Zdražení u ČZUB

hackerjack

Příspěvek#31 » úte 21. bře 2017, 10:31

Nemáš pravdu, nejhorší je to u klasické oceli. Jestli to, co se píše na Leiko, je pravda, tak ocelová klasika bez sarapatiček podraží z 15.780 na 20.990, to je o 33% a to je tedy hodně přehnané a dost těžko rozumně zdůvodnitelné zdražení. Pro mne osobně začne být takový Sig nebo HK mnohem zajímavější variantou než dosud - s ohledem na cenu - byl.

D3aTH

Příspěvek#32 » úte 21. bře 2017, 11:52

Mě to zdražení štve hlavně z důvodu, že české zbraně budou opět o něco méně dostupné českým zákazníkům! Je mi úplně jedno, že se jedná o soukromou firmu. Česká firma, co kálí na české zákazníky je prostě nechutná. Vůbec by v názvu neměla mít "Česká zbrojovka"... :-/

pelanj

Příspěvek#33 » úte 21. bře 2017, 12:02

Až ČNB uvolní kurz, tak budou pistole z dovozu ještě o zhruba 10 % zajímavější:)

pavelg

Příspěvek#34 » úte 21. bře 2017, 12:06

Česká firma, která ví, že množina jejich domácích zákazníků se bude zmenšovat, asi nebude plánovat expanzi na domácí trh. EU očividně směřuje k totálnímu odzbrojení obyvatel. Pistole se budou prodávat, ztrácet, nacházet, a tyto transakce budou probíhat za měsíčního svitu ve sklepě, ale v horizontu pár let se určitě nebude moc prodávat v klasické prodejní síti. Tak si udělají polštářek na tu dobu, než to zredukují.
Zůstanou zachované služební a sportovní. Zbytek bude v šedé sféře a když fýrer Šulc rozhodne, tak v protektorátu nebo i v celé EU zruší třeba celou jednu třídu pistolí .. nač nějaké kompakty na nošení.

Neříkám, že toto ospravedlňuje zdražování, ale je to jedním z kamínků do mozaiky. Budou se muset zahojit buď na armádních dodávkách (a zdvojnásobit výdaje na zbrojení zdvojnásobením ceny Brenů), nebo na exportu mimo eurosojuz.
Je to důsledek vstupu do EU, podpisu Lisabonské smlouvy a dalšího upevňování moci eurosovětů. Jsme na začátku.

ppindian

Příspěvek#35 » úte 21. bře 2017, 13:12

Takže, zpátky do lesů. Ámen.

kurvajz

Příspěvek#36 » úte 21. bře 2017, 14:52

hackerjack píše:Nemáš pravdu, nejhorší je to u klasické oceli. Jestli to, co se píše na Leiko, je pravda, tak ocelová klasika bez sarapatiček podraží z 15.780 na 20.990, to je o 33% a to je tedy hodně přehnané a dost těžko rozumně zdůvodnitelné zdražení. Pro mne osobně začne být takový Sig nebo HK mnohem zajímavější variantou než dosud - s ohledem na cenu - byl.

No fakt to tam je :shock:
CZ 75 B i Omega 20.990,- !!!

To je skutečně k popukání...zdražení o 33%...a výsledkem cena nejen atakující produkty skutečně renomovaných značek jako HK nebo SIG ale taktéž cena o 28% vyšší než za Glock 17 či 19 Gen 4, které mají záruku vyšší než CZ75B má udávanou životnost...v Brodě mají skutečně smysl pro humor :lol:

pelanj píše:Až ČNB uvolní kurz, tak budou pistole z dovozu ještě o zhruba 10 % zajímavější:)

Tak na to bych si nevsadil ani kačku :roll:

SansLogique

Příspěvek#37 » úte 21. bře 2017, 15:31

Jestli to nebude tím, že ona klasická CZ 75 je pro CZUB spíš ekvivalent koule na noze. A prostě se jí chtěj pomalu zbavit.

kurvajz

Příspěvek#38 » úte 21. bře 2017, 21:03

Jako myslíš kvůli tomu, že to je nejlevnější model a mají na ní nejmenší vejvar ;-) ?

