CZ P-10C



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2596 » ned 18. srp 2019, 11:52

Strieľam p10 c OR a G19 5gen MOS. V spušti rozdiel nevidím ,držanie v ruke ,nosenie presnosť žiaden problém . Životnosť bude u G lepšia P10c sa mi zdá pri nosení ťažšia . Cena je u nás rovnaká . Ešte si dokúpim GP Q1 a môžem porovnávať :) tá je u nás za hubičku



kiv61
Příspěvky: 575

Příspěvek#2597 » ned 18. srp 2019, 21:13

Phoenix píše:Zdravím no já si nějak nedovedu představit na co bych si 10 C vlastně kupoval...jemnější.. :roll:


Já si kupoval P10 čistě proto, že jsem si chtěl konečně vyzkoušet plast.
Pravda, ani mne extra nenadchla ale zároveň nijak zásadně nezklamala avšak funguje stále bez problémů.

Prostě standardní téměř bezúdržbový kvér dnešní doby na běžné střílení/nošení a jakkoli jej tunit rozhodně nemíním , mně prostě vyhovuje přímo "z krabice" :)



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2598 » pát 23. srp 2019, 11:51

Tak dneska telefon z prodejny, že zbran uz mam u nich. Pry vymena predniho a zadniho kontejneru. Trvalo to tyden. Takovou rychlost opravy jsem ani necekal.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2599 » pát 23. srp 2019, 13:21

tak ona je to oprava pro zkuseneho delnika tak na 20 minut :)

docela me ale udivuje ze rovnou vymenili i predni kdyz problem byl podle fotek jen se zadnim. Leda ze by ten predni nebyl "rovne" a zpusoboval to opotrebeni v zadu.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2600 » pát 23. srp 2019, 15:01

Uvidime az ji budu mit doma. Nejak mi to nevadí, ze vymenili i ten predni. Jeste neco rikali o vymene pruziny zaveru. Necham se prekvapit.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#2601 » pát 23. srp 2019, 19:05

Asghaad: Možná když už, tak už?



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#2602 » pát 23. srp 2019, 20:31

Dnes mi došla svítilna streamlight TLR-7, kterou chci nasadit na P 10C, máte s ní někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#2603 » pát 23. srp 2019, 20:45

Tak keď ju už máš, popíš skúsenosti! :P



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2604 » sob 24. srp 2019, 07:05

Baske píše:Dnes mi došla svítilna streamlight TLR-7, kterou chci nasadit na P 10C, máte s ní někdo zkušenost?



trochu pozde se ptat na svetlo ktere uz sis koupil :)

druha vec by me spis zajimalo proc sis vybral prcka se slabym vykonem a ne TLR-1 HL ktery stoji +- stejne ale ma dvojnasobny svetelny vykon...

jinak strejda google a teticka youtube ma vsechny informace co chces :) : https://youtu.be/HvOR77nSPAQ

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2605 » sob 24. srp 2019, 09:10

Proc by si mel kupovat obri svetlo? Ja sem si koupil pl-1 mini valkyru... krasa je v minimalismu, nevim proc davat na pistol fullsize svetlo



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2606 » sob 24. srp 2019, 11:08

protoze v opaskovem pouzdre (mimo apendixu) neni absoluten zadny rozdil mezi svetlem ktere saha po ram a tim ktere saha hrozne 2 centimetry prez

Pokud je tvuj jediny cil si nasvitit prostor rucni svitilna poslouzi lip, ucelem zbranove svitilny je jak osvitit cil tak i OSLNIT ... 400-500 Lm neni extremne malo a stacit by mela na kontaktni vzdalenost , ale neni to 800+ lumen od poradneho svetla...

na subcompactu pod letni tricko nebo do kapsy mini svitilnu pochopim, na compactu opravdu ne.


a pokud chces konkretni vysvetlivku proc vic lumen je lepsi : https://www.youtube.com/watch?v=cN2K7UhT6rk perfektne vysvetlene rozdily mezi intenzitami a dulezitosti vykonu svetla.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2607 » sob 24. srp 2019, 13:45

Miluju tyhle divoke predstavy a vlhke sny.
Samozrejme ze vic je lepsi nez min, ale daleko dulezitejsim parametrem nejsou lumeny, ale max intenzita toku v cd, tj. jaky hotspot dane svetlo udela. Ve tme oslni i 200lm, takze to je dalsi promenna.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2608 » sob 24. srp 2019, 14:19

Asghaad: jojo teorie je skvela nez se dostane do kontaktu s praxi... pokud se ti nosi stejne dobre svetlo co couha a nevadi ti to, dobry pro tebe, ale pro me je to rozdil, a rozdil takovej ze bych nikdy nenosil

baterka slouzi na identifikaci cile

vis ze velikost kuzele neni vubec vazana na lm? takze ten jeho pokus ze vidis vic neni pravda, jde o konkretni model svetla jestli dela vetsi kruh nebo mensi s vetsim hotspotem apod.

