CZ P-10C



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1561 » úte 14. srp 2018, 14:04

Aha, tak to opravdu není moc. Jsem myslel že to vyjde dráž.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#1562 » úte 14. srp 2018, 19:56

Asghaad píše:ak podle toho co sem nasel se V P-10ce bezne glockarske pruziny pouzivaji ale v jednom ze zdroju typek pise ze mu pri dlouhodobem pouzivani zvrakovala pojistku ktera pruzinu drzi na uderniku - muze byt ojedinela zavada, muze jit o regulerni problem.

Myslíš ty dvě plastové misky? Co vím, tak ty se vydírají mosazí a nečistotami, proto i u géčka občas úderník vyndám a závěr vyčistím. Nemůže problémy způsobovat zkrácená bicí pružina, že už ty západky tolik nedrží?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1563 » úte 14. srp 2018, 21:15

to nemam tucha jen referuju co sem nasel behem 5ti minut s pomoci strejcka Googla.

Do ted sem mel za to ze bici pruziny z Glocka funguji bezproblemove v P-10ce ale kdyz narazim na protichudnou informaci tak ji uvedu, nerad bych mel na svedomi ze kvuli vymenene pruzine z jine pistole nekomu selze kver :), takhle si kazdy muze udelat obrazek jestli mu stoji za to riskovat s Glockarskou pruzinou nebo ne

osobne si myslim ze pokud jsou ty pruziny stejneho prumeru nemelo by to mit na funkci absolutne zadny vliv - coz osobne posoudit nedokazu jelikoz Glocka nevlastnim.

jedine co dokazu rict je ze pruziny dodavane k te spouzti z TS vypadaji na identicky prumer ale jsou mnohem mekci a delsi nez tovarni



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1564 » stř 15. srp 2018, 12:59

Tak CZ P-10C, už má mladší sestřičku. Má pár vylepšení a úprav:
- jednostranné vypouštění zásobníku ( jako Glock )
- nový zásobník, který není kompatibilní se staršími verzemi
- jiná povrchová úprava závěru
- prodloužená spoušť o 0,6 mm ( aby nekousala do prstu )
- celkově lepší opracování a chod zbraně, nic jsem nemusel rozcházet jako u starší sestřičky:-) za to moc chválím zbrojovku, ušla kus cesty, jen tak dal...



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1565 » stř 15. srp 2018, 15:33

Takže zase "Testováno na zákaznících" a "Doladěno za prodeje" :-(



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1566 » stř 15. srp 2018, 15:49

Nevím co máte proti ověřenému business modelu, financovaném z daní a otestovaném na AČR...

@Werrty — A která je která?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1567 » stř 15. srp 2018, 17:10

Ta víc poškozená vlivem běžného používání je starší. . :-D



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1568 » stř 15. srp 2018, 17:31

audis píše:Ta víc poškozená vlivem běžného používání je starší. . :-D


vzhledem k tomu, ze na zadne z nich neni videt zadne opotrebeni tak by me zajimalo ktera je ta "poskozena"

SlashKO píše:Takže zase "Testováno na zákaznících" a "Doladěno za prodeje" :-(

ViralWinter píše:Nevím co máte proti ověřenému business modelu, financovaném z daní a otestovaném na AČR...

@Werrty — A která je která?


P-10 Optics Ready je novinka, tak zkus hadat :)


a panove, nevim o zadne zbrojovce, nebo obecneji o zadne technologicke firme, ktera by po vydani vyrobku nedelala zadne dodatecne upravy a doladeni behem produkce, at uz se jedna o pistoli, auto nebo treba pracku.

teda oprava o jedne vim - Glock ... kteremu trva bezne i 8 let nez vyda "novy model" kde ubrousi/prida drazky na prsty nebo premisti drazku na vytahovani zasekleho zasobniku z boku na predek pazby no a potom si rekne o plnou cenu za "novy model" a na kritiku ergonomie (podebrani pod lucikem napr) uzivatelskeho komfortu (otresna spoust) nebo zakladni vybavy (plastova miridla ...) proste kasle ... mezitim normalni zbrojovky bezne zavadeji drobne funkcni upravy do bezici produkce aby vyrobek mel pokud mozno nejvyssi uzitnou hodnotu.


PS: nadavat by se dalo kdyby slo o provozne kriticke zalezitosti - napr selhani padove bezpecnosti u SiGa P320- P-10ka byla pustena na trh v provozuschopnem stavu - jedina vada kterou melo prvnich par serii byla vysmekavajici se pruzina zachytu zaveru coz bylo vyreseno a co vim nabizi zbrojovka lidem kteri maji starsi reseni predniho kontejneru bezplatnou vymenu i kdyz se tahle zavada nevyskytne u kazdeho kusu. To co ted zbrojovka ladi jsou ergonomicke drobnosti ktere by vubec nemusela resit jelikoz na funkcnost zbrane nemaji zadny vliv a misto toho abyste byli radi ze nove serie maji doladene i takove drobnosti jede zase klasicka cechackovska kritika ...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1569 » stř 15. srp 2018, 17:36

To byl jen vtípek. Třeba na Springfield HS žádné stížnosti nejsou (ano penetrace zbraně mezi lidmi je o dva řády nižší, ale malé číslo krát nula, je pořád nula). Ne flame ne.

No a když to v průběhu výroby ladí (nejen chyby, ale i uživatelskou funkčnost a konstrukční vylepšení) , nechtělo by to jednou za čas dát tomu obchodní značení novějšího modelu? Např. M2, V2, model 2018,apod? Automobilky také dělají facelift... Já vím, nechtělo, protože pak by to z marketingoveho hlediska nevypadalo dobře (po 3 letech verze M4 - a jen příklad ).

A k tomu "testováno na lidech" : samozřejmě je dobře, je chyby opravuje. Nicméně vývoj a financování stejné firmy pušky bren z mých daní mě neskutečně sere a podkopava u mě důvěru ve stát. A pak se stát a jeho složky můžou divit, že nemají u mě žádnou autoritu.
Naposledy upravil(a) audis dne stř 15. srp 2018, 17:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1570 » stř 15. srp 2018, 17:46

Ja to poznal podle ty spouste. :) JJ pekna pistolka, ale kdyz ja uz v 9mm mám, tak zatim nic. :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1571 » stř 15. srp 2018, 18:00

no ja se prave divil ze ve stare ma spoust vymenenou a v nove ORkove ne, zvlast kdyz na ni ma optiku za 20-25 klacku ...



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#1572 » stř 15. srp 2018, 18:01

Když už jsme u těch automobilek, tak facelifty se většinou spojují s výraznějšími změnami, ale drobné úpravy se dělají průběžně podle výše zásob, rozpracovanosti a životnosti forem, což se díl od dílu liší. Auta z konce produkce daného modelu jsou vždy vychytanější, než ze začátku výroby.
Co se týče toho "financovaném z daní a otestovaném na AČR", tak to u CZ P-10 C podle mně neplatí. Většina produkce zbrojovky jde do zahraničí, hlavně do USA a jestli dnes využívají nějaké pobídky, nebudou vyšší než u jiných firem.
Ten kolimátor je Trijicon RMR? Máte někdo zkušenost se Shieldem RMS? Zvažuju jej hlavně proto, že se mi líbí víc a je levnější.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1573 » stř 15. srp 2018, 18:53

@Asghaad — pozdě jsem si všiml, že ta vlevo/nahoře je OR a tím pádem asi novější model. S testováním na lidech jsem samozřejmě narážel na Bren 1, P10 mě netankuje natolik, abych do ní rýpal (z celé té polymerové compact skupinky se mi líbí asi nejmíň).

@Dalish — koukni na YT na Sage Dynamics. Myslím, že dělal torture testy všech těchhle malých optik a třeba ti to pomůže rozhodnout. RMS nevydrželo opakovaný pád na beton.



Werrty
Příspěvky: 6

Příspěvek#1574 » stř 15. srp 2018, 19:31

@Dalish je to RMR2 3,5 moa. Volil jsem trijicon, jelikož je nejbytelnější (už jsem pár kolimátorů zničíl:-(), ale ne nezničitelný. Uvažoval jsem o nějakém chránitku ( jako má EoTech ), ale to by bylo na pistoli moc veliké.
@Asghaad Souhlasím, až na toho Glocka i ten dělá chyby viz g19 gen5 i postupné vylepšení, jen se oficiálně nic nedozvíš...
Dnes jsem ORko přihlásil a nezkoušel. Proto zatím bez úprav. Stará mě do prstu "kousala", proto ta spoušť. Ale i tak tam mám standardní pružiny, nejsem mířenkář a bezpečnost priorizuji.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1575 » stř 15. srp 2018, 20:08

Dalish píše:Když už jsme u těch automobilek, tak facelifty se většinou spojují s výraznějšími změnami, ale drobné úpravy se dělají průběžně podle výše zásob, rozpracovanosti a životnosti forem, což se díl od dílu liší. Auta z konce produkce daného modelu jsou vždy vychytanější, než ze začátku výroby.
Co se týče toho "financovaném z daní a otestovaném na AČR", tak to u CZ P-10 C podle mně neplatí. Většina produkce zbrojovky jde do zahraničí, hlavně do USA a jestli dnes využívají nějaké pobídky, nebudou vyšší než u jiných firem.
Ten kolimátor je Trijicon RMR? Máte někdo zkušenost se Shieldem RMS? Zvažuju jej hlavně proto, že se mi líbí víc a je levnější.


Shield RMS NEBRAT!!!

maximalne na hracku na strelnici ...

ma jen automaticky mod coz ho diskvalifikuje v noci se svitilnou a je otresne krehky coz jde videt i primo z konstrukce

co se tyce MRDS tak jistota je Trijicon RMR ale ten je PRISERNE drahy

"budget" cesta je Vortex - nejlepe Viper ktery je delany primo na pistole a je taky nizky - jen 1mm vyssi nez RMR ale ma sve specificke vlastnosti jako uzamikaci srouby na zadni casti kde je blokuje hledi takze bud clovek pri nastavovani musi vyklepnout hledi, nebo sundavat optiku pro odemceni a uzamceni nastavovacich sroubu a nebo si vyvrtat do hledi diry xD

momentalne mam cerstve doma jeste jednoho kandidata - Holosun 507C - letosni novinka a optika ktera mozna bude slusnou konkurenci pro RMR jelikoz je naslapana "featurama" - 3 typy zamerne : bod, bod v kruhu nebo kruh, manualni nebo automaticky mod, zalozni napajeni solarnim panelem, vydrz baterky udavana 100000 hodin na nejnizsi (nepouzitelny) stupen, realna je na stredni stupen cca 2 roky coz samo o sobe jeste podporuje automaticky mod vypinani (vypnutelny ...) s tim ze jakykoliv pohyb optiku zase nahodi, no a co se tyce konstrukce tak se da popsat jedine jako masivni ... oproti memu Viperu je vsude minimalne 2x tak tlusta stena materialu a nad optikou to ma snad 3 mm tlusty ochranny kryt - vse jeden kus frezovaneho hliniku

jako jedina nevyhoda je vyska, na druhou stranu ma stejny pudorys a montaz jako RMR, takze pokud se neosvedci tak se i na zakazkove frezovany zaver bude misto ni dat vrazit Trijicon


Werrty píše:@Dalish je to RMR2 3,5 moa. Volil jsem trijicon, jelikož je nejbytelnější (už jsem pár kolimátorů zničíl:-(), ale ne nezničitelný. Uvažoval jsem o nějakém chránitku ( jako má EoTech ), ale to by bylo na pistoli moc veliké.
@Asghaad Souhlasím, až na toho Glocka i ten dělá chyby viz g19 gen5 i postupné vylepšení, jen se oficiálně nic nedozvíš...
Dnes jsem ORko přihlásil a nezkoušel. Proto zatím bez úprav. Stará mě do prstu "kousala", proto ta spoušť. Ale i tak tam mám standardní pružiny, nejsem mířenkář a bezpečnost priorizuji.


no ja se budu drzet spis "custom" frezovaneho zaveru, stoji to nemaly penize ale optika sedi vyrazne niz, obzvlast v P-10ce ktera umoznuje frezovat drazku pekne hluboko

a co se tyce RMR, jak sem psal vyse je mozny ze tu mame konkurenceschopnou optiku za polovicni penize ale jestli je to tak nebo to bude propadak ukaze cas (a americke recenze :) )

ViralWinter píše:@Asghaad — pozdě jsem si všiml, že ta vlevo/nahoře je OR a tím pádem asi novější model. S testováním na lidech jsem samozřejmě narážel na Bren 1, P10 mě netankuje natolik, abych do ní rýpal (z celé té polymerové compact skupinky se mi líbí asi nejmíň).

@Dalish — koukni na YT na Sage Dynamics. Myslím, že dělal torture testy všech těchhle malých optik a třeba ti to pomůže rozhodnout. RMS nevydrželo opakovaný pád na beton.


zadny opakovany, RMS zarvala po prvnim padu, stejne jako SiG Romeo 1. Zatim jedine optiky ktere prezily aspon neco z jeho testovani bylo RMR a Vortex Viper ktery ty "droptesty" prezil dva

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů