Zdražení u ČZUB

hackerjack

Příspěvek#76 » úte 4. dub 2017, 09:36

Ano, včera (pondělí 3.4.) někdy odpoledne to na webu postupně přepsali. (Někdy je třeba CTRL-reload, aby browser přestal číst staré stránky z lokálního keše.)
Ocelová klasika je vážně za 20.990,-. Nevím, jestli se mám radovat, že jsem ušetřil 5000 peněz nebo spíš plakat nad to bídou, že si zbrojovka klidně provede třetinové zvýšení výrobku, aniž by poskytla nějakou protihodnotu. :? :o :(

Niaz

Příspěvek#77 » úte 4. dub 2017, 09:51

Hlavně kdo si teď koupí 75B, když za stejnou cenu může mít SP-01 a jen s litrem navíc SP-01 Shadow?

jhora

Příspěvek#78 » úte 4. dub 2017, 10:13

Právě na to koukám. Chtěl bych časem přihodit do trezoru něco v 9x19 s kohoutem. Koukal jsem na CZ 75 a P-09, ale takhle se to rychle posunulo na SP-01 a P-09 a v podstatě jen přemýšlení nad tím, jestli má pro mě větší váhu celokovová konstrukce nebo cena.

Pablo.gs

Příspěvek#79 » úte 4. dub 2017, 12:54

Ona technická a materiálová náročnost CZ 75 a Shadow bude přibližně stejná.
Takže pokud mám jeden levnější produkt, který vyrábím na starých mašinách, kde je složité udržet vyrovnanou kvalitu, je tam vyšší podíl lidské práce a druhý produkt s vyšší přidanou hodnotou, který dělám na nových NC v úplně jiné kvalitě, tak mám několik možností, jak dál.

a) CZ 75 postupně utlumím, což je při převisu poptávky nejefektivnější zvýšením ceny = odehnáním části zákazníků k jiným výrobkům.
b) Budu se snažit dosáhnout udržení výrobku a zajištění vyšší kvality + rentability tím, že přesunu výrobu na moderní a výrazně produktivnější NCčka, což bude znamenat investice a dorovnání cen, tak aby byly retabilní pro výrobu.
c) Budu postupně utlumovat všechny kovové pistole (kromě sportovních za vyšší cenu), protože nastala doba plastová a je to daleko efektivnější pro výrobu. CZ 75, protože je na ní nejmenší vata, bude první na řadě.

Netvrdím, že je to zrovna takto, ale jeden z bodů může být pravděpodobný scénář. Při pohledu do ceníku je vidět, že nové ať polymerové nebo kovové pistole (které jsou ve zpracování poněkud jinde než 75), zůstaly vesměs na svých cenách, protože byly kalkulovány nedávno a s reálnými náklady. Taky je vidět, že cena polymerů je výrobně úplně jinde než kovovek, protože ani u nového výrobku jako je P-10 není potřeba šponovat cenu. Přesto, že by to trh alespoň v prvním nenasyceném období určitě zkousnul.

baldrick

Příspěvek#80 » úte 4. dub 2017, 16:25

jak říká Pablo, s kolegou sme kupovali zbraně v lednu. Já P01 a on P07. Když se podívam na dnešní ceník zbrojovky tak u P07 cena stejná a P01 o dva litry víc. Takže zdražení se zatím týká kovovejch zbrání.

osobně bych za tuhle cenu už váhal a raději bych sáhl po grand power nebo mrknul co má alfapro

Jkirr

Příspěvek#81 » sob 8. dub 2017, 23:24

Tak zase mně usnadnili rozhodování, ještě jsem váhal, že bych měl mít tak trošku českou zbraň, sice to co chci sp 01 nechali ale přesto tímhle krokem mne definitivně vyléčili z jakéhokoli patriotismu a pořídim asi něco od HK

mc.ready

Příspěvek#82 » ned 9. dub 2017, 08:06

HK P30L současná cena stejná jako šrot CZ.

bartur

Příspěvek#83 » ned 9. dub 2017, 19:38

Nechapu,proč se tady uráží CZ zbraně,před 20lety jste nevěděli co CZ vyrábí,a dnes ma kde kdo zbroják,uslyší že CZ je špatá a hned ji pomlouvá,je to hnus.
Zvedli cenu CZ,a problem,všechno zdražuje.
Ja mám CZ75 r.v. 95,a není problém,Kdyby pan chytrý Havel nestrkal nos do zbrojovek,tak Glock by nebyl tam kde je.

ggrandcz

Příspěvek#84 » ned 9. dub 2017, 19:46

Tady se uráží CZ zbraně? Mě teda přijde, že CZ uráží českého zákazníka, tím, co za kvalitu mu prodává.
A že by G nebyl, kde je? WTF ?! USA, zbrojařská velmoc se na Glocka dotáhla možná tak až během posledních 5 let.

bartur

Příspěvek#85 » ned 9. dub 2017, 19:47

Ještě tak,mám to na střílení pánové,hlavně ať se trefíte cíle.
Někteří,co vím mají velké problémy.To nepomůže ani zbraň za 50tis.
Nejlepší jsou CZ zbraně.

mc.ready

Příspěvek#86 » ned 9. dub 2017, 21:33

No...zbroják mám téměř dvacet let. Jen krátkých zbraní sem vlastnil za tu dobu 19. Další tři sem měl služební, byli to dvě CZ 75 a 82. Z vlastních byli CZ 4, 3x CZ 75 a jedna Rami. Reklamoval sem tři a které to byli? Dvě pětasedmy a jedna Rami. :lol: :roll: Pokud chce někdo levnou novou kovovou pistoli v devítce, doporučuji nějaký klon Siga od Norinca spíše než standardní CZ 75.

kiv61

Příspěvek#87 » ned 9. dub 2017, 22:22

Aha, takže sice neumíš napsat 3x po sobě správné "i/y" ale zato jsi na slovo vzatý odborník na pistole ... :twisted:

mc.ready

Příspěvek#88 » ned 9. dub 2017, 22:49

mc.ready píše:No...zbroják mám téměř dvacet let. Jen krátkých zbraní sem vlastnil za tu dobu 19. Další tři sem měl služební, byly to dvě CZ 75 a 82. Z vlastních byly CZ 4, 3x CZ 75 a jedna Rami. Reklamoval sem tři a které to byly? Dvě pětasedmy a jedna Rami. :lol: :roll: Pokud chce někdo levnou novou kovovou pistoli v devítce, doporučuji nějaký klon Siga od Norinca spíše než standardní CZ 75.
.... opraveno, aby to někoho nedráždilo a ano, v běžně dostupných krátkých se slušně vyznám.

jantar

Příspěvek#89 » pon 10. dub 2017, 15:39

Nejvíce mně pobavil příspěvek,nejlepší zbraně jsou CZ.Za svůj poměrně dlouhý život jsme celkem různých výrobců pistolí,hlavně v 9mm Luger vystřídal tak kolem třiceti kusů.Nechci se pasovat na odborníka,ale nějakou zkušenost mám.Celkem jsem měl pět kusů pistolíCZ 75 nebo B,jeden kus Duty jeden kus P 09 a samozřejmě Shadowa.Všechny šly pryč.Jak si můžu koupit pistoli CZ 75 B,když dopředu vím,že v horizontu cca 4 až 8 tis ran odejde záchyt závěru?A přitom stojí,tuším okolo 700,-Kč.Proč si mám kupovat Duty,když se to v ruce kroutilo,rám se boulil atd.Proč si mám kupovat P 09,kde se ten rám boulil také.Přispěvateli,co se trefil do Glocka,bych chtěl jenom připomenout,kdyby se toto stalo uGlocka,dávno by skončil.
Jen tak na okraj.Ujedné CZ 75 se ohýbaly ozuby,vypadalo to na železo na hřebíky.Záměna náhradních dílů,teprve po dopasování u puškaře.Podívejte se na P 07 a P09,jak mají spasovány závěry a těla.Vzadu mezera nějaká,vepředu o dost větší.Měl jsem Shadowa,hlaveň v závěru hrkala,tzn.vůle,ale je fakt,že to střílelo poměrně přesně.Jelikož jsem na železo,tak jsem si koupil novou Alfu Iron za 13 tis.Kč,a to jiný level,a především v komunikaci s Brnem.Samozřejmě si myslím,že co si kdo koupí je naprosto jeho volba,ale prosím,Vás nepište,že zbraně CZ
jsou nejlepší.Pokud by to tak bylo,tak by si ostatní značky ani neškrtly.Pravdou je,že kdyby CZ tyto pistole/75 B/udělala pořádně,tak bych si ji i koupil.Jinak to Norinco NC 226 vůbec není špatné a je za desítku.

david33

Příspěvek#90 » pon 10. dub 2017, 18:55

jantar: No Norinkem NC 226 sto zabil :lol:

Zpět na