Dalsi vec co nevzal v potaz je ,,zpetne oslneni" coz se ti lehce stane v uzavrenych prostorech... vazne nemam duvod chodit s 1000lm baterkou doma... on to tam ukazoval ve smyslu prirucni baterky, ale s pistoli nebudu svitit/mirit tak aby se neoslnil protoze v ten okamzik nemirim tam kam bych mel... ;)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2609 » sob 24. srp 2019, 18:08

kdyby ste se panove poradne podivali na to vidko co sem pridal je to tam vsechno vysvetlene ... vcetne ostrosti svetla v hotspotu, rozdilu lumen vs candella atd ...

a samozrejme i "zpetne oslneni" ... a kdyz uz miris, sance ze se oslnis je nula ... protoze "hotspot" je na cili ktery stini cokoliv co je za a okolo ... leda ze by se nam do domu vloupavali typci v stredovekem do zrcadlova vylestenem brneni ... xD

juknete na to, pokud neumite anglicky tak si zapnete automaticky prekladane titulky (na porozumeni bohate staci) ...


jasne ve tme MIRNE oslni i 200lm baterka dimenzovana na siroky kuzel a slaby "hotspot" ... jen si zkus predstavit co misto toho udela 800lumen TLR-1HL na par metrech ... ten rozdil je clovek s omezenym vyhledem primhurujici oci vs clovek ktery nevidi absolutne nic a kryje si oci rukou protoze to je prirozeny instinkt ...


baterka slouzi k identifikaci a KONTROLOVANI cile ... protivnik ktery nevidi, v lepsim pripade je nuceny zavrit oci a pouzit svoje ruce k necemu jinemu nez utoku na nas je jednodussi na zpacifikovani nebo je snazsi mu utect a nehnat se do zbytecne konfrontace ...


P-10C je dostatecne velka zbran vyzadujici natolik velke pouzdro ze rozdil mezi plnohodnotnym a malym svetlem je NULA ... pri skrytem noseni v kalhotach (ve spravenm KYDEXOVEM pouzdre) neni delka hlavne/precuhujici baterka naprosto dulezita, co urcuje "schovatelnost je rukojet zbrane ...

u p-10 to znamena to ze neni rozdil mezi nosenim P-10c a p-10sc stejne tak jako TLR7 a TLR1 ... clovek co schova P10C s TLR7 schova naprosto stejne tak i P-10sc a TLR-1 HL ... akorat ten co ma TLR-1HL ma k dispozici silnejsi svetlo s lepsimi parametry ...

sakra kdyby delali 2000lm svetlo ve stejne velikost bylo by to okamzite na mem nakupnim seznamu ... :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2610 » sob 24. srp 2019, 18:34

ale ty nemiris jenom na cil, ale ty ho musis treba taky vyhledat, takze tapkas v treba i v mistnostech ze jo ;) jestli chodis po slepu, nebo s nocakem tak ses asi lepsi operator nez my...

zkousel si nekdy to tvoje oslepeni v realu, mam prirucni 1000 fenixku, nejhorsi je prvnotni rana do oci, potom to uz jde, ano je to pocit, ktery uz jde do bolesti ale nic co by mi v necem branilo, pak si stejne clovek zvykne, Vis on nikdo nestoji vklidu a nekouka primo do svetla... a zapominas na to ze cim mensi prostor okolo tebe tak tim vic budes ,,svitit" i ty ;)

a me nezajma schovatelnost, ale delka hlavne, protoze v sedacce auta je to pak na pikacu, dlouha rukojet se pere s operakem a dlouha hlavne se sedakem, opravdu nejsem honic printingu, protoze to zadnyho normika nezajma a neresi. P10C je pro me akorad velikost, ani moc maly ani zbytecne velky. Jestli ses mensi postavy mas vyhodu, ja sem v sedacce zakydnutej a drzim jak ve skorepine.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti