CZ P-10C

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2911 » čtv 13. úno 2020, 14:02

pěkný... to už má tu novější jednostrannou zádržku zásobníku, nebo jde zvětšené tlačítko i na oboustrannou?

Uživatelský avatar
ScorpEVO3
Příspěvky: 7

Příspěvek#2912 » čtv 13. úno 2020, 16:19

má jen jednostrannou



kuba_gsxr
Příspěvky: 3

Příspěvek#2913 » sob 15. úno 2020, 11:20

Int1m1thy píše:na ladeni se zatim vyser, strilej s pocitem ze mas nejlepsi spoust co se tyka striker fired pistoli... pokud mas zbran s jednostranym vypoustenim zasobnik tak je vic nez pravdepodobny ze mas veskere zavady odstraneny

od kdy delaji jednostrane vypousteni zasobniku? pochopil jsem dobře, ze ho lze otocit na pravou i levou stranu?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2914 » sob 15. úno 2020, 14:23

první serie měla oboustranný = lze vypustit z libovolné strany, ne jen z předinstalované



kuba_gsxr
Příspěvky: 3

Příspěvek#2915 » sob 15. úno 2020, 15:13

Mac.42 píše:první serie měla oboustranný = lze vypustit z libovolné strany, ne jen z předinstalované

ja ji prave drzel na prodejne v ruce a mela oboustranny, a když jsem si zkousel konfigurovat na czub tak tam je videt vyobrazeni jen z jedne strany, tak jsem nevedel ze delaji uz novou serii s jednostrannym. Lze stranove prohodit nebo se musí konfigurovat z vyroby? a ma nova serie nejake zasadni vylepseni oproti první? Jde me o to, ze se mnou chce občas jit zena strilet, jenze ja jsem levak a ona pravak, tak se me docela to oboustranne libilo… Diky moc za odpoved

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2916 » sob 15. úno 2020, 19:42

Mac.42: Mám už tu "opravenou" z poloviny roku 2018 (takže určitě ne úplně první sérii) a přitom dvojstranné vypouštění. Ale možná, že to je pouze u těch FDE variant.
Stejně moc nechápu, proč to tak nenechali.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2917 » sob 15. úno 2020, 20:05

Sedmej: právě proto jsem se ptal ScorpEVO3, protože CZUB říkali, že FDE budou dodávat s oboustrannou, ale vše "nové" (S,OR apod.) už bude výhradně jednostranný - tak když jsem viděl ten světlý rám, zajímalo mne, jestli konfigurátor umí i oboustranné (spíše by mne to překvapilo)

kuba_gsxr: nezlob se, ale nechce se mi to dohledávat... přečti si tohle vlákno od začátku, dozvíš se spoustu užitečných věcí
každopádně jednostranné = uživatelsky měnitelné (novější verze), oboustranné = jde zmáčknout z obou stran (původní verze)

oboustranné některým vadilo, zejména s tím byla spjata nepříjemná tuhost (přinejmenším v záběhu), vyšší pravděpodobnost ochození, mechanicky méně spolehlivé a tak... proto to změnili, ale jak píše Sedmej, FDE tak měly chodit dál... jen nevím jestli je to proto, že tu zůstala nějaká velká várka starých mechanismů, nebo rámů, nebo jaké to má vlastně důvody (já to nikdy pořádně nezkoumal a ani jestli to jde nějak vyměnit, nebo se liší rámy)



kuba_gsxr
Příspěvky: 3

Příspěvek#2918 » úte 18. úno 2020, 15:58

tak objednano, tak uvidíme co prijde :)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2919 » úte 18. úno 2020, 19:27

Mac.42: To vypouštění bylo ze začátku opravdu tuhé a hodně. Jako i třeba shazování závěru. Ale časem se to všechno ochodilo, trochu jsem si na to pak i zvykl.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2920 » pát 21. úno 2020, 10:44

Nevím jestli to patří úplně sem, ale přidal jsem si na svojí P10C laser.
Jak ho používáte, jen na tréning nebo i na střelbu?
A pak druhá věc, jak ho máte nastavený? Pokud ho skolibruji s mířidli tak při mířené střelbě ho nevidím, tak že buď jen střílet od boku, nebo tečku posunout výš aby přes mířidla byl bod vidět.
Jak to máte vy?

Doufám že to není v tomto vláknu OT, když tak prosím admima přehodit jinam.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2921 » pát 21. úno 2020, 12:43

nemám s ním odstříleno tolik, ale smysl dává něco na půl cesty (rozhodně nestřílím od boku, ale dřív, než bych srovnal mířidla) = nepotřebuji ho vidět, pokud mířím přes mířidla
ostatně tím, že je od záměrné posunutý, je třeba se rozmyslet na jaké vzdálenosti se mají protnout (těžko může být s mířidly rovnoběžný a současně přesně být vidět)



maplesyrup
Příspěvky: 2

Příspěvek#2922 » čtv 27. úno 2020, 01:38

Ahoj,

budu si porizovat P-10 C a jak tak koukam na ten jejich konfigurator, musim priznat, ze z neho prilis moudry nejsem. Konkretne bych chtel poprosit o radu s nasledujicimi vecmi:

1. Muska/Hledi: Rozhoduji se mezi zakladni a tritiovou variantou. Nicmene prestoze chapu rozdil, nejsem schopen posoudit pridanou hodnotu pro sebeobrane vyuziti zbrane. Je vubec cas mirit natolik, aby to sehralo podstatny rozdil? Nebo naopak protoze neni moc cas je ten rozdil o to vetsi za horsich svetelnych podminek?

2. Spoust: polymerova vs duralova, tady vubec nemam poneti.

3. Zasobnik: Standard vs Dural standard vs Dural takticke: Je potreba vice "houzevnaty" zasobnik? Maji ty normalni tendenci se rozpadat?

Zachyt zaveru a zadrzka zasobniku mi asi staci standardni, alespon dneska kdyz jsem si ji zkousel na strelnici tak jsem s nimi nemel zadny problem.

Jeste dodam, ze hlavni vyuziti zbrane je ochrana zdravi, zivota a majetku. Tedy noseni, sebeobrana a strelnice. Neplanuji zadnou "sportovni" strelbu jako IPSC nebo LOS. Cena i tech drazsich variant je prijatelna, na druhou stranu pokud nazor lidi, co o tom na rozdil od me osoby neco vi bude, ze v podstate neni rozdil, tak proc platit vice ¯\_(ツ)_/¯ .

Diky za nazory a za rady



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2923 » čtv 27. úno 2020, 05:12

Nepotrebujes nic z toho. Tritiove mieridla su blbost, lebo ak je len sero (99 % podmienok tzv”tmy) a nie uplna tma, tritia nesvietia. V pripade obrany domu si i tak prisvietis baterkou aby si identifikoval hrozbu.

Spust od CZ nie je nijak vylepsena, je to len iny jazycek. Netreba. Nauc sa strielat so standard spustou, po par desiatkach tisic ks streliva uvazuj mozno o zmene za top strely spust.

Zvysok su zbytocnosti tiez. Kup si proste standardnu pistol a zvysok vraz do streliva a treningu.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#2924 » čtv 27. úno 2020, 06:06

Asi tak. Standard spoušť je už v základu velmi slušná a poté co se ( poměrně rychle ) ochodí se to ještě zlepší. Zásobníků mám 5ks, točím je všecky, dostávají zabrat, nerozpadá se žádný. Já jediné co jsem na své P-10C měnil je muška - místo standardní bílé mám s červeným světlovodným vláknem. Já s ní ale LOS střílím :)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2925 » čtv 27. úno 2020, 08:47

maplesyrup: Podle mě tritiová mířidla na P10C jsou čistě o tom, jestli si chceš připlatiti za svítící mířidla v noci. Ve dne a v šeru se chovají jako klasická, muška má kolem tritiové kapsle bílí okraj.
Mě přijde, že na střelnici nebo na běžné nošení to smysl asi nemá. Přínos může být třeba při nějaké případné obraně v noci doma. Pokud nepůjdeš teda cestou svítilny.
Pro představu fotka, která je udělaná v noci v místnosti, kam dopadá světlo z ulice.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů