Zdražení u ČZUB

FullSoft

Příspěvek#61 » čtv 23. bře 2017, 21:27

Tak jsem neodolal a rychle si ještě za současnou cenu rezervoval nerezovou ČZ 75 B NEW EDITION a ČZ 75 B Stainless (matný nerez) - v pondělí vyzvednu nákupní povolení a pak je půjdu obě porovnat a "vítězku" testu koupím...

hackerjack

Příspěvek#62 » pon 27. bře 2017, 14:59

Taky jsem nevydržel a šel koupit. Obchodník přinesl ze skladu kufřík s pistoli, na kufříku již byla přilepena nová cenovka(!). Odlepil cenovku a prodal za stále ještě platnou starou cenu. Takže žádné změny nebo doplňky, aby se zdražení nějak vysvětlilo (jak jsem si naivně myslel). Klasické ocelové CZ75 prostě zdraží o třetinu.

ggrandcz

Příspěvek#63 » pon 27. bře 2017, 17:45

Já to zdražení přivítám. Konečně si lidi uvědomí, co je to za "kvalitu" a nebudou kupovat jak smyslu zbavení.

bartur

Příspěvek#64 » pon 27. bře 2017, 20:23

To je snad nějaká blbost,ne?
Není možné,že to tak půjde na horu.

JardaB

Příspěvek#65 » pon 27. bře 2017, 20:26

Da se vubec u konkurence takova solidni celokovova pistole koupit za rozumnou cenu? Me pripada, ze je to unikat a proto asi zkusi nasadit tak brutalni cenu. Osobne me stve, ze jsem ji jako prvni nekoupil, ten plastak je asi dobre funkcni ale nejak to neni ono, zelezo je zelezo...

beda

Příspěvek#66 » pon 27. bře 2017, 20:44

alfa, taurus, noinco

Jezevec

Příspěvek#67 » pon 27. bře 2017, 20:46

bartur píše:To je snad nějaká blbost,ne?
Není možné,že to tak půjde na horu.

Je to všechno záměr výrobce. Jak vidno plasty si drží cenu, takže nejde o plošný skokový zdražování všeho. Jestli to je správnej krok nebo ne ukáže čas. Osobně bych vsázel na to, že plasty se jedou jako velkovýroba a třeba klasiky 75 se prodávají a vyrábějí daleko méně. A jak už tady někdo psal 75 drží cenu už několik let. Nevím jak jinde, ale my ve firmě upravujeme cenu výrobků minimálně jednou ročně podle nákladů.

kiv61

Příspěvek#68 » pon 27. bře 2017, 23:15

Bartur:
Jakou horu máš konkrétně na mysli? :)
------------------------

Jinak CZ UB exportuje 96% své produkce. Základ CZ75 se venku prodává za +/- 650 USD což je nyní cca 17k.
Asi každému soudnému dojde, že jestli 4% produkce prodám doma o třetinu za víc asi si z hlediska cash-flow firmy této velikosti moc nepomůžu...

Ne, zakopaný hund bude někde jinde - vůbec bych se totiž nedivil jestli za tímto nebude nakonec nějaký ten euro Herr Komissar Alles Klar, který v rámci antigun tažení současné EU prostě Brodu nařídil (resp. "přátelsky doporučil způsobem, který se neodmítá") rasantní zdražení pro domácí trh neb dosud ne příliš poddajné ovce jedné zlobivé gubernie se stále příliš čile a levně ozbrojují ... :evil:

jhora

Příspěvek#69 » úte 28. bře 2017, 06:53

Nehledejte za tím spiknutí. ČNB chystá konec měnových intervencí, dolar v následujících letech trochu oslabí a CZUB dlouho nezdražovala, potřebujou se na to připravit a český trh je natolik malý, že je propad v prodejích zas tolik netankuje. Rozhodně nevyváží propady příjmů z důvodu oslabení dolaru.

Navíc se dá čekat, že mnoho těch, co by koupili CZ 75 se prostě smíří s plastem a koupí P-09. Ne sice hned, ale až si celkově všichni zvyknou na vyšší ceny, tak noví majitelé ZP nebudou tolik řešit ceny, budou je považovat za normální a bude to pro ně jen a ppouze o tom, co si mohou dovolit vzhledem k obsahu své peněženky.

Donic

Příspěvek#70 » úte 28. bře 2017, 17:33

FullSoft píše:Tak jsem neodolal a rychle si ještě za současnou cenu rezervoval nerezovou ČZ 75 B NEW EDITION a ČZ 75 B Stainless (matný nerez) - v pondělí vyzvednu nákupní povolení a pak je půjdu obě porovnat a "vítězku" testu koupím...

To FullSoft: Tak kdo je vítěz testu a co jsi nakonec koupil? Pochlub se...

FullSoft

Příspěvek#71 » úte 28. bře 2017, 18:05

Nevyhrál bohužel (nebo bohudík...?) nikdo - naskytla se mi velmi výhodná koupě nového H&K P30SK a nedokázal jsem tomu krásnému subkompaktu odolat... Nakoupil jsem i zásobu akčních "včeliček" Luger, zítra si jdu pro průkaz zbraně a hned mířím na střelnici novou "hračku" otestovat...

ppindian

Příspěvek#72 » stř 29. bře 2017, 10:43

Sakra, nákupko mám a chtěl jsem si pořídit na nošení compact nebo subcompact. Radši bych ale ocelový rám., takže asi CZ 75 compact. jenže ji už nestihnu reálně porovnat s nějakým subcompctem, třeba s RAMI.
CZ 75 Compact se taky bude zdražovat?

Marcurba

Příspěvek#73 » stř 29. bře 2017, 16:19

POdle mě zdražit jednorázově o 30%, držet zásoby pro uvedení po zdražení a další prasárničky, to bych opravdu od "domácí" zbrojovky nečekal. ČZ 75 je klasika, jsem rád, že jí je mezi lidmi hodně, protože tyhle vyčůránky podporovat nebudu a raději koupím nějakou zajetou ... už pro ten pocit...

ggrandcz

Příspěvek#74 » pon 3. dub 2017, 23:27

Když se dívám na stránky CZUB, tak mám pocit, že programátor má dovolenou nebo zapomněli, že apríl je jen 1.4. a ne od 1.4. :D

jhora

Příspěvek#75 » úte 4. dub 2017, 07:07

To co je tam teď už jsou nové ceny?

Zpět na