marinakus

Příspěvek#39 » úte 21. bře 2017, 21:16

Jojo, jsou i takové střelnce, které zajímají jen velké zakázky a maloodběratel nebo jednotlivec je nezajímá. Ono je to méně práce a rychlejší výsledky. CZUB zřejmě přemýšlí stejně. Stačí občas státní zakázka z "politických" důvodů a přebytek výroby prodat rychle, ikdyž třeba trochu pod cenou v USA. Proč se snažit konkurovat ve stále více omezované Evropě? A za management a budoucnost zbrojovky? Po nás potopa.

hennes64

Příspěvek#40 » úte 21. bře 2017, 21:23

kurvajz
Kontaktovat uživatele: Kontaktovat uživatele kurvajz
Nový příspěvek#9 » pon 20. bře 2017, 20:17

Takže to je pravda...zaslechl jsem to formou JPP začátkem roku a myslel jsem si, že to je jen fáma.

Neřekl bych, že to je kvůli směrnici, proč by taky bylo, když pistole se budou zakazovat až za dva roky ;-) ?

Prostě se akcionáři chtějí více nakapsovat, to je celý. Zdůvodnění od dodavatele je klasickej korpobullshit!
Když chtěji sjednocovat, tak ať sjednocují s cenami pro US trhy ;-)

Evidetně spoléhají na to, na co spoléhá Škodovka, a to sice, že i když mají produkt ve stylu "je to sice dál, ale zato horší cesta", tak ho stačí dobře zpropagovat jako "české stříbro" a bude se prodávat sám...a on bude, protože lidi jsou jako ovce...naštěstí existují alternativy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kde je psáno , že za dva roky budou zakazovat pistole?.....

SansLogique

Příspěvek#41 » úte 21. bře 2017, 21:28

kurvajz - spíš bych si tipnul, že zájem o klasickou celokovovou 75 dramaticky klesá. A nadále bude.

kurvajz

Příspěvek#42 » úte 21. bře 2017, 21:37

hennes64 píše:Kde je psáno , že za dva roky budou zakazovat pistole?.....

Si najdi vyjádření členů bruselského politbyra ke zbraňové směrnici...za 2 roky revize...a co asi přijde k zákazu po nabíjecíh puškách :roll: :?:

kurvajz

Příspěvek#43 » úte 21. bře 2017, 21:38

SansLogique píše:zájem o klasickou celokovovou 75 dramaticky klesá. A nadále bude.

Tak ji o třetinu zdražíme...to dává smysl :lol:

SC1

Příspěvek#44 » úte 21. bře 2017, 21:39

Opustit CZ 75 jen tak, to je divná taktika. Já bych si ji nechal v portfoliu už jen z reklamních důvodů, jako symbol. Logické by bylo, kdyby se současně objevila nějaká licenční značka-neznačka, která by ten design převzala do výroby a dělala pro CZUB jakési "béčko", zatímco hlavní fabrika půjde s vývojem dopředu... v jiných oborech se to tak běžně dělá. Jenže na druhou stranu, model CZ 75 je ve světě vlastně skoro public domain, může si ho dělat, kdo chce. Takže to "béčko" by bylo možná zbytečné, těžko říct.

Každopádně vyjádření CZUB je síla, prostě obvyklé dělání pakárny v rámci zvyšování spokojenosti zákazníka. Jako by se už takhle o nich neříkaly dostatečně nepěkné věci. Člověk v rámci "vlastenectví" leccos překousne, ale nesmí mít pocit, že mu někdo vyslověně sere na hlavu (admin promine). Přirovnání ke Š Auto je na místě (z hlediska politiky, kvalitu výrobků nepoměřuji).

Jirik.fx

Příspěvek#45 » úte 21. bře 2017, 21:42

To je fakt že klasickou ocel drasticky zdražily. Přejdem k HK nebo sigu. jednoduchý, kdyžtak ještě Glock. A kterýpak model od těchle firem je klasická ocel? Nějak to nemohu za tyhle ceny dohledat. Já třeba mám klasickou ocel docela rád. No a nějak za tyhle ceny u ostatních firem v klasické oceli nemohu nic najít. Blbě hledám. Podotýkám že od CZUB mám jednu jedinou zbraň z cca 20-ti. Takže žádnej fanoušek. Ale nic co by se blížilo Shadow orange jsem za 1 000,- éček fakt nikde nenašel. Poraďte pls.

Zpět na