CZ P-10C



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1576 » stř 15. srp 2018, 20:22

@Asghaad — pravda, splet jsem si test RMS a Viperu. Mea culpa :oops:



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1577 » stř 15. srp 2018, 21:08

@Asghaad - frézovat do závěru není problém, problém je povrchovka a případný chyby... nový závěr je drahý a pak to nemáš sčíslovyný (dva průkazy zbraně ). To ať si každý zhodnotí sám, jestli mu to za to spojí...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1578 » stř 15. srp 2018, 21:16

Proto sem si nechal zaver na Vipera delat u Zendla (mladsiho :) )

a CNC nedela chyby max se da blbe nastavit / nepohlidat

jinak povrchovku jsme resili normalnim cernenim, ne ze by kov pod vodotesnou optikou to nejak extremne potreboval

Obrázek

Obrázek



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1579 » stř 15. srp 2018, 21:48

@Asghaad - Takhle to mám na g19 gen5... nebyl jsem úplně spokojen. Jen ze zvědavosti, na kolik tě ty úpravy přišli i s mířidly? Chápu, že to bylo poplatné době, kdy OR ještě nebyla:-)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1580 » čtv 16. srp 2018, 04:32

jestli si vzpominam dobre tak to tehdy bylo neco kolem 7k s tim ze to byl prvni kus P-10C co kdy delal takze to bylo za plnou palku protoze musle delat program na CNC od piky, Jinak to bylo frezovani na kolim + frezovani nove zadni drazky + cerneni + miridla na miru, predni svetlovod a zadni plna s vyvrtem pro srouby optiky.


Docela by me zajimalo s cim si nebyl spokojeny na Glocku :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1581 » čtv 16. srp 2018, 14:59

vzhledem k tomu ze vypousteni zasobniku premaha odpor zasobnikove pruziny tak jedine mozne "odlehceni" by byla slabsi pruzina zasobniku (coz na otestovani muze stacit pridat +2 botku)

jinak to ze se vypousteni musi mackat vic kolmo je dano tvarovanim - je proste delana tak aby byylo vice mene nemozne si nechtene vypustit zasobnik ve stresu a alespon pro mne je de-facto nemozne plne vmacknout to tlacitko i bez zasobniku ze streleckeho uchopu - abych promackl na doraz musim zmenit uchop pricemz vlastne zaroven nastavuju zasobnikovou sachtu pro zasunuti noveho takze osobne v tom problem nevidim



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1582 » čtv 16. srp 2018, 15:15

err_ píše:resil jste nekdo prosim vypoustec zasobniku ve smyslu lehciho vyhozeni zasobniku? ... musim prehmatnout a zmacknout palcem vyhazovani co nejkolmeji. I tak to vyzaduje jistou silu. A to je velmi spatne.

Vzhledem k určení zbraně (služební a obranná) to není velmi špatné, ale velmi dobré. Protože přijít nechtěně a nečekaně o zásobník je v rozporu s určením zbraně.



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1583 » čtv 16. srp 2018, 16:36

Tak jsem dnes koupil P-10, dlouho jsem testoval na střelnici různé pistole, včetně P-10, nakonec si jí vybral a je konečně doma. Nástřelák z konce prosince, známé "problémy" odstraněny, paráda.

To err_: Mně normálně jde vypouštět bokem palce bez přehmátnutí, horší je to se záchytem závěru, tam musím si pomoci druhým palcem, ale to se ochodí, na střelnici se starší to šlo dobře



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1584 » čtv 16. srp 2018, 16:51

Teď nejsem na střelnici, zkusil jsem mít jen školní náboje, stáhnul jsem k hrudi, lehce musím natočit hlaveň doleva, ale normálně sjedu palcem dolů a bokem (ne bříškem) vypustím zásobník a to nejsem žádná pumpička :-)



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1585 » čtv 16. srp 2018, 17:22

Jen lehce točím doleva, cca 20° a fakt to jde.
Není zač. A to nevím, možná mám jen novější model, dělali se úpravy na vypouštění, co vím.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1586 » čtv 16. srp 2018, 17:37

err_ píše:Co se tyce mechanismu, pruzinu zasobniku prekonavat prilis nemusim. Na cele zasobniku je otvor, do ktereho se zaklapava kolibka. Ta je na pruzine (pomerne silne). Ze spodni casti se kolibka pohybuje ve vyrezu tvaru V (princip klinu) zadrzky zasobniku.

Ptal jsem se, zda nekdo odlehcoval pruzinu v te kolibce, pripadne delal jine reseni. Jinak to, ze jde zadrzka zasobniku lehce zmacknout neznamena, ze zasobnik jen tak vypadne. Je to o tom technickem reseni, ktere zrovna tady u te P10Cn asi neni prilis stastne.


ten mechanismus tak jak funguje pri vypousteni mirne nadzvedava zasobnik do sachty - zkus vzit pistoli, POMALU mackat vypoustec a uvidis jak se zasobnik posouva smerem dovnitr nez vystreli ven pote co se ten zobacek co ho ve zbrani jisti dostane mimo vyrez.

ta pruzina na kolibce je jen pro to aby drzela ve vyrezu ale hlavni odpor na vypousteni je zpusobeny prave odporem zasobnikove pruziny, proto taky jde plny zasobnik vyhodit VELMI ztuha ale prazdny jde ven snadno.

jinak to taky znamena ze NENI TREBA cekat na uvolneni zasobniku pred "vykroucenim" pro zavedeni noveho, jelikoz jde zasobnik proti pruzine a je kovovy a ne poplastovany leze z sachty same, netreba ho nijak vytrepavat ...



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1587 » čtv 16. srp 2018, 18:30

tak to nevim, na moji jde stejne lehko s prazdnym zasobnikem jako na P07ce a na prazdno se mi zda lehci nez na jeji kladivarske sestricce...

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1588 » pát 17. srp 2018, 16:54

Našel by se dobrovolník, co by byl ochoten mi sdělit parametry bicích pružin z balení hliníkové spouště topstrely? Nejlépe do SZ. Předem děkuji.



LiborMik
Příspěvky: 2

Příspěvek#1589 » pát 17. srp 2018, 18:26

Na straně 100 je video koukni na něj kolem 2:00 minuty snad to pomůže



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1590 » pon 20. srp 2018, 10:23

err_ píše:Diky, na to neni treba zadna strelnice. Ani naboje, zadne. To jde cele zasusit. Hlaven nemuzes tocit, ta miri na cil, nahoru nebo dolu. Tady se pouziva nahoru tzv. hi-ready. A tam se potom, co stahnes zbran a podivas se do vyhazovaciho okna jestli neni zavada, nybrz ze musis prebit, dostanes vykrutem ruky pri kterem jiz odhazujes zasobnik. Bez prehmatnuti, stale dobry, hluboky uchop.

Asi mas proste sikovnejsi ruce :-) Diky za zpetne info.


Tak jsem asi přišel na to, kde děláš chybu. Já když mačkám bříškem palce, jde mi to taky ztuha, ale když nechám palec, tak jak je při střelbě a pak jen zatlačít stranou do vypouštěče, tak jde zásobník hned lehce. Vlastně mačkám bokem kloubu palce

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů