Zdražení u ČZUB

D3aTH

Příspěvek#1 » pon 20. bře 2017, 16:52

Ahoj, nevíte někdo proč bude od 1. dubna 2017 ČZUB citelně zdražovat? Co jsem zatím koukal, tak moje CZ 75 Compact Shadow line podraží z 20 000 na 22 000. Tahle zbraň není špatná, mám jí rád, ale za 22k už mi to přijde přehnaně moc teda. :/ Podraží většina zbraní.

Serz

Příspěvek#2 » pon 20. bře 2017, 18:17

Protoze jako civilni subjekt se na ne vztahuje smernice eu? :-)

D3aTH

Příspěvek#3 » pon 20. bře 2017, 18:22

To je jen kvůli tý deb**ní směrnici?! :-/ Hm.

Serz

Příspěvek#4 » pon 20. bře 2017, 19:07

Muj odhad, neber to stopro, ale kdybych tomu neveril, nepsal bych to

VARAN1000

Příspěvek#5 » pon 20. bře 2017, 19:37

Tak to bude hezky april. :lol:

Serz

Příspěvek#6 » pon 20. bře 2017, 19:51

Jen aby, skorpion s1 ma predpoklady pod smernici spadnout, puvodni taky

marinakus

Příspěvek#7 » pon 20. bře 2017, 19:59

Jen pro zajímavost.... vysvětlení CZUB, které mi poslal dodavatel:

V příštích letech již budou ceníky vydávány vždy k tomuto datu a je to z
toho důvodu, abychom sjednotily termíny platnosti ceníků s ostatními státy
Evropy a také pokud možno co nejvíce přiblížili retailové ceny zbytku
Evropy. Doposud byly v některých případech mnohde propastné rozdíly, což
vedlo k nespokojenosti jak obchodníků v různých okolních státech, tak
především nespokojenosti konečných zákazníků. Věříme, že tímto sjednocením
jsme rozdali stejné karty všem v Evropě J. To je taky vysvětlení, proč došlo v mnoha případech k výraznější úpravě cen.

marinakus

Příspěvek#8 » pon 20. bře 2017, 20:01

Takže věřím, že všichni budete spokojenější, když tomu věří management CZUB. :?

kurvajz

Příspěvek#9 » pon 20. bře 2017, 20:17

Takže to je pravda...zaslechl jsem to formou JPP začátkem roku a myslel jsem si, že to je jen fáma.

Neřekl bych, že to je kvůli směrnici, proč by taky bylo, když pistole se budou zakazovat až za dva roky ;-) ?

Prostě se akcionáři chtějí více nakapsovat, to je celý. Zdůvodnění od dodavatele je klasickej korpobullshit!
Když chtěji sjednocovat, tak ať sjednocují s cenami pro US trhy ;-)

Evidetně spoléhají na to, na co spoléhá Škodovka, a to sice, že i když mají produkt ve stylu "je to sice dál, ale zato horší cesta", tak ho stačí dobře zpropagovat jako "české stříbro" a bude se prodávat sám...a on bude, protože lidi jsou jako ovce...naštěstí existují alternativy.

mikymoto

Příspěvek#10 » pon 20. bře 2017, 21:11

Koukám vysvětlení ve stylu kauzy roamingu - my nejsme drazí, to jen Poláci jsou nesmyslně levní.

Pablo.gs

Příspěvek#11 » pon 20. bře 2017, 21:15

kurvajz píše:Když chtěji sjednocovat, tak ať sjednocují s cenami pro US trhy ;-)

US trhy mají trochu jiné podmínky. V USA např vůbec není DPH. Pouze v některých státech je prodejní daň a nejvyšší je v Arizoně = 7,3%.
Spousta států ji má nulovou. Takže srovnání s US trhy pokulhává.
Když už jsme se jednou dopracovali k sociálnímu státu, dotacím, lidským právům a sjednocené sociálně citlivé a morálně vyspělé Evropě beze zbraní (brzy), tak si toho važme a buďme šťastni že se to povedlo a že nejsme sto let za opicema jako v USA :D

kurvajz

Příspěvek#12 » pon 20. bře 2017, 21:20

Nepokulhává, ty cenové rozdíly jsou takové, že tohle to neospravedlní. Je tam větší trh, kam vozej lepší produkty za nižší ceny...to je úplně stejná vyje*ávka s evropským zákazníkem jako Dieselgate...v USA odškodnění, v Evropě dlouhej nos...na tom je krásně vidět, jak funguje ochrana spotřebitele na starém a novém kontinentu...a jak nefunguje koncept EU. Protože když se to vezme v absolutních číslech, tak EU má víc obyvatel než USA, ale stejně jsme pro naprostou většinu výrobců druhořadým trhem

alien1976

Příspěvek#13 » pon 20. bře 2017, 21:36

Chystám se na nákup v květnu, jak bude výrazně zdraženo tak hold už asi nebudu patriot a nebudu mít českou zbraň ze zbrojovky. Asi chtějí tímto krokem propagovat zbraně konkurence :-)

kurvajz

Příspěvek#14 » pon 20. bře 2017, 21:52

Myslím, že jim je to buřt, českej civilní trh je pro ně nezajímavej a k tomu vědí to, co jsem psal výše...pořád se najde dost těch, ktěří si ty korunky na "čezetu" našetří

WalrusInAnus

Příspěvek#15 » pon 20. bře 2017, 22:25

Tohle je kolosální hovadina.
Ceny například her jsou propastně rozdílný zem od země právě kvůli rozdílným ekonomikám a kupní síle.
Kdo dokáže vymyslet sjednocení cen, kde vedlejší efekt je výrazný zdražení na určitých trzích, je debil.

nauč se vyjadřovat slušně

Zpět na