CZ P-10C

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1951 » úte 1. led 2019, 12:10

Pochopil jsem, co jsi psal. Také jsem se nepřesně vyjádřil. Měl jsem na mysli chování v klidu a "přirozené" ve vypjaté situaci. I ty máš "naučené" držení. Předpokládám, že jde především o polohu slabé ruky. Proto lze hlavu "naučit" v podstatě čemukoli. Sám jsem prošel cca tři polohy slabé ruky, než jsem u jedné zakotvil. Na P-10 C jsem si takto "položil" prst prostě jinam než u jiné zbraně. Stačí si to zkusit např. četným "nečekaným" tasením a sledovat, jak se tělo chová. Pak střelec získá (může) něco jako podmíněný reflex. Tady se tomu říká drill :-).

Stejně jako je možné si v hlavě připravit na silnici místo jenom brzdění i úhybný manévr. Takováto teoretická příprava, kdy ji hlava přijme jako rovnici řešení se občas může v praxi hodit. Ale až v té jedné kritické chvíli se ukáže, jak to daný jedinec zvládl. Osobně se snažím držet pravidla, že připravenému štěstí přeje a dobrá příprava je 80% úspěchu.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1952 » úte 1. led 2019, 13:08

S tim prstem je to uplna hovadina, co tady nekteri pisou, ze je treba najit tu spravnou polohu !

Nedavno jsem mel zase moznost si vystrelit z P10 a ta spoust je uplne debilni. Kdyz jsem strilel se zapichovanim zbrane na ruzne terce a samosebou vzdy dal prst mimo lucik, kdyz jsem nestrilel. Tak na zapichnuti a nasledne snaze o vystrel, me doslova ve spoustu pridrhnul ten jazycek a pistole se mi vychylila ! Po nekolikatem pokusu jsem musel prst pokladat neprirozene na spoust, abych se mohl trefovat bez pridrhnuti a nebylo to vubec prijemne.

Ani se nedivim, proc si tam ti lidi davaji tu ladenou spoust, kdyz tady tahle origo, je zase takova nedodelana.

Zbran ma mit takove vlastnosti, ze kdyz ji vezme do ruky 50lidi, tak nemuze delat takove zavady, jako je pridirani, kousani spouste atp...Trosku se nad timhle "zazrakem" zamyslete...
Ja to mit doma, tak jim to poslu na reklemacku.



P



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1953 » úte 1. led 2019, 13:12

ale ale , troll se zase probudil ...



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#1954 » úte 1. led 2019, 20:49

Tak prvni zdarec všem a ať se v novém roce daří. Nechápu co tu někteří řeší s tou spoušti. Chodím střílet cca dvakrát-třikrát měsíčně a žádny problém s přidíráním a kousáním a nevím co ještě,jsem nezaznamenal!!! Takže kdy kurňa pochopíte že je to služební zbraň a ne terčový vyladěný speciál!?? Nevím asi mám a néjen já,nějakou jinou P10,protože je úplně v pohodě.Ze začátku byla tuhá a všechno šlo těžko,ale teď šlape jak hodinky. Říkám si že když to někomu tak vadí,proč s ní střílí? Za mě, je to ,,pracant,,. Zatím zdarec

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1955 » úte 1. led 2019, 21:04

já se musím přidat k podobnému názoru. chodím teda střílet o něco méně a v podstatě výhradně na terče, ale také jsem žádné skřípání prstu a podobné problémy nezaznamenal. po hodině střílení jsem nikdy neodcházel, že by mě někde něco bolelo nebo tlačilo (na rozdíl třeba po střílení s Glockem). jediné s čím stále "zápasím" je poněkud z tužší vypouštění zásobníku.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1956 » úte 1. led 2019, 22:49

Střílím min. jednou týdně. Zpočátku puchýř, po změně prstokladu už ne. Prvních pár set ran tužší, od cca půl druhého tisíce se krásně zajela. Více neřeším. Jen jsem se podělil o své poznatky. Všem dobrý rok.



fanycb10
Příspěvky: 1

Příspěvek#1957 » stř 2. led 2019, 22:00

Také o ní uvazuji.Koukám po p-10 nebo po ppq. musím si je zkusit jaká padne lépe do ruky.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1958 » stř 2. led 2019, 22:42

vyzkousej si nejen "jak padne do ruky" ale zkus si i vystrelit, uchop je jedna vec, chovani pri strelbe, a to jak ti vyhovuje spoust a miridla se pri kratkem osahani na sucho moc nepozna

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1959 » čtv 3. led 2019, 07:47

fanycb10: je to dobrá pistole vzhledem ke konkurenci v dané ceně i kategorii. nějakých neduhů o kterých se tu píše nebo někteří vedou řeči v rovině teorie bych se nebál. na druhé straně máš mraky velice spokojených uživatelů, ale ti tu nebudou plnit stránky příspěvky o tom, jak jim šlape perfektně a podobně. :-)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1960 » čtv 3. led 2019, 19:23

fanycb10: mam obojí jak PPQ NAVY tak P10C víc střílim s P10C, protože se při střelbě líp chová PPQ má vyšší závěr a víc to kope, ale nechávám si ho jelikož se mi fakt líbí a je to moje první zbraň



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#1961 » čtv 3. led 2019, 20:26

notobi: zbraně se neprodávají, zvláště dnes:-)
fanycb10: P10C má pro řadu z diskutérů jeden zásadní problém, nese logo české zbrojovky...

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#1962 » čtv 3. led 2019, 21:07

"Kdybych pánové před vás postavil dvě krabičky od sirek, ale dvě naprosto stejný krabičky, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?" No přece ta z CZUB. :-)



Kokrhell
Příspěvky: 2

Příspěvek#1963 » stř 16. led 2019, 11:56

Když jsem jí přinesl domu byl jsem zklamaný všechno extrémně tuhé vypouštění zásobníku jsem musel zmačknout obouma palcema, vypouštění závěru to samé a protože to je moje 1.uplně nová pistole tak jsem myslel že je to prostě kvér na hovno a že mi podstrčili sračku.Po prvních 300 nabojích si vše krásně sedlo po 500 šlape jako hodinky a jsem maximálně spokojen.Pár lidí si ztěžovalo že že jim ten hřbet píchá do dlaně většinou ti co nikdy neměli lopatu v ruce.Měl bych jedinou výtku a to že ty výměnné hřbety jsou sice dlouhé ale dost úzké mohly by být širší.Btw původně jsem šel pro glocka 19 ale mám celkem velké ruce takže po tom co jsem si vzal do ruky p10 bylo vybráno.A spoušť je dobrá jen se mi nelíbí to zpracování takže v blízké době koupím tu hliníkovou a to je jedinné co bych na té pistoli změnil.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1964 » stř 16. led 2019, 12:22

To a este muchu za svetlovod :)



Kokrhell
Příspěvky: 2

Příspěvek#1965 » stř 16. led 2019, 12:35

co je se světlovodem?ja mám fde takze tritia

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů