazdopadne co se P-10ky tyce tak nastesti se ji dostat pod kapotu k uderniku je smesne jednoduchy :)

Uživatelský avatar
Xstalkerx
Příspěvky: 36

Příspěvek#1250 » čtv 12. dub 2018, 18:21

https://m.youtube.com/watch?v=JQP9CpbQm0c
Vi někdo zda je tenhle Problém vyřešen nebo je pořád i u nových kusů ?



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1251 » pát 13. dub 2018, 16:02

Jen jsem to rychle skouknul na mobilu, ale jestli chapu spravne jeho popis k videu, tak tovarni spoust to dela "slightly", tedy ve skutecnosti nedela vubec a problem je vlastni jakesi spousti (od) HBI.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#1252 » pát 13. dub 2018, 20:26

Presne tak, ma tam jinou spoust a placa neco o problemu se spoustenim.....



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#1253 » pát 13. dub 2018, 20:39

Jenom, abych teda odpovedel na otazku zcela presne........V Brode to u novych kusu stale jeste nevyresili......



Necroman
Příspěvky: 10

Příspěvek#1254 » ned 15. dub 2018, 14:40

Nějaký odhad, kdy bude k zakoupení varianta CZ P-10 C OR? :)

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1255 » ned 15. dub 2018, 18:37

"PISTOLE BUDOU NA ČESKÉM TRHU K DISPOZICI V DRUHÉ POLOVINĚ ROKU 2018"

Je to tam napsaný, hned na prvním řádku v popisu...



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1256 » stř 18. dub 2018, 10:57

Tak jsem nainstaloval Talon Grip na svoji P-10 C. Po odstřílení nějaké té stovky spokojenost. Ideální řešení bez zásahu do plastu zbraně, pokud někomu nevyhovuje originální zdrsnění. Vklad 690, dostupné v ČR.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#1257 » čtv 19. dub 2018, 15:22

Jakou mas barvu. Nahoď foto


Sent from my iPhone using Tapatalk



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#1258 » pát 20. dub 2018, 10:21

Takhle to vypadá. Je to měkký talongrip. Pozornější si všimnou mírného posunu díry pro logo. Je to dáno tím, že mi přivezli talongrip na menší výměnný hřbet. Po změření jsem ale zjistil, že ten posun díry na logo je jedinou kosmetickou chybou bez vlivu na cokoliv dalšího. Tak už jsem to neměnil, nalepil a zapekl. Délkově to vyšlo i tak s překrytím kolem dokola jak má být, takže z hlediska usazení a funkčnosti žádný problém. Pro ostatní připomínka, že je potřeba si vzít talongrip na svůj backstrap. Jsou tedy tři velikosti. Drží se to výborně, příjemně. Překvapivě jsem si ale chvíli zvykal, protože ta rašple zaříznutá do ruky dává hodně pevný úchop. Je to ale jen o pocitu v dlani. Pro moji velkou ruku je příjemnější, že talonem pažbička nepatrně i nakynula. ;-)

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#1259 » čtv 26. dub 2018, 19:05

Tak jsem se dneska stavil v Opletalce a mám nějaký nový info.. FDEčka budou omezeně v létě, komplety se závitovejma hlavněma se pro ČR neplánujou (prý o to byla několikrát snaha ale zájem nebyl dostatečně velký na to, aby zbrojovka reagovala pozitivně). Dobrá zpráva je, že by mělo být možné závitovou hlaveň objednat samostatně (cena kolem 3k). Jinak sleva pro ozbrojený složky platí jen na základní (černou) verzi P10 C, rozšíření na další modely se neplánuje.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1260 » čtv 26. dub 2018, 19:21

DoM: a nevíš co znamená omezeně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů