CZ70-vyčíštění spouštového mechanizmu



Filo
Příspěvky: 36

Příspěvek#1 » sob 26. srp 2017, 21:00

Dobrý den
Koupil jsem si CZ70.Rád bych vyčistil vnitřní mechanizmus.Nechci ji ovšem uplně rozebírat(k čemuž je stejně oprávněn jen puškař).Je
samozřejmě již minimálně po třetím majiteli a tak bych typoval že vevnitř bude spousta všelijakého prachu a zaschlého maziva...a kdoví
čeho ještě.Takže mě napadlo ji prostě sundat závěr,odstrojit střenky(jsou dřevěné) a pořádně ji vykoupat a propláchnout v benzínu nebo acetonu.
Po důkladném odpaření pak prostříkat kontorem nebo něčím na bázi teflonu.Možná hloupá otázka,ale nemůžu tímto postupem něco na zbraní
zmršit?Třeba povrchovku?Ještě podotýkám že je to má první zbraň a zbroják mám měsíc.Dosavadní zkušenosti pouze s perkusem a tam je možnost
celý spouštový mechanizmus celkem v pohodě rozebrat do šroubku.
Uctivě děkuji každému za fundovanou odpověd



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2 » ned 27. srp 2017, 03:10

Spoušťový mechanizmus 50 a tedy i 70 je jednoduchý. Sundej střenky a vyhodnoť stav podle míry zašpinění vodítka bicí pružiny, zkontroluj dotažení matky na šroubu kohoutu. Uvidíš relativně dobře na táhlo spouště a páčku blokace zápalníku.
Pokud nebudou na viditelných komponentech vrstvy černého šmíru tak bych další čištění moc neřešil. Max zkusit tyčinku na čištění uší postříkanou WD, zda se na ní něco nenachytá.
Jinak na čištění rozebraného spouštáku jsem použil konkor, a před skládáním, po vytření do sucha Balistol.
Čistit ale nebylo prakticky co. Předchozí majitel přemazával stříkáním nějakého nanooleje. Ale to jsem otřel perlanem hned po nákupu bez rozborky. Za rok a 1000 ran se to nijak moc neznečistilo.
Spíš vyčisti a zkontroluj sestavu zápalníku a jeho pojistky. Tam jde dost splodin a v kombinaci s přemazáváním tam zůstává černé bláto. Nemluvě o možném napadení pružiny blokace zápalníku ladičem domácím, tj její zkrácení.
Hodne zdaru přeji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů