CZ P-10C



panTerek
Příspěvky: 20

Příspěvek#2656 » sob 14. zář 2019, 05:41

Mam svetlovodnou mouchu na Shadow 2 a je to jak pise pedro, v techto podminkach ti stejne nepomuze.
Jen tak ze zvedavosti, cemu vadi ze vidis jen “cerne obdelnicky”? Ja mivam pri strelbe na stavu zhasnuto a plne mi to vyhovuje.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2657 » sob 14. zář 2019, 09:46

jasne, vysvetlim. Mam bryle na cteni (2 dioptrie) ale strilim bez nich (logicky, obranna strelba zahajena vetou "lumpe pockej, nasadim si bryle at te trefim). Mouchu vidim rozmazane, kdyz je to cernej ctverecek je to pro me splyvajici skvrna a splyva i s tercem. Jakmile je tam nejakej bod, kterej je kontrastni nebo trosku sviti, tak mi to hodne pomaha.

Ad TFO nebo jak se jmenuji hybridni svetlovody a tritia, to bych bral, ale nejsou na P-10tku.

Chci si koupit podvesnou svitilnu pro pripad obrany za horsich svetelnych podminek, v ramci vycviku obrany (ne strelba) jsem se ucil taktiku prace se svetlem za tmy. Pobere ta moucha svetlo ze svitilny? Druhy duvod proc chci svetlovodku je prave tohle.

Diky za zkusenosti.

EDIT: Ja ji chci nejen do techto podminek ale na univerzalni pouziti, tohle je pro me zbran denniho noseni a chci jasne viditelnou musku pro vsechny situace (kdyz neni cas nasvitit miridla, na strelnici si klidne dosvitim, ale pod kosili to moc nejde).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2658 » sob 14. zář 2019, 12:25

Pokud zapnu baterku tak tritia “prestanou svitit”... takze podle meho skromneho amaterskeho nazoru nejake svetlo scetlovod chytne od baterky

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2659 » sob 14. zář 2019, 12:45

Int1m1thy: v to jsem doufal

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#2660 » sob 14. zář 2019, 13:25

Nechci tedy odrazovat, ale nedalo mi to a vzal jsem svítilnu a shadowa se světlovodnou mouchou do koupelny bez oken - opravdu ne, jsou vidět jen obrysy mířidel. Zkusil jsem posvítit na strop a v tom případě se dalo něco červeného na mouše tušit a to jsem se snažil svítit na strop tak, aby se nějaké světlo odrazilo na mouchu. Pomohlo jedině posvítit přímo na mouchu shora.

Tritia byla nepatrně vidět když jsem dal svítilnu na bludičku (1 lumen), ale neumím si představit sledovat lumpa a současně hledat tu tečku.

Nasvicená luminiscenční mířidla byla vidět úplně jasně, ale chápu, že v sebeobranné situaci nasvěcovat nelze.

Trénovat zapichování nebo si dát na mouchu LEDku ;-) .



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2661 » sob 14. zář 2019, 14:34

Tritium je radioaktivny izotop vytvarajuci ziarenie. Nechapem tu spominanu potrebu baterky
potrebu baterky. Tritium ziari aj v uplnej tme.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2662 » sob 14. zář 2019, 15:57

perdo: Diky moc za vyzkouseni! Takoveto informace jsou cenne. Pro me jde primarne o to, ze nebudu strilet na neco co doopravdy nevidim, proto to svetlo. Z toho duvodu mi prijdou tritia celkem nevyuzitelna, na strelnici pres den prilis nesviti, v noci lump v byte, potrebuju na nej posvitit, tritia taky moc nepresviti. Podle tveho testu se zda lepsi nechat luminiscenci a proste si je po prichodu na strelnici nasvitit (neni problem), a holt se naucit obrannou strelbu se zapichovanim se zamirenim se siluetou miridel, coz neni problem vzhledem k pravdebodobne vzdalenosti na obrannou strelbu (byla by zblizka). Jeste jednou diky za ozkouseni.

MRBLUE: Ja ale o tritiich neuvazuji, resil jsem klasika luminiscencni versus svetlovodny. Radiaci celkem slusne rozumim ;) Resim kombinaci svetlovod + baterka. O sviceni ve tme mi nejde.



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#2663 » sob 14. zář 2019, 17:00

@TheMlok: Jenom doplním, že TRUGLO mířídla TFX Pro a Tritium Pro se pro P-10 už vyrábí a dají se sehnat i v ČR. Zároveň se v CZUB podnikových prodejnách dají koupit tovární tritiová mířidla s různým zvýrazněním kolem tritia (žádné, bílé, oranžové).



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2664 » sob 14. zář 2019, 17:03

Skor som cakal na pedrovu odpoved,na to ze tritia vidiet az ked zasvietil baterku.
Inak skoda ze sa nepredava len mucha, ale cele sety

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2665 » sob 14. zář 2019, 17:50

Gwin: Ahhh, na tuhle stranku jak linkujes jsem koukal pred par tydny a vsadil bych boty (radsi starsi par) ze jsem tam P-10tku nevidel. Jsou pro me celkem jasna volba.

MRBLUE: Aha sorry :) ja myslim ze myslel svetlovodku. Jo to jo no, hledi by mi stacilo obyc.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2666 » sob 14. zář 2019, 19:45

na p10ce mam zelenou svetlovodnou mouchu a stavitelne zadni jen cerna miridla od Zendla (jestli si pamatuji)
na strelbu ve dne super a v noci maximalne NO a to bude na vzdalenost, kde nejaka miridla budu resit stezi...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#2667 » ned 15. zář 2019, 00:22

On je ten vývrt něco mezi polygonem a klasickým vývrtem u té generace 5 :)



DjKukuc
Příspěvky: 2

Příspěvek#2668 » ned 15. zář 2019, 03:46

Zdravím lidi.

Byl jsem si včera konečně poprvé od zkoušek zastřílet, pustil jsem 200 olovo bez jediného problému (S&B 115gr), všechno si za mě sedlo tak jak tu většina popisovala v mnoha příspěvcích, ale proč sem píšu.

Je to moje první zbraň, moje první čištění hlavně a mě se to pořád nelíbí a tak vás chci poprosit o zhodnocení fotografie.
čistil jsem to teď v noci téměř dvě hodiny, nikam jsem nespěchal.

Koupil jsem na doporučení prodejce Beretta rozpouštěč nečistot + olej na mazání stejné značky.

Postupoval jsem následně:

1) Mosazný kartáček (koupil jsem sadu na čištění navíc, s těmi šroubovacími nástavci)
2) stříkl jsem hlaveň a nechal působit
3) nastříhal jsem si triko a použil výtěrák tak tak je v návodu, ale znepokojovalo mě to už tady, že látka byla takřka čistá

Tenhle postup jsem opakoval třikrát, ale jelikož ty prostor mezi vývrtem se mi zdá stále znečistěný, už jsem to dále neopakoval a zbraň namazal.

Než s ní půjdu znovu střílet, chtěl bych slyšet váš názor zda je to normální nebo bylo moje čištění špatné.
Nerad bych si poničil hlaveň špatnou údržbou.

Mockrát díky všem za odpověď a prosím o shovívavost, jsem opravdový nováček.

Obrázek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2669 » ned 15. zář 2019, 05:36

Zbytocne riesis somariny. Strielaj. Cistit zbran po kazdej strelbe je pekne, ale uplne zbytocne. Moje dve AR-15 videli cistenie naposledy minuly rok, jedna iba ked prisla nova z krabice. Obe maju za sebou tisice ran. P-10C co nosim len sem tam maznem motorovym olejom, cistil som naposledy pred par mesiacmi z nudy, po niekolko tisic ranach.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2670 » ned 15. zář 2019, 06:16

Je možný, že si kartáčkem všechen bordel vymetl, a nebo ten rozpuštěč nerozpouští.
Já prvně stříkám obyčejný konkor 101, nechám v hlavni působit a čistím zbytek zbraně. Pak vymetám mosazí a potom plastem, následně vytěrákem s hadříčky do čista pak jedním navlhčeným zase v tom konkoru namažu. To bys koukal kolik bordelu jde ven i jen po padesáti ranách.
Na čištění je ale dost vláken jinde, tak když tak pokračuj tam. A ano někdo chodí v bagančatech i po peršanu, přezouvat se je zbytečné..